Komentāri: UNESCO atsūta slepenu skaidrojumu par divvalodību

06.04.2021. Imants Vīksne
 
GGauno Lato Lapsa
Nācijas tēvs ir informēts par slepeno ziņojumu neattejot no bezmaksas ēdiena galda un nemitīgi uzpildoties bez apstājas.
6.aprīlis, 5:37 Atbildēt
AAnna
Klau,kā var tik populāra un legāla organizācija nosūtīt tā saucamo" slepenu ziņojumu",kaut kā negribas ticēt.
6.aprīlis, 11:50 Atbildēt
AAnna
Vai vēlaties atrast meiteni uz vienu nakti? Laipni lūdzam - is.gd/girlhub
7.aprīlis, 14:59 Atbildēt
LLATVISKOT SKOLAS TAGAD
Pašreiz, ar COVIDa lokdaunu, ir reta izdevība to veikt ātri un vienkārši. Jo naidīgie krievnacisti neguļ, tie izvirzās pat starptautiski. Skolotājus, kuri pietiekami labi nepārvalda valsts valodu ir jāatlaiž. Viena rajona vai pagasta skolas ar mazu skolnieku skaitu ir jāapvieno vienā skolā — ar valsts valodu. Tas arī ietaupīs naudu.
6.aprīlis, 19:26 Atbildēt
SSonja
Neatkarīgi no saprāta spējām un politiskās nostādnes, ir nepareizi likt kopā krievus ar nacistiem - krievnacisti. Var zils palikt no vēlmes nomelnot krievus, bet tikai pateicoties tiem un pārējām Savienības valstīm, nacistu zvērības tika apturētas. Tā ir vēsturiskā realitāte, un to oficiāli atzīst pat Vācijas prezidents, un tas ir ierakstīts Vācijas federatīvās republikas oficiālajā interneta vietnē. Kā arī, visas minoritātes ir vienādas, līdz ar to, ir jāaizliedz citu minoritāšu, piemēram, igauņu, poļu u.c., skolās mācīties to valodās; kāpēc gan par to neviens nebļaustās?... Patiesība ir tāda, ka ne tautība ir svarīga, bet pats cilvēks un tikai. Svarīgi ir, lai skolotājs bērnu labi apmāca, nevis valoda, kādā tas notiek.
13.aprīlis, 11:39 Atbildēt
jjurisx
Bet kā ar krievu zvērībām???Kā ar masveida izvarošanām iekarotajās teritorijās? Krievs tāds pats fašists kā vācietis, ja ne pārāks...
13.aprīlis, 14:18 Atbildēt
dde Soto
UNESCO neko neslēpj.
(Imants Vīksna sagroza faktus).
To slēpj Latvijas valdība no saviem iedzīvotājiem.
Ka ANO Latviju uzskata par pusnacistisku valsti.
Un tā tas arī te ir.
Jo ikdienā Latvijas mēdijos tiek kurināts atklāts naids pret krieviem.
(par to var pārliecināties arī šajos komentāros - krievi Latvijā tiek dēvēti par okupantiem - un tādu komentāru te ir vairumā)
6.aprīlis, 14:18 Atbildēt
TTrakais
Un kā tu komentēsi sava vadoņa putina teikto, ka krievijā jārunā un jāmāca tikai krieviski- tas ir tīrais nacisms? Tā ka paklusē- nacistpuika.
7.aprīlis, 10:11 Atbildēt
PPrecizējums
Naids pret krieviem netiek kurināts. To nopelnījuši paši krievi protams, ne visi) ar savu izturēšanos okupācijas laikā un vēl vairāk - atjaunotās neatkarības laikā!!!
6.aprīlis, 21:44 Atbildēt
AAha
Plasi par vācu okupāciju!Vai tagad eu okupācijā savādāk?
7.aprīlis, 19:26 Atbildēt
BBet
vai tad tā nav? Vai tad 1940.gadā Latviju neokupēja cccp? Ne visi, bet liela daļa ir okupantu pēcnācēji, kuri uzticīgi kalpo Krievijas federācijas, nevis Latvijas interesēm.
6.aprīlis, 15:07 Atbildēt
VVitālijs
Visi, kam patika PSRS/Krievija - sen jau uz turieni aizbrauca. Kāpēc nerunā par šadu faktu. k 90-jos gados notikušā referendumā par Latviajs neatkarību - VAIRĀKUMS krievvalodīgo balsoja "PAR" izstāšanos no PSRS" cerība uz jaunas Demokrātiskās Valsts veidošanu, kurā laimīgi dzīvos visi ? Un pēc tam - "jautājums par nepilsoņiem...." Piekritu - iespēja iegūt pilsonību ir. BETdaudzie no šiem cilvēkiem joprojam dzīvo Latvijā, maksā nodokļus Latvijā un ir lojāli Latvija, neviss Krievijai vai kādai citai Valstīj.
Un kam tad kalpo tie, kuri aizbraukuši uz citām Valstīm un nodokļus maksā tur? Kam uzticīgi kalpo tie, kuriem ir DUBULTA PILSONĪBA???
7.aprīlis, 9:44 Atbildēt
dde Soto
Kāpēc Latvijā ir atļautas skolas poļiem, ebrejiem?
Bet krievu skolas Latvijā tiek aizliegtas.
Lūk par to UNESCO runā.
6.aprīlis, 14:13 Atbildēt
TTrakais
de Soto, kur tu izraki, ka krievu skolas ir aizliegtas? Visām mazākumtautībām ir tiesības veidot savas skolas, bet galvenā mācību valoda ir Latviešu, bet mazākumtautības valoda ir ar statusu ārzemju valoda, kuru māca kā valodu nevis tajā valodā visu māca. Piemēram Ukraiņu skolā jau no pirmās klases tiek mācītas 3 valodas, bet visas mācības notiek Latviešu valodā. Kāpēc krievu valodai būtu jābūt lielākām tiesībām, visu mācīt tikai krievu valodā, salīdzinājumā ar citu tautību skolām?
