#396 / 03.02.2024

Mētrienes pagasta pasta nodaļa Madonas novadā nupat kā slēgta. Tas pagasta cilvēkiem bija šoks, jo visi cerēja, ka nelielā pasta nodaļa pagastmājas telpās turpinās darboties – izmaksāt pensijas, pieņemt maksājumus, saņemt un izsniegt paciņas – arī turpmāk. “Mēs valstī daudz runājam par depresiju, bet te atņemam lauku cilvēkiem vēl vienu iespēju iziet no mājas,” “Neatkarīgajai” saka Ilona Zalāne, Mētrienes pagasta pārvaldes vadītāja.
 
Latvijā jau ir veikta un turpinās mērķtiecīga maksājumu un finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšana valstī gan iekšēju, gan ārēju apdraudējumu gadījumā. Arī likumdošana prasa nodrošināt vairākus kritiskos aspektus, kas saistīti ar iedzīvotāju pieejamību viņu līdzekļiem. Līdz ar to pat tad, ja mūsu valsts atrastos naidnieku karapūļu ielenkumā, bankomātiem ir jābūt uzpildītiem ar naudu un jāstrādā, tāpat kā visu sistēmiski nozīmīgo banku maksājumu kartēm.
 
Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs šobrīd ir pasaulē zinošākais mūsdienu karadarbības vadības speciālists, jo jau gandrīz divus gadus organizē un vada Ukrainas armijas pretestību Krievijas militārajam pārspēkam.
 
3. februārī Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraidē 15 mākslinieki sacentīsies par desmit ceļazīmēm uz dziesmu konkursa “Supernova” finālu. Savukārt no tā līdz starptautiskajam Eirovīzijas dziesmu konkursam Zviedrijas pilsētā Malmē tikai viens solis – tāds sīkums kā uzvarēt “Supernovas” finālā, kas risināsies jau pēc nedēļas, 10. februārī.