#303 / 04.11.2023

Nesot budžeta portfeli (likumprojektu par valsts 2024. gada budžetu) no Finanšu ministrijas uz Saeimu un tālāk Saeimā, finanšu ministrs Arvils Ašeradens runāja par medicīnai ieplānoto izdevumu pieaugumu 275 miljonu eiro apmērā.
 
Gribēju sazvanīt kādu reālu cilvēku Centrā “Marta”, bet tas nebija iespējams: ierunāta balss lūdza izklāstīt iespējamās vardarbības faktu, tad nu “Marta” sazināšoties ar zvanītāju. “Martas” anotācijā teikts, ka tā ir “Latvijas vadošā sieviešu tiesību aizstāvības organizācija, kuras mērķis ir vienlīdzīgākas, iekļaujošākas un labklājīgākas sabiedrības veidošana”. Tā kā manas tiesības nebija aizskartas, paliku gribot.
 
Tikai daži latviešu autori rakstījuši par notikumiem Ukrainā pirms un pēc Eiromaidana revolūcijas, kara Donbasā un Krimas aneksijas. Vienlaikus strauji pieauga Serhija Žadana un citu ukraiņu rakstnieku darbu tulkojumu izdošana.
 
Tallinas Brīvības laukumā, kur ik gadu piemin 1949. gada marta deportācijas upurus, tagad atklāta arī Krievijas politieslodzītajiem veltīta izstāde "Krievijas pretošanās sejas". Izstādi organizēja Igaunijas Okupāciju un brīvības muzejs Vabamu sadarbībā ar trimdā dzīvojošiem Krievijas pašvaldību deputātiem un sabiedrisko organizāciju “Reforum Space Tallinn”. Kas ievērības cienīgs šajā muzejā un izstādē – par to kontekst.lv korespondentes O. Leonidovas reportāža.
 
Sandris Vanzovičs
04.11.2023.