Komentāri: Nodokļu reforma no darba padzīs 60 tūkstošus mazajos uzņēmumos strādājošo

21.10.2020. Ilze Šteinfelde
 
iilgtspēja
kas Valmierā aplaupīja, sasita, sadūra 13 vieglās automašīnas???
21.oktobris 2020, 5:35 Atbildēt
nnodokļu pisēji
UK tie kuriem ir zemi ienākumi maksā 0% ienākumu nodokļos.
Kur ir loģika nodarbināt dārgi izmaksājošu neefektīvu valsts aparātu, lai tas represētu maz pelnošos? Lai administrētu visus šos tūkstošus nodokļu maksātājus valsts iztērēs vairāk ierēdņu algās un ofisu uzturēšanai, kā ieviešot progresīvu nodokli un ietaksējot no tiem, kas pelna, kur viens liels uzņēmums var samaksāt vairāk kā tie 60 000 nabagi.
Valsts ir priekš cilvēkiem, nevis otrādi un laikam Latvija ir tik bagāta ka tagad spēj šiem 60 000 cilvēkiem apmaksāt viņu uzturēšanu?
21.oktobris 2020, 19:58 Atbildēt
nnodokļu pisēji
Un kurā vēl idiotu valstī pandēmijas laikā izdomā reformēt nodokļu sistēmu, kas paceļ nodokļus? Krievija nav normāla valsts, bet tur to dara un Latvija precīzi to pašu kopē. Kā labā šie likumi tiek pieņemti?
Šeit ir jādomā kā saglabāt darba vietas, ja vispār tas ir iespējams. Lai kādas reformas, bet tās ir nelaikā. Ja vēl valsts kompensētu kā citur par to, ka samazinājušies ienākumi, tad normālā valstī ar šādiem likumiem paši sev šautu kājā, jo pēc šī likuma pēc default valstij būtu jāizmaksā kompensācijās par atbilstošu summu tiem, kas zaudē ienākumus - sliktākā gadījumā vēl varētu dabūt tiesāties un maksāt kompensācijas. Bet labi, ka latvieši ir tādi muļķi un samierinās ar likteni, kur tie kas pie varas ir cara/dieva vietā.
21.oktobris 2020, 20:04 Atbildēt
RRRR
Jau sen vajadzēja tos MUN likvidēt! Visi zin, ka tie nemaksāja nodokļus. tas nav jaunums. Visi tirgõņi tirgos, gadatirgos un Centrāltirgū ir MUN, ne tiem kases aparāti, ne kvītis, nekā. Viss savā ķešā.
25.oktobris 2020, 1:17 Atbildēt
ffakts
Autorei stulba loģika. Kāds sakars esošajām brīvajām darba vietām ar to, kur strādās pašreizējie MUN maksātāji? Ja viņi jau pašlaik kaut ko dara, nevis tikai atmazgā naudu, tad turpinās darīt to pašu, tikai maksājot nodokļus kā jebkurš strādājošais.
21.oktobris 2020, 6:25 Atbildēt
SSaša
Fakt,Tava loģika ir stulba ! Piemēri-apkalpojošās sfērās strādājošie jau tagad nesaņem daudz,bet ja no tās pašas algas vēl atvilks nodokļus,kas paliks ?
21.oktobris 2020, 8:52 Atbildēt
RRRR
Paliks tas , kas jebkurā SIA. Kāpēc SIA vajag kases aparātus, kvītis, grāmatvedību, bet šie ekskluzīvajiem neko. Pietiek, jo ātrāk viņus likvidēs, jo taisnīgāk tas būs attiecībā pret jebkuru SIA. Beidzot būs uzvarējis godīgums tiem būs tādi pat noteikumi, kā visiem citiem bija visus šos gadus.