7.aprīlis, 10:18 Atbildēt
PPrecizējums
UNESCO vajadzētu runāt par to, ka okupācijas laikā krievu "minoritāte" jau pārsniedza 50% no vis9iem iedzīvotājiem. Tagad nekas nav labāk - īpaši Rīgā un lielajās pilsētās! UNESCO vajadzētu domāt par latviešu kā nācijas iekļaušanu īpaši aizsargājamo mazo nāciju un mazo valodu sarakstā! Tad šī jocīgā organizācija tiešām pildītu savu misiju!!!!
6.aprīlis, 21:47 Atbildēt
bbet
Neviens neaizliedz privātās skolas, vari, dibini kaut vai tumbu jumbu skolu
6.aprīlis, 15:09 Atbildēt
RReālists
ANO šobrīd gatavo dokumentus Latvijai par to, cik liela kompensācija viņai būs jāmaksā Afganistānas un Irākas iedzīvotājiem par šo abu valstu okupāciju.
6.aprīlis, 13:09 Atbildēt
bbet
No kuras propogandas pakaļas izrāvi tādu informāciju - padalies? Afganistāna nav okupēta. Afganistānas nacionālo armiju apmāca NATO karaspēks. Lēmums tika pieņemts Bonnas konferencē 2001.gada decembrī pēc Taleban režīma gāšanas.
Ar šādu lūgumu šajā konferencē piedalījās Afganistānas līderi.
6.aprīlis, 15:19 Atbildēt
ppaga
Tas ir tāpēc, ka Latvija kautrējas ANO oficiāli pieprasīt izskatīt jautājumu par Latvijas okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku likvidēšanu un kompensācijas piedzīšanu no Kremļa par šiem noziegumiem pret cilvēci Latvijā.
6.aprīlis, 12:28 Atbildēt
TTruba
Secinājums precīzs. Ārlietu ministrija ar savu gļēvo taktiku ļauj lienošajai kontrrevolūcijai audzēt savu nodevēju loku valsts iekšienē. Un starptautikskās organizācijās pieļauj izplatīt industriālus melus.
6.aprīlis, 12:36 Atbildēt
ppareizi
Ja mums ANO mēģina uzspiest visādas bīstamas un kaitīgas muļķības, kāpēc mēs nespiežam ANO pretī to, kas ir sen mūsu galvenā problēma un kura ir jārisina un tā ir okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšana. Kāpēc valdība oficiāli ANO to neprasa, vai tad nevaram pat pamēģināt - ir tik bail atklāti runāt patiesību? Vai tad no tā gabals nokritīs?
6.aprīlis, 12:35 Atbildēt
FFaktiski
Vai ANO un UNESCO sākumā nebūtu jaizsaka, vismaz, dziļa nožēla par 1949. gada 12. augusta Ženēvas konvencijas neievērošanu no PSRS mantinieces KF puses! Konvensijā noteikts: Okupētāja valsts nedrīkst deportēt vai pārvietot daļu tās civiliedzīvotāju uz teritoriju, ko tā ir okupējusi. Lai palīdz tiem, kuru senči šeit ieradušies pēc 1940.gada okupācijas un kuriem šeit ir tik nepanesami dzīves apstākļi, atgriezties etniskajā dzimtenē, nevis norāda....ka aptuveni 55 600 krievvalodīgo ir minoritāte nevis okupācijas sekas.
6.aprīlis, 12:43 Atbildēt
nnesmīdini
Ir jāspiež tas ANO tik ilgi, kamēr tas spiests pieprasīt starptautisku tiesu pret Kremli un okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšanu visās bijušajās PSRS (Krievijas) kolonijās. Tas taču ir tik loģiski, kāpēc valdība to nedara? Vai valdība varbūt gaida brīdi, kad to būs grūtāk izdarīt, jo valdību būs varbūt vairāk nomākusi krievu pasaule - lielkrievu šovinisti 5. kolonna?
6.aprīlis, 12:49 Atbildēt
TTikai likumsakarīgi
Afganistāna un Irāka gatavo dokumentācijus iesniegšanai ANO ar prasību izvest Latvijas okupantus no viņu valstīm.
Proti, veikt tur deokupāciju.
Kā arī novērst visas postošās sekas, kuras tur ir radījusi Latvija.
6.aprīlis, 13:13 Atbildēt
ttas ir loģiski
Tur nav to lietu ko pa tukšo analizēt, tur jau sen no kāda 1987.g. viss ir izanalizēts. Tur tikai jāprasa ANO starptautiska tiesa pret Kremli un okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšanu un kompensāciju no Krievijas par visām tām cūcībām.
6.aprīlis, 12:55 Atbildēt
bbet
Krievvalodīgajiem arī jāsaprot, ka ar meliem un viltu manipulējot mūsu dārga Ždanokas kundze Osipovi, Buzajevs, Kuzins, Lindermanis, Girs, Kravcovs, Graudiņš un līdzīgi personāži ir mantkurti, kuri ar savām aktīvām darbībām tikai vairo rusentropiju nevis aizstāv kāda intereses Latvijā. Viņi visi vienkārši vēlās tracināt latviešus un krievvalodīgos, kurināt naidu un uzturēt savstarpēju spriedzi. Saprot ja nebūs tā naida un tās muļķības, tad tādi paši naida kurinātāji par viņiem nebalsos un viņus nealgos.
6.aprīlis, 15:24 Atbildēt
VVitālijs
Bet: neiet runa par naida kurināšanu. RUNA IET PAR TIESĪBAM Demokrātiskajā Valstī apgūt zināšanas dzimtaja Valodā !!!
