Komentāri: Turīgajiem atbalsts, nabagajiem – piga

22.05.2020. Bens Latkovskis
 
vviesis
Precīzi. Latvija- valsts kas domāta šauram lokam, nevis visiem.
22.maijs 2020, 9:18 Atbildēt
JJukums
Satversme gan saka ko citu. Secinājums - sociāli ekonomiskā politika neatbilst Satversmei!
22.maijs 2020, 10:48 Atbildēt
SSauksim lietas īstajos vārdos
Godigajiem pabalsts
Zaglīgajiem piga
NODOKĻUS VAJAG MAKSĀT
22.maijs 2020, 15:59 Atbildēt
vviesis
Ja jau sauc lietas īstajos vārdos, tad sauc līdz galam... vismaz divām trešdaļām iedzīvotāju Latvijā šī nodokļu maksāšana neko nedod, jo viņu ienākumi ir pārāk mazi. Līdz ar to, nekādas atdeves no šiem nodokļiem nav, lai arī viņi maksā acis pārgriezuši. Bet šis te pantiņš par nodokļu nemaksātājiem- prasta politiķu aizbildināšanās. Es arī, lai nedarītu savu darbu, varu aizbildināties, ka visi deputāti zog. Tas būtu tas pats, kas tavs komentārs...…..
23.maijs 2020, 8:53 Atbildēt
IInta
Beidzot taču pat to SOciālo hartu arī esot it kā parakstījuši, OPEC iestājušies un ko visu tur vēl ne - labākam PR, bet tikumi taču nemainās.... Pāsiem visu vajag un bez otkatiem ne soli, it kā rītdienas vairs nebūs....
22.maijs 2020, 11:26 Atbildēt
ssenču ols
atliek dziedāt : Sit dirs ga ze, sit dirs ga zem , lai dzīvo Latvija.... savā meldijā
22.maijs 2020, 9:25 Atbildēt
AANITA MEIJA
slēptie īpašnieki elektrībai un atkritumiem ir ANDRIS ŠĶĒLE ....
22.maijs 2020, 10:00 Atbildēt
JJevlampijs
Noēdīsim četrus miljardus un brīnīsimies ,kur ņemt vēl četrus! Tas taču ir elementāri ,masāji lielas sociālās iemaksas ,saņem palielu pensiju (1000-2000) nav lielas ,lasām taču ka patiesais iztikas minimums ir ap 9oo eiro, tā ka pat 700eiro lielas pensijas tādas nabagu pensijas vien. Nu cilvēks nekādas sociālās iemaksas nav veicis vai tās bijušas minimālas ,tad pensija arī nesasniedz pat nabagu minimumu. Tas pats ar bezdarbnieku pabalstiem. Pelni kā kāzu muzikants liec savu nodokļu daļu zeķē vai burkā ,uztici Zemes bankai un būs gan krīzes pabalsts, gan vecumdienās pensija. Ja kāzās neko daudz nopelnīt un iekrāt nevar ,tad tā taču tāda neejoša nodarbošanās un jāpārprofilējās ,ne jāsūdzas ,"Prāta vētrai " liels pabalsts ,man nekā.
22.maijs 2020, 10:45 Atbildēt
IInta
Labāk pastāsti, kāpēc valstij .... tādi, tik lieli nodokļi Latvijā jāmaksā, ja viss iepriekš sastrādātais veiksmīgi prihvatizēts (lasi izzagts), ieguldītais darbs nenovērtēts, jo citai valstij par kapeikām tie stulbeņi strādājuši esot, bet pasaulē ir vismaz 15 valstis, kurās vispār tādu nodokļu nav un vēl kaudze valstu ar daudz zemakiem ienākuma, utt. nodokļiem arī.... Uzblīdušo un uzpampušu klerku baru ko uzturēt no tām naudiņām. Poličus un armiju gan jau ka tauta pati spētu samesties un uzturēt arī nevis visas tās 13 - 14 via ciktur vajadzīgās "spēka struktūras" valstī vien...
Par ministriju darba "sauso atlikumu" pat nerunāsim - IBD jebšu lēņu ferma partijām...
Ka tik sev pašiem alags un prēmijas par katru lieku soli varētu stāvus gaisā sacelt...
Un tā vēl kopš tiem EU prezidentūras laikiem - iepatikās tātad... Lai atsien tās savas algas no vidējās pa palātu un piesien minimālajai - realitāti varbūt ātrāk tad ieraudzīs...
22.maijs 2020, 11:35 Atbildēt
ppurvaputns
saki man , lūdz, kāda hūja pēc man kaut kādas ''prātu vētras'' ir vajadzīgas?! ellē tos bļaurus!