25.oktobris 2020, 1:20 Atbildēt
PPilsonis
Tu laikam esi nevis fakts, bet parazīts, kas iekļuvis valsts pārvaldē vai kādā varas partijā, un sēdi uz treknām no mūsu nodokļu maksātāju kabatām izvilktām naudām. Tava loģika ir slimas galvas loģika, jo nezini, kā ekonomika darbojas un kur nodokļi rodas. Nevajadzētu Tev šeit stāstīt tautai pasakas, kam neviens jau sen vairs netic. Fakts ir tāds, ka Kariņa valdība 60 tūkstošiem strādājošo taisās divkārt palielināt nodokļus. Pietaupi savas dvēseles atklāsmes par citu stulbo loģiku tad,, kad pats tiksi izmests no siltās treknās siles uz ielas.
21.oktobris 2020, 10:15 Atbildēt
rreptilis
Jā...ā,""fakt"" ,jums loģikas vispār nav:(((
21.oktobris 2020, 10:59 Atbildēt
TTevs
Nākamnedēļ Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores izstrādājumam Ievai Jaunzemei būs vēlreiz jāstājas Finanšu ministrijas vērtēšanas komisijas priekšā, lai mēģinātu izvairīties no atkārtota nesekmīga savas darbības vērtējuma.
21.oktobris 2020, 12:31 Atbildēt
ttevs
Kā ziņots iepriekš, I.Jaunzeme jau pagājušajā gadā nespēja nokārtot ierēdņu novērtēšanas eksāmenu, ilgi neparakstīja šo lēmumu, bet, kad parakstīja, uzreiz to pārsūdzēja. Tāpat zināms, ka I.Jaunzeme tikpat vāja izrādījās arī šī gada novērtēšanas pirmajā sēdē, bet uz otro novērtēšanas sēdi pat neieradās, lūdzot piešķirt viņai papildu laiku sagatavoties.
21.oktobris 2020, 12:32 Atbildēt
EElly
Jā, aprakstot mūsu ministrus, valoda sulīga!
Es vēl domāju par Valsts kanceleju un tās priekšnieku Jāni Citskovski.
Tam nu gan, nabagam, neveicas ar piemērotāko un labāko kandidātu atlasi augstākajiem valsts amatiem- nezin cik tur n-tajās kārtās atlasīja, kā tagad izrādās galīgi nekompetentu, VID'a priekšnieci, Fuktuka blondīni, nederīgu Satiksmes ministram valsts sekretāru, pavisam zaļoksnu jaunekli konkurences padomes priekšsēdētāja amatam...
Kāpēc viņu pašu nenoņem, ja jau tik nekvalitatīvi savu darbu dara, nekompetentos par vislabākajiem uzdodot?! Uzmet valdību un par to nekas?
21.oktobris 2020, 12:33 Atbildēt
ttas pats
Par ministriem Citskovskis neatbild."Neskati vīru pēc cepures"-tāda,šķiet,ir mūsu senču gudrība.Tas nekas,ka "zaļoksns jauneklis",u.t.t.Viena-otra persona,kura ideāli atbilst "augstajam,godpilnajam" ierēdņa statusam,ir neglābjami stulbi(tā nav slimība,bet dianoze uz mūžu),bet ideāli atbilst ierēdņa parasībām,neatkarīgi kurā nozarē.Diez vai tādi,kuri apliecinās,ka 2x2 ir 4,jo "tā teikt lika ministrs vai viņa sekretārs",būtu vispār vajadzīgi nesamērīgi uzblīdušajā valsts pārvaldes aparātā.Tādi arī visvairāk pretojas visam jaunajam.Kurš tad valdību "uzmet"?Vai Citskovskis,kurš izvēlas valdībai nevēlamus,netīkamus(sauc kā gribi) ierēdņu vietu aizpildītājus?
21.oktobris 2020, 13:45 Atbildēt
AAha
Kas autotei samaksāja par glupu rakstu.Zinu lielu firmu kurā strādā entie mikrouzņēmumi!Mikrouzņēmumi šobrīd tiek izmantoti nodokļu nemaksāšanai.
21.oktobris 2020, 6:32 Atbildēt
ooioi
ja mikrouzņēmumi nemaksātu nodokļus, kā te sakiet, tad viņus vid sen būtu aizklapējis!
