Komentāri: Atlikušajiem nepilsoņiem tāpat ir labi

08.04.2021. Imants Vīksne
 
LLatviešu burti
Es, kā padomju laikus pieredzējušais varu droši apgalvot, ka tik liela sabiedrības sašķeltība Latvijā, kā ir tagad pēdējos 30 gados - tik liela padomju laikā nekad nav bijusi.
8.aprīlis, 7:23 Atbildēt
ččangalis arī
Pizdi ,pizdi da meru znaj...tvaj
8.aprīlis, 7:43 Atbildēt
VVISAS SKOLAS VALSTS VALODĀ
Tas ir vienīgais solis kas sabiedrību kaut cik saliedēs. Tā tas ir visās valstīs, kāpēc ne pie mums?
8.aprīlis, 16:48 Atbildēt
ččangalis arī
tvaju maķ
8.aprīlis, 7:44 Atbildēt
AAsais
Padomju okupācijas, laikā titulētā nācija latviešus bija iebēdējusi ar zvērīgajām represijām, slepkavošanu un izsūtīšanu uz nāves nometnēm Sibīrijā. Tas bija tās "saticības" iemesls.
8.aprīlis, 7:52 Atbildēt
LLatviešu burti
Tikai nu nepūt! Jau Hruščova laikos un arī pie Brežņeva neviens vairs ar represijām nedraudēja, nekas par slepkavošanu netika dzirdēts un par izsūtījumiem arī.
Īstais saticības iemesls bija miljonāru, ekonomisko blēžu un kaut kādu oligarhu neesamība. Visi bija gandrīz vienlīdz vidēji turīgi ( tiem laikiem) - un nebija iemeslu citu citam tiesāt, apkrāpt, palikt apkrāptam, ieslīgt milzu parādos, u.tml.
8.aprīlis, 8:09 Atbildēt
nnesmīdini
Brežņeva laikā plašas represijas vairāk nebija vajadzīgas, jo visi atcerējās iepriekšējās represijas un čeka uzmanīja, lai neviens pārāk neizlektu no rāmjiem; latvieši bija spiesti liekuļot, tēlot draudzību ar saviem padomju - rusistu okupantiem, kolonizatoriem, rusifikatoriem un tikai savā virtuvē lamāt padomju iekārtu un vatņikus.
8.aprīlis, 13:49 Atbildēt
TTēvs
Jā tā bija
8.aprīlis, 18:40 Atbildēt
NNū Kolupa
īpaša VDK nodaļa gan nodarbojās ar režīmam nevēlamu personu slepkavībām. Piemēram tika nogalināts (inscinējot pakāršanos ), talantīgai ukraiņu komponists, Volodimirs Ivasjuks, kurs atteicās rakstīt dziesmas krievu vaklodā.
8.aprīlis, 9:35 Atbildēt
LLasītāja I
Tad kādā alā Jūs esat dzīvojis, ka nezināt, ka VDK aktīvi darbojās līdz Latvijas neatkarības atgūšanai. Tāpat iespaidoja cilvēkus, sodīja par politisko uzskatu atšķirību, toreiz rafinētāk, ievietojot psihiatriskajās slimnīcās, tādējādi uzskatot par slimiem, jo šaut vairs nevarēja, protestēja Rietumi. Padomju laikā oligarhu vietā bija komunisti un čekisti, kuriem bija dažādas privilēģijas. Neesat tik pārliecināts, ka vecā nomenklatūra būtu bijusi godīga, tāpat piesavinājās līdzekļus, zaga.
8.aprīlis, 8:36 Atbildēt
LLatviešu burti
Esmu dzīvojis gan alās, gan lielpilsētās. VDK darbojās gan - taču lai to sauktu par aktīvu darbību - nu nezinu gan.... Jā, daži lielākie protestētāji gan tika ievietoti psihenēs - taču, cik nu es dzirdēju - tādu nebija daudz - tie bija skaļi un uzstājīgi protestētāji, kādu pietiek visās varās. Par politisko uzskatu atšķirību, ja vien tie nebija skaļi un uzbāzīgi - nevienu nesodīja, VDK ar niekiem nenodarbojās.
