Komentāri: Nepārvaramās vandalisma tieksmes pēkšņs saasinājums

26.06.2020. Bens Latkovskis
 
JJūlis
Priekš kam celt zāles, kuras vairs nav vajadzīgas. Tagad ir radusies pārliecība, ka burzma ir kaitīga, un no šīs pārliecības mēs vēl ilgi neatbrīvosimies. Zāles būs tukšas. Par laimi internets var sniegt neklātienes koncertus. Šī tehnika pašlaik ir ieguvusi stimulu tālākai attīstībai un tā attīstīsies.
26.jūnijs 2020, 10:53 Atbildēt
VVECAIS
Skaids........Vecrīgu nograujam.......Bet mani māc uzmācīgs jautājums,kas tad īsteni ir noticis ar Pagājušos Dziesmusvētkos celto Mežaparka estrādi? Liekas ka nojauca taču? Citādi jau sen zināms, Rīgas centrs tiks nojaukts....))))) Pastu nojauca, Sporta Pili Arī nojauca Kratmalu arī papostīja, skaista ainava ar Rimi aizsedzošu vēsturi.....un parkus centrā jau arī nah.....un tā var turpināt Parkus par autostāvvietām. Paldies komunistiem......tie kara laikā ko saglabāja arī, bet tagad 30 bezkara gadi
26.jūnijs 2020, 13:25 Atbildēt
IInta
Starp Dzirnavu un Lāčplēša ielu jau cik gadus stāv leils pleķis nesāktai būvei? Tām plānotajām "melnajām kastēm/ klučiem" taču labi tā apkārtne arī piestāv... un vismaz ātrāk rosinās ko apkārtnē uzlabot tad arī.
Pavisam tuvu visam sab. transportam, pat stacijai arī, ja kas...
lai taču beidz līst parkos un pamēģina paši kaut vai vienu tādu jaunu kur iestādīt ar, bet drošībniekus vai Oik`nomministriju, ja reiz tik katastrofāli savairojušies klerki, ka krēsliem vairs vietas nepietiek, tad ar lai liek tajā bij. CK mājā.
26.jūnijs 2020, 11:07 Atbildēt
IInta
Atgādinājumam; Smilšu ielā 1 cik.. ministriju satilpa, neatkarīgo valsti it kā atjaunojot?
Un kas tur izplētušies vieni paši ir tagad un vēl tik trūkst un pietrūkst....
Laix tā kā būtu noīsināt tos uzpampušos klerku štatus
:(?
26.jūnijs 2020, 15:37 Atbildēt
JJautājiens
Tas ir noziegums ko uzdomajis planpratins bundulis un tamlidzigi gļevuli , kāpec ši svora negrib nojaukt vel lielaku okupacijas un komunistu pieminekli pārdaugavā ? Ak gļevuliem lipa raustās ,ko tad nevar palugt piņgukus lai uzspridzina viņiem jau liela pieredze dvinu torņu spridzināsanā un citu pieminekļu iznīcināsanā , kāpec nevar ,pec puntuļa logikas sakt ar vel lielaku komunistu laiku pastrādatas nelietibas likvidēsanu ,nojaukt Plavinu HES ,tas taču iznicinaji musu nacionalo vertibu Staburagu un tagad razo asiņaino ,dargo ,oik elektibu un grauj latvijas tēlu un starptzutisko prestižu ! Iznicinasim visas komunisfu pa!iekas ! Ja kas , lai nu kura bet ši ēka tika celta kvalitativi un var kalpot vel 100 gadus tā ka pi darastiem vahadzeja meklet kaut ko citu! Varbut Ķipsala nojaukt komunistu televizijas torni ,tas taču pilns ar čekistu kamerām un tur butu loti daudz vietas koncertzalei ....tikai cik vel latvija bus saglabajies pastalinu kas ies už so koncertzāli ?Kas ,kad un jā atdos latvijas ārejo paradu 20 milijardi e ?
