#390 / 28.01.2024

Latvijas Republikas atjaunošanai nepieciešamo 1991. gada janvāra barikāžu 33. gadadienas atceres pasākumi sakrīt ar ķīvēšanos par to, vai Latvijas austrumu robežas nocietināšanai vairāk vajadzīgi 100 tūkstoši kājnieku mīnu jeb 100 jauni lielgabali.
 
Desmitā daļa Latvijas senioru saņem pensijas no 200 līdz 300 eiro, kas ir gandrīz uz pusi mazāk nekā vidējā pensija Latvijā, savukārt vēl mazākas pensijas – līdz 200 eiro – saņem pieci procenti senioru.
 
Ekonomistu iepriekšējie solījumi par inflācijas samazināšanos ir realizējušies arī praksē. Labā ziņa ir tā, ka tā nav tikai sausa statistika, bet cenu izmaiņas daudzās preču grupās ir atstājušas pozitīvu iespaidu arī uz mājsaimniecību maku biezumu.
 
Šonedēļ sācies publiskais balsojums par 2023. gada labākajiem ierakstiem latvju metālmūzikā. Kamēr “lielais brālis”, tas ir, Latvijas mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons” ik gadu diskutē par nepieciešamību spert soli pasaules mūzikā valdošo tendenču virzienā un pārstrukturizēt nominācijas, Latvijas Metālmūzikas gada balva to jau ir izdarījusi.