Kad braucām grupa uz ārzemēm, VDK pārstāvis tik vien smaidīdams noteica : kritizējiet to PSRS tepat, cik gribiet - bet tur aiz robežas gan labāk to nedariet!
Tā arī bija visa "politiskā sagatavotība" ārzemēm.
8.aprīlis, 8:46 Atbildēt
ppizdis suconok
Neesi kāda partijnieka atvase? Viss tas bija arī padumjo laikā, tikai tev par to neviens nestāstīja un krieviski runājošajiem bija dotas lielākas priekšrocības visā. Šodien lielākā daļa dzīvo daudz pārticīgāk par tiem laikiem.
8.aprīlis, 8:21 Atbildēt
LLasītājs
Tas, ko Jūs uzrakstījāt, ir klaji meli.
8.aprīlis, 8:20 Atbildēt
LLatviešu burti
Palasi Ričuraču komentāru plkst. 8.20
8.aprīlis, 8:25 Atbildēt
DDadzis
Sasķeltības/ nesasķeltības celoņi redzmi pat tavā "nikā". Ja padomju laikā Tu būtu ko uzrakstījis ar šādu virsrakstu, sašķeltību uzreiz nolīdzinātu VDK. Tad kur rasties sašķeltībai, ja visi runā vienā valodā. Parādi, cik latviešu konsekventi runāja latviski krievu klātbūtnē, sadzīvē un veikalā??? Tagad, kad latvietis grib runāt savā valodā, "minoriāte" to nepieļauj, jo tāds viņiem ir politiskais uzstādījums. Sāc runāt un smaidīt krieviski, izstājies no ES, iestājies zem Krievijas jumta un sašķeltība gandrīz beigsies.
8.aprīlis, 9:32 Atbildēt
nnesmīdini
Brežņeva laikā plašas represijas vairāk nebija vajadzīgas, jo visi atcerējās iepriekšējās represijas un čeka uzmanīja, lai neviens pārāk neizlektu no rāmjiem; latvieši bija spiesti liekuļot, tēlot draudzību ar saviem padomju - rusistu okupantiem, kolonizatoriem, rusifikatoriem un tikai savā virtuvē lamāt padomju iekārtu un vatņikus.
8.aprīlis, 13:50 Atbildēt
NNepilsonis
Taisnība! Latvieši vienmēr "tēlo". Bet paši plāno nogalināt un aplaupīt.
8.aprīlis, 16:28 Atbildēt
jja nopietni
To lietu var sakārtot tikai starptautiska tiesa pret Kremli un pēc tam postošo okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas seku likvidēšana bijušajās PSRS (Krievijas) kolonijās. Ne jau tā formālā okupantu, civilokupantu, kolonistu, rusifikatoru un to pēcnācēju naturalizācija bez stingras lojalitātes pārbaudes un kvotām to var atrisināt - tas vēl pasaulē nevienam, līdzīgos apstākļos, nav izdevies.
8.aprīlis, 13:56 Atbildēt
zzane
Pietiek Latvija naturalizet, jasaglaba valsts nakosajiem latviesiem. Visadas churkas pa pasauli pietiekosi bariem apkart vazajas.
9.aprīlis, 0:54 Atbildēt
OOpaps
Ja tie nepilsoņi ir 70 plus, tad par to nemaz nevajadzētu satraukties, jo aizejošā paaudze neko vairs nevar ietekmēt. Būtiski ir tas, kas notiek ar jaunatni.
