Komentāri: Puse ogu ražas paliks uz lauka

20.07.2021. Arnis Kluinis
 
lllmārs
Bizness ir laba lieta. Taču, pirms to uzsākt, ikviens taču veic pamatīgus pētījumus un aprēķinus. Var jau aostādīt neskaitāmus hektārus, taču, ja ražas novākšanu orientē lielākoties uz ārvalstu darba rokām, acīmredzot aprēķini bijuši nepareizi, un varbūt jāsamazina apstādāmās platības, rēķinoties ar reaļo darba spēku.
20.jūlijs, 7:04 Atbildēt
PPareizaisjautājums
Man šķiet, cilvēki nesaprot, publiski žēlodamies par šādām problēmām viņi atklāti apliecina savu muļķību. Jo nevienā biznesā nevar atļauties neparedzēt visus riskus un negatavoties tiem.
Kā jums šķiet?
20.jūlijs, 9:52 Atbildēt
hhaha
Man tādu plantatoru nav žēl. Alkatīgi, zemenes neravē, bet dreb par katru santīmu. Vai tad radu nav, kas palīdzētu? Tādā karstumā par pusvelti pat muļķis neies vergot.
20.jūlijs, 18:47 Atbildēt
nnu nu
Nu džeki, izklausās, ka esat ierēdņi - ekselisti , kuriem ar reālu uzņēmējdarbību nav nekāda sakara. Nu nevar pilnīgi paredzēt visus riskus, ražas daudzumu, apgrozījumu un peļņu. :)
20.jūlijs, 10:06 Atbildēt
PPareizāatbilde
VISUS riskus nevar paredzēt, to mēs zinām. Bet vai var PAREDZĒT TO, KAS ATKĀRTOJAS GADU DESMITIEM?
PS. Neesmu ierēdnis un praktiski nezinu, ko darīt ar "ekseli" , bet zinu ka tāds esot.
Un vēl es zinu, ka cilvēkus var aizstāt ar mehanizāciju. Bet, ja nevar, tad ar tādu biznesu nevajag nodarboties.
20.jūlijs, 11:45 Atbildēt
rreptilis Ilmārs
Precīzi!
20.jūlijs, 13:42 Atbildēt
SSkolēnu darbs
Skolēni ļoti grib strādāt, bet vasaras darbus ogu audzētāji nereģistrē.Pat nav sazvanāmi par skolēnu darbu.Padomju laikā skolēni mēnesi strādāja biešu laukos un viss bija kārtībā, par ogu lasīšanu viņi būtu ļoti priecīgi!
20.jūlijs, 8:26 Atbildēt
PPareizaisaicinājums
Skolēnu iesaistīšana ir vienīgais lauksaimnieku resurss valstī, kur ksenofobija ir valsts politikas sastāvdaļa. Bet būt par bezdarbnieku - izdevīgāk, nekā strādāt.
Patiešām, iesaistīsim VISUS SAVUS resursus!
20.jūlijs, 11:48 Atbildēt
oopozicionārs Skolnieciņš
Skolēnu darbs, PSRS ir sabrucis. Okupācija ir beigusies. Nav ko atcerēties komuņagu (kompartiešu) valstības ziedu laikus. Labāk lai nodrošina skolēniem praksi kādā zinātniskā institūta.
20.jūlijs, 19:26 Atbildēt
VVecāki
Pat Ulmaņa laikā aicināja jauniešus strādāt vasarā laukos, tagd pilsētnieki nezina, ko bērniem darīt vasarā meklē dārgas bezjēdzīgas nometnes tā vietā, lai strādātu un būtu vecākiem miers.
20.jūlijs, 8:28 Atbildēt
vvisi zin
tie jau darbam neder... mēslu kaudzē auguši aiz sevis nenovāc, kāds darbs, bumba
20.jūlijs, 9:14 Atbildēt
vvisi zin
tur nu mēs esam ar pabalstu došanu un ēnu ekonomiku, tagad visi 'mākslinieki'
20.jūlijs, 9:15 Atbildēt
NNekā nezin
Kādi vēl tev pabalsti pie mums Latvijā, tu pamuļķi!?
20.jūlijs, 11:37 Atbildēt
MMāra
nu iedodiet kaut cilvēkiem vietējās ogas! Neesmu redzējusi Maximā vietējās ogas, iegāju tirdziņā - tikai puķes! Nav man mašina lai aizbrauktu uz kaut kādu nez cik kilometru tālu dārzu un salasitu ogas! Kas notiek? Grieķija, Spānija ir, bet LV nav!
