#383 / 20.01.2024

Mūzika – īpatnā kārtā – ir palīdzējusi vienmēr. Dažkārt pat vairāk nekā taustāmas, materiālas lietas. Un Barikāžu mūzikai ir pavisam īpaša vieta 1991. gada janvāra notikumos. Tā toreiz bija kā svaiga gaisa malks, kā piparmētra, kā debesis. Ar mūziku sirds neiekrita bezcerības bezdibeņos, ar mūziku tai izauga cerības spārni.
 
Ne tik bieži tiesas zālēs apsūdzētā liecībās iespējams sadzirdēt skandaloza, mītiem un pieņēmumiem apvīta kriminālprocesuālā stāsta loģiski uztveramu izklāstu. Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska liecībās tā dēvētajā Magoņa lietā atspoguļotas Latvijas un Igaunijas uzņēmējdarbības paražas, likumiskie rāmji un dažādas izpratnes par dažādām ar uzņēmējdarbību saistībām rīcībām. Liecībās atklājas, kā uzņēmējs organizējis savu darbu un veidojis attiecības ar dažādiem cilvēkiem, meklējot iespējas attīstīt savu biznesu. Tas ir arī stāsts par uzņēmēja attiecībām ar naudu, drošības un izmeklēšanas iestādēm.
 
19. janvārī ceļu uz Čerņihivas pilsētu Ukrainā uzsāka “Latvenergo” apmaksāti un energoiekārtu uzņēmumā “Jauda” izgatavoti elektrības sadales skapji un citi elektroapgādes atbalsta materiāli 99 994 eiro vērtībā.
 
Pagājušajā nedēļā sava (un daudzu) ilgi gaidītā albuma “Golden Hour” klajā nākšanu klubā “Blues House” atzīmēja ekspresīvā dziedātāja Jūlija Zakirova – vēl viens plusiņš Latvijā atrauju attīstības tempu uzņēmušā džeza lauciņā.