Fotoreportāža. Annas pazušanas vietā glābēji atrod vairākas aizdomīgas detaļas

Pazudušās Annas Jansones meklējumi turpinās. Trešdien, 8. novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju no Valsts policijas, ka iespējamā meklēšanas vieta ir Ķemeru tīrelī. Arī “Neatkarīgā” devās uz turieni. Brīvprātīgie un VUGD Zemgales reģiona Kalnciema posteņa brigādes puiši rūpīgi pārmeklēja apkārtni.
©Ieva Zemīte

Informāciju par meklēšanas vietu likumsargiem sniedza brīvprātīgie meklētāji, starp kuriem bija arī purvu speciāliste. Reaģējot uz signālu, VUGD ieradās pārbaudīt informāciju. Kā pārliecinājās “Neatkarīgā”, VUGD purvā devās, vadoties pēc GPS koordinātām. Meklējamā vieta atrodas aptuveni kilometra attālumā no meža ceļa. Kājas grimst purvainajā augsnes virskārtā, tiek meklēti apvedceļi ap bīstamām slīkšņām, un visbeidzot nonākam līdz ūdens actiņai, uz kuru atvedušas koordinātas. Pie ūdens malas redzamas pēdas, kuras atstājuši meklētāji. Kā paskaidro ugunsdzēsēji, aizdomīga ir neliela smilšu un zāļu saliņa, kura redzama ūdenī. Tādas veidojas, ja purvā noslīkst...

Puiši rīkojas apdomīgi. Šajā situācijā viņu uzdevums ir gūt pārliecību, ka zem ūdens nav meklējamā sieviete. Sagatavojot pieeju pie ūdens malas, ugunsdzēsējs sāk pārbaudīt dziļumu un mēģina uztaustīt iespējamo noslīkušo. Pēc kāda laika tiek secināts, ka dziļums ir vismaz pieci metri. Tāpat jāņem vērā, ka zem ūdens ir dažādu veidu uzslāņojums, kas apgrūtina meklēšanu. Šajā gadījumā VUGD darbinieks telefoniski atskaitās par meklējumiem un paziņo - trauksme bija nevietā. Dodamies atpakaļ un, izejot uz meža ceļa, sastopam kādu vīrieti, kurš sveicina un jautā par meklējumu rezultātu.

Brīvprātīgie meklētāji nepadodas

Lai atrastu sievieti, kura devās nezināmā virzienā, iesaistījušies arī brīvprātīgie, kuri 8. novembrī, bruņojušies ar dažādām meklēšanas ierīcēm, pazudušo sievieti turpināja meklēt Ķemeru tīrelī, netālu no Liliju ezera. Kā izrādās, informāciju par iespējamo meklēšanas vietu paziņojusi tieši šī meklētāju grupa, kuras pārstāvis Kaspars apliecina, ka bildes un koordinātas nosūtītas policijai. Tālāk informāciju saņēma VUGD. Kamēr gaidām atgriežamies dronu, uzzinām par vēl vienu vietu, kura būtu jāpārbauda.

Kā skaidro Kaspars, eholote var uzrādīt cilvēka ķermeni, kas ir redzams kā biezs sabiezējums. Meklētāji izmantojuši eholoti, lai pārmeklētu aizdomīgas vietas, taču neko nav atraduši. Kā skaidro Kaspars, viņu grupa meklēšanai pievienojusies tikai trešdien, t.i., 8. novembrī. Viņš vēl nezina, kā rīkojas iestādes, ja tām paziņo par aizdomīgiem atradumiem - brauc uzreiz ar ūdenslīdējiem vai kā citādi. Viņš tikai norāda, ka nosūtot koordinātas atbildīgajām iestādēm. Grupa ar nosaukumu “Tev” vēl neesot oficiāli izziņota, un nākotnē plānots atvērt dronu skolu.

Policija lūdz palīdzību

Jau ziņots, ka 1989. gadā dzimusī Anna Jansone ar četrus mēnešus veco meitu Luīzi 1. novembra rītā ap plkst. 9 izgāja no savas dzīves vietas Rīgā, Pētersalas ielā. Valsts policija uzsāka abu pazudušo meklēšanu. 2. novembrī meža masīvā Jelgavas novadā, Valgundes pagastā, policijas darbinieki atrada nomas automašīnu "Toyota Corolla", kuras salonā atradās miris zīdainītis - četrus mēnešus vecā Luīze. Policija atkārtoti aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri varētu būt redzējuši sievieti vai kuru rīcībā ir jebkāda noderīga informācija, kas varētu palīdzēt viņas meklēšanā. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 110. Sieviete bija ģērbusies pelēkā pusmētelī, melnas krāsas džinsa biksēs un melnas krāsas zābakos.