#397 / 04.02.2024

Kādēļ Latvijas politikā ir apokaliptisks humora un pašironijas trūkums, kādēļ politiķi neprot publiski atzīt savas kļūdas, tās nožēlot un plašas publikas priekšā pateikt vienkāršu sirsnīgu uzrunu tautai, kādēļ tante laukos politiķim dusmās met ar kurpi, kādēļ cilvēki laukos jūtas pamesti, – par šīm un citām Latvijas un pasaules sabiedrībā skaudrām tēmām “Neatkarīgās” saruna ar reklāmas speciālistu Ēriku Stendzenieku.
 
Latvijā pašlaik tiek celts 125 miljonus eiro vērts cietums pieaugušajiem un bērna pastrādātas slepkavības dēļ tiek skaļi solīts uzcelt vēl atsevišķi smalku supercietumu maziem bērniem, lai gan visi iespējamie cietumos ielikto noziedznieku pāraudzināšanas veidi pēdējo divsimt gadu laikā izmēģināti un visā pasaulē izgāzušies ar lielu blīkšķi.
 
Starptautiskajā konferencē "Krievijas karš pret bērniem" ("Russia’s War on Children") sprieda par Krievijas saukšanu pie atbildības par prettiesiski īstenotajām bērnu deportācijām no Ukrainas pagaidu okupētajām teritorijām, pārrunāja iespējas sekmēt Krievijas deportēto Ukrainas bērnu atgriešanu. Dalībnieku nepārprotams secinājums: tieši starptautiskās sabiedrības spiediens uz lēmumu pieņēmējiem var palīdzēt Ukrainai atgūt nozagtos un uz Krieviju aizvestos bērnus.
 
Šīs nedēļas nogale atkal aizritēja hiphopa un šī žanra līdera Latvijā anša zīmē – divi pilnībā izpārdoti koncerti “Palladium”. Pieskaitot Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” nominēto brāļu Kolmaņu apvienības “Netīrās cilpas” albuma panākumus, ir skaidrs, ka arī šogad būs iemesls runāt par anša fenomenu.