Kad spēlē Rīgas "Dinamo" vai Latvijas Valsts hokeja komanda - visi līksmo un pārdzīvo PAR MŪSU, Latvijas komandu, vienlīdzīgi, neatkarīgi ne no tautības, ne no dzimtas valodas, kaut runā, kliedz un bija mācījušies dažādās valodās.
7.aprīlis, 9:51 Atbildēt
TTrakais
Vitālij, lūdzu nosauc valsti, izņemot Latviju, kur var mācīties latviešu valodā, kā arī pastāsti, kur UK, Vācijā, Francijā, Beļģijā utt. vidējā un augstākā izglītība tiek iegūta krievu valodā.
7.aprīlis, 10:27 Atbildēt
ZZum
Tikai Latvijai tāds ziņojums atsūtīts? Lietuvai, Igaunīnai nav atsūtīts? Dīvaini tas, ka tikai LV ir problēmas ar " divvalodību". Kā šīs problēmas atrisināja kaimiņu zemēs???? Par viņiem nav dzirdēts.....ka šiem problēmas ar šo jautājumu.
6.aprīlis, 5:56 Atbildēt
FFaktiski
Tur tāda problēma nepastāv, jo PSRS laikā Latvijā par 1/3 vairāk tika iesūtīti civiliedzīvotāji no austrumiem.
6.aprīlis, 12:46 Atbildēt
BBums
Latvijai ir arī problēmas ar okupācijas fakta atzīšanu Afganistānā un Irākā.
6.aprīlis, 13:15 Atbildēt
bbet
No kuras propogandas pakaļas izrāvi tādu informāciju - padalies? Afganistāna nav okupēta. Afganistānas nacionālo armiju apmāca NATO karaspēks. Lēmums tika pieņemts Bonnas konferencē 2001.gada decembrī pēc Taleban režīma gāšanas.
Ar šādu lūgumu šajā konferencē piedalījās Afganistānas līderi.
6.aprīlis, 15:28 Atbildēt
SSeniors
Pilna LATVIJA , ar krieviem ! Driz jau , LATVIESU valodu = nedzirdesim ! Jaeksporte = atpakal uz Krieviju !
6.aprīlis, 6:05 Atbildēt
ppjanku Janka
'Krievu 'tēma nu jau 30 gadi ir vajadzīga dažiem partejdarboņiem sašķeltās sabiedrības daļai un '' gudrajiemiem' ('pamuļķu') vēlētājiem kā tramplīns iekļūšanai varas koridoru kabinetos un arī saimī! Vēl no Repšes. Ivan Kalnietes jaunības laikiem Tevi mazizglītotu no visām pusēm paslimu senioru arī šķiet aiz deguna 30 gadus vazāj ebkurā virzien'!?
6.aprīlis, 7:59 Atbildēt
ssmits
Sen esmu teicis,kamēr "latvju bāleliņi" kliedz,ka redz "krievi nāk",nacionālisti izzog valsti.
6.aprīlis, 13:38 Atbildēt
ppareizi
Ja mums ANO mēģina uzspiest visādas bīstamas un kaitīgas muļķības, kāpēc mēs nespiežam ANO pretī to, kas ir sen mūsu galvenā problēma un kura ir jārisina un tā ir okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšana. Kāpēc valdība oficiāli ANO to neprasa, vai tad nevaram pat pamēģināt - ir tik bail atklāti runāt patiesību? Vai tad no tā gabals nokritīs?
6.aprīlis, 12:35 Atbildēt
SShadowVoice
Pilnīgi piekrītu.
Otrkārt - ko VĒL latviešu politiķi var piedāvāt saviem vēlētājiem, ja ne naidu pret krieviem?
Latviešu politiķi var piedāvāt lielus biznesa sasniegumus? Algu kāpumu un dzīves līmeni? Ražošanas? Tranzītu? Pievienoto vērtību?
Nekā tāda i tuvu nav. Viss, ko latviešu politiķi var pārdot saviem vēlētājiem ir - NAIDS.
Diemžēl vēlētāji šo preci labprāt pērk ;-) Rezutātā politiķi var turpināt apzagt vēlētājus un vēlētāji - šo ballīti apmaksā.
6.aprīlis, 9:25 Atbildēt
BBite
Mācīšanās latviešu valodā uzturoties Latvijā, nav naida izpausme. Pilnīgi normāli un nepieciešami ir to zināt. Par visu pārējo gan piekrītu - dzīves līmenis, algas - tie gan zem katras kritikas.
6.aprīlis, 11:56 Atbildēt
bbēdīgā
ShadowVoice , jā, itin nekā cita viņiem nav ko piedāvāt, kā vien veco.labo"krievi nāk". Tik žēl! Un tik turpina no pensionāru dzīves laikā nopelnītām nabagu pensijām vēl ATVILKT NODOKĻUS UN CELT SAVAS ALGAS. VAI TIEŠĀM NAV KAUNA??? Kad uz latviskajām partijām vairs nebūs cerību, ka tās izbeigs šo ņirgāšanos par sirmgalvjiem, tad cilvēki mēģinās meklēt izeju tur, kur viņus ievēro, ciena un saprot. Varbūt būs tāpat vai sliktāk, taču būs mēģināts pārtraukt šo valsts varu necieņu, nolemjot lielākajai daļai cilvēku vecumdienās dzīvot pusbadā un stresā.
6.aprīlis, 11:44 Atbildēt
BBite
Taisnība. Sēžot mīkstos krēslos, sēžot, nevis darot fizisku darbu un sataisot sev visādus pabalstus pie lielām algām... Kamēr tauta badā.
6.aprīlis, 11:58 Atbildēt
GGregs Millers
Ko nu irs? Kurš te ir badā?
