Komentāri: Jārada jauni pieminekļi nacionālajam pašlepnumam

07.05.2021. Imants Vīksne
 
AAtis Priedītis
Ir jāsāk rakstīt par cilvēkiem, kuri tā arī nepakļāvās un nekļuva par stukačiem samaksājot par to ļoti bargu samaksu - aizliegumu publicēties un pilnīgu noklusēšanu. Ir arī šādi radošie cilvēki, bet arī pašlaik pret viņiem ir līdzīga attieksme, jo masu medijus un lielās izdevniecības joprojām kontrolē ar VDK un kompartiju saistītie cilvēki.
7.maijs, 9:50 Atbildēt
MMārtiņš
Arī patreiz pret šiem cilvēkiem ir tāda pat attieksme.
...............
Jā. Pareizi.
Jo krievu okupantus nomainīja amerikāņu okupanti.
Tad kur kāds pamats tagad būtu attieksmes maiņai?
7.maijs, 9:58 Atbildēt
VVecsčekists
Rakstīt par "tiem, kas nekļuva par stukačiem" ??? Valstī , kur tiek reklamēti
desmitiem iestāžu "uzticības telefoni" , kur vēl vakar aicināja ziņot par 9. maija faniem, kur kaimiņš par kaimiņu ziņo covid-pārkāpumu dēļ ???
Ati, vai Tu patiešām neesi drusciņ ķerts?
7.maijs, 11:51 Atbildēt
ggaribaldi
Vajag pieminekli tiem varonīgajiem valsts valodas inspektoriem, kuri ir cietuši, cieš un gan jau laikam cietīs vēl diezgan ilgi no dažādu tautību lielkrievu šovinistu - vatņiku fiziskajiem, psiholoģiskajiem un cita veida uzbrukumiem.
7.maijs, 14:03 Atbildēt
MMārtiņš
Tas Brīvības piemineklis nu jau morāli ir kļuvis tik vājš, ka jārada kāds cits piemineklis?
Brīvības pieminekli apmeklē labi ja simti.
Pārdaugavā ap Uzvaras pieminekli pulcējas tūkstoši un 9.maijā pat desmiti tūkstoši.
Domāju, ka vaina nav pieminekļos.
Vaina ir cilvēkos.
Un viņu TICĪBAI, vai tieši pretēji - neticībai kam.
Vairums latviešu šobrīd nicina savu valsti.
Nez, KĀDS piemineklis ir jāuzbūvē, lai noņemtu šo neticību ? : ))))))
7.maijs, 10:04 Atbildēt
SSmaids
Sabūvēsim daudz pieminekļu un visi sāks tūlīt ticēt Kariņam un Ļevicam?
Jo šobrīd, un ne tikai šobrīd, tā ir valsts vara kura ir sagrāvusi Latviju kā valsti un veicot tāda apmēra deportācijas no Latvijas par kādām tie sūtītāji uz Sibīriju varēja tikai pasapņot.
7.maijs, 10:09 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Nav vajadzīgs piemineklis , lai vairotu ticību, jo PATIESO TICĪBU vairo Dieva Svētais Gars, un to var dabūt šeit un tagad, ja vien lūdz.
7.maijs, 10:15 Atbildēt
vvaina ir privilēģijās
Mārtiņ, vaina ir privilēģijās, kuras atbrīvotāji nevēlas zaudēt un vaina ir mītos, kuros aug jaunā paaudze.
7.maijs, 10:39 Atbildēt
DDostojevskis
Kāpēc melus vajadzēt dēvēt par "mītiem" ???
7.maijs, 11:52 Atbildēt
vvaina
ir tajā nejēdzībā,ka netiek pildīta Saeimas deklarācija par okupāciju un šeit tika atstāti tie tūkstoši,kuri tagad pulcējas Pārdaugavā un,acīm redzot,pulcēsies arī turpmāk.
