Komentāri: Latvija sper pirmos soļus uz bezmaksas augstāko izglītību

14.10.2020. Jānis Lasmanis
 
ttā gan
Lai pēc tam varētu ielas slaucīt?Tam nevajag augstāko izglītību!
14.oktobris 2020, 9:27 Atbildēt
KKauns visur no pakaļgala velkami
Atkal visiem pakaļgalā kūļājamies. Vienīgā pozitīvā lieta, kur Latvija atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas bija pozitīvā griezumā, bija mazie Covid saslimšanas cipari. Faktiski VIENĪGAIS pozitīvais rādītājs, visā citā no pakaļgala. KAUNS. Esam līdzās vai pat labāki tikai kultūrā, sportā un mākslā u.tml. Visur citur - sabiedriskā transporta cenas, NĪ nodoklis, algas pret cenām, elektrība, bērnu pabalsti, pašvaldību bērnu dārzu pieejamība, soc.aizsargātība utt.utt. - garš un bēdīgs saraksts.
14.oktobris 2020, 9:31 Atbildēt
JJaunie masveidā dodas prom
Tikai žēl, ka pēc augstskolu pabeigšanas (no mūsu nodokļu naudas), valsts attieksmes pret savu tautu dēļ, lielākā daļa augstskolu beidzēju ar vienvirziena biļeti jau gadu gadiem ir devušies strādāt un dzīvot uz citām valstīm. Žēl. Tāpēc arī visu laiku biju pret bezmaksas augstāko izglītību, jo apmaksājam izglītību un sagatavojam citām valstīm darba spēku. Skumji. Lai jaunajiem veicas, bet kaut kas nav riktīgi.
14.oktobris 2020, 9:35 Atbildēt
JJaunie pa vecam negrib
Man pazīstama meitene mācās LU pieprasītā fakultātē jau zinot, ka pēc pabeigšanas brauks dzīvot un strādāt uz citu valsti. Pamato ar to, ka šeit nenovērtē cilvēkus, arī finansiāli. Labprāt paliktu šeit, bet... Vēl vairāki man zināmi jaunieši sēž uz čemodāniem - kaut ko vēl šeit pabeigs, un dosies prom - iemesls tas pats. Nevēlas būt šeit nolemti nemitīgam stresam un nabadzībai. Nabadzība nav tikai tad, kad nav naudas, bet ir arī tad, ja smagi strādājot, nevari mierīgi atļauties mūsdienās pašsaprotamas lietas - auto, reizi gadā kkur aizceļot, ja maksā kredītu par vienīgo dzīvesvietu, tad vairs vispār neko nevari atļauties. Tā nevajadzētu būt, un neviens jau jaunajiem nevar pārmest, ka ilgstošas neveiksmīgas valsts pārvaldes rezultātā ir tā, kā ir. Kad amatos sēž savi partijas čomaki un nevis profesionāļi un pieņem nevis valstij labvēlīgus lēmumus, bet šauram grupējumam. Mēs, vecāki, negribot to ilgstoši paciešam, bet jaunie nevēlas, un to var saprast.
14.oktobris 2020, 9:45 Atbildēt
HHAHA
Kāds pārsteigums, Latvija atkal kaut kur iepaliek tālu aiz Igaunijas un Lietuvas, tad jau viss kā vienmēr, it visā, gadu gadiem.
14.oktobris 2020, 9:47 Atbildēt
VViss dārgāks
Mums arī medikamenti aptiekās ir daudz dārgāki kā Lietuvā un Igaunijā, mēs laikam atrodamies tādā īpašā ģeogrāfiskā, īpaši dārgajā zonā, tas laikam tā, ka viss sliktāks un dārgāks kā kaimiņvalstīs ir neatkarīgi no valsts pārvaldes, nu vienkārši tā ir un viss. Vai ne.
14.oktobris 2020, 9:51 Atbildēt
KKas ir lēnāki par igauņiem
Kamēr Latvija sper, lēnie Igauņi jau sen ir ieviesuši. Jautājums, kas ir lēnāki, neattapīgāki, neizdarīgāki par igauņiem? Diemžēl atbilde ir latvieši, bet ne jau tauta.
14.oktobris 2020, 9:55 Atbildēt
KKas ir lēnāki par igauņiem
Kamēr Latvija sper pirmos soļus, lēnie Igauņi jau sen ir ieviesuši
14.oktobris 2020, 9:56 Atbildēt
hha ha
par visu samaksās pašnodarbinātie arī par bezmaksas augstāko izglītību ārstiem un skolotājiem,kuri uzreiz varēs brīvi doties uz eiropu un nekas tiem nebūs ne jāatstrādā ne jāatmaksā.
14.oktobris 2020, 10:29 Atbildēt
SSkolnieciņš
"Izveidojot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju, Saeima sākusi izvērtēt iespējas Latvijā ieviest bezmaksas augstāko izglītību. Igaunijā tā jau ir bezmaksas, un tuvākajā laikā Latvijai soli priekšā būs arī Lietuva.'' paši vainīgi, ka vidusskolā vai ģimnāzijā slinkoja, tāpēc arī netika uz budžeta vietām. Piemēram, Skolnieciņš studē bezmaksas. Tik kojas gadā izmaksā virs 1000 eiro. Ja vidējā atzīme ir 8 balles vidusskolas diplomā, tad visas durvis ir vaļā. Tik diemžēl budžeta grupā iekļūst arī biezie. Ar skaudību, Skolnieciņš no kojām
14.oktobris 2020, 15:02 Atbildēt
DDaņila
Politiski materjālā mahinācija! Vai kā maigāk saka , populisms. Nekādas ticības un ilūziju!
15.oktobris 2020, 7:50 Atbildēt
AAnna
Nu kāpēc tik negatīvi, lai ir likums,ka pēc bezmaksas izglitibas pabeigšanas ir jānostāda vismaz 5gadi, ja negrib nostrādāt tos gadus lai maksā par iegūto izglītību.
21.februāris, 20:15 Atbildēt