22.maijs 2020, 11:37 Atbildēt
IInta
"Prāta vētra" vnk ir "Vairas zēni"- ar to tad viss arī ir pateikts.
Top dziedonim tajā tam pēdējam dēma, ja nemaldos, pat vārdā Ārons ir likts...
Viss no masmēdekļiem vien pacelts.
:)))
22.maijs 2020, 12:20 Atbildēt
JJukums
Diemžēl, tā tas ir. No savas puses piebildīšu, ka ļoti gaidu Satversmes tiesas spriedumu, tiesībsarga iesniegtajā lietā par GMI neatbilstību reālajai situācijai alstī. Faktiski tas nemaz nevar nebūt labvēlīgs iesniedzējam, sociālā netaisnība Latvijā ir kliedzoša un acīmredzami neatbilst Satversmes garam, lai to saskatītu nevajag nekādas juridiskas zināšanas. Bet, ja nu tomēr Satversmes tiesa nostāsies sociālās netaisnības pusē, tas liecinās, ka sapuvusi ir arī šī struktūra. Un, ja tā notiks, esmu apņēmies jau nākošajā dienā parakstīties par Saeimas atlaišanu! Tās ir manas tiesības un, nepieciešamīas gadījumā, tas ir pat mans pienākums tās izmantot un nepalikt malā.
22.maijs 2020, 10:46 Atbildēt
ppurvaputns
nekas nav jāgaida. te viss ir sapujis un satrupējis te nekas vairs nav glābjams šitam visam ir jāiznīkst.
22.maijs 2020, 11:35 Atbildēt
IInta
TUr derētu saskatīt, kuri tos likumus tā sacepa K-21, u.c. citu vārdā nesauktu bārdu uzplaukumam. Grūtpups vismaz atguva laikam sirdsapziņu un pats nošāvās, bet žīds tik lien pēc visiem labumiem. Kā pīleij ūdens, lai ar pats tāpat pie visu to likumu ielikšanas pamatiem stāvējis ar savu "latvijas (Pleskavas) ceļu" un cīnu biedru Puguli... PLus vēl atsāja desmitiem tūkstošu visus tos BKA izdienas militāristus ar visām family, lai tautai ir ko [plēsties vēl gadus 30 gan par skolām, gan par "uzvarekli".
:(
22.maijs 2020, 11:40 Atbildēt
JJevlampijs
Tik atceries ,Latvijas ceļš(Pleskavas ceļš ) ieguva 38 deputātu vietas Saeimā ,ne pirms tam ne pēc tam neviena partija nav ieguvusi vairāk vietu ,ko tad te vaidam? Paši tām lēmām un devām viņiem iespēju tādus likumus pieņemt. Šajā Saeimā KPLV un JKP ir tikai pa 16 vietām ,Pirms valsts apvērsuma Ulmaņa partijai bija tikai 14 deputātu vietas. Neviens politisks spēks nespēj īstenot kādu ilglaicīgu programmu jo" kur divi latvieši, tur trīs partijas". Pat tagad uz pašvaldības vēlēšanām aktivitātes ka vajaga ļaut kandidēt vēlētāju apvienībām.Tas atkal nozīmē divas vietas "Akas rakšanas partijai", divas jaunas tualetes būvēšanas partijai"un vis būs pa vecam. Normāli būtu divpartiju sistēma kā ASV ,ja vieni nevar vai negrib tā vēlē otrus un ja nevar ne viens ne otrs ,tad masveidīgi stājās demokrātos vai republikāņos un maina partijas kursu ,bet ko nu latvieši? Tik te netā muļķības māk sarakstīt ,ne ko izdarīt ,pat okupācijas gados ,kad viena partija bija ,latvieši tajā nedarbojās un ļāva visu krieviem vadīt. Tagad arī ,kāpēc tad JKP tikai 16 vietas ,vajadzēja savēlēt 66 tad būtu arī reformas ,nu ja reformas būtu neatbilstošas ,jo JKP tāpat tāda populistu partija vien ir 2022 .g. vēlēšanās to vairs nevēlētu .
22.maijs 2020, 15:11 Atbildēt
TTaisnība
Nekas nav jāgaida, bet jāreģistrējas latvija.lv portālā un beidzot jānobalso par referendumu visu šo politmafijas pretekļu atlaišanai. Un nesakiet, ka tādi paši nāks vietā, sliktāk būt vairs nemaz nevar!