6.aprīlis, 12:25 Atbildēt
nno malas
100% taisnība
6.aprīlis, 9:35 Atbildēt
RRolands
Ja ieslēgsi masmēdekļus, ja paklausīsies, palasīsi,ja pavērtēsi ar ieslēgtu domāšanu, tu izdarīsi citus secinājumus. Žēl, ka tu Latvijā nedzīvo! Ja netici, paklausies raidijumus Latvijas radio, saskaiti, cik nevajadzīgus svešvārdus izdzirdēsi vienā stundā(svešvārdus, kuriem ir atbilstošs vārds latviešu valodā)! Pirms to darīt, iedzer sirdszāles, jo var gadīties palīdzību glābējiem lūgt!!! Mēģini, bet ar veselību gan uzmanies!
6.aprīlis, 8:03 Atbildēt
AAnna
Latvija nekad nav bijusi pilna ar krieviem,tie visi nav krievi.Ja ar nerviem jums nav kārtībā,ārstējies.Viss atkarīgs,kādā vidē strādā vai dzīvo,lasi vairāk grāmatas latv.val.Ulmaņlaikā skolas bija gan krievu,gan latviešu,gan vācu,lūk,neviens krievs nevarēja pat iedomāties kliegt,kaviņi te irvienīgie.Cienīsi citus,cienīs arī tevi.Varu iedomāties,kā jūtās tāds latvietis kā jūs,kas Anglijā sēnes lasa.Domāju,ka ir pazemots,ka jāmācās angļu val,kuru vairākumā nemaz nemāk.Bagāts tas,kas zin daudz valodas,tāds cilvēks jūtas brīvs
6.aprīlis, 9:52 Atbildēt
ssenjoram
Vai,cik jauki,ka tu vienīgais vēl esi latvietis,nu taisni kā aborigēns Austrālijā,tur angļi tos izdzina tuksnesī.Tevi mežā? Un kā ar Ameriku,kur ir kontinenta pamatiedzīvotāji,rezervuāros!!!Latvietim gan tas nedraudēja,jo nav bijušas okupācijas un kolonijas,kā Amerikā,Āfrikā,Austrālijā.Iero bežotais latvieti,tu atkārto -viena tante teica-un tu atkārto kā bļauris.Jau apnicis, šitie tītari atkārto to,kas tagad ir modē.Kā tu vēl esi izd,īvojisvecos laikus,laikam biji hamelions,mainies,kad ir izdevīgi.
6.aprīlis, 10:28 Atbildēt
IIvo
Latvijā visiem jāmācās valsts valodā..arī utīm..
6.aprīlis, 6:10 Atbildēt
KKauna nav
Kāpec tu apsaukā mūsu saulē stipri iedegušos brāļus un māsas par utīm !?
6.aprīlis, 6:35 Atbildēt
RRolands
Jā utis jau nav vainīgas!
6.aprīlis, 8:04 Atbildēt
AAtbildu stulbam komentāram
Stulbs komentārs,nu navtev izglītības ar savu vienīgo valodu.Pat Somija,tik maziņa,ir tālu aizgājusi attīstībā,tur ir divvalodība.
6.aprīlis, 9:56 Atbildēt
wwwww
Somijā somi ir 97%, tādēļ viņi var atļauties zviedru kā otro valsts valodu
6.aprīlis, 20:05 Atbildēt
bbet
Nav runa par valodu apgūšanu, valodu zināšana, ieguvums tikai pašam. Debates ir par to, ka valsts valoda ir galvenais, tā pat kā karogs, ģērbonis, himna, Satversme! Krievvalodīgajiem, nevis latviešiem ir jāpielāgojas! Pārējais, neatkarīgi no tautības, atkarīgs no čakluma un elastības domāšanā it visā. Ja vēlaties kļūt par daļu no sabiedrības – mācieties valodu. Ja kādu tas aizvaino, tad iedvesmojieties izmantot vēl vienu Satversmē garantētu lielu Latvijas Brīvību – ikvienam ir tiesības brīvi izbraukt no Latvijas – IESPĒJU PAMEST ŠO VALSTI!
Jā un Somiju neizdevās okupēt, izdevās atņemt Karēliju, ko kādreiz nāksies atgriezt.
6.aprīlis, 15:38 Atbildēt
LLatviešu burti
Uz kāda pamata tad nāksies Karēliju atgriezt?!
Krievijai un Somijai ir ar Mannerheima svētību noslēgts pamiera līgums, kurā Somija atdod šo teritoriju Krievijai. Neesmu gan dzirdējis, ka tas būtu uz laiku....
6.aprīlis, 18:00 Atbildēt
TTrakais
Ukrainai ar krieviju arī bija līgums, bet krievija ņēma un okupēja Krimu, Luhansku, Donbasu, gribēja vairāk, bet nesanāca. Krievijai ticēt nevar.
7.aprīlis, 10:34 Atbildēt
JJautājums
Latviešu burtiem.
Kam pieder Krima?
7.aprīlis, 8:54 Atbildēt
SSlāvu burti
Pamēģini sava elka gosdurai ieteikt organizēt referendumu Karēlijā, varbūt Viborga gribētu pievienoties Somijai vai Kaļiņingradā, varbūt tie gribētu pievienoties Vācijai?
7.aprīlis, 8:32 Atbildēt
NNevar uzticēties RU
Krievu valoda plus radiācija mētājās apkārt dabā visur.
6.aprīlis, 6:54 Atbildēt
IInna
Vai tik UNESCO ne strādā Rībentropas un Molotova mazbērni, kuriem slepenu dokumentu rakstīšana ir asinīs?
6.aprīlis, 6:55 Atbildēt
SSkolnieciņš
Inna, Tev visticamāk ir taisnība.
6.aprīlis, 9:20 Atbildēt
IInnai
Tu esi fantazētāja,tev rakstīt grāmatas latv.valodā
6.aprīlis, 9:57 Atbildēt
IIvo
Stingru Nē krievu valodai Latvijā..
6.aprīlis, 7:14 Atbildēt
TTāpēc tāda slepenība
Protams ,ono nemaz ar otro valodu nebija domajusi krievu, bet gan arabu valodu !
