Vakcinācijas projekta vadītājai Evai Juhņēvičai par maiju piemaksās aprēķināta teju otra alga

Valdība atbalstījusi Veselības ministrijas (VM) pieprasījumu piešķirt vēl 2,4 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai kompensētu atbildīgajām institūcijām ārstniecības personu un pārējo nodarbināto virsstundu darbu. Piemaksas par virsstundu darbu aprēķinātas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Slimību profilakses un kontroles centra, Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta darbiniekiem, tajā skaitā Vakcinācijas projekta nodaļā strādājošajiem.
11.08.2021. NNeatkarīgā
 
©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency
Saskaņā ar Veselības ministrijas valdībai iesniegto tāmi Vakcinācijas projekta nodaļas vadītājai Evai Juhņēvičai par darbu maijā papildus algai (1917 eiro uz papīra) ir aprēķināta 1832,66 eiro liela piemaksa (uz papīra) par 76 virsstundām.

Piemaksas par virsstundu darbu ir aprēķinātas arī citiem Vakcinācijas projekta nodaļā strādājošajiem. Piemēram, vakcinācijas projekta nodaļas loģistikas koordinatoram par darbu maijā papildus algai ir aprēķināti 1595,13 eiro par 77 virsstundām. Tikpat arī vakcinācijas procesa koordinatoram. Vakcinācijas projekta nodaļas komunikācijas koordinatoram papildus algai aprēķināti 1429,40 eiro par 69 virsstundu darbu, informācijas tehnoloģiju koordinatoram, kura alga uz papīra ir 2264 eiro, piemaksā ir aprēķināti 1452,38 eiro par 51 virsstundas darbu, vakcinācijas procesa koordinācijas speciālistam - 1043,04 eiro par 60 virsstundām. Mazākas summas ir aprēķinātas vakcinācijas procesa koordinācijas speciālistam un sekretārei/asistentei.

Kopumā Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piemaksās par virsstundu darbu maijā atvēlēti 12 130,79 eiro.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka, izveidojot Vakcinācijas projekta biroju, darbiniekiem tika solīta ievērojami augstāka alga nekā citiem valsts pārvaldē strādājošajiem. Vakcinācijas projekta biroja vadītāja alga tika noteikta 4905 eiro, tas ir, pat augstāka nekā ministriem. Savukārt vakcinācijas procesa koordinatora, loģistikas koordinatora, informācijas tehnoloģiju koordinatora, komunikācijas koordinatora alga bija paredzēta 4247 eiro mēnesī, digitālo mediju speciālista - 3386 eiro mēnesī, datu analītiķa/eksperta - 2446 eiro mēnesī, biroja administratora - 2729 eiro mēnesī, komunikācijas vadītāja asistenta - 2108 eiro mēnesī, sekretāra/asistenta - 1577 eiro mēnesī. Un pirmos mēnešus darbinieki arī saņēma šādas algas.

Līdz ar Vakcinācijas projekta biroja pārveidošanu par Nacionālā veselības dienesta sastāvdaļu notika šīs struktūrvienības pāreja uz vienoto atalgojuma sistēmu. Tā rezultātā, piemēram, Vakcinācijas projekta nodaļas vadītājas bruto alga tika noteikta 1917 eiro apmērā, vakcinācijas procesa, loģistikas, informāciju tehnoloģiju un komunikācijas koordinatoru bruto atalgojums - 1647 eiro apmērā. Komunikācijas vadītāja asistenta alga tika noteikta 1190 eiro, komunikācijas konsultanta un vakcinācijas procesa koordinācijas speciālista - 1382 eiro apmērā.