Komentāri: Ko VDK ziņo kompartijai par Ģirta Valda Kristovska iecienītu restorānu (XIII daļa)

11.06.2021. Ritums Rozenbergs
 
FFidels
Tad viņš to Guntu galu galā savāca vai kā? Vai otrādi?
11.jūnijs, 10:51 Atbildēt
VVecsčekists
Jebkurš PSRS laiku restorāns jums nodrošināja divas lietas - ka jūs apzags un ka par jums ziņos.
Sabiedriskās ēdināšanas sektora darbiniekiem bija tik mazas algas, ka nezagt bija gandrīz neiespējami. Oficianti varēja pieļaut, ka pārtiks no dzeramnaudām, kas tā arī bija, bet tad, kad oficiantam aizbēga nesamaksājuši pāris klienti un izveidojās "robs" par kādiem 150 rubļiem... vajadzēja domāt, kā zaudējumu atgūt. Un, kad iesāk zagt, tad apstāties ir jau ļoti grūti.
Restorānu vadībai un materiāli atbildīgajām personām bieži nācās kompensēt dažādus neparedzētus izdevumus augsta līmeņa bonzu apkalpošanai, kurus atkal vajadzēja kompensēt... un , kad iesāk zagt, tad apstāties ir jau ļoti grūti.
Vienīgie, kuri restorānos nezaga, bija šveicari, jo tikai par mētelīša apģērbšanu varēja dabūt kaudzīti monētu. Taču, monētu vienmēr ir par maz un šveicari sāka izspiest no ārpusē stāvošajiem "ieejas maksas" - 3. 5 un vairāk rubļus.

Visā šajā zaņķī vervēt aģentūru nebija NEKĀDU PROBLĒMU.
Un , esiet droši, daļēji tas tā ir arī šobrīd, jo neizpildāmu likumu un noteikumu ir tik daudz, ka varas pārstāvis bez grūtībām var jums to "atgādināt"...
11.jūnijs, 11:51 Atbildēt
ttā gan
:)DDDDD precīzi.
11.jūnijs, 11:57 Atbildēt
nnu ja
Vēl neaizmirsti,ka bija laba sistēma ar pārtiku! Vakardienas pārtiku no kāzu, bēru, bonzu galda, kas neapēsta, atkal izmala cauri (kotletes, bifšteks u.c.) un lika ēdienā, tādejādi nosedzot savu alkatību un papildinot maku! Tas bija visā opšepitā. Vai,ja, kā piemēram"Vārava" Saulkrastos, viss aizgāja uz "Vāravas" ēdnīcu otreizējā, trešreizējā pārstrādē. Ventspilī pretim autoostai tā arī darīja ( bija restorāns un ēdnīca). Arī tagad tā ir, nekas nav mainījies!
11.jūnijs, 14:05 Atbildēt
vvēl viens
Man jautājums autoram? Vai Jūs kalendārā skatieties? Vai valsts politikajiem notikumiem sekojiet? Ja kaut ko palaidāt garām, pateikšu priekšā.

Vēlēšanas beidzās 05.06.2021. 20:00. Laiks apstāties.
11.jūnijs, 12:11 Atbildēt
bbet vēl jau
lembis nav iecelts mēra krēslā.
11.jūnijs, 13:44 Atbildēt
OOki
Kāds rakstam sakars ar vēlēšanām ? Ir informācija, ka Kristovskis šo grāmatu sarakstījis , lai iekļūtu deputātos ?
12.jūnijs, 11:29 Atbildēt
nnu ja
he, he- Kosmos bija Vpils mafijjas galvenā atpūtas vieta! Pat VDK netika ar to visu haosu galā,kas sākās gorbija "perestroikas"laikā! 100%,ka šitais bija ziņotājs vai pats kruķīās, jo tur tā iekļūt nevarēja (vai nu vdk vai bandīts- divi varianti,kas tur iekļuva)! Biznesa štelles kārtoja Ventspilī citos bāros un kafejnīcās.
11.jūnijs, 13:28 Atbildēt
kkontroļ nad nadzorom
Kurš tur kuru kontrolēja - Ģirts Guntu, vai Gunta Ģirtu?
11.jūnijs, 14:47 Atbildēt
LLU juridiskie
jā bija feini ,salīdzinot ar šodienas klanīšanos pārsvarā ārzemnieku maka priekšā
11.jūnijs, 14:48 Atbildēt
DDauņeksterminators
Klanīšanās tā pati. Atšķirība tā, ka agrāk sīka servisa darbinieks varēja justies kā augst-dzimis patricietis, un visi uzskatīja ka ir lieli dzīves veiksminieki, ja pazina šveicaru, vai bija draugos ar noliktavas pārzini. Parasta universālveikala kasiere jutās tik augsti situēta, ka savā kāpņu telpā nesveicināja kaimiņus, pat rajona VDK priekšnieku ne ! Šveicari, oficianti , patērētāju kooperācijas darboņi staigāja ar degunu mākoņos... .Bet. Viņu šoks kapitālisma pirmajās dienās bija neizmērojams, un viņu sejas bija kā pagājušā gada skābie gurķi.
11.jūnijs, 22:02 Atbildēt
NNaivais
Varēja izgaismot arī čekas uzrauga un vadoņa kompartijas nomeklatūrista Lemberga aktīvo darbību un tiešos kontaktus ar saviem padotajiem čekistiem.Taču šāda informācija drosi vien glabājās Maskavā un netraucēs ieņemt padevīgajam tautas kalpam,miljonāram un cietumniekam tik loloto mēra krēslu un nāksies kolēģi Ādamsonu atstāt cietumā,kā vienīgo iespējamo krievu spiegu.
12.jūnijs, 11:40 Atbildēt
zzane
tajos laikos zalo toaletes papirisu del cilveki darija neiedomajamas lietas
12.jūnijs, 16:20 Atbildēt
uupe
Kristovska nomelnošanas kampaņa turpinās...
12.jūnijs, 20:53 Atbildēt
PPareizaissecinājums
Nav ne mazāko šaubu, ka Girtvalža nomelnošanas kampaņa turpinās. Tas ir pilnīgi normāli... ja gribi darboties politikā, vajag tīram būt. Tad nevarēs nomelnot.
12.jūnijs, 21:03 Atbildēt
ddas Pferd
Neturpinās nomelnošana,vienkārši grib pajautāt-kas tu esi un ko esi paveicis.Viņam viss ir nākotnes izteiksmē,tāpat kā kompartijai-būs,būs būs.Bet pasaki kas ir.Ja nemaldos,tad ar traka cilvēka spīdumu acīs,viņš solīja atjaunot dažas rūpnīcas.
13.jūnijs, 9:56 Atbildēt