26.jūnijs 2020, 11:47 Atbildēt
IInta
"Uzvarekli" nedrīkst. aiztikt.. Levi ar Uļman taču parakstīja papīru, BKA armiju izvedot, ka nedrīkst aiztikt, bet lai sēkla tiem starp-etniskajieml kašķiem nepazūd, bet tās armijas izdienas militāristus gan drīkstēja un ar visām family atstāt. Vismaz "pobedobesije"- tātad ir katru gadu garantēts pasākums, kuru tāpat un tikpat gādīgi apsargā bij. milči...
26.jūnijs 2020, 12:51 Atbildēt
SSimfonija
Līdz šim viemēr kritizēju šo valdību un tās pieņemtos lēmumus. Šoreiz saku lielu paldies mūsu kultūras ministram un valdībai par ātri pieņemto izcilo lēmumu. AKUSTISKAJAI koncertzālei jābūt pilsētas (galvaspilsētas) centrā. Nacionālā opera, Nacionālais teātris, Mākslas muzejs, Nacionālā akustiskā koncertzāle - tā ir kultūru cienošas valsts vizītkarte. Tie nav tikai apskates objekti tūristiem. Ir jābūt iespējai tos viegli sasniegt, lai apmeklētu koncertus un izrādes. Par izmaksām - lai pielāgotu šo ēku ekonomikas vai kaut kādai citai ministrijai min 20 -30 miljonus eiro. Kā nra.lv iepriekšējas publikācijās skaidro VNĪ valdes priekšsēdētājs Griškēvičs, nojaukšana varētu izmaksāt ~ 2,9 mln.eiro
26.jūnijs 2020, 12:16 Atbildēt
MMjā
Kultūru cienošas valsts vizītkarte ir neizdrupuši un nesalāpīti trotuāri. Cik gan īpatnēji ir šie kulturtrēģeri - deguns gaisā un debesīs un redz tikai mākoņus, bet kas zem kājām, to vispār nepamana. Kāda var būt kultūra un galvenais kultūras audzināšana jaunajai paaudzei, ja izejot no sava nama bērns jau no mazotnes pierod pie izdangātiem, salāpītiem trotuāriem, ar bedrēm, dubļiem un peļķēm.
30.jūnijs 2020, 21:28 Atbildēt
IInta
Vnk ielieku vienuviet - pie tēmas:
neatkariga.nra.lv/in..te&utm_source=nra.lv
26.jūnijs 2020, 12:45 Atbildēt
AAsd
Okupantu stabu nojaukt un vieta ir!
26.jūnijs 2020, 13:56 Atbildēt
nnevarēs
Tam spēciņi par vāju. Parku izdemolēt -to var.
26.jūnijs 2020, 19:25 Atbildēt
vvisi zin
ūja, ūja, tos psrs graustus jau nevar atremontēt
26.jūnijs 2020, 14:48 Atbildēt
ZZaķitis
Var ,var ! It seviški komuņagu bomzām celto ēku ! Tad jau vadoņiem necēla tādus mēslus ka brīvā latvijā maksimas darbalaužiem !
28.jūnijs 2020, 7:21 Atbildēt
DDzi
Lamatj ne stroitj... nu var jau dzert, pīpēt, sapņot, zīlēt, bet nu šajā gadījumā nevienu cm no esošajiem parkiem, kokiem un uz priekšu ... za kuļturu, dzimteni un vēl visu pārējo...
26.jūnijs 2020, 15:43 Atbildēt
MMibemols
Loti labi zinu, ko nozīmē "atmaksāšanās". Padomju laikā to sauca par "okupajemosķ", tā bija jārēķina katram objektam.
1. Ja akustisko koncertzāli uzcels "apkaimju degradētajās teritorijās", droši vien tā neatmaksāsies. Centra un Klusā centra vēstniecību darbinieki un viesnīcās dzīvojošie ārzemnieki diez vai vairāk par vienu reizi dosies kaut kur uz pilsētas nomali.
