EM: Ziemassvētku tirdziņi šogad būs aizliegti

Līdz ar izmaiņām rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, no 15. novembra stājas spēkā arī jaunas prasības tirgotājiem. Tās paredz, ka līdz 11. janvārim ir aizliegti Ziemassvētku tirdziņi un gadatirgi.
©Pixabay.com

“Tā saucamie Ziemassvētku tirdziņi un gadatirgi ir aizliegti gan zaļajā, gan sarkanajā režīmā,” preses konferencē uzsvēra Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa. Viņa skaidroja, ka būs atļauta tirdzniecība tirgu atklātajās teritorijās un tajās varēs tirgoties ar jebkāda veida precēm, gan pārtikas, gan nepārtikas. Turklāt iepirkties tirgus atklātajā teritorijā varēs visi pircēji - gan ar, gan bez Covid-19 sertifikāta.

Portāls NRA jau rakstīja, ka rakstīja, ka vairāki vietējie amatnieki un mājražotāji nosūtījuši vēstuli valdībai, aicinot atļautu rīkot gadatirgus pēc 15. novembra un Ziemassvētku tirdziņus

Mājražotāji pauž neizpratni par lēmumu atļaut strādāt lielajiem tirgiem "sarkanajā režīmā", bet īslaicīgo ielu tirdzniecību aizliegt pat "zaļajā režīmā".

Vēstulē esot pausts vairāk nekā 2500 mājražotāju un amatnieku viedoklis, ka, aizliedzot gadatirgus un Ziemassvētku tirdziņus šī gada nogalē, daudzas mājsaimniecības un ģimenes "paliks bez iztikas līdzekļiem", jo 90% mājražotāju un amatnieku gadatirgi un Ziemassvētku tirdziņi esot vienīgais iztikas avots, turklāt Ziemassvētku produkcija neesot ikdienas prece - to nevarot glabāt mēnešiem vai gadiem.

Vēstules autori atgādina, ka mājražotāju nozarē jau divus gadus ir kritiska situācija, jo dažādi aizliegumi esot spēkā vairāk nekā 20 mēnešus.

Ja no 15.novembra netiks atļauti gadatirgi un Ziemassvētku tirdziņi "zaļajā režīmā", vēstules autori sola vērsties Konkurences padomē, pie Tiesībsarga un gatavot kopīgu prasību Administratīvajai tiesai.