#311 / 12.11.2023

Uzvaras parka pastāvēšana 1923. gadā sākās ne vien ar Rīgas pašvaldības lēmumu par parka nosaukumu, bet arī ar tiesu darbiem pret bijušā Pētera parka koku postītājiem.
 
Šokējošo un asiņaino skatu nav iespējams aizmirst. Ciniski nobeigta aļņa galva un āda mētājas dažu desmitu metru attālumā no meža ceļa purva malā. Savus posta darbus mednieki pat nav parūpējušies piesegt ar zariem. Cik ētiski ir mežā atstāt nogalināta dzīvnieka atliekas?
 
Kā tūristi no Baltijas valstīm sponsorē Lukašenko režīmu? Kas apdraud cilvēkus, kuri ceļo uz Baltkrieviju? Kāpēc un kam vajadzīgas jaunās Baltkrievijas pases? Vai uz Ukrainas bēgļu fona Eiropa nav aizmirsusi par baltkrievu bēgļiem? Kāpēc Baltkrievijas nākotne ir atkarīga no Krievijas un Ukrainas kara iznākuma? Kā agresorvalstis apiet starptautiskās sankcijas? Par šiem un citiem jautājumiem ar Baltkrievijas opozīcijas līderi Svetlanu Tihanovsku Viļņā sarunājās portāla “kontekst.lv” galvenais redaktors Vladislavs Andrejevs.
 
Dažu zodiaka zīmju pārstāvjus ietekmē rudens, laika apstākļu maiņas un mēness fāzes. Taču ir tādi, kuriem liktenis nosaka, cik liela ir iespējamība satikt savus dvēseles radiniekus šajā dzīvē. Turklāt tam ir astroloģiski arī noteikts laiks. Un laiks ir tā vērtība, kuru apsteigt nav iespējams. Tāpēc ir vērtīgi zināt ne vien savas izredzes un perspektīvas šajā laukā, bet arī skaidri zināt, kad iespēja stājas spēkā. Kuras ir tās trīs zodiaka zīmes, kuras piedzīvo vislielāko izaicinājumu, lai atrastu savu dvēseles radinieku?