8.aprīlis, 7:44 Atbildēt
dde Soto
kaa nu ne.... Viens otrs te lec no trenushkaam laukaa asinjaino kVemli slavinaadams, bet vienlaiciigi nosuutiishanu uz miiljoto maatushku pie dievinaataa Vadonja uztvertu kaa vislielaako nelaimi kaada vien var gadiities... Ni un ni uz daargo rašņu, labaak tomeer bezgaliigi mociities te - niistajaa zapadaa pie NATOvciem... Mazohisti laikam ? [ smiin ]
8.aprīlis, 7:57 Atbildēt
DDostojevskis
Kādu trešdaļu no naturalizēties -negribētājiem var norakstīt uz tādiem , kā Tu, kuri rusofobiju lieto brokastīs pusdienās un vakariņās. Kuri politikā nepārtraukti "strebj karstu" un 50-gadu procesus grib risināt "rītā uz brokastu laiku". Bet Tev un visam pārējam nacistiskajam margināļu baram nāksies vien samierināties un vienkārši gaidīt, kad dabiskajā atmiršanas procesā ne-pilsoņu procents paliks pavisam mazs, tik maziņš, ka pat priekšvēlēšanu histērijas kurināšanai vairs nebūs derīgs. Līdzīgi, kā uz ielas izbērtie "čekas maisi".
PS. De Soto, kā tas nāk, ka Tu savā tekstā esi aizmirsis iespraust "Kremļa maksas aģenti?"
8.aprīlis, 9:22 Atbildēt
hhehe
Daļa kremļabotu dara savu zemisko darbu dēļ naudas, cita daļa – dēļ savas “sirds balss”.
8.aprīlis, 10:35 Atbildēt
TTā ir
Krievija vienmēr un jo sevišķi padomju laikā savu mērķu realizēšanā centusies izmantot mankurtizētos latviešu kolaboracionistus. V.I.Ļeņins: “pārkrievojušies nekrievi ir lielāki ģeržimordas par pašiem krieviem”! Pārkrievotie latvieši un viņu pēcnācēji, spriežot pēc taviem ikdienas komentāriem piederi pie viņiem, joprojām te ir, viņus dēvē par latviešiem, bet tie uzticīgi kalpo Krievijas, nevis Latvijas interesēm.
8.aprīlis, 9:44 Atbildēt
LLatviešu burti
Un tāds īstens latvietis - ierēdnis, kurš bezatbildīgi atsaka vakcīnas - tavuprāt, kalpo Latvijas interesēm??!!
Un tādu "īstenu"( nepārkrievotu ) latviešu ir pilna valsts!
8.aprīlis, 10:01 Atbildēt
hhehe
Nelec no tēmas par valsts valodu.
Gan mēs paši tiksim ar to galā, par sēto katram nāksies atbildēt pēc nopelniem!
8.aprīlis, 10:37 Atbildēt
LLatviešu burti
Kur tu izraki tēmu par valsts valodu?
Šķiet, ka tēma ir par pilsonību...
8.aprīlis, 11:33 Atbildēt
pplātam rokas
KAS TAS PAR SŪDA PILSONI, KAS AR VAIRĀKUMU PILSONU NESPĒJ NORMĀLI NEKOMUNICĒT?
8.aprīlis, 15:17 Atbildēt
VValoda
Pirmais solis uz pilsonību....
8.aprīlis, 14:40 Atbildēt
VV.O
Kad es jautāju, ka man saņemt pilsonību, atbilde bija tāda: nokartot vēstures eksāmenu, apmaksāt dokumentus(pase, id) un gaidīt 6(!) mēnešus lietas izskatīšanu. Nu un priekš kam man jāgaida tik ilgi, un vēl jāmaksā par to?? Es piedzimu Latvijā, dzīvoju Latvijā nepartraukti, un tikai tāpēc, ka maniem vecākiem nebija pilsonības, to arī neiedeva man. Man šķiet, ka valdībai pašiem jāriko naturalizāciju ērtu, vieglu, un tad nepilsoņu skaits samazināsies.
