#250 / 13.09.2023

Ja viss ies bez aizķeršanās, tad jau piektdien Saeimā paredzēts apstiprināt jauno Evikas Siliņas valdību. Ko no tās varam gaidīt?
 
Saruna ar Rīgas domes frakcijas “Jaunā vienotība” priekšsēdētāju, domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāju, partijas “Vienotība” un partijas Rīgas nodaļas valdes locekli Olafu Pulku
 
Valdības deklarācija pilda ne tikai rituālas funkcijas, tas ir ne tikai formāls dokuments, kuru pieprasa Satversme, bet sava veida stūrakmens valdības politiskās atbildības arhitektūrā. Priekšvēlēšanu solījumi ir viens tāds politiskās atbildības atskaites punkts, valdības deklarācija nākamais. Dažādas valdības šim dokumentam piegājušas dažādi. “Vienotības” iepriekšējā Kariņa valdība rakstīja deklarāciju vairāk nekā divus mēnešus. Tā bija patiesi bēdīga, tajā tika apsolīts veicināt pilnīgi visu visās jomās.
 
Ziemeļkorejas munīcija un artilērijas lādiņi apmaiņā pret Krievijas humāno palīdzību un varbūt pat kādām militārajām vai kosmosa tehnoloģijām. Tāds speciālistu ieskatā varētu būt darījums starp diviem diktatoriem – Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu un Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu. Vakar Čenuns savā bruņuvilcienā ieradās Krievijas Tālajos Austrumos, un gaidāms, ka abu vadoņu un viņus pavadošo delegāciju sarunas notiks šodien (pēc vietējā laika).