7.maijs, 11:52 Atbildēt
ppjanku Janka
Man nojauta , sāksies vērienīga ziedojumu vākšana! Vēl nenoformulētam neuzprojektētam piemineklim!
7.maijs, 10:36 Atbildēt
IInta
Aha, specializācija - lohotrons....
Bija jau tur kāda siena, ja nemaldos, Latgalē godkārīgajiem ieparedzēta; Apmakasa avansā, protams....
Un tad vēl Baltijas jūru ar Kaspijas vajadzēja savienot, lai tā tur neizsīkst - Daugavu rakt pat.... Ulman` lai taisījās, utt., utj....
:)))
7.maijs, 12:02 Atbildēt
vviesis
A kā savādāk. Tas taču acīmredzams, latviešu tauta tā nolaidusies, ka bez kārtīgas naudas noslaukšanas un vismaz pāris pieminekļiem tas patriotisms nu nekādi... :))))))))))
7.maijs, 12:49 Atbildēt
NNaivais
Nav pieminekļa un svētku diena okupācijas beigām.
Ar šādu pieminekli u svētkiem beigtos kolaborantu vara.Tā vietā dažāda kaluma kolaboranti muld par toleranci un meklē dažādus attaisnojumus un veidus okupācijas svētku publiskai svinēšanai.
7.maijs, 10:58 Atbildēt
ooskars
atradusi problemas ...katrs jauns .piemineklis bus jaaprupe , tas nozime daudz naudas ... mums nav citu problemu ?Labak butu domajusi ka radit jaunas darba vietas
7.maijs, 11:25 Atbildēt
ppārmijnieks
Mums taču būs piemineklis - tik veiksmīgi iesāktais Rail Baltica ...
7.maijs, 11:32 Atbildēt
IInta
:)))
Žetoniņš!
7.maijs, 12:04 Atbildēt
IInta
Turpat radu bariņā taču jau Šķēles un Šlesara gleznas ir - pie tam, cik atcderos no redzētā Madonas izstādē, pilnā apjomā un visā augumā. Nu i taisi kādu skulptūru vajag - tik lai šie apmaksā to paši! Kas nu vēl labāk attēlotu šo 30-gadi, ja ne šamie? Ko tad - kārtējo "uzvarekli" caur "valsts pasūtījumu" izkārtot vajag? Var jau arī pārkvalificēties, ja reiz apmaksāta darba nav... kā to partijas un valdība iesaka darīt visiem pa'trējiem ar.
:)))?
7.maijs, 11:56 Atbildēt
PPieminekliskrievuiebrucejUpuriem
krievu iebruceji pa garajiem okupacijas gadiem ir nositushi,izvarojushi,sakroplojushi,terorizejushi tik daudz,ka BEIDZOT vajadzigs piemineklis visiem tiem kuri cietushi no shiem krievu okupantiem un kolonistiem,tas krievu fashistiem un okupantu armijas suminatajiem bus kaa kauls riikle?
7.maijs, 12:00 Atbildēt
ppjanku Janka
Laiks padomāt par pieminekli no Covid 19 kritušajiem! Tjipa '' raudu , apraudāšanas siena.''
7.maijs, 12:40 Atbildēt
IInta
Nevar taču... tā tēma jau "aizsista un prihvatizēta".
Esot jau arī pat tāda - Liepājā it kā.
7.maijs, 12:45 Atbildēt
LLopuvagonu vaidi
krievijas 2. Pasaules kara melu regilija ir pielidzinama extremismam un LV teritorijaa,tapat kaa islamisms,aizliedzaama ar likumu?Tos kuri socialajaas vietnes nodarbojas ar krievijas 2. Pasaules kara melu religijas izplatishanu,jaidentifice un jatiesa bargi?
7.maijs, 13:13 Atbildēt
IInta
Tikmēr var priecāties par tēva veikumu - kur tas teikts, ka vienmēr bērni tikpat veiksmīgi?