6.aprīlis, 7:26 Atbildēt
TTrakais
Ja godīgi paskatās, tad otrai valodai būtu jābūt visu novadu valodām- Latgaļu, Sēļu, Kuršu, Lībiešu utt., bet nu nekādi nesanāk krievu.
7.aprīlis, 10:38 Atbildēt
SSkorceni
Tas ir VDK un to ielikteņu kraha sākums , mēģinot aizmālēt acis Latvijas ilggadējai izzagšanai zem patriotisma saukļiem
6.aprīlis, 7:17 Atbildēt
AAndrejs
Sen bij laiks otrai valsts valodai. Tikai ne angļu. Mēs tomēr esam krievu cilvēki. Patīk vai nepatīk, tā ir
6.aprīlis, 7:30 Atbildēt
kkad kādam nav loģikas
latvieši Anglijā runā angliski, krievi Latvijā...varbūt divvalodību vajag arī Anglijā , Īrijā...ANO...
6.aprīlis, 7:43 Atbildēt
SShadowVoice
Ugu... tikai nedz kāpēc Lielbritānijā pašvaldības algo tulkus, lai ar tiem latviešiem spētu komunicēt... Kas ir vienkārši no SVEŠAS valsts ieklīduši laimes meklētāji.
A "deŗmokrātiskā" Latvijā - pat ar LATVIJAS pilsoņiem valsts sazinās tikai latviski ;-) Šis režīms diskriminē pat savus pilsoņus. Tikai šiem pašiem pilsoņiem baigi patīk, ka Lielbritānija nedz kāpēc respektē viņu eksotisko valodu ;-) un nespēju komunicēt kādā populārākā valodā ;-)
6.aprīlis, 9:29 Atbildēt
tto kaut kādam nav loģikas
Anglijā sen vajadzēja aizliegt jūsu latviešu skoliņas,kuras pastāvīgi sponsorē latvija.
6.aprīlis, 8:32 Atbildēt
SSkolnieciņš
Nejauc obligāto izglītību, kur mācās piecas dienas nedēļā ar vasaras nometnēm un svētdienas skoliņām!!!
6.aprīlis, 9:28 Atbildēt
SSkolnieciņš
Andej, es pieprasu katrā Krievijas Federācijas bērnudārzā, pamatskolā un vidusskolā ieviest obligātu latviešu valodas apguvi! Pietiks ar divām akadēmiskajām stundām nedēļa, lai arī Krievijas krievi sāktu runāt latviski. Krievijas augstskolās ir jāievieš obligāta latviešu valodas apguve vismaz 10 KP apjomā!
6.aprīlis, 9:24 Atbildēt
SShadowVoice
Suņu rejas debesīs nekāpj.
Latviešu īpatsvars tajā pašā KF ir pārāk sīks un nebūtisks.
A "krutie" latvieši tēlo, ka 40+% no Latvijas iedzīvotājiem ir necilvēki.
Tā arī ir visa atšķirība.
6.aprīlis, 9:31 Atbildēt
TTrakais
Palūgšu nesagrozītt faktus, es arī runāju krievu valodā, bet es neesmu krievs. Ar kādām tiesībām krievi visus krieviski runājošos sauc par krievvalodīgiem. Ukrainis, baltkrievs, lietuvietis, igaunis, ēbrejs, vācietis utt. tie nav automātiski krievi, tikai tāpēc, ka prot runāt krieviski.
7.aprīlis, 10:44 Atbildēt
nnātre
Nav svarīgi cik latviešu Krievijā, jo katram cilvēkam ir cilvēktiesības, lai māca tos, kas tur ir. Tas ir ANO rīkojums!
6.aprīlis, 11:29 Atbildēt
SSkolnieciņš
ShadowVoice, lūdzu, repatriējies uz savu etnisko dzimteni un izbeidz sēt naidu manu tautiešu vidū!
6.aprīlis, 9:46 Atbildēt
AA.drejam
Piekrītu
6.aprīlis, 9:58 Atbildēt
NNepiekrītu
Andrejam palasi savā vēsturiskajā valodā interesants rakst no tava tautieša.
ehorussia.com/new/node/8937
6.aprīlis, 11:29 Atbildēt
DDžo
Ko tu runā citu vārdā-mēs?
6.aprīlis, 13:35 Atbildēt
bbet
Angļu valoda ir oficiālā ES valoda, bet krievu nav. Tā kā patīk vai nepatīk - mācies valodas.
6.aprīlis, 15:41 Atbildēt
PPrecizējums
Jūs varbūt esat, es - noteikti NĒ!!!!
6.aprīlis, 21:50 Atbildēt
oopis no pāķiem
Ja Vācijā otra valsts valoda ir turku valoda un vācieši ar to samierinās tad kur problēma?
6.aprīlis, 7:39 Atbildēt
bbet
tev ir melojuši, tā nav!
6.aprīlis, 15:43 Atbildēt
PPrecizējums
Opi, nu gan Tu muldi: turku valoda nav otrā valsts valoda Vācijā!
6.aprīlis, 21:51 Atbildēt
ttā ir
man patiks, kad streipuļi sāks runāt krieviski, pelnījuši
6.aprīlis, 7:44 Atbildēt
RRolands
Neko darīt, nāksies vien mums pabūt tā kaķīša lomā, kuru mācija sinepes laizīt. Nosmērēja pēcpusi ar sinepēm, kaķītis laizija dziedādams. Gandrīz vai gribas derības slēgt, ka mūsu lišķīgie varturi izdarīs visu, lai pavēli izpildītu.