20.jūlijs, 9:34 Atbildēt
vvispār
es nemaz negribu, maziņas, skābas
23.jūlijs, 10:04 Atbildēt
MMarija
Ja viņi piedāvātu pašlasīšanu par sapratīgu cenu un pieņemamos laikos, tad domājams mēs un diezgan daudzi draugi to izmantotu. Tad varētu mazāk raudāt par nenovākto ražu. Šis pakalpojums piedāvāts netiek.
20.jūlijs, 10:25 Atbildēt
ppakalpojumu
daudzi piedāvā, bet "cenas"par pašlasito ir fantastikas līmenī
20.jūlijs, 10:38 Atbildēt
mmužiks
Biju zemeņu paslasīšanā. Pilnīgi apmierināja. Bet-nav jau tās informācijas. Par zemeņu paslasīšanu uzzināju, jo viens cilvēciņš pie ziņojumu dēļa bija piespraudis zs viziītkarti. Raksta-NVA publicē. Būtībā, tajā NVA darbu sludinājumu sarakstā ir liels bardaks. Es, reāli, neko neatradu vai nepratu atrast.
20.jūlijs, 11:06 Atbildēt
jjabut ļoti izsalkušam
lai pa 2 eiro lasitu pašlasišanā ja nopirkt var pa 2,50 jebkurā laikā vai pat pa 1,9 ievarijumam derigās. un nav jākarsejas uz lauka
20.jūlijs, 13:44 Atbildēt
nnu ja
sākšu ar to,ka Latvi∆ā ir neadeekvāti zemas algas šādam darbam uz rokas! Minimāli jābūt kā citās valstīs- vismaz 1500 uz rokas mēnesi (5 darba dienas) un bezmaksas laba dzīvesvieta! Ukriem līdz maidaunam 2014.gadā, kur valsti iznīcināja ( piedalījās un atbalstija arī Latvija), bija labas algas, bet pēc tam- tādi paši ES nabagi kā letiņi! Un jā- K. Ulmaņa laikos tā pat kā padomijā ( pameklējiet vecajā periodikā), labi piemaksāja par lauku darbiem jauniešiem!
20.jūlijs, 10:31 Atbildēt
OOMG
Ak nav kas strādā? EXCEL tabulās izskatās, ka darbiniekiem pietiek ar tavu ststistisko algu un ogas ir novāktas, bet reālajā dzīvē cilvēku trūkst un ogas pūst uz lauka. Patiesībā tava alga nav konkurētspējīga un EXCEL tabulu ekonomika nestrādā reālajā dzīvē. Nevajag liet krokodila asaras par savām kļūdām. Pavisam nedaudz samazini gaidāmās peļņas $$$ un samaksā cilvēkiem vairāk- tu atpelnīsi uz apjomu un varbūt zaudēsi pelēko skopuļa auru. :)
20.jūlijs, 10:35 Atbildēt
YYes
Trāpīts desmitniekā!
20.jūlijs, 18:49 Atbildēt
mmantrausiba
brižiem ir fantastiska. piedavā pašlasišanu par tādu naudu ka nopirkt jau salasitas sanāk lētāk. ir ari tadi piemeri. nu kapec man lasit avenes pa 2 eiro kg ja mežā par velti? karstums jau vienads un meža pat garšigākas un veseligākas. vai tiko izlasiju upeņu pašlasišana pa 1,5 eiro kg ja upenes "pieņem " pārstradei videji apmeram par eiro kilogramā, tad pašlasitāji vel nodrošina lielakus ienākumus nekā ja upenes lasa audzetajs nodošanai..... var protams saprast ka pastav kopšanas izdevumi , ka bija jāiestāda, jāizaudzē , bet ja tev nav vispar kas vāc un raža iet postā, tad vēl plēst baltu naudu par pašlasišanu jau uzreiz skaidrs ka saimnieki ir skopuļi un stradnieku nav jo nemaksā
20.jūlijs, 10:36 Atbildēt
aavene
lai īpašnieki paši sēž lauka vidū un ēd savas ogas
20.jūlijs, 11:51 Atbildēt
cchangals
bet lai pakar kaklaa Atzinibas Krustu,un lai tad ed
20.jūlijs, 15:17 Atbildēt
SStrādnieks
Lētos vergus vedīs par ar lidmašīnu, bet tautiešiem adekvāta algu nemaksās! Vergturi!