8.aprīlis, 8:19 Atbildēt
SSeniors
Jūs to nemaz negribat un vienmēr atradīsiet ieganstu savai attieksmei. Reizēm šķiet, ka tā arī labāk, jo kam Latvijai tāds pavalstnieks, kas to nevēlas, un, godīgi sakot, man arī nē!
8.aprīlis, 8:26 Atbildēt
VV.O
Nu tad priekš kam šīs raksts? Sediet ar aizverto muti un viss, nesaprotu to raudāšanu ar statistiku, vot mums tik daudz nepilsoņu vai vai vai, jā ta naturalizācija būtu viegla, pieejama tad viss būtu otrādi, velēšanu iespēja nav arguments
8.aprīlis, 8:36 Atbildēt
hhehe
Kāpēc pēc 2WW Latvijas teritorijā ievesto un iebraukušo bērni, mazbērni un mazmazbērni uzskata, ka ir Latvijas pamatnācija?
8.aprīlis, 10:42 Atbildēt
vvēsture pohuj
okupantu atvases ir atbrīvotāju bērni
8.aprīlis, 15:19 Atbildēt
RRičuraču
Par vēlu tagad matus plēst! Uz barikādēm stāvēja visi - nešķiroja, kurš krievs, kurš latvietis, kurš baltkrievs, kurš ukrainis. Visi jutās vienoti un cerēja uz kopīgu dzīvi latvijā. Kas notika pēc tam? Cilvēkus sāka šķirot, sanaidot, apsaukāt un rekomendācijas nāca no rietumu latviešu puses! Ja kāds būtu zinājis, ka pēc tam latviešu un krievu strādnieku kopīgi būvētās rūpnīcas atdos rietumu "atbrīvotājiem" par 1 rubli noprihvatizēt, bet vietējos vienkārši izmetīs uz ielas un pataisīs par bezdarbniekiem un nabagiem, tad nekādu barikāžu vispār nebūtu.
8.aprīlis, 8:20 Atbildēt
RRaimonds
Nemelo. Krievi uz barikādēm nestāvēja. Krievi bija pret Latvijas brīvību un neatkarību. Ar Interfrontes darboņiem priekšgalā tie visiem spēkiem centās aoskāpēt latviešu brīvības centienus.
Uz barikādēn nebija neviena krieva.
Tā ka beidz melot, nelieti!
8.aprīlis, 8:28 Atbildēt
LLatviešu burti
Tu pats pamatīgi melo. Es pats biju uz barikādēm kopā ar vairākiem krieviem, kuri savā starpā sarunājās krieviski. Arī citās grupās bija vairāki krievi.
Tu gan vari nekaunīgi melot!
8.aprīlis, 8:48 Atbildēt
TTrakais
Nu pēc taviem komentāriem var saprast, ka tu biji tajā pusē, kas šāva uz neapbruņotiem protestētājiem.
8.aprīlis, 9:57 Atbildēt
LLatviešu burti
Nu izspļauj ārā vēl kaut ko - tikpat "gudru"! :-) :-)
8.aprīlis, 10:27 Atbildēt
LLasītāja I
Nevar noliegt, ka neliela daļa krievu bija barikādēs, to var apliecināt vēl esošie cilvēki, katrā tautā ir progresīvi cilvēki, tāpat inteliģenti cilvēki mācās tās tautas valodu kuras valstī dzīvo.
8.aprīlis, 8:41 Atbildēt
RRaimonds
Piekrītu! Uz barikādēm bija arī pa kādam krievam, kuri šeit bija dzīvojuši paaudzēs Latvijas laikā un agrāk. Precizēšu - uz barikādēm nebija neviena 50 - okupācijas gados PSRS ievestā PSRS krievu bezpajumtnieka.
8.aprīlis, 8:47 Atbildēt
LLatviešu burti
Tu tā nāvīgi precīzi visus aptaujāji un uzskaitīji?!