2. Arī latviešu klasiskās mūzikas cienītāji vairāk apdomās, uz kādu koncertu ir vērts doties kaut kur pilsētas nomalē. Toties centrā var mierīgi atnākt kājām.
3!!! Ja būs AKUSTISKĀ koncertzāle ar iespējām izvietot lielus orķestrus un korus, tad varēsim sagaidīt Andri Nelsonu, Karelu Šišonu ar Elīnu Garanču, Mišu Maiski, Gidonu Krēmeru un vēl daudzus citus, kuru koncerti būs izpārdoti vairākus vakarus pēc kārtas Arī uz Vestarda Šimkus un Trīs Osokinu koncertiem vienmēr grūti dabūt biļetes. 1400 -2000 vietas būs pilnas katru vakaru.
26.jūnijs 2020, 16:26 Atbildēt
jjā jā
kādai vietuļai dvēselei ir vajadzīga akustika,lai ieraudzītu viņas dvēseles neizsmeļamo bagātību.
26.jūnijs 2020, 17:23 Atbildēt
ttā jau
Cilvēk, kam tu to stāsti, švonderiem, kuru nekoptās mājas arī būs jānojauc???????????
26.jūnijs 2020, 20:13 Atbildēt
MMjā
jau labu laiku mēdijos pulsē pieteikums - koncertzāle uz kompartijas ēkas drupām.Šobrīd vairāk runā emocijas gan no koncertzāles piekritējiem,gan 'pieminekļu gāzējiem',atstājot otrā plānā finansiālos ieguvumus / zaudējumus.Kad likās - neko jaunu vairs neviens nepateiks,izlasīju E.Veidemanes interviju ar ēkas arhitekta atraitni R.Vilciņu.Lai arī darba darīšanās ir būts PTC,nepievērsu uzmanību iekšējam interjeram,kur izrādās,izmantots marmors, granīts, dažāda veida koks un darbi veikti Modra Ģelža uzraudzībā (vismaz man viņš ir liela autoritāte).Ar šādu mantojumu VNĪ fīrera piesauktās remontu izmaksas 30.mio ,neliekas pārliecinošas,jo telpas tiek izīrētas biznesa uzturētājiem valstī un tie nav veči no 'maskačkas'.Nākamais moments saistās ar ēku kā pārdošanas objektu,kur špečuki to novērtējuši uz 15.mio,savukārt nojaukšanu -3.mio.Tātad kariņ & puntuļveidīgie ''kultūru'' būvēs uz ,-' 18.mio nodokļu maksātāju naudas,vēl pat nezinot kādas būs visa projekta izmaksas.Un tas viss vēl ciniskāk izskatās uz nabadzīgākās valsts ESā fona,ar nespēju adekvāti samaksāt mediķiem,kad uz bērnudārziem jāgaida 2-3.gadi un pensionāri dzīvo vispārējas nabadzības apstākļos.
No EP deputātes Melbārdes izskanēja,ka koncertzāles finansējumu nodrošināšot ar ES naudu Covid 'ekonomikas atveseļošanas' programmas ietvaros.Te nu zirgam jāsmejās,ja kāds var apgalvot,ka koncertzāle atbilst ekonomikas atveseļošanas objektam ar pelnošu bilanci.Lai piepildītos sapnis par kultūras metropoli kaut kur Baltijas jūras krastā,ir jābūt pamatīgam 'magnētam' ,kas būs vilinoši māksliniekiem (sevi cienošs mākslinieks nebrauks uz koncertu,kur viņa izpildījums tiek izkropļots) un piesaistīs klausītāju.
26.jūnijs 2020, 17:07 Atbildēt
DDemolēšanai NĒ
Paldies par rakstu! Jā, bija ziņas par mistiskajiem 4 arhtektiem, kuru prāt tai ēkai nav vērtības. Vēlos noskaidrot viņu identitāti! Vārdus un uzvārdus studijā! Lai nāk un izskaidro savus apsvērumus!
