Komentāri: Dzimstība Latvijā, Igaunijā un Krievijā sarūk, bet Lietuvā sabrūk

26.10.2020. Arnis Kluinis
 
RRama
Bēdīgi ,jāgaida baltkrievu un ukraiņu migranti.
26.oktobris 2020, 8:13 Atbildēt
VVairojas tikao mori
Un dvielugalvas
26.oktobris 2020, 8:35 Atbildēt
DDzimisLpsr
Nekas tukša vieta nepaliks un jaunlatviešiem būs tikai ādas krāsa un valodā, bet pie visa jau ātri pierod.
26.oktobris 2020, 8:16 Atbildēt
žžanis K
Krievijā jauna demogrāfiskā politika, tā kāgaidīsim pozitīvu rezultātu, Baltija turpina deģenerēties Rietumu paderastu un patērētāju politikas iespaidā un strauji tuvojas savam galam!
26.oktobris 2020, 8:16 Atbildēt
GGaidīsi gaidīsim
Jaunā krievijas pokitika ir rubļa devalvācija ?
26.oktobris 2020, 8:37 Atbildēt
AAsus
Девальвация рубля - это ерунда. В России 150 миллионов населения.А в Латвии уже 1,5 миллиона. В Россию едут со всех стран СССР, а в Латвию никто не едет.
26.oktobris 2020, 19:16 Atbildēt
AArturs Nagliņš
Tā tam ir jābūt saskaņā ar demogrāfiskās pārejas (1960-2050) nosacīto "baltās" rases likteni - novecošanu un izmiršanu. Latviešu stulbie "akadēmiķi" par to neko nezina. Arī "demogrāfs" Mežs neko nezina.
26.oktobris 2020, 8:17 Atbildēt
ssēlis
Latvijā nekas netiek darīts demogrāfiskās situacijas uzlabošanai, vis a budžeta un aizņemtā nauda tiek izlietota ierēdņu uzbarošanai, NATO lūžņu iepirkšanai un procentu maksai par ārējo parādu!
26.oktobris 2020, 8:27 Atbildēt
dde Soto
aha, vatnjiku maksas trollis "sēlis" ( vinjsh arii Līvs, zemnieks, pensis, pensionaars, petriots, laucinieks, lauķis, aldis, Jānis, igaunis, zemgalis utt ) klaat. vatnjik, tu pats sev neliecies smiekliigs ?
26.oktobris 2020, 8:39 Atbildēt
dde Soto
Šorīt iespiedu pirmo kluci biksēs palika labi un silti(ierēc)
26.oktobris 2020, 8:56 Atbildēt
DDadzis
Padomnieks Parādnieks speciālists demogrāfijas jautājumos guļ vai arī aizņemts citos ntajos ,,darbos" Budžetā nauda priekš bērniem nav paredzēta ,tātad nav paredzēta Latvijas nākotnei.Prioritāte savu algu palielināšana, piešķirt naudu zaglīgiem uzņēmumiem un kas paliek pāri paši pievāc.
26.oktobris 2020, 9:11 Atbildēt
IInfor
nav naud negrib vairoties . Aļimentisti parāda baisās lietas. Tu vari pat labu karjeru uztaisīt, bet tas vienalga negarantēs iespējamā aļimentista drošību . Būs 3-4 ar visu 1500 eiro i pī teikks rīgā . Vai dažādu vīrusa vai cita šļipstaino dolbajobu radītā ekonomiskais bļur , un paliek bez darba vai algas meteoristiskais kritiens
26.oktobris 2020, 8:34 Atbildēt
vvispār
Par tādu bērnu piedzimšanas pabalstu kā Krievijā. nabagmājā Latvijā var tikai sapņot!
26.oktobris 2020, 8:47 Atbildēt
CCentis
bet mums ir demogrāfijas komisija ko vada NA biedrs, premjēra padomnieks I. Parādnieks !
26.oktobris 2020, 9:23 Atbildēt
LLatvijas nāve
Foršī ! Katvijas nodevejijau berze rokas ja cares ievest milijoniem islamistu galvu griezeju un melno pertiku kuru dzivibam ir vertiba , Briseles juda ijabs jau izpunktierejis ka latvija ievedis no visas eiropas sos mēslus ar izdomatu merķi nogādat tos atpakaļ uz turieni no kurienes tie atvilkušies uz eiropu ,taču ,tā ka sis kontingents pamata ir dzimtenes nodeveji , kriminalnoziedznieki ,teroristi un tamlidzigi mēsli neviena sevi cieniga zeme negribēs vinus laist sava teritorijā un tie ,pamatojoties uz eirogeju likumiem paliks Latvijas īpašums , luk kādu viltigu shemu ir izdrādajuši mūsu ijabs un citi eirogeji lai pievestu pilnu latviju ar siem atkritumiem ! Buvejiet tik ātrak Rail baltik un nasveida islamizacija sāksies !
26.oktobris 2020, 9:39 Atbildēt
vviesis
Starp citu- kādēļ pie mums neviens negrib runāt par to, ka autora minētā "pielāgošanās demogrāfijas tendēcēm" arī veicina šīs demogrāfijas tendences. Ir smieklīgi gaidīt dzimstības pieaugumu valstī, kurā likvidē dzemdību nodaļas, skolas un slimnīcas. Tas taču ir elementāri- šī pielāgošanās ir skaidrs ziņojums, ka šeit nekas labs nav gaidāms, tādēļ arī demogrāfija neuzlabosies.
26.oktobris 2020, 9:52 Atbildēt
AAdele
Nevar viss būt pakārtots tikai demografijai. Cilvēkam nav ielikts izdzīvošanas instinkts. Mūsu senči radīja, tas arī patreiz redzams, viss ir sabuvet un saražots mūsu rokām. Paldies mūsu senčiem par to, ka radīja mūs, nedomājot par demogrāfisko situāciju. Savukārt mēs. ko sabuvejam to arī iznīcināsim,jo mums izskatās nav vajadzīga nākotne. Viss vienkārši...
26.oktobris 2020, 10:27 Atbildēt
UUzņēmēja Lelde
Visiem vīriešiem pēc 25 manuprāt jāpiespiež maksāt bezbērna nodokli un tādu riktīgu ,pus algu un to atdot ģimenēm kuras audzina bērnus.Atbrīvot no tā tikai ar ārsta zīmi ja nevar būt bērni.Vajag kaunināt,lamāt un jāliek ierobežojumi līdzīgi kā alimentu nemaksātājiem,ja ir memļaki,slinki vai kā citādi tad lai saņem par to ka nespēj būt demogrāfiski atbildīgi.Un ja nespēj nodrošināt ģimeni tad nav ko precēties,maksā tikai nodokli tiem kuri spēj,lai būtu labas ģimenes nevis tikai nodokļa dēļ.
26.oktobris 2020, 12:52 Atbildēt
ddepends
Nu, vispār jau Latvijā nav nekādu problēmu ar bērnu daudzumu tiem, kas uztaisa bērnus pa labi un pa kreisi maukojoties un tālāk nerūpējoties par ģimeni(ēm) vai arī tiem, kuriem jau ir labi ienākumi un kas sava statusa dēļ arī grib maukoties un uztur mīļākās, kurām sataisa vidsēji pa vienam bērnam(kas nepalīdz demogrāfiskās statistikas uzlabošanai). Tā ka reāli Latvijā daļa vīriešu sabiedrības piekopj poligāmiju un tā ir pilnīgi normāla parādība un ja liela daļa sieviešu ir ar mieru šādai kārtībai, jo ir ļoti izvēlīgas vīriešu ziņā pēc ienākumu kritērijiem, kāds tam visam sakars ar bezbērnu vīriešiem, kas lai cik ļoti piespiestos, bet piedzemdēt bērnus nevarēs - pat nomainot dzimumu.