Manuprāt, tu tagad stāsti pasakas - cik nu es novēroju, barikādes bija izkaisītas pa visu Rīgu - un tu nekādi nevarēji to konstatēt - kas tur bija, un kas tur nebija!
8.aprīlis, 8:50 Atbildēt
LLatviešu burti
Barikāžu varbūt nebūtu, bet Latvija tomēr būtu no PSRS atdalījusies - tas Gorbačova laikā bija neizbēgami, jo PSRS bruka. Ne jau barikādes bija Latvijas neatkarības cēlonis - bet gan Gorbačova politika, kura nekādi nevarēja iet kopā ar PSRS pastāvēšanu.
8.aprīlis, 9:01 Atbildēt
TTrakais
Gribētu redzēt tavu reakciju, ja tavu ģimeni izsūtītu uz sibīriju, kur pa ceļam būtu nomiruši no bada un sala lielā daļa, ja tev tiktu atņemts viss īpašums, jo tevi uzskata par budzi un tu runā latviešu mēlē- tāpēc esi fašists, un kad atgriezies pēc daudziem gadiem dzimtenē- redzi, ka tavās mājās dzīvo kaut kādi pāķi, kas visu nolaiduši līdz kliņķim un tad uzzini, ka sameklējot darbu, tavs priekšnieks ir tas, kurš piedalījās tevis izsūtīšanā un turpmāk tev viņu jāsauc par biedru. Un pēc visa šitā tu gribi, lai es draudzējos un cienu to, kurš iznīcināja manu dzīvi, vēl jo vairāk, ka manās mājās "kačā savas pravas" aizbildinoties ar cilvēktiesībām, kuras ir tikai tev, bet ne man? Sauc kā to gribi, bet es necienu cilvēkus, kas neciena mani un klārē, ka viņam ir lielākas tiesības nekā man.
8.aprīlis, 10:06 Atbildēt
ssms
Kad tiks anulēta Latvijas pilsonība tiem indivīdiem, kuri Latvijas pilsonību ir ieguvuši krāpjoties un melojot?
Kad tiks anulēta Latvijas pilsonība tiem viltus 300 000 Latvijas pilsoņu kuri valodas referendumā balsoja par krievu valodu kā otru valsts valodu, neskatoties uz to ka saņemot pilsonību, tiem bija jādod solījums, ka atzīst latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.
Pilsonība ir iegūta melojot un krāpjoties, tāpēc tā ir, nekavējoties, anulējama.
8.aprīlis, 8:25 Atbildēt
LLatviešu burti
Kur var iepazīties ar datiem par krāpšanos un melošanu?
Kurā likumā ir noteikts, ka referendumā drīkst balsot tikai tā, kā tu gribi?
Vari atbildēt kaut uz vienu jautājumu?
8.aprīlis, 11:36 Atbildēt
TTrakais
Ja pēc neatkarības atgūšanas krievijas karaspēks ar visām ģimenēm būtu atgriezies savā dzimtenē, tad nebūtu tādu nepilsoņu, bet Latvijā palika nezināms daudzums bijušo un esošo armijnieku ar ģimenēm, kuriem nepienācās Latvijas pilsonība, bet arī viņi to nevēlējās un joprojām pat daļa cer, ka krievija atbrīvos Latviju no latviešiem un cittautiešiem un tic tikai slepkavam putinam.
8.aprīlis, 8:35 Atbildēt
hhehe
Man arī blakus kaimiņos dzīvo, Latviešu burtiem un Dostojevskim domāšanā līdzīgs krievalodīgais mudaks. Riktīgs losis un slinķis. Viņš arī skumst pēc PSRS laikiem. Viņš cer, ka atnāks putins ar zaļajiem cilvēciņiem un viņu visi sāks cienīt. Šobrīd to losi neviens no kaimiņiem, viņa dzīvesveda dēļ, necieš. Krieviju viņš mīl, bet tur dzīvot negrib.
