Aldis Gobzems: Vajag testēt arī visus vakcinētos!

Valdošā koalīcija vēl tikai strādā pie noteikumiem, kas tuvākajā laikā, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, organizēs iedzīvotāju dzīvi, tajā skaitā arī obligāto vakcināciju noteiktu profesiju pārstāvjiem.
25.09.2021. Jānis Lasmanis
 
©Romāns Kokšarovs/F64

Galvenos lēmumus pieņems valdība, taču zināma teikšana būs arī Saeimā strādājošajiem deputātiem. Saeimas frakcijas “Neatkarīgie” priekšsēdētājam Aldim Gobzemam, kas pazīstams kā dedzīgākais obligātās vakcinēšanās pretinieks un valdības lēmumu kritizētājs, piedalīties šajā darbā būs liegts, jo viņš par Saeimas deputātam nepiedienošu rīcību tika izslēgts no sešām Saeimas sēdēm. Taču viedoklis viņam par atklātībai nodotajām iecerēm, protams, ir.

Koalīcija vēl diskutē par to, vai pirmās nepieciešamības preču veikaliem tirdzniecības centros, pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai, piemērot “daļēji drošās vides” drošības prasības. Jūsuprāt, tirdzniecības centrus vajadzētu dalīt pa sektoriem, kur katram savas drošības prasības, vai noteikt vienu?

Tas ir ļoti vienkārši! Ja 120 gultās ieguldīti 80 miljoni, tad par vienas gultas izmaksām var uzbūvēt vislepnāko privātmāju. Par kādu cilvēku dalīšanu mēs te varam runāt. Problēma nav cilvēku dalīšanā, jārunā par to, ka nekas nav izdarīts, lai uzlabotu primāro veselības aprūpi. Tā nauda vienkārši ir nozagta. Tā ir visa atbilde. Tur nav ko filosofēt.

Cilvēkus dalīt ir noziegums, un es ceru, ka agrāk vai vēlāk tos, kas šo dalīšanu veic, sodīs.

Agrāk vai vēlāk viņiem būs jāstājas tiesas priekšā. Kad tas viss būs beidzies, mēs nonāksim pie tāda risinājuma. Te pat nedrīkst ielaisties nekādā diskusijā.

Ar katru dienu testos atklājas arvien lielāks inficēto un hospitalizēto skaits. Vai šie dati jums neliek izvērtēt attieksmi pret obligāto vakcinēšanos vismaz dažu profesiju pārstāvjiem?

Obligāti ir tikai jāelpo. Viss pārējais pilnīgi nav obligāts. Skaidrs, ka, uzspiežot jebkāda veida obligātu medicīnisko manipulāciju, tiek pārkāpts likums. Arī par to kādreiz atbildēs, tieši tāpat kā par cilvēku dalīšanu. Ir pilnīgi skaidrs, ka vienīgais objektīvais rādītājs ir smagi slimo skaits. Viss pārējais ir feiks pēc būtības. Mēs nevaram redzēt, cik vakcinētie ir inficējušies, jo viņiem nav jātaisa testi. Zinātniski ir pierādīts, ka arī var aplipināt ar vīrusu.

Beigās svarīgi būs tikai tas, cik objektīvi absolūtos skaitļos statistikas mirstības rādītāji atšķirsies vai neatšķirsies no citiem gadiem. 2020. gads liecina, ka pēdējā desmitgadē sešus citus gadus mirušo skaits ir lielāks.

Jāskaita vienīgi fiziski smagie gadījumi, un tad skatāmies, kas tie ir. Vai jauni un veseli cilvēki vai ar cukura diabētu, resni, aptaukojušies, ar citām slimībām. Tas ir vienīgais objektīvais rādītājs. Un vajag testēt arī visus vakcinētos.

Atlikušas vēl piecas Saeimas sēdes, kurās jums liegts piedalīties. Solījāt vērsties pret Saeimu tiesā, jo jums pirms šī lēmuma pieņemšanas nedeva iespēju aizstāvēt sevi no Saeimas tribīnes. Vai šajā lietā jau ir kāda virzība?

Es vērsos administratīvajā rajona tiesā, bet tiesa baidās izskatīt manu lietu. Tādēļ pārsūdzēsim augstākajā instancē, gatavojam pieteikumu arī Satversmes tiesā. Mēs izmantosim visas iespējas, kas ir, jo, runājot ar jebkuru juristu, profesoru, pasniedzēju, ir skaidrs cilvēktiesību pārkāpums. Jo vairāk tādēļ, ka citu politisko partiju pārstāvji, kas par mani nav balsojuši, liedz man dalību Saeimas sēdē, tīri fiziski atņemot man atalgojumu. Lai kāds tas nebūtu, bet objektīvi tas rada man ļoti būtiskas sekas, materiālas sekas. Un ir pilnīgi skaidrs, ka tur ir pārkāpums aiz pārkāpuma. Ir skaidrs, ka es vinnēšu, tikai tehniski tas paprasīs ilgāku laiku. Domāju, ka šonedēļ turpināsim sniegt nākamos dokumentus.