6.aprīlis, 7:56 Atbildēt
ddiemžēl
Padomju laikā jau līdzīgi bija :)
6.aprīlis, 8:31 Atbildēt
RRolandam
Ja jau rekomendē,tas nozīmē aicina,nav obligāts.Bet kā ar vakcinēšanu, arī rekomendē,bet ar piespiešanos,tas norāda ,ka pases ieviesīs.Kam nebūs,neesi brīvs izbraucienos uz ārvalstīm.Ja nepildīs ANO rekomendāciju,tad,LV ir pretrunā ar vakcinēšanas brīvprātīgu piespiešanu.,te notiek pretruna pretrunas galā....
6.aprīlis, 10:07 Atbildēt
AAntons Huļs
Tā ir tikai tava-Kremļa troļļa- vēlmju domāšana. Latviju par Krieviju pat ANO nepārtaisīs!
6.aprīlis, 12:27 Atbildēt
SSecinājums
Kolaboranti vienmēr paliek kolaboranti - vienalga kurai varai piesliesies sava pašlabuma vārdā!
6.aprīlis, 21:52 Atbildēt
HHaha
Un tas ir pareizi, ka Tu nevari dabūt kaut cik jēdzīgu darbu, ja nemāki angļu valodu? Šeit jau gadiem eksistē divvalodība.
6.aprīlis, 7:56 Atbildēt
xxxx
Divvalodība nav valodas prasmes, zināt citas valodas ir labi. Divvalodība ir tad, ja mācības notiek 2 valodās, visi dokumenti divās valodās, un , zinot krievus, divvalodība pārvērtisies vienvalodībā ar matj@ tvoju
6.aprīlis, 8:10 Atbildēt
VVitālijs
Neviens nerunā par krievu Valodu, ka otro Valsts Valodu. Bet runa iet par cilvēku tiesībam apgūt zināšanās savā dzimtajā Valodā. Vairākums krievvalodīgo tā vai tā Latviesu Valodu lieto ikdienā jau sen. Un "matj@tvoju" visbiežāk izmanto nevis krievvalodīgie, bet NEIZGLĪTOTIE cilveki. ( tajā skaitā arī Latvieši )
6.aprīlis, 8:58 Atbildēt
TTrakais
Vitālij, ar kādām tiesībām tu krievu valodu liec augstāk par baltkrievu, uzbeku, kazahu, ukraiņu, moldāvu utt. valodām. Latvijā visām mazākumtautību valodām ir vienādas tiesības un tai skaitā arī kruevu valodai. Gribi mācīties tikai krieviski- brauc uz to valsti, kur tā ir valsts valoda. Ja nepamanīji- putins aizliedza vispār krievijā mācīt un mācīties citās valodās izņemot krievu, bet tev nav krievija- te ir Latvija.
7.aprīlis, 11:12 Atbildēt
RRolands
Mēģini nosaukt tās DZIMTĀS valodas, kurās var iegūt tavā roģinā! Cik ukraiņu skolu ir Krievijā, lūdzu adresi? Vai tatāri, čuvaši, udmurti, marieši ,evenki un daudzi daudzi citu tautību bērni mācās savā DZIMTAJĀS valodās. Ceru, ka esi zinošs un spēsi atbildēt!!!
6.aprīlis, 12:59 Atbildēt
VVitālijs
Rolandam: Nu ja citās valodās runajošos cilvēkus apmierina mācīšanās kreivu valoda - tas ir viņu izvēle. Un kāpēc tad mums jāskatas uz Krieviju, kura pēc Tavam domam ierovežo tiesības uz izglītību??? Latvijas Valsts tak ir daudz demokratiskāks, vai nē?
7.aprīlis, 8:14 Atbildēt
SShadowVoice
Vitālij - respekt! Labi un precīzi pateikts.
6.aprīlis, 10:27 Atbildēt
VVitālijam
Piekrītu!!!!!
6.aprīlis, 10:08 Atbildēt
SSkolnieciņš
Vitālij, Tu vari repatriēties uz savu etnisko dzimteni - Krieviju. Tiklīdz kovid-19 pandēmija beigsies, vari sākt strādāt un dzīvot Krievijā. Es domāju, ka Tev patiks 12 392 rubļu maza minimālā mēnešalga. Vel Tev 30% nodokļu atvilks, jo Tu esi iebraucējs...
6.aprīlis, 9:33 Atbildēt
SSkolnieciņam
Kas par modi norādīt,uz kurieni doties,ja nav tā,kā tu domā.Vispirms izglītojies,mazāk klausi aprobežotību,mācies valodas. Kauns,ka nav zināšanas
6.aprīlis, 10:15 Atbildēt
HHaha
Man darbā visi dikumenti ir angļi. Latvijā ir skolas, kur var mācīties angļu valodā. Tātad divvalodība?
6.aprīlis, 8:49 Atbildēt
PPriekšpilsētas tumsoņa
Jā, super, ka tev visi DIKUMENTI ir ANGĻI! Pastāsti, kas tu ,štrunts, par latvieti, ja vienu teikumu nejēdz uzskribelēt bez kļūdām!? Un pa lielam - kāda starpība kāda valoda tiek uzspiesta, angļu, krievu, vācu vai vēl kāda?
6.aprīlis, 9:08 Atbildēt
MMike
Anglijā arii darba sludinājumos prasa-Angļu un krievu valodas???Es kaut kaa neesmu maniijis..Vnk Latvieši ir pamuļķu valsts,mīzalu..kas baidās no krievu okupantiem
6.aprīlis, 9:36 Atbildēt
LLatviešu valodas skolotājs
Tieši šobrīd mācu nākamo latviešu valodas grupu (latviešu valoda lativiešiem, kurā stāstu par rusicismiem, anglicismiem, pareizu valodas lietojumu u.c.). Šī jau būs otrā grupa. kurā paudīšu viedokli, ka ano manā rakstu valodā turpmāk rakstāms ar mazajiem sākumburtiem.