8.aprīlis, 10:58 Atbildēt
NNekas nav mūžigs
Manuprāt nevajag satraukties par krievijas pensionariem , tie tapat drīz dosies uz citiem medību laukiem , jāsatraucas butu par tiem saulē stipri iedegušiem valdibas brāļiem un māsam ,kuriem uzspļaut uz pastaliņu valsts valodu ,dievu un cūkām , uz tiem bkrievu beglīsiem ,kuri te gatavojas palikt , tikai kā bus ar valsts valodu , vai viņi to mācisies vai runās nīstajā okupantu valodā ? Vai nebūs kārtejie dubultstandarti un dubultmorāle ?
8.aprīlis, 8:42 Atbildēt
VVai vienlīdzīgas tiesības
Istiem latviešu pensionāriem arī ir tiesības nodzīvot bez Latvijas okupantu pensionāriem. Atļaujot mierīgi nomirt, tu nokauj latviešu tiesības!
8.aprīlis, 15:23 Atbildēt
oontūns
Cik zināms ar varu no Krievijas sādžām uz Latviju lopu vagonos neveda. Varbūt tādi fakti atklātos, kas pierādītu arī civilo okupāciju.
8.aprīlis, 15:25 Atbildēt
ssms
Kad no Latvijas puses ANO tiks pieprasīts, lai Krievija pilda starptautisko likumdošanu!
Kad ANO pieprasīs Krievijai Ženēvas Konvencijas un starptautisko tiesību normu izpildi, kuras ietvaros Krievijai kura sevi ir atzinusi par PSRS mantinieci, jāizved visi 50 -okupācijas gados ievestie PSRS bezpajumtnieki un viņu otpriski?
Kāpēc ANO pieļauj to, ka Krievija nepilda starptautiskos likumus?
8.aprīlis, 8:52 Atbildēt
TTrakais
Interesants novērojums, tie kuri pārvācas uz dzīvi Latvijā, tie lielākoties mācās valodu, bet tie, kas te dienēja un palika ar ģimenēm, to nedara un arī bērni tādi paši. Esmu savā dzīvē piedzīvojis, kad tagad jau bijusī skolotāja man atbil- "ja nikogda nebudu govoritj na vašem sranom jazike" un viņas dēls ir aktīvs interfrontists, kurš arī latviešu valodu nezin un latviešus neieredz kopš bērnības, zinu tāpēc, ka netālu dzīvoja no manis un man latvietim un pārējiem sētas krieviem ar viņu regulāri bija konflikti, jo mani saukāja par fašistu, bet viņš vienmēr slēpās aiz sava militārtētuka ofiņa.
8.aprīlis, 8:55 Atbildēt
NNo ārzemēm
Kad Eiropā saki, ka Latvijā ir nepilsoņi, nākas ilgi stāstīt kas tie ir, bet vēlāk bieži vien saņem komentāru par to, ka Latvija ir mežoņu valsts.
8.aprīlis, 9:40 Atbildēt
LLatviešu burti
Daļēji jau ir arī taisnība, jo tādi īpatnēji, pusmežonīgi sadalījumi nav nekur citur attīstītās rietumeiropas valstīs.
8.aprīlis, 10:05 Atbildēt
uusskij
Tikai nemuldi. Ļoti labi ārzemnieki saprot, kas Latvijā ir nepilsoņi.
8.aprīlis, 10:07 Atbildēt
LLatviešu burti
Tu esi aptaujājis visus ārzemniekus?
Tu gan esi dūšīgi pastrādājis! :-) :-)
8.aprīlis, 11:38 Atbildēt
KKrauze
Eiropa jāsaka, ka tie ir okupācijas laikā valstī nelikumīgi ievestie PSRS kolonisti.
Dažāda veida nepilsoņi ir daudzās valstīs. Luksemburgā mazāk kā pusei valsts iedzīvotāju ir pilsonība.