21.oktobris 2020, 11:19 Atbildēt
RRRR
Labi, ļoti labi! Pareizi un godīgi! Sen vajadzēja likvidēt!
25.oktobris 2020, 1:22 Atbildēt
kkauns
ta" nu, bija nodokļi 0.1, 0.1 reiz 80................varbūt pietiek dzīrot????????????????
21.oktobris 2020, 6:43 Atbildēt
OOki
Idiot, mikrouznemuma nodoklis ir 15%no apgroziijuma. Tas ir pakalpojuma summa plus 17.25% ! Smurguli nekomentee, tu neatskir 0.1 no 17.25 .
22.oktobris 2020, 3:45 Atbildēt
UUnda
Tad tādu mikrouzņēmumu ir jālikvidē. Ja tas nedod normālu ienākumu, nesanāk nodokļiem, nekrājas pensijai, tad priekš kam vispār?! Viss ir pareizi.
21.oktobris 2020, 7:18 Atbildēt
JJānis
Ha,kādu normālu ienākumu man kā sētniekam varat dot,jo no savas kabatas apsaimniekotājam negribēsiet pielikt ne kapeiku ?
21.oktobris 2020, 8:54 Atbildēt
EEdgars
Bet MUN rezhima jau loti daudzi ari stradaja par setniekiem. Likums jau ari tagad neaizliedz stradat oficiala darba un but MUN Maksatajam. Ne jau par visiem objektiem setniekam lielas naudas maksa. Man piemeram par 3 majam maksaja 120 eiro. Darbs gan bija uz stundu un vel vareja Mun Nodokli pavilk> Tagad liekas majai bus jamekle jauns setnieks
21.oktobris 2020, 10:23 Atbildēt
rriebjas
nākošie pensiju diedelnieki, nav nodokļu, uz algotu darbu
21.oktobris 2020, 17:15 Atbildēt
OOki
Neapliekamo minimumu 1000 un tad runaa, diedelniek kvadraatgalva
22.oktobris 2020, 3:47 Atbildēt
MMike
Psc....laiks iet un reāli uzbrukt shitiem valdības pidarasiem..
21.oktobris 2020, 7:58 Atbildēt
hhmm
Nodokļi tomēr ir jāmaksā visiem un līdzvērtīgi, lai neatkārtotos situācija, kā pavasarī, kad lielākie pabalstu pieprasītāji bija tieši tie, kas nodokļos neko nav maksājuši. MUN vispār izskatās tik pēc tāda starta nodokļa režīmu, ja sanāca attīstīt savu biznesa jomu, tad dodies vispārējā režīmā, ja nesanāca, nu tad neko.
21.oktobris 2020, 8:04 Atbildēt
OOki
Pavasari labaak nepiemini. , jampampin. Airbaltikam simtiem miljoni un cilveekiem 4 eiro. Kauns Tev nav , izstraadaajum?
22.oktobris 2020, 3:49 Atbildēt
VVasja
MUN vienīgā priekšrocība ir grāmatvedības vienkāršība,, un valstij garantēts un viegli pārbaudāms cipars,, lielie uznēmumi maksā lidz 10 % no sava apgrozījuma nodokļos, MUN 15%,, ir tomēr nedaudz starpība,, turklāt MUN nav iespējama nodokļu shēmošana
21.oktobris 2020, 8:13 Atbildēt
vvēl
viena priekšrocība,MUNam nav vajadzīgs algots grāmatvedis,kas mazam uzņēmējam nav mazsvarīgi.
21.oktobris 2020, 9:25 Atbildēt
RRRR
Mazam SIA arī nav mazsvarīgi. Tāpēc , ja ,,mazam '' MUN būs tādi paši noteikumi kā mazam SIA, būs ļoti godīgi!
25.oktobris 2020, 1:25 Atbildēt
JJānis mierīgais
Bet ko darīt pensionāriem, ja saimnieciskās darbības ienākums ir papildinājums pensijai. Bērniem, mazbērniem arī jāpalīdz, un itkā pensijai arī vairs nav jāpelna.
