#294 / 26.10.2023

Valsts budžets ir valdības galvenais politiskais instruments. Galu galā tas ir dokuments, kurš nosaka, kā tiks izlietota visu mūsu kopējā nauda. Tā, kuru mēs, tēlaini sakot, ieliekam kastītē mūsu kopējo vajadzību apmierināšanai.
 
Drošības un ārpolitikas Rīgas konferences kuluāros ar Ukrainas aizsardzības ministra ilggadējo vietnieci Hannu Maļaru sarunājas Jurģis Liepnieks.
 
Kolēģes Elitas Veidemanes publikācijā speciālists Nils Konstantinovs secina, ka “Latvijā ir pārāk maz kritiskas domāšanas”. Es viņam pilnīgi piekrītu un aicinu, pirms izteikt viedokli par nu jau bestselleru kļuvušo grāmatu “Tur lejā”, to izlasīt pilnībā, nepaļaujoties uz atsevišķu politiķu emocionāliem, detaļām pārsātinātiem stāstījumiem un grāmatas lappušu šķirstīšanu “tiktok” dzīlēs.
 
Izraēlas vēstnieks Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Gilads Erdans aicinājis ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērešu atkāpties no amata pēc tam, kad viņš paziņoja, ka palestīniešu organizācijas “Hamās” uzbrukumi 7. oktobrī nenotika "vakuumā".