8.aprīlis, 12:19 Atbildēt
nnepilsonis
Kur var nopirkt to ļoti briesmīgi vajadzīgo pilsonību? Nežēlošu savus pēdējos 15 centus!
8.aprīlis, 9:42 Atbildēt
IIzvēlies labāk krievu
Pilsonībai jāmaksā miljonu,kas jānomaksā viņš dzīves laikā!Parādiem jāpārmantojas!
8.aprīlis, 15:05 Atbildēt
KKF vēstniecībā
No 2014.gada 21.aprīļa visi, kuriem ir nekomfortabli Baltijas valstīs var izmantot atvieglotu procedūru KF pilsonības iegūšanā un atjaunot saikni ar saviem tautiešiem vēsturiskajā dzimtenē – tikai jānokārto obligātais eksāmens valsts (krievu) valodas zināšanā.
9.aprīlis, 7:36 Atbildēt
NNative
Kad sāks sodīt par publiskiem meliem un vēstures sagrozīšanu?
8.aprīlis, 9:48 Atbildēt
LLatviešu burti
Vispirms taču jāatrod tāds taisnais pravietis ( pusdievs), kurš visu precīzi nostāda - kā tad tai vēsturē īsti bija.
Katrai varai sava vēsture.
8.aprīlis, 10:07 Atbildēt
KKrauze
Nav nekā mainīgāka par Krievijas vēsturi.
8.aprīlis, 12:20 Atbildēt
rrevolūcija
Cik maksā 1 komentārs?
8.aprīlis, 10:21 Atbildēt
NNative
Es biju uz barikādēm Zaķusalā un neviens pat iedomāties nevarēja, ka kādreiz dīvāna varoņi gribēs mūs šķirot pec tautības!
8.aprīlis, 9:53 Atbildēt
KKrauze
Pēc tautības nevienu nešķiro. Pilsonību atjaunoja LR pilsoņiem un viņu pēctečiem, turklāt nešķirojot vai pēctecis ir pa mātes vai tēva līniju.
Krievu kolonistiem pēc okupācijas bija jāatgriežas dzimtenē. Tā ka tur atgriezās salīzinoši niecīga daļa, tad pārējiem tika žēlīgi dota iespēja naturalizēties (neatkarīgi no tautības).
8.aprīlis, 12:24 Atbildēt
zzizi
Sabiedrība attīstās, vairāk diskutē, vairāk atļaujas teikt to, ko domā... te tev arī viss segregācijas iemesls. Un nevis oligarhi, nauda, kaut kādi mistiski "ļaunie", politiķi utt.
Tiem, kas slavina padomju laikus, jāatceras viens psiholoģisks fenomens: cilvēkam ir tendence aizmirst vai piemirst pagātnes traumējošos notikumus tos summējot un veidojot vienotu kopainu. Taču šajā spriešanā par pagātni vienmēr iejaucas arī tagadnes subjektīvais redzējums. Bet raksts ir ne par to.
Rakstā norādītais, ka atlikušajiem nepilsoņiem tāpat ir labi un pat izdevīgi, ir tiešām fakts. Ja noņemam visu šo politizēto un emocionāli sakāpināto teātri, ko 30 gadus veicina krieviski runājošie mediji, politiķi un sabiedriskās organizācija, tad īsti nekāda diskriminācija jau arī nemaz nepastāv. Vienam otram gribētos, lai pastāv, jo ar to var pelnīt dažādā nozīmē, bet ikdienā valodas dēļ šur tur ir pārpratumi un nesaprašanās, bet tam īsti nav sakara ar politiku.
8.aprīlis, 10:04 Atbildēt
rrevolūcija
Atceraties vēsturi! 1905.gada revolūcijas cēlonis Latvijā pārkrieviskošana! Bērniem pat starpbrīžos bija aizliegts runāt latviski!Rakstiet Eiropas ombudam, lai nav tikai Ždanokas iesniegumi, bet arī latviešu iesniegumi,kurus neņem darbā, jo neprot krieviski!