21.oktobris 2020, 8:15 Atbildēt
UUnda
Tad pensionāram ir jāieslēdz TV vai ziņu portāls jālasa. Pensionāriem tas 170 nebūs jāmaksā, sk. Atbrīvotās kategorijas.
21.oktobris 2020, 10:22 Atbildēt
JJurčiks
MUN ir domāts mazajiem ģimenes uzņēmumiem. Varēja jau reformēt, izravējot nodokļu shēmotājus, bet atstāt šajā režīmā mazos ģimenes uzņēmumus un nepalielināt likmes.
21.oktobris 2020, 8:18 Atbildēt
aalias
Šis ir visnepiemērotākais laiks palielināt nodokļus vai likvidēt jebkādas uzņēmējdarbības formas. Bezdarbs ļoti strauji aug un ziemā augs vēl ātrāk, Covid ierobežojumi būs, visdrīzāk, līdz kādam martam, aprīlim. Esošie uzņēmumi samazinās darbinieku skaitu, jo nav jau izvēles, neviens neņems kredītus, lai maksātu algas un nodokļus. Šogad visas šīs tā sauktās nodokļu reformas ir jāatstāj mierā, ar 2022. gadu var sākt kaut ko domāt un darīt. Ierēdniecībai, kas iniciē šīs izmaiņas, nekas nemainās, strādā vai nestrādā, algas ir un no valsts budžeta, bet uzņēmumiem tā nav un nebūs. Nākamais gads būs izdzīvošanas gads visiem privātajiem uzņēmumiem.
21.oktobris 2020, 8:30 Atbildēt
GGudrs
Piekrītu
21.oktobris 2020, 8:43 Atbildēt
ppaskaties
LDDK virzienā,kur Meņģelsone & Gavrilovs JAU piekrituši šādai nodokļu politikai,mazie uzņēmēji ir tikai traucēklis politkapitāla uzturēšanai.
21.oktobris 2020, 9:35 Atbildēt
ppsc
Tā māca visas ekonomikas mācību grāmatas - Rietumvalstis šajos laikos diez vai uzdrīkstētos plēst nost pēdējo ādu, jo nav darba un nodokļi nāk no strādājošu uzņēmumu peļņas - ne jau tad kad strādā ar zaudējumiem, bet tie kas taisa šīs "reformas" diez vai skolās gājuši un pakļaujas tam trakumam, kas gāzīs tās valstu sistēmas, kur cilvēki jau tā ir neapmierināti ar valsti un kur valsts ierēdņi laikam tuvina valsts galu.
Krievijā nodokļus palielināja pāris nozarēm - un burtiski uzreiz kā paraugs Latvijā arī dara kaut ko līdzīgu. Tiešām jāsāk domāt, ka Latvijas ierēdņiem smadzenes ir saistītas ar neredzamām saitēm ar varen plašo...
21.oktobris 2020, 19:33 Atbildēt
nnātre
Nevajag brīnīties, ka visu saskaņo ar Krieviju, jo viņu saknes ir no PSRS KOMPARTIJAS .
22.oktobris 2020, 17:08 Atbildēt
MMuļļa muļļa vēlreiz muļļa
Saeimā nesāp par Latviju jau 31 gads Hameleonu rotaļas 24356784 sērjveidā.
21.oktobris 2020, 8:35 Atbildēt
rraitais
Bet, ja visi tomēr nedzīvo Rīgā!!! Un ja ne katrs, it sevišķi pēc 50 spēj nostrādāt pilnu slodzi, piemēram Maximā! Cienījamie likumu izzsēdētāji papriekšu varētu paši izmēģināt uz savas ādas pieņemto likumu izpildi!
Tiem, kam pāri 50 vienkārši nav pa spēkam izpildīt pilnu slodzi! Daudziem pilsēta atrodas tālu! Ir dažādi apstākļi, kāpēc cilvēks strādā MUM!