6.aprīlis, 8:09 Atbildēt
rreptilis
Ne velti Tramps izstājās no UNESCO.....,bet tas jau ""nelietīgais""Tramps,kurš ceļ ""sienas"" nevis ""tiltus"":))))))
6.aprīlis, 8:23 Atbildēt
hha ha
savādi ,ka eiroregulas,latvijas valsts atbildīgas amatpersonas, iztulko vienā mirklī,bet ANO rekomendācijas izrādās vispār nav iztulkotas.
6.aprīlis, 8:29 Atbildēt
SSecinu
Tā ir LV politika,,neprasot tautas intereses,baidās,ka tauta vairākumā būs priecīga ANO ziņojumiem
6.aprīlis, 10:11 Atbildēt
RRama
No krievu valodas vēl ilgi netiksim vaļā jo tie nupat iebraukušie baltkrievi un ukraiņi vēl ilgi nerunās latviski.
6.aprīlis, 8:37 Atbildēt
ssunc
Tuj au nezini cik valstī sevišķi Rīgā ,azerbaidžānu, pakiju, indusu, moldāvu arābu citas tautības. Milzu skaitļi , be ar Likumu noslepenoti.
6.aprīlis, 8:41 Atbildēt
ppesimists
Diemžēl Rīga ir kļuvusi par Latvijas kloāku, kur visi s*di satek vienkopus.
6.aprīlis, 8:50 Atbildēt
VVitālijs
Toties šajā 'kloāka", ka Jūs, cienītājs, bijat nosaukuši mūsu Valst Galvaspilsētu, cilvēki var nopelnīt visvairāk. Un uz Rīgu brauc ne tikai no ārzemem, bat arī no VISIEM Latvijas reģioniem.
6.aprīlis, 9:02 Atbildēt
VVitālijs
Jo izglītotakie cilvēki Valstī - jo bagātakā Valsts !!! Un vai mēs visi negribam, lai Latvija būtu plaukstoša Zeme?!?!
Ir ļoti labs izteiciens: " Mācies labām lietam pat no ienaidnieka un nemācies slitkām pat no saviem vecākiem". Divvalodu mācība skolās PSRS laikos nemaz nebija tas sliktākais - cilvēki PAŠI VARĒJA IZVĒLĒTIES, kurā Valodā apgūt zināšanās. VAI CILVĒKU IESPĒJA IZVĒLĒTIES NAV DEMOKRĀTIJA ? Un vai tad mēs nedzīvojam Demokratiskajā Valstī ???
ES ESMU TIKAI "PAR" to, ka Valsts Valoda ir viena. BET ES ESMU ARĪ PAR TO, lai CILVĒKI BŪTU IZGLITOTI un izglītošana notiktu dzimtajā Valodā. Nevajag spiest ar varu, vajag palīdzēt.
Žurnālistiem gribu iebilst - NEVAJAG pārspilēt: NEVAJAG runāt par "atgriešanos pie okupācijas rezīma" ( jo ARĪ krievvalodīgie cilvēki negrib tajā dzīvot ), mēģinot izvairīties no acimredzamām lietam, kurus pamana pat ANO: visi nelojālie Latvijas Valstij cilvēki sen jau no Latvijas aizbraukuši ( un ne tikai uz Krieviju, un ne tikai krievvalodīgie ..... ), un tie kas palika - grib iegūt izglītību savā dzimtajā Valodā, lai dzīve mūsu kopēja Valstī kļūtu tikai labāka.
6.aprīlis, 8:47 Atbildēt
SSkolnieciņš
Vitālij, Tu esi no "Krievu apvienības" vai arī Kremļa spiegs no "Vienotās Krievijas"? Saki godīgi, es nedusmošos...
6.aprīlis, 9:44 Atbildēt
VVitālijs
Skonieciņam: Nu Jūs tiešām esiet pat ne skolnieks, bet tikai "Skolnieciņš", :-) Neesmu ne kremļa spiegs, ne no Krievu apvienības. Esmu dzimis Latvijā, mani vecvēcāķi dzīvoja Latvijā arī pirmās republikas laikā. Un, tavai zināšanai, faktiski līdz Ulmaņlaiku totālitarisma periodam Latvijā bija ta saucamā "Trejvalodība" - Latviešu / Krievu /Vācu. ( Jo oficiāli Latvijas valodas likums tika pieņemts TIKAI 1935-jā gadā ). Un tas nemaz netraucēja Latviajs attistībai, ka arī neapdrauda Latvijas Republikas neatkarību. Ja netici man - IEPAZINIES ar Latvijas vēsturi.
6.aprīlis, 13:58 Atbildēt
TTrakais
Vitālij, interesanta jums loģika- kā ždanokai- es latviešu valodu zinu, tātad krievu jaunatnei tā nav jāzin, lai paliek neizglītoti un nesaprot, ko tie latvieši runā- tā savulaik kontrolēja tautas, kuras nesaprata ko patiesībā saka labvēlis- vergturs, tādā veidā radās vergi, jo neprata ne lasīt, ne rakstīt, ne arī saprata, ko viņiem saka.
7.aprīlis, 11:24 Atbildēt
SSkolnieciņš
Vitālij, Tu jauc totalitārismu un autoritārismu. Šie jēdzieni bišķīt atšķiras. Vitālij, es nepiekrītu Tavam viedoklim. Pret tadžiku sētniekiem vietējie Maskavas krievi nav diez ko iecietīgi. Tad kāpēc mums vajadzētu būt iecietīgiem pret lielkrievu šovinistiem? Latvija ir latviešu valsts. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
6.aprīlis, 14:37 Atbildēt
VVitālijs
Skolnieciņam: Piekritu, man nebija taisnība – Ulmaņlaikos Latvijas Valsts tika vadīta pēc autoritāra valdības modeļa. Bet autoritārais valdības modelis arī ir sava veida diktatūra ( piemēru daudz: PSRS 70-90 gadi, Kūba, Čīle... ), neviss Demokrātija. Vai totalitārais valdības modelis nes kādu labumu Valstij - ir cits ļoti sarežģīts jautājums.