Dzimstība ir viena no tām sfērām, kas ir atkarīga tikai un vienīgi no sievietēm - jo vairāk izglītotas, jo labāk saprot ka ņemšanās ar bērniem aizņem daudz laiku. Mūsdienās visur samazinās bērnu skaits(un šai planētai esošais cilvēku skaits jau ir katastrofāls) - tam par iemeslu ir ne tik daudz izglītošanās, kā viedtālruņu pieejamība un iespēja redzēt kā citur dzīvo un šo dzīves standartu attiecināšana uz sevi un apzināšanās, ka bērnu esamība atņems līdzekļus lai dzīvotu atbilstoši šiem standartiem.

Piemēram, ASV, puritāņu sabiedrībā visas neprecētas dāmas tika kauninātas par dzīvošanu vienām un bija milzīgs sabiedrības spiediens kas lika viņām piekrist precībām un ļoti maz no viņām bija neprecētas. Tieši šī iemesla dēļ puritāņu sabiedrībā dzimstība bija visaugstākā starp visām ASV imigrantu grupām, pretēji protestantiskajiem liberālistiskākiem kvakeriem, kuriem dzimstība bija mazāka un arī neprecētu sieviešu skaits sasniedza 16%, pretēju puritāņu 2%. Tā ka loģika liek šādu nodokli uzlikt sievietēm(kopā ar robežu slēgšanu) lai panāktu dzimstības pieaugumu, vai arī kā darītu civilizētās sabiedrībās šai lietai pieejot bez sodiem mūsdienās - dotu naudas pabalstus sievietēm, kas var un spēj un dzemdē bērnus.

Demokrātiskā sabiedrībā nevar uzlikt nodokli, ja nedod kaut ko tā vietā un Leldes ieteikums neparedz neprecētiem un vientuļiem vīriešiem tiesību pieaugumu, atļaujot tiem doties sievu laupīšanas gaitās... ;)

Un nesaprotu par ko šeit ir stāsts - ja Leldei ir labs uzņēmums un vienīgā problēma, ka izvēles lauks ir pārāk mazs, jo visi citi, kuri labāk pelna negrib ar viņu sasaistīties, bet, iespējams, ka ar viņu grib tikai tādi, kas mazāk pelna, tad arī var izlasīt par to kā ķīniešu imperators lika saradoties bagātu tirgoņu ģimenēm ar nabadzīgajiem iedzīvotājiem un sagaidīt ķīniešu invāziju, kas liks latviešu uzņēmējām saradoties ar ķīniešiem vai arī ES regulas, kas uzliks par pienākumu saradoties ar migrantiem, atbilstoši mūsdienu ģenerālajai līnijai.
26.oktobris 2020, 15:41 Atbildēt
KKKK
Valsts, naudu prezervatīvu iepirkumam varētu izmantot sejas masku iepirkšanai , tad arī dzimstība palielinātos.
26.oktobris 2020, 14:04 Atbildēt
DDzimisLpsr
Vecajiem vajag izdot viagru bez maksas, varbūt kas sanāk.
26.oktobris 2020, 16:51 Atbildēt