Rakstiet par to, ka Krievijā grib likvidēt mazākumtautību skolas!
Mazajām tautām un to valodām īpašu aizsardzību!
Mosties! Celies! Strādā latvieti!
8.aprīlis, 10:05 Atbildēt
LLatviešu burti
Interesanti gan!
Tātad tās bija krievu muižas, ko svilināja 1905. gadā??!!
8.aprīlis, 10:09 Atbildēt
TTautas balss
Nē, tās bija vācu muižas, bet bija muižnieki, kuri atbalstīja latviešus! Cars atsūtīja Melno sotņu, kura apšāva revolucionārus.Krievu ierēdņi veica rusifikāciju un Manaheima revīzija.PSRS laikos arī pārbaudīja, vai studenti zina kriebu valodu!
8.aprīlis, 10:16 Atbildēt
dde Soto
Es arī gribu to pilsonību!
8.aprīlis, 10:10 Atbildēt
ffaktss
Tu de Soto, esi Kremļa kājslauķis, tādiem LR pilsonība nepienākas!
8.aprīlis, 10:41 Atbildēt
TTautas balss
Ir lielo tautu tiesības un mazo tautu tiesības!
Sen ir laiks prasīt aizsardzību mazo tautu valodām! PSRS laikos ir izzudušas 40 mazo tautu valodas, jo bija uzspiesta izglītība krievu valodā!
Prasiet aizsardzību mazo tautu valodām!Tai jābūt tādai pašai kā retajiem augiem Sarkanajā grāmatā!
8.aprīlis, 10:14 Atbildēt
LLaima
Tas, ka Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā kopumā ir uzņemtas 147 920 personas, vēl nenozīmē, ka viņu domāšana ir mainījusies, lielāko daļu no cipara var pieskaitīt nepilsoņu %. Es vienmēr brīnos par šo mazākumtautībnieku %, kuri pārsvarā dzīvo kaimiņos un izejot uz ielas iezemiešu valodu vairs nedzird un nedzīvoju es ne Rīgā, ne Daugavpilī, bet Jelgavā.
8.aprīlis, 10:21 Atbildēt
hhehe
Laima, tas tāpēc, ka Jelgavā bija RAF rūpnīca uz kuru melnstrādniekus saveda no visas plašās cccp! Arī ieslodzījumu vieta, kuras lielākā daļa klientu bija cittautieši no cccp. Jūs domājiet, ka viņi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas būtu devušies uz vēsturisko dzimteni?
8.aprīlis, 11:05 Atbildēt
nnesmīdini
Brežņeva laikā plašas represijas vairāk nebija vajadzīgas, jo visi atcerējās iepriekšējās represijas un čeka uzmanīja, lai neviens pārāk neizlektu no rāmjiem; latvieši bija spiesti liekuļot, tēlot draudzību ar saviem padomju - rusistu okupantiem, kolonizatoriem, rusifikatoriem un tikai savā virtuvē lamāt padomju iekārtu un vatņikus.
8.aprīlis, 13:50 Atbildēt
LLAV
Notikusi NDT un Puķina slepena telefosaruna! Kas zina par ko?
8.aprīlis, 10:23 Atbildēt
jja nopietni
To lietu var sakārtot tikai starptautiska tiesa pret Kremli un pēc tam postošo okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas seku likvidēšana bijušajās PSRS (Krievijas) kolonijās. Ne jau tā formālā okupantu, civilokupantu, kolonistu, rusifikatoru un to pēcnācēju naturalizācija bez stingras lojalitātes pārbaudes un kvotām to var atrisināt - tas vēl pasaulē nevienam, līdzīgos apstākļos, nav izdevies.
8.aprīlis, 13:57 Atbildēt