Vakcinācijas avīzes izdošana maksās aptuveni 100 000 eiro

Veselības ministrs Daniels Pavļuts šodien valdības sēdē atklāja, ka vakcinācijas avīzes izmaksas plānotas aptuveni 100 000 eiro apmērā.
16.03.2021. NNeatkarīgā
 
©Pixabay

Šī ir pirmā oficiāli izskanējusī ziņa par šīs avīzes izmaksām. Līdz šim Vakcinācijas prokejekta birojs nav atklājis, kas šo avīzi veidos, drukās, izplatīs un cik tas maksās.

Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova un Karina Sprūde atklātā vēstulē mudinājuši veselības ministru Danielu Pavļutu sniegt godīgas un tūlītējas atbildes par vakcinācijas avīzes veidošanas, maketēšanas, drukāšanas un piegādes izmaksām.

“Ņemot vērā to, ka savās atbildēs uz deputātu jautājumiem Jūs mēdzat būt visai izvairīgs un ārkārtas situācija nepieļauj šobrīd uzdot tiešus un precizējošus jautājumus klātienē, esam spiesti vērsties pie Jums ar atklātas vēstules palīdzību. Mēs ceram, ka publisks dialogs veicinās godīgu un tūlītēju atbilžu sniegšanu uz mūsu uzdotajiem jautājumiem. Vairāki Latvijas iedzīvotāji jau ir sagatavojuši un parakstījuši iesniegumus ar lūgumu viņu mājsaimniecībām šādas Vakcinācijas avīzes nesūtīt, bet ietaupītos līdzekļus novirzīt Bērnu slimnīcas fondam. Ņemot vērā augstāk minēto, publiski aicinām Jūs sniegt godīgas, tiešas un nekavējošas atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

1. Cik izmaksā Vakcinācijas avīzes satura izstrāde, maketa izstrāde, druka un piegāde adresātiem (lūdzu, nosauciet izmaksas pa pozīcijām, rēķinot uz vienu avīzes eksemplāru)?

2. Ar kādiem izpildītājiem ir noslēgti līgumi par avīzes satura izstrādi, maketēšanu, druku un piegādi un kādas ir līgumu laušanas iespējas?

3. Kāda iepirkumu metode tika izmantota izpildītāju noteikšanai?” teikts deputātu vēstulē.