Ja runājam pa "trejvalodību" - tātad TĀ PASTAVĒJA no Latvijas Republikas dibināšanās dienas līdz pirma Latvijas Demokrātijas valdības posma beigam, kad notika Ulmaņa apvērsums. ( vēsturiskais fakts ) Un tā "trejvalodība" ne apdraudēja Latvijas Valsts, ne izdarija ko sliktu Latviešu Tautai.
Tad KĀPĒC MŪSU LAIKOS, vairk nekā 100 gadus pēc Latvijas Republikas dibināšanas, kad Demokrātijas principi ir attistījušies vēl vairāk, NEDRĪKST mācīties tajā Valodā, kuru ikdienā lieto gandrīz puse no Valsts iedzīvotājiem?
Es PIEKRITU - Valsts valoda - TIKAI VIENA: Latviešu, VISIEM tā ir jāprot un jālieto, ( UN TAS NAV APŠAUBAMS ). BET MACĪTIES, APGŪT ZINĀŠANĀS, vajag tajā Valodā, kuru cilvēks prot vislabāk.

Skolnieciņ, Tu visu laiku piemini Krieviju. BET KĀPĒC mums no slikta jāņem slikto, kāpēc mums jābūt tik pat sliktiem ???
Un vai tad tie latvieši, kuri aizbrauca no Latvijas uz Īriju / Angliju /Vāciju/Spāniju/ASV meklējot labāko dzīvi, KURI NEMAZ NEDOMĀ atgirezties Latvijā ( kaut Latvijas pilsonība viņiem ir ) ir lielāki patrioti, neka TIE KRIEVVALODĪGIE, KURI DZĪVO Latvijā ( arī runā latviski ), maksā nodokļus un palīdz eksistēt ka Valstij Latvijai, neviss ASV vai Vācijai ( es nemaz nerunāju par Krieviju ) ???
7.aprīlis, 9:31 Atbildēt
TTrakais
Vitālij, tajā laikā neviens neuzdeva jautājumu, kāpēc man jāmācās tās trīs valodas, bet šajos laikos, tādi kā tu uzdod jautājumu, kāpēc man jāmācās latviešu valoda- tur arī ir tā atšķirība. Tad kad netiks uzdots jautājums, kāpēc ir jāzin latviešu valoda, tad arī netiks prasīts, lai to mācītos piespiedu kārtā.
7.aprīlis, 11:29 Atbildēt
SSlapjā Anda to skolnieciņš
Tu, skolnieciņ, nudien esi dumjš! Mazāk dusmojies, vairāk mācies valodas! Būsi aizņemts, nemāks domas par transpersonalizēšanos un visa liekā nogriešanu;)))
6.aprīlis, 11:26 Atbildēt
jjanis
latvietis labāk ņemsies pa savu kūtspakaļu nekā iemācīsies kādu svēšvalodu, un, ja parādās kāds lieks grasis, tad to izdos , lai kādam anglim vai krievam censtos iemācīt latviski
6.aprīlis, 10:31 Atbildēt
JJautājums
Kuri ir tie, kas katru gadu pulcējas pie Okupantu pieminekļa Pārdaugavā????
6.aprīlis, 21:54 Atbildēt
AAga
Vienkāršs jautājums. Vai Izraēla šodien pastāvētu, ja būtu izpildījusi visas ANO rekomendācijas?
6.aprīlis, 8:49 Atbildēt
VVitālijs
Bet vai mēs gribam dzīvot ikdienas kara gaidīšanā, ka Izraela???
6.aprīlis, 9:04 Atbildēt
PPrecizējums
Mēs jau tā dzīvojam - ar Krieviju kaimiņos citādi nevar!
6.aprīlis, 21:56 Atbildēt
VVitālijs
Es kaut kā neredzu cilvēkus ar ieročiem uz ielam. Arī raķetes, kurus jānotriec, uz Latviju nelido.
7.aprīlis, 9:32 Atbildēt
IIncis
Mani no šī pasākuma visvairaak ir ieinteresējis tas slepeniibas pliivurs: arii Riibentropa-Molotova pakts bija slepens.
6.aprīlis, 9:08 Atbildēt
ppaga
Tas ir tāpēc, ka Latvija kautrējas ANO oficiāli pieprasīt izskatīt jautājumu par Latvijas okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku likvidēšanu un kompensācijas piedzīšanu no Kremļa par šiem noziegumiem pret cilvēci Latvijā.
6.aprīlis, 12:28 Atbildēt
ppareizi
Ja mums ANO mēģina uzspiest visādas bīstamas un kaitīgas muļķības, kāpēc mēs nespiežam ANO pretī to, kas ir sen mūsu galvenā problēma un kura ir jārisina un tā ir okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšana. Kāpēc valdība oficiāli ANO to neprasa, vai tad nevaram pat pamēģināt - ir tik bail atklāti runāt patiesību? Vai tad no tā gabals nokritīs?
6.aprīlis, 12:36 Atbildēt
nnesmīdini
Ir jāspiež tas ANO tik ilgi, kamēr tas spiests pieprasīt starptautisku tiesu pret Kremli un okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšanu visās bijušajās PSRS (Krievijas) kolonijās. Tas taču ir tik loģiski, kāpēc valdība to nedara? Vai valdība varbūt gaida brīdi, kad to būs grūtāk izdarīt, jo valdību būs varbūt vairāk nomākusi krievu pasaule - lielkrievu šovinisti 5. kolonna?
6.aprīlis, 12:49 Atbildēt
ttas ir loģiski
Tur nav to lietu ko pa tukšo analizēt, tur jau sen no kāda 1987.g. viss ir izanalizēts. Tur tikai jāprasa ANO starptautiska tiesa pret Kremli un okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas postošo seku novākšanu un kompensāciju no Krievijas par visām tām cūcībām.
6.aprīlis, 12:55 Atbildēt