lv.wikipedia.org/wik..iem_iebruc%C4%93jiem
7.maijs, 12:43 Atbildēt
aaijA
...pašlepnumam nāktu par labu , ja no Saeimas nama sienas nišas tiktu aizvākta tā sauktā ,, Lāčplēša " ņirdzīgi smīnošā statuja .....
7.maijs, 12:58 Atbildēt
ppaldies par demokrātiju
sākoties ekofašisma laikmetam Brīvības pieminekli paredzēts saukt vienkārši par Mildu
ASV ielās parādījušies Londonas, Švābes komunisti ar komunistu karogiem, no cietumiem izlaisti 76 000 cietumnieku kuriem dodot mobīlos un 200$ lai dauzītu logus, taisītu haosu.OKULTISTU-PEDOFĪLU DIEVA BAFOMETA STATUJAS MUMS NAV VAJADZĪGAS!
7.maijs, 13:07 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Cik tad 90to gadu sākumā bija to, kas 9.maijā devās pie Uzvaras pieminekļa? Viņi palika mazāk un mazāk. Vai tas, ka Uzvaras piemineklis ir padarīts par kulta vietu, ir tikai Krievijas ietekmes dēļ? Domāju, nē. Jo latvieši ļāvās politiķu piekoptajām šķelšanas metodēm, kamdēļ krievi, daudzi no kuriem Atmodas laikā bija pret PSRS sistēmu, tika atstumti.
7.maijs, 13:08 Atbildēt
jja ja
jajaja,vecaa kremlinu mantra,ka okupanti-"upuri",bet okupetie latvieshi "fashisti" ...vel tikai aizmirsi pieminet,ka "sliktie" latvieshi ar prieku raapaas lopuvagonos,lai "fashizmu" izplatitu teroristvalsts psrs talakajos nosturos?
7.maijs, 13:18 Atbildēt
ccirks
nez kā tā "atstumšana"izpaudās?
7.maijs, 13:58 Atbildēt
ppar galveno
kas komitejai-300 atdos COVid afēras laikā nolaupītos 5 miljardus?
7.maijs, 13:10 Atbildēt
sslepenie faili
Kāpēc virs Latvijas ceļa vienā helikopterā ar VHS kameru lidoja CIP aģents un čekists?
kas AP sargāja bendi Goldmanu kad uz ielas šāva?
7.maijs, 13:13 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Gribējāt sacīt Baltijas ceļa laikā? Kas tad tur lidoja, ļoti interesanti, ja tas ir pierādīts fakts, vai ļoti ticamas ziņas.
7.maijs, 13:21 Atbildēt
IInta
Čekists tas laikam bija domāts žurnālists - tolaik no "Labvakar" raidījuma...
7.maijs, 14:04 Atbildēt
LLopuvagonu vaidi
krievijas 2. Pasaules kara melu regilija ir pielidzinama extremismam un LV teritorijaa,tapat kaa islamisms,aizliedzaama ar likumu?Tos kuri socialajaas vietnes nodarbojas ar krievijas 2. Pasaules kara melu religijas izplatishanu,jaidentifice un jatiesa bargi?
7.maijs, 13:14 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Un vēl, tikai ļoti vājš režīms, vai režīma pakalpīgi līdzskrējēji, var izdomāt, atvainojos, bet murgainu ideju, ka jāsteidz rausties kaut kādā pieminekļu cīņā, par to, kurš vairāk ļaužu saaicinās pie tiem. Redzot, Kariņu 4.maijā vienu pie Brīvības pieminekļa, jāsaprot- zaudēsim.
7.maijs, 13:15 Atbildēt
jjaja
Tas,ka juus kremlini zaudesiet jau sen visiem ir skaidrs,jautajums,kaadu sodu sanjemsiet...Tribunals jums smerdeljiem ir garantets..