20.jūlijs, 12:07 Atbildēt
IIr savs izdevīgums
Lētie vergi te kā roboti strādā. Līdz ar to izkonkurē darba ražīgumā vietējos . Viņi ievēro disciplīnu , jo neatrodas savās mājās . Vietējie var aizsvinēties, likumīgi saslimt.
20.jūlijs, 12:55 Atbildēt
TTik tiešām
Tieši tā. Pretīgie vergturi. Dievs nav mazais bērns, soda alkatīgos tirgoņus.
20.jūlijs, 18:50 Atbildēt
bbrīvs brīvais tirgus
Tām ogām un augļiem nav piepraījuma tik lielā apjomā , cik plantāciju sastādīts . Vietējo iedzīvotāju skaits un to pirktspēja nepalielinās -tieši otrādi. Latvijas produkcija aizvien sadārdzinās (oiki, nodokļi, kredīti, aizņēmumi , kovidnoteikumi u.c. pieaug un summējās ) nu nevar Latvijas mellene konkurēt ar ES melleni eksportā. Ja nu vienīgi par velti augusī un pašnodarbināto vācēju lasītā meža mellene.
20.jūlijs, 12:48 Atbildēt
ccentralcietums
Lai iesaista Latvijas ieslodzitos- !
20.jūlijs, 15:20 Atbildēt
JJanis
20.jūlijs, 14:18 Atbildēt
CCērme
...Ārlietu ministrija var tikai informēt ogu audzētājus...Ne viņi informē pēc pašu iniciatīvas, ne kā. Citu valstu ārlietu ministrija būtu izsaukusi Polijas vēstnieku un pastāstījusi, ka Polijas ābolos atrasta kaitīga sēnīte...Priekš kam mums vajadzīga uzpūsta un dārga Ārlietu ministrija, kas neko jēdzīgu nedara, tikai rausta svešus karogus, tādējādi sagādājot problēmas savas valsts pilsoņiem?
20.jūlijs, 14:31 Atbildēt
IIncis
Nu tad varbūt varēty taas bezjēdzīgās ierēdņu varzas aizkomandēt pastrādāt: ogas lasīt jau gan nav tas pats. Kas tās meeles tirināt. Uz lauka tomēr ir jāstrādā. Savādāk aldzinjas vienmēr par maz. Ja jay nemāk darbarokas noorganizēt. Lai velk ārā no p... pashi saveejaas, vismaz kaada pievienotaa veertiiba!
20.jūlijs, 15:55 Atbildēt
ggenocīdam nē
PĒC ŠĪ FEIKA VAR SPRIEST KA VISI ''BĒGĻI'' KURUS IEVED FRONTEX PALIKS LATVIJĀ
TAUTA SARGĀJIET SAVUS ĪPAŠUMUS, SARGIETIES PAŠI. DRĪZ CELSIES CENAS DZEZSBETONAM, DZELOŅSTIEPLĒM!
20.jūlijs, 17:05 Atbildēt
KKvoks
Ogu "uzņēmēju" alkatība?
20.jūlijs, 17:11 Atbildēt
MMija
Ja reiz strādniekus par piedāvāto algu nevar atrast, tātad jāceļ alga.

Un otrs jautājums - kāpēc nenodarbina skolēnus? Viņi ar lielāko prieku lasītu ogas pat par piedāvāto maksu, jo visas viņu izmaksas sedz vecāki. Kāpēc netiek izmantots šis resurss, bet gan vaimanāts par neiegūto peļņu?
20.jūlijs, 18:54 Atbildēt
PParmumsa
Darba laiku varēja ielikt cilvēka spēkiem iespējamu: katra maiņa 4 st, ne vairāk, un maksa pēc salasītā. Pēc kastēs esošā, nevis pēc tā- palika vai nepalika kas uz lauka. Strādnieks nav vainīgs, ja iestrādīta šķirne, kas gatavojas pakāpeniski un visas ogas reizē nav nolasāmas.
20.jūlijs, 19:17 Atbildēt
ZZlaiga
Busiņš bija uz tuvējo mazpilsētu pēc strādniekiem? Varu derēt, ka ne!
20.jūlijs, 19:19 Atbildēt