21.oktobris 2020, 8:37 Atbildēt
RRičuraču
Cienījamā valdība! Beidziet atbalstīt tos, kuri jau tršajā paaudzē dzīvo no pabalstiem un nekad savā mūžā nav strādājuši! Un liekiet vienreiz mierā tos, kuri tomēr cīnās paši, kā māk un strādā! Iznīcināsiet darba bites, kurš jums to nektāru nesīs!
21.oktobris 2020, 8:43 Atbildēt
OOki
Kad tirs, novelc bikses . Paraadi man kaadu Latvijaa, kas tresajaa paaudzee dziivo uz pabalstiem . Trollotaaj, neesi valstis sajaucis?
22.oktobris 2020, 3:54 Atbildēt
CCentra partija
Jau 52 400 vēlētāji www.latvija.lv/pv parakstījuši referenduma ierosināšanu par nelaimīgās 13. Saeimas atlaišanu. Rīkojamies un dzīvosim labāk!
21.oktobris 2020, 9:12 Atbildēt
OOki
Kur jaaparakstaas?
22.oktobris 2020, 3:54 Atbildēt
TTauta
Valdību interesē tiksi nauda sev. Tauta viniem ir slaicama govs. Šos deģenerātus jāpadzen un visi nākamie būs labāk audzināti!
21.oktobris 2020, 9:14 Atbildēt
PPa muti pa muti
Nu ka saka daņa ivans , neizdevusies valsts !
22.oktobris 2020, 2:06 Atbildēt
vvēl viens
padzīšanas modelis saskatāms būvniecības nozarē,kad ar nākamo gadu beigsies sertifikātu derīgums ap 2000.ar vidējo izglītību sertificētiem būvspeciālistiem.Ja pieņem,ka viens būvspeciālists varēja darboties vidēji divu būvkomersantu struktūrvienībās,60.tūkstošiem + būs vēl 4000.uzņēmēju ar vismaz 5-10 darbinieku,kuri būs atdalīti no legālas darbības un nodokļu maksāšanas.Būtībā valdības reformas darbojas PRET ekonomikas attīstības veicināšanu, ar bijušā fin.mina A.Vilka motto ; 'ja kaut kas nepatīk,varat aizbraukt'.
21.oktobris 2020, 9:18 Atbildēt
NNeieredzu
Tieši tāds pats motto ir pidarastu pūcem !
22.oktobris 2020, 2:07 Atbildēt
JJoop
Un tagad pavērojiet kāds ir MUN regulējums Lietuvā , sāksiet karstu čurāt...
21.oktobris 2020, 9:18 Atbildēt
AAbc...z
Un kāds ir ?
21.oktobris 2020, 16:45 Atbildēt
SSanta
Tas ka mēs apzināti tiekam likvidēti no augstākajiem gaiteņiem,esmu jau to sapratusi tikai ko viņi ar to domā...
21.oktobris 2020, 9:20 Atbildēt
vvisi zin
nekauņas sen bija laiks likvidēt
21.oktobris 2020, 17:18 Atbildēt
DDadzis
Saprotu vienu.Iznīcināt visu ,kas kaut ko dara.Labo darbu čempione Reizniece izdomāja nodokli ka pat nestrādājoš pensionārs paliek valstij paradā.Valsts ir dziļā dirsā ,nav naudas ,un tad nu izdomā idiotiskus nodokļus.Pāsi grābj naudu ar šķipelēm no valsts budžeta.SAMAZINIET VIENREIZ TO IERĒDŅU BANDU.
21.oktobris 2020, 9:21 Atbildēt
aaha
sagribējies...
21.oktobris 2020, 10:44 Atbildēt
rreptilis
Viņi domā ,ka viņi maksā nodokļus...:))))
21.oktobris 2020, 11:02 Atbildēt
aace
tie idinji nesaprot neko- vinju nodokli arii ir tautas nauda .
21.oktobris 2020, 11:20 Atbildēt
vvisi zin
nodokļi jāmaksā visiem, tikai sevišķi glupie cer, ka gan jau.............nauda kokos neaug, kāds to ir pelnījis un lopus uztur
21.oktobris 2020, 17:17 Atbildēt