7.maijs, 13:20 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Ak, Dievs! Vai tiešām režīms, 4.maija režīms, kurš turpina komunistu iesākto, kurš rīkojas čekas metodēm, nevar nolīgt darbā troļļus, kuri spēj ko vairāk, nekā apsaukāt cilvēkus, kas izsaka savas domas, par kremliniem? Domāju, tikai liberastu propagandas portālā Delfi un TVNET šie ganās, bet nē, nolikti arī uz dežūrām NA.
7.maijs, 13:28 Atbildēt
ggaribaldi
Vajag pieminekli tiem varonīgajiem valsts valodas inspektoriem, kuri ir cietuši, cieš un gan jau laikam cietīs vēl diezgan ilgi no dažādu tautību lielkrievu šovinistu - vatņiku fiziskajiem, psiholoģiskajiem un cita veida uzbrukumiem.
7.maijs, 14:06 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Lai tie valodas inspektori, tikpat pārcentīgi, cik skatās, kā tiek lietota krievu valoda, skatās arī angļu valodas pielietojumu. Kārklu vācieši, kārklu krievi, nu ir kārklu angļi. Lai latviešu valodu padara konkurētspējīgu, nevis ar represijām, bet ar to, ka Latvija ir plaukstoša, neatkarīga, brīva valsts, kur vara ciena cilvēkus, kura attīstās, kur ar prieku gribētu dzīvot ikkatrs. Tad arī, redzot, ka protam veidot tautas nākotni, ka esam spējīgi radīt valsti, no kuras cilvēki nebēg, bet raujas uz to, latviešu valodu mācīsies. Un lietos ar prieku. Bet, ja politiķu satracināti daži radikāļi, kurus drošības spēki, liekas, pat vēlīgi pieskata, jo ir labi izmantojami šķelšanai, naidos Latvijas iedzīvotājus, tad nekā laba nebūs.
7.maijs, 14:13 Atbildēt
YYes
Vajag gan pieminekli Latvijas neatkarībai
7.maijs, 13:21 Atbildēt
PPar pieminekļiem
Teiciena “skaldi un valdi”, jeb oriģinālā, “Divide et Impera” autors nav Cēzars. Pirmais to publiski paudis Filips II no Maķedonijas. Vēlāk to piesavinājās Romas valdnieks Cēzars un Francijas imperators Napoleons (divide ut regnes)
Šī teiciena stratēģijas, bet ne frāzes, izmantošanu vēsturē ilustrē Gabinija piemērs, sadalot ebreju tautu piecās konvencijās, par kurām Flavius Josephus aprakstīja ebreju kara (De bello Judaico) I grāmatā 169-170. Strabo savā ziņojumā Geography ziņo, ka Ahaju līga pakāpeniski tika izbeigta visas Maķedonijas romiešu pārziņā, jo viņi nedarbojās ar vairākām valstīm vienādi, bet vēlējās dažas saglabāt un iznīcināt citus.
“Divide et impera” kā kopēju principu politikā min Traiano Boccalini La Bilancia politica. Šīs metodes izmantošana ir paredzēta, lai pilnvarotu suverēnu kontrolēt dažādu interešu subjektus, populācijas vai frakcijas, kuras kopā varētu būt spējīgs iebilst pret viņa valdīšanu. Makjavelli identificē līdzīgu pielietojumu militārajai stratēģijai, sniedzot padomu kara mākslas VI grāmatā (L’arte della guerra): “kapteinim ar katru mākslu jācenšas sadalīt ienaidnieka spēkus.” Makjavelli iesaka šo darbību panākt, vai nu liekot viņam aizdomāties par saviem cilvēkiem, kuriem viņš uzticējās, vai arī dodot viņam iemeslu spēku nošķiršanai, un tam kļūstot vājākam.