26.jūnijs 2020, 17:26 Atbildēt
JJevlampijs
Izmantoja situāciju, kad īpašā stāvokļa dēļ ,iespējams lemt bez īpašām diskusijām ,pie mums ja sāk diskutēt ,paiet gadi desmit līdz kaut ko sāk reāli darīt. Esmu pārliecināts,ja tagad sāksies diskusijas ,zāles nebūs ne pēc 7gadiem ,šaubos vai arī pēc 17 ,iespējams ,ka pēc 27 sāks būvēt ,būs izdiskutējušies.
26.jūnijs 2020, 17:30 Atbildēt
DDzīres mēra laikā
Sūc par koncertzāli , pec 7 gadiem varbut nemaz nebus pastaliņu kas iet uz šo ūģi , islamisti un pērtiku rasisti uz pastaliņu tingel tangeļiem neies un jauks nost lai būvetu tur savas sinagogas ,uzskatu ,ka dienaszagļiem galvenais ir nojaukt un uzvārities !
26.jūnijs 2020, 18:17 Atbildēt
KKurmītis
Piekrītu ! Kādas diskusijas var but totalitārā valstī !?
26.jūnijs 2020, 18:18 Atbildēt
ppieredze
ar NB būvniecību rāda,ka 7.gadus kultūristi dzīvos zaļi,ar naudas plūsmu pieaugošā izteiksmē.NB sākuma tāme tika uzsaukta par 135.milj.,pēdējais cipars par ko vēl KM strīdās ar būvniekiem ir 195.milj.Vēl der atcerēties,ka līdz 2023.gadam dzīvosim 100'gades zīmē (tēriņos)
27.jūnijs 2020, 9:01 Atbildēt
RRebes
Nekā pārdabiska- .Lai nopelnītu , vajag būvēt : Tiltus; ceļus ; lielus sabiedriskus objektus . Peļņa garantēta. Jo projekts ik pa laikam sadārdzinās. neviens pamatus neatrok un nemēra cik naudas ir ,,iebetonēts,, ; ,,ieasfaltēts,, . Var šeptēties uz nebēdu. Nu un tagad Covid19 afēru aizsegā uz aizņemto miljardu rēķina jāpaspēj saviem politpulciņu sponsoriem izgādāt pasūtījumu! Vai tad laimīgais arhitektūras spīdeklis , kas projektēs , arī ir zināms ? Vai vietējais bāleliņš vai arī aizjūras ģēniju aicinās ?
26.jūnijs 2020, 19:21 Atbildēt
DDienaszagļi rullē
Man visvairak patik ka pasreizēja totalitāra kliķe iegulda pus milijardu gansa lidmašiņu kolhozā -milijonārā lai turpmāk ari pelnitu milijonu zaudejumus ! Kolosāls dienaszagļu kampšanas un izzagšanas plāns !
28.jūnijs 2020, 7:26 Atbildēt
EEkarijs
Tupie komentaji,ta Komunistu maju 2011.gada vairs nevares izmantos,jo tie visi ofisi bus laatbrivo,un tukas majas uzturesana izmaska 300 000 eiro gadam
28.jūnijs 2020, 14:29 Atbildēt
AABC
Drīz kļūs populāri ēku nojaukšanas biznesi - daudzas ēkas aizies ''pa pieskari'' ...
26.jūnijs 2020, 19:52 Atbildēt
vvisi zin
jā, jo švonderi jau savas mājas nekopj............dzīvo kamēr sāk brukt
26.jūnijs 2020, 20:15 Atbildēt
bbbz
Runā, ka padomju laikos kādā no telpām atrodas paslēpti dārgumi. Sāk jau rosīties visvisādi Ostapi Benderi, Kisas ... ''Zelta teļš'' rullē!
