Komentāri: Covid-19 un nodokļa celšana nosmacē mājokļu tirgu

27.07.2020. Arnis Kluinis
 
TTiesībsargam
Arī kapitāla nodoklis, nesamērīgie nosacījumi kapitāla nodoklim- tie ir būtiskākie iemesli, kāpēc darījumi nenotiek. Valsts zaudē miljonus, jo neatceļ kaut kādus mistiskus 5 gadus, kad jābūt deklarētam, gan jābūt īpašumā, lai nebūtu valstij jāatdod 20 %. Te nu gan vajadzētu iejaukties Tiesībsargam , lai noskaidrotu, vai šeit nav ierobežotas cilvēktiesības un vai tiešām ir vajadzīgi šie baisie nosacījumi, kas praktiski ierobežo NĪ tirgu.
27., 9:40 Atbildēt
jjurists
NĪN vajadzēja celt vēl labu laiku pirms latvijas iestāšanās eirounionā,taču latvijas valsts vara izdomāja dzīvot uz darbaspēka nodokļu rēķina,tā iznīcinot visu atlikušo pēcokupācijas ražošanu pilnībā un pūšot nākotnes nī cenu burbuļus,radot problēmas ilgtermiņā ar aizņēmumu ņemšanu uz neizdevīgiem tirgus noteikumiem un to atmaksu.
27., 9:44 Atbildēt
RRihards
Kam vajadzīgs nosacījums privātpersonām, kurš neļauj gadā veikt vairāk par 3 darījumiem ar nekustamo īpašumu, bet 3 gados tos nedrīkst veikt vairāk par pieciem? Man ir vismaz 7 īpašumi, arī daudzdzīvokļu māja ar 45 dzīvokļiem, pienācis laiks, kad ienākumi mazinās, vēlos tos pārdot, bet nedrīkstu 3 gadu laikā pārdot vairāk par 5. Nepietiek, ka no katra īpašuma 1/5 daļa aiziet nodokļos, vēl arī pastāv birokrātiskas prasības- man esot jāreģistrējas VID . Esmu vainīgs, ka mani senči man atstāja no Brīvās Latvijas laikiem mājas, kuras esmu mantojis? Ar tām nedrīkstu rīkoties brīvi pēc saviem ieskatiem? Vēl arī pēc tam, kad esmu ielicisi simtiem tūkstošu, lai no graustiem tās pārvērstu par ēkām, par to valdība kā lielu PALDIES man par 500% paaugstinās kadastra vērtību un īpašuma nodokli?
27., 9:49 Atbildēt
IImants
Raksts ir tendenciozs un vērsts uz jaunā likuma pieņemšanas novilcināšanu. Likuma stāšanās spēkā būtiski mazinās tikai dažādu afēristu iespējamās manipulācijas nekustamā īpašuma tirgū. To, ka likums pat aktivizēs mājokļu tirgu, neviļus apliecina arī raksta norāde - "gan firmas, gan iedzīvotāji būs spiesti pārvietoties uz tādām telpām, kas atbilst viņu iespējām".
27., 10:05 Atbildēt
vvispār
Latvijā pagaidām Tieslietu un Finanšu ministrija nav spējušas atrast kopēju valodu. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kura pārraudzībā ir VZD, jau paziņojis: “Nodokļu sloga paaugstināšana iedzīvotāju primārajiem mājokļiem nav pieļaujama, tāpēc mēs jau gadu cīnāmies, lai tiem ieviestu neapliekamo minimumu. jauns.lv/raksts/zina..e-majoklu-ipasniekus
27., 10:11 Atbildēt
fffffffffffff
fa•••••••••••shikki jau vissu tā jau nosmacējuši
27., 16:27 Atbildēt
AABC
Viss ir izpļakarēts, izsaimniekots un nopārdots ''ārzemju investoriem''. Cilvēkresursi arī ir izsaimniekoti. Jāžmiedz vēl nost pēdējais īpašums, kas palicis atlikušās šeit tautas rokās.
Nodokļa celšana tautas nekustamajam īpašumam norāda uz to, ka tai nekas nepieder ...
Baņķiera Rungaiņa idejas dzīvo un uzvar!
Drīz latvju tauta dzīvos ''namiņos uz ritentiņiem', kautkas līdzīgs šķūnim, pēc nabadzīgo amerikāņu parauga.
''Cilvēcības vārdā'' kangarsaimnieki visu iznīcinās ...
27., 16:54 Atbildēt
SSpitāība
No visu mūsu algām tam baram, kas sēž valdībā, mēs maksājam algu, bet kas ir izdarīts, ja neskaita tukšu muldēšanu, patiesības slēpšana, tautas novešana līdz iznīcībai. Pamēģiniet jūs darbā strādāt, ražojot brāķi, tērējot nesamērīgi darba devēja līdzekļus, un vēļ panākt to, ka atņem mājokli tam, kas maksā tev algu. Pie mums to var! Bez kauna notirgot savu zemi, savus cilvēkus. Vai tiešām domā, ka esam tik stulbi un nesaprotam, ko dara. Mūs pārdod verdzībai. Kurš no savas izlaupītās algas, spēs tādus nodokļus maksāt? Drīz jāceļ patversmes, vergu būdas, jo tie, kam maksājam algu, uzticējamies, mūs muļķo un izspiež sausus. Cerams, ka arī mums sodīs tos, kas šo dara, tapat ka daudzus tā saucamos elites politiķus citus. Spitālība....
27., 22:15 Atbildēt
kkupiprodaj
Ne tirgu, bet tirgoņus. Un pipss ar šiem!
29., 14:18 Atbildēt