22.maijs 2020, 20:57 Atbildēt
IInta
"Maza kašķīga tautiņa, dzīvo pie Balijas jūras." apmēram tā - (iz senlaiku vēsturnieka teiktā.) Jāpiebilst - ar varen uzblīdušu birokrātiju, kas ir varen skaudīga laikos tagadējos vēl arī.... Viss taču atnāks pašiem vien atpakaļ - tajā pat paaudzē vai citā, naudā vai "graudā" - viss vien laika jautājums. Kā tur parunā bija: "NOroc citam bedri - pats iekritīsi!" Tas ikurāt par tiem pēdējās 30-gades labi nozombētiem varnešiem...
22.maijs 2020, 11:23 Atbildēt
IInta
Neroc, pardon
22.maijs 2020, 11:24 Atbildēt
ppurvaputns
Tad ta brīnumi! bet va ta kāds , kas ar galvu draudzējas, maz ko citu gaidīja?! šitā ''valsts'' nav nekāda valsts , tā ir sile, kura ir nodibināta, lai tie, kas pie tās tiek, pievilku pilnus snuķus Nu un tie tad arī ar pievilktajiem snuķiem ir tie turīgie, viņi tikai turpina savu missiju- pievilkt pilnus snuķus kamēr latateja- viņu''valsts '' vēl formāli pastāv.
22.maijs 2020, 11:33 Atbildēt
NNāve tuvojas
Pilniba piekritu ka karekļa kliķe un citi nelieši dara visu lai naksimali izlaupitu un sadalitu čomiem,drauguem ,gultasbiedriem 5 milijardus bet reņgēdaji un pastalnieki kai vācas , ne velti yzdavinaja gandrīz pusmilijardu lidmašinu gansam lai aizvestu darba un vairotues spejigos no latvijas tādejadi izpildot saimnieku rikojumu attirit latvijas teritoriju no latvāniem un pēc naves dzceļa izbuves uz berlini veiktu latvijas islamizaciju ievedot milijoniem islamistu un pertiķu atkritumu , tāpec tagad tāda haotiska kampšana ,zagšana ,šķiņķošana...
22.maijs 2020, 12:02 Atbildēt
IInta
Ātrāk tas EU izjuks nkeā šamie tiks pie tā dzelzceļa. uz nekurieni, ja reiz ne estiem, nedz arī somiem tādu vispār nevajag. "Stulbas shēmas nestrādā!" - elektriķu likums.
22.maijs 2020, 12:22 Atbildēt
AAija
Napoleons ir dzimis 15. augustā (1769. g. ) .Pasaules valūtu no "" zelta standarta "" atsaistīja 15. augustā (1971 . g. ) Jauns pasaules pakļaušanas plāns ar apdrukātiem papīrīšiem ?
22.maijs 2020, 12:34 Atbildēt
IInta
22.maijs 2020, 13:53 Atbildēt
yyeeha
Turīgie vairāk slimo :)) vajaga zālēm :))
22.maijs 2020, 13:59 Atbildēt
MMjā
demogrāfijas problēmu atrisināja ar lēmumu,ka darbos var aicināt viesstrādniekus.Ja covids nav sagrauzis likumu grāmatu,viesstrādniekam jāmaksā vidējā alga valstī (1100eu)+uzņēmēja nodokļi.Interesanti būtu pavērot šo pieprasījuma/atsaucības procesu.
22.maijs 2020, 14:47 Atbildēt
vviesis
Ir pilns ar viesstrādniekiem, kuri strādā nelegāli. Un tajā pašā laikā, nezin kāpēc nav nopietnas tiesu prakses, ka šie nelegāļu nodarbinātāji tiktu kārtīgi sodīti. Atkal kārtējā rietumu divkosība- vārdos aizsargājam vietējo darba tirgu un savus iedzīvotājus, darbos pieveram acis uz nelegālajiem viesstrādniekiem, jo viņi taču ir izdevīgi. Un tajā paša laikā nedaram neko, lai vietējiem nebūtu jāemigrē, lai gan vārdos visi ir šausmīgi patriotiski un par latviešu interesēm...…..
23.maijs 2020, 8:59 Atbildēt
PPirktspēja
Neandertāļu valodā par pigu sauc cūku.
22.maijs 2020, 18:48 Atbildēt
IInta
22.maijs 2020, 19:24 Atbildēt
PPirktspēja
:) Un, vai tad turīgajiem katru dienu dod pa cūkai?
22.maijs 2020, 19:47 Atbildēt
vviesis
Krievu laikā bija anekdote, ka cūkas laikam spridzina, jo veikalos tikai kājas un astes... šodien nabadzīgajiem tāpat, līdz viņiem nonāk tikai kājas un astes, bet kur pārējā cūka, to neviens nezin, tas ir, neviens neatzīstas....