26.jūnijs 2020, 19:56 Atbildēt
MMeistars
Laupītāju valdībai ļoti labs variants lai savās kabatās sabāztu miljonus nodokļu maksātāju naudas. Uz pārējo krāmiņa valdībai nospļauties.variants tikt pie miljoniem nodokļu maksātāju naudas. Patiesība par tāda lēmuma pieņemšanu viņus vajadzētu sākumam publiski nopērt, varbūt notiek brīnumi un sāks domāt ar galvu ne pakaļu.
26.jūnijs 2020, 23:43 Atbildēt
FForte
Lēmums pieņemts. Koncertzāle Klusajā centrā mums būs!
27.jūnijs 2020, 0:29 Atbildēt
vvendetta
Ir jāizsaka lielu paldies Covid 19 pandēmijai par to skaisto un jauko Jāņu un Līgu dienu un nakšu laiku ,kāds Latvijā ļoti sen nebija bijis. Un tas viss pateicoties ekonomikas nobrukumam pandēmijas sakarā. Var tikai pabrīnīties cik ātri daba sāka atkopties no cilvēku darbības kaitīgās ietekmes,it īpaši strauji samazinoties pasažieru avioreisu skaitam,kas piesārņoja stratosfēru ar CO2 un citiem kaitīgiem izmešiem. Attiecībā uz globalizāciju, pasažieru pāvadājumu valdālisms ir atstājis ļoti pozitīvas sekas,jo Covid 19 izplatība ir nopietni paralizēta.
27.jūnijs 2020, 9:30 Atbildēt
ŠŠtrunts
Toties visās televīzijas programmās vakarā bija savākti visgarlaicīgākie koncerti no visiem laikiem.
27.jūnijs 2020, 9:47 Atbildēt
tto vendeta
viedoklis diskutējams pēc katra interpretācijas.Ja nacionālā līmenī Jānu sagaidīšanā varēja izpausties latvieša viensētnieka mentalitāte,tad globāli pandēmijas nogurdinātie izpaudās radikālāk -gāžot kulta pieminekļus un demolējot veikalus,pilsētas.(arī Kariņa valdībai pielipusi šī slimība)
27.jūnijs 2020, 10:24 Atbildēt
IInta
Nu tad lai sāk ar ko nebijušu: piemēram, pārceļot galvaspilsētu uz citu vietu Latvijā vai sākot to celt pilnīgi no jauna, ja reiz celtnieki-sponsori tā šiem neliek mieru....
pietiks ilgam laikam tad ko darīt, ja reiz naudu nav kur likt, bet parādus atdot paši negrib. Tik arvien jaunus pagrābt.
27.jūnijs 2020, 11:35 Atbildēt
AAlegretto
Mums, Klusā Centra iedzīvotajiem - dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem, kuri izvēlējušies šo rajonu par savu dzīves vietu, ir vajadzīga tieši šeit šāda AKUSTISKĀ koncertzāle, kur izcilā kvalitātē klausīties labu KLASISKO mūziku. Nav gan redzēts, ka "izcilais arhitektūras piemineklis" Elizabetes ielā 2 interesētu kadus tūristus. Visi tūristi lielos baros dodas uz Jūgendstilu Alberta ielā, bet kaut kā nav manīts. ka kaut nedaudz apstātos, garām ejot, Elizabetes ielā 2.
Ļoti labi, ka valdība, pazīstot latviešu vairumā negatīvo attieksmi pret klasisko mūziku, savu lēmumu pieņēma ātri, negaidot lielās debates par vai pret.
27.jūnijs 2020, 13:56 Atbildēt
RRižskijs
Kamēr nav nojaukts krievu uzvaras piemineklis, labāku vietu koncertzālei neatrast.
27.jūnijs 2020, 22:12 Atbildēt
UUzvareklis
Turi muti ! Ļipa raustās ,ļipa raustās ! Pi darastiem ļipas raustās !
28.jūnijs 2020, 7:28 Atbildēt