Sadalījuma un pārvaldes stratēģija ir attiecināta uz suverēniem, sākot no Luija XI līdz Habsburgiem. Edvards Koks institūtu ceturtās daļas I nodaļā to nosoda, ziņojot, ka tad, kad kungi un kopienas pieprasīja, kas varētu būt viņu galvenais motīvs gūt labus panākumus Parlamentā, uz to tika atbildēts: “Eritis insuperabiles, si fuerīts neatdalāmi. Explosum est illud diverbium: sadaliet, & impera, cum radix un vertex imperii obedientium consensu rata sunt"(Jūs būtu neuzvarams, ja būtu neatdalāms. Sakāmvārds Dalīt un valdīt ir noraidīts, jo sakne un autoritātes virsotne tiek apstiprināta ar subjektu piekrišanu). No otras puses, sers Frensiss Bēkons nelielā variantā uzrakstīja frāzi “separa et impera” vēstulē Džeimsam I 1615. gada 15. februārī. Džeimss Medisons, savukārt, uzrakstīja šo ieteikumu 1787. gada 24. oktobra vēstulē Tomasam Džefersonam, kurā apkopota The Federalist #10 tēze: “Divide et impera, tirānijas aksioma, ir pakļauta noteiktām kvalifikācijām, un ir vienīgā politika, ar kuras palīdzību republiku var vadīt pēc taisnīgiem principiem. ”
Immanuels Kants 1795.gada filozofiskā skicē raksta: Divide et impera ir trešā no trim politiskajām maksimācijām, pārējās ir Fac et excusa (Rīkojieties tagad un aizbildinieties vēlāk) un Si fecisti, nega (Ja jūs izdarāt noziegumu, noliedziet to.)
Mēs redzams, ka ar principa, “Divide et Impera” plīdzību politikā iegūst un uztur varu, sadalot lielāku varas (gribas) koncentrāciju gabalos, kuriem katram atsevišķi ir mazāka vara(griba) nekā stratēģijas īstenotājam. Šī principa izmantošanas tehnika ietver sevī sekojošus elementus:
-​radot vai veicinot šķelšanos starp subjektiem, lai novērstu alianses, kas varētu apstrīdēt suverēnu;
-​palīdzība un veicināšana tiem, kuri vēlas sadarboties ar suverēnu;
-​ veicinot neuzticību un naidu starp vietējiem valdniekiem;
-​ bezjēdzīgu izdevumu veicināšana, kas samazina politisko un militāro izdevumu iespējas
Imanuels Kants šīs taktikas aizstāvis, norādīja, ka “valsts izveidošanas problēmu var atrisināt pat velnu tauta”, ja vien viņiem ir piemērota konstitūcija, kas pretējās frakcijas nostāda viena pret otru ar pārbaudes un kontroles sistēmu. Kaut kas pazīstams?​Sašķeltā, emociju nogurdinātā sabiedrība, politikas intrigu un izdzīvošanas nogurdinātie cilvēki sāk noslēgties sevī un atmet visam ar roku.
​Bet vai mēs nevaram panākt pretējo, un esam par vāju, lai saskaldītu tos, kuri skalda mūs?
Mēs redzam skabargu Uzvaras laukumā, bet mums aizsien acis, lai nejustu baļķi savā acī. Mūs kūda izraut šo skabargu kā visa ļaunuma sakni, bet nesaka, ka to izraujot, mūs saskaldīs vēl vairāk. Var jau būt, ka tā jāizrauj, bet var būt arī tā, ka vesels organisms pats izgrūž visu lieko.
​Lūk, mēs lasām par skabargu, bet vai kāds iedomāsies pavaicāt, kur tad ir tas baļķis?
Uzvaras parkā izvietotais Uzvaras pieminekļa platība ir 3,5 hektāri, savukārt, pati Skabarga ir aptuveni 70 metrus augsta. Tajā pat laikā zem 509 miljoniem kubikmetriem ledaina ūdens pats savās asarās smok Latvijas simbols - Staburags. Pļaviņu ūdenskrātuves augstums virs jūras līmeņa ir 71,5m, noslīcinātās Latvijas zemes platība 1000 reizes lielāka par Uzvaras pieminekļa laukumu - 3’500 hektāri. Vai tas nav baļķis Latvijas tautas acīs, salīdzinājumā ar to, ko redzam Uzvaras parkā?