23.maijs 2020, 9:05 Atbildēt
vviesis
P.S. Vēl mazliet par turīgumu un nabadzīgumu. Cik es dzirdēju, Pasaules Bankas pētījumā esot secināts, ka Latvijā minimālajiem ienākumiem uz vienu cilvēku vajadzētu būt 590 eiro.... ja tas tā tiešām ir, mēs esam tik nabadzīgi, ka paši to pat nespējam īsti aptvert.... :(
23.maijs 2020, 9:10 Atbildēt
IInta
Vēl kopš REpšes un Rubņna norubināšanas uz Operas skatuves, ka varai būs nepopulārus lēmumus pieņemt, bet tautai savilkt jostas, nekādi šamie apstāties tajā jomā vēl nemāk...
23.maijs 2020, 11:18 Atbildēt
PPirktspēja
Kad tautai savelk jostu, tad Auseklis pārvēršas par Dzelzs (Maltas) krustu. Tas tagad ir valsts augstāko apbalvojumu pamatnē.
23.maijs 2020, 13:29 Atbildēt
BBulciņa
Kaut tie visi "badmiras" aizrītos! Viņiem bērnu nevienam nav? Tad kāpēc neviens neatceras par "atmaksu līdz septītajai paaudzei(augumam)"?
23.maijs 2020, 15:51 Atbildēt
PPirktspēja
Tauta ir pelnījusi tādu valdību, kāda tā ir: BEZPARTEJISKA UN BEZDIKTATORISKA.
23.maijs 2020, 16:05 Atbildēt
vviesis
Es gan īsti nezinu, ko latvieši tādu nogrēkojušies, ka viņiem ir tāda valdība, bet principā jau tajā teicienā ir liela daļa patiesības. Acīm redzot, nekas labāks nav pelnīts :(
23.maijs 2020, 16:43 Atbildēt
PPēteris
Īpatni ,bet par Latvijas nabagiem šeit nav pieņemts ne rakstīt ne runāt. Nule Latvijas statistikas pārvalde ( csb.gov.lv) publicējusi situācijas apskatu šī gada I ceturksnī. Minimālo algu ( 450 e/m) I ceturksnī valstī saņēmuši 117,1 tūkstotis strādājošo . Tālāk vārds "līdz" 450 e/m saņēmuši 25,4% ,tie ir 229235 darbinieki ! 346335 strādājošie Latvija dzīvo absolūtas nabagu kārtas statusā !!! Vai politiķi par to runa un uztraucas . Neko tādu nedzird ! csb nule publicējusi ari 11 lappušu tekstu " Materiālā nevienlīdzība Latvijā 2019.gadā " . Tur teikts ,ka valstī zem minimālā ienākumu līmeņa dzīvo 7,9% , tas ir 154000 cilvēki ! un tālāk pavisam traki . 2% nav veļas mazgājamo mašīnu ,tāds nieka skaitlis ,bet tie ir 39000 cilvēku ! 20% -tiem dzīvokļos tek jumti un slapjas sienas ,runa "tikai" par 390 tūkstošiem valsts iedzīvotāju !!! 195 tūkstoši nevar segt komunālos maksājumus ,bet 259 tūkstošiem nekad nav bijis auto ! Domāju ,ka ne žurnālisti un jo vel mazāk politiķi un ierēdņi "nolaižās" līdz kaut kādu nabagu aprakstu lasīšanai valsts oficiāla statistikā ! Bet skaitļi uzrāda dramatisku kopainu. Šeit dzīvo nabagu kolonijas un bagātā Pierīga un Rīgas "centrs' neliekas par to ne zinis.
24.maijs 2020, 11:47 Atbildēt
JJuris
Mazas algas mēdz būt arī valsts un pašvaldību sektorā, piemēram, apkopējām. Tomēr lielais vairums zemi atalgoto darbinieku strādā privātajā sektorā. Tātad - pret ko jāceļ pretenzijas? Cēloņi gan nav visos gadījumos vieni un tie paši. Ir uzņēmēji, kas patiešām nekaunīgi ekspluatē savus darbiniekus un paši peldas naudā. Un ir arī daudzi uzņēmēji, kuru bizness tā pašreizējā veidā neļauj nopelnīt tik daudz, lai maksātu, tā sakot, cilvēka cienīgas algas. Vispār Latvijā ir pārāk maz augsto tehnoloģiju uzņēmumu un produkcijas, kas arī nosaka kopējo diezgan zemo IKP un algu līmeni. Vācijas tehnoloģiskie uzņēmumi nopelna to lielo naudu, kura pēc aprites ekonomikā tiek kaut cik pieklājīgos apjomos izmaksāta darba algās arī vācu apkopējām, nemaz nerunājot par medmāsām.
24.maijs 2020, 13:58 Atbildēt