Mēs varam reizi gadā Daugavas krastā dedzināt svevītes un lūgt Dievam svētīt dzimteni, tomēr Dievs Latvijai zemi klāt vairs nepieražos, un mēs nevaram nopirkt Latvijai klāt zemi. Ja Finks, būtu dzīvs, tad noteikti teiktu, ka Latvijā saule neiespīdēs tik ilgi, kamēr tautas simbola asaras izmantos peļnas gūšanai.
Bet mēs varam apvienoties un nopirkt elektroenerģiju, netērējot naudu šī okupācijas laiku monstra uzturēšanai. Un ja mēs spēsim kopīgi izcelt sauļē Staburagu ar 3500ha Latvijas zemes, tad varēsim pacelt mūsu valsti.
Esmu dzimis 1966.gadā, gadā, kad appludināja šo 18,5 metrus augsto šūnakmens klinti Daugavas kreisajā krastā, kura bija veidojusies vairāku gadu tūkstošu laikā. Vēlos atrast domubiedrus, Latvijas patriotus, nesaprātīgi domājošus cilvēkus, kuri ir pietiekami stulbi, lai būtu gatavi bez atlīdzības veltīt savu brīvo laiku, lai izveidotu sabiedriski-politisku kustību ar nosaukumu STABURAGS, apvienojot tautu pirmajam mērķim – parādīt mūsu bērniem šo klinti un tos tūkstošus hektāru Latvijas zemes, kas atrodas Pļaviņu ūdenskrātuves dzelmē.
Cilvēku ticība pēdējo 30 gadu ir tik daudz reižu piemānīta, ka visiem sākas alerģija, ieraugot katrus jaunus laimnešus un solītājus. Bet ja mums izdosies apvienoties, varēsim veidot tādu partiju, kuras intereses būs visas tautas intereses, atsakoties no jebkāda, it īpaši budžeta, finansējuma.
Deputāta amatam būtu jākļūst par goda pienākumu, nevis ienākumu avotu, katram savā darba vietā turpinot darīt to, ar ko ir iemantojis līdzcilvēku cieņu un uzticību. Mūsdienās var izdarīt elektroniski. Un ja pirmajās vēlēšanās ievēlētie nepanāks iepriekšminētās izmaiņas, attiecīgo krēslu skaitam Jēkaba ielā būs jāpaliek tukšam.
7.maijs, 13:27 Atbildēt
rreali
Tadas udenskratuves sen ir likvidejamas jo ir vistieshakais drauds cilvekiem,viena petrova un bashirova "akcija" un viss tas udens gazhas uz Latvijas galvaspilsetu?
7.maijs, 13:45 Atbildēt
JJozefs
Nācijas tēvam- LEVITAM un PIEKARIŅAM
7.maijs, 13:52 Atbildēt
ggaribaldi
Vajag pieminekli tiem varonīgajiem valsts valodas inspektoriem, kuri ir cietuši, cieš un gan jau laikam cietīs vēl diezgan ilgi no dažādu tautību lielkrievu šovinistu - vatņiku fiziskajiem, psiholoģiskajiem un cita veida uzbrukumiem.
7.maijs, 14:04 Atbildēt
ccilveks trijicetrinieki
Redzot to marasmu, kas notiek ar ordeņiem, kura ietvaros kliķe, kas sagrābusi varu, degradē Triju Zvaigžņu ordeni, jāsaka, ka patiešām nebūtu brīnums, ja tiktu katrā skolā uzstādītas abu viesstrādnieku bistes. Jācer gan, ka marasma ietvaros, no putuplasta, Bikšes radītas.
7.maijs, 14:06 Atbildēt
AAtbalstu
Bikšem izdotos arī jaunlaiku brīvības piemineklis !
9.maijs, 18:36 Atbildēt
NNiknais
Pisuāros labāk
7.maijs, 17:13 Atbildēt