Komentāri: Levita kungs, tas nebija mums svešs karš. Mēs tajā piedalījāmies kā upuri

11.05.2021. Bens Latkovskis
 
FFilips
Es skatos, ka benijs nav ieklausījies manā vērtīgajā padomā, rakstīt par to ko viņš saprot, un vēsturi likt mierā. Šajā rakstā izklāstītā versija saucas vēsturiskais revizionisms, kas, diemžēl, pēdējā laikā, kļūst arvien populārāks, lai gan savā būtībā tā ir tāda alternatīvā, vai tā saucamā pseidovēsture, kam ar vēsturisko patiesību ir maz sakara. Tas sākās ap 1990.kad visi kam tik nebija slinkums metās pārrakstīt vēsturi, atbilstoši tekošajai situācijai, par faktiem īpaši neaizdomājoties. Šī ne zinātniskā novirziena pārstāvji kas reizēm sauc sevi par vēsturniekiem, reizēm par žurnālistiem, seko citiem mērķiem nekā nopietni vēsturnieki. Ja pēdējie cenšas maksimāli objektīvi noskaidrot patiesību, tad pirmie savukārt cenšas pasniegt vēsturiskos faktus sev vajadzīgajā gaismā, tā lai tie atbilstu, nevis objektīvajai patiesībai, bet tā brīža mērķiem, kuros to cilvēku sacerējumi ir tapuši. Publika var domāt ko grib, un tai parasti patīk tāda veida lietas, kamēr jebkurš kaut cik nopietns vēsturnieks uz iespējām pārrakstīt vēsturi vienmēr skatās ļoti uzmanīgi un drīzāk skeptiski, un vispār patiesībā tas ir tāds 90to gadu sākuma bulvāra avīžeļu līmenis, tādiem rakstiem būtu vieta līdzās rakstiem par citplanētiešiem, astroloģiju un tamlīdzīgām lietām.
11.maijs, 7:11 Atbildēt
DDostojevskis
"Vēsturnieki" ir tie , kuri sēž arhīvos, strādā ar dokumentiem un faktiem.
Mūsu vēsturnieki lielāko tiesu ir "rakstnieki" ... tā ir pavisam cita profesija... .
11.maijs, 9:18 Atbildēt
NNata
++++
11.maijs, 9:26 Atbildēt
JJumu
Toties misija Afganistānā, vai pareizāk sakot karš, mums nav svešs bet "savējais kā nekas". Labi, ka uz turieni karot brauc tikai brīvprātīgie, kuriem sagribējies kļūt par varoņiem. Padomijas laikā, kad karavīru sūtīja uz turieni, apraudāja radinieki kā jau mirušu, bet tagad citi varoņu laiki.
11.maijs, 10:02 Atbildēt
ZZālītes smēķētājs
Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos.

/Māra Zālīte/
11.maijs, 9:48 Atbildēt
kkāpēc
jūs visur bāžaties ar šo Zālītes tekstu kā sabojāta skaņuplate?Vajag lietot zāles pret psihiskiem traucējumiem,jo tas vairs nav pat smieklīgi!
11.maijs, 10:51 Atbildēt
FFilips
Pieļauju, ka viņam tas ir sarkasms. Tādā gadījumā ir vietā un smieklīgi.
11.maijs, 11:03 Atbildēt
vvēl smieklīgāk
būtu,ja viņš savu sarkasmu papildinātu ar tekstu,ka patisībā jau Levits pats personīgi ir vainojams Otrā pasaules kara izraisīšanā.Kad jau,tad jau.Lai lasītājs saprot,kurš patiesībā ir vainojams visās Latvijas nelaimēs.
11.maijs, 11:21 Atbildēt
TTrakais
Tauta ir pelnījusi tādu karali, kādu tā ir pelnījusi. Jūs bļauri, kur jūs bijāt, kad oligarhi sagrāba mūsu valsti un noveda to līdz tādam līmenim un kur jūs esat tagad, kad nacisti rašisti atkal sāk celt galvas un lepojas ar to, ka okupēja kā Latviju, tā pusi eiropas atbrīvošanas vārdā. Atbrīvotāji bija Igauņi un Poļi, kas nāca Latvijai grūtā brīdī palīgā un kad sakāva bermontu, devās prom, nevis kā psrs karaspēks, atbrīvoja un uzreiz okupēja un pieprasa, lai viņus godā- pfu uz jums- jūs esat tādi paši okupanti kā nacistiskā vācija.
11.maijs, 16:34 Atbildēt
KKuku
Katru reizi lasot šo citātu, nespēju izšķirties, vai tiešām tas teksts par putniem un nošļukušajiem knābjiem ir smalka ņirgāšanās vai autores reālā garīgā stāvokļa atklāšanās.
11.maijs, 10:23 Atbildēt
aajuleli debilie kometataji
Egils Levits ir tikai politikais ieliktenis,un nav nekats tautas prezidents.
11.maijs, 10:05 Atbildēt
RRolands
Bet par ko ir stāstīts rakstā ?
14.maijs, 12:10 Atbildēt
iiebilde filipam
par kād u devizionismu iet runa? par to, ka austrumeiropas telpā, iesk Latvija un krievijā sāk atklāties, ak PSRS propagandas izveidotais vēsturs traktējums neatbilst patiesībai? Atgādijnāus dažus būtikus faktus. Krievija vēl joprojām mav atslepenojusi svarīgākos dokumentus attiecībāuz 2 pasales kara priekšvesturi, sākumuun, norisi - atšķirībā no Vācijas, Japānas - kur ir visi dokumenti ir atklāti, gan par militārajiem plāniem, bruņojumu, izvietojumiem, upuriem, utt. Visi PSRS un tagd krievijas vēsture ir propogandas mīts un viltojumi. Jaunākāš krievijas propaganda savāziņā nodarbojas ar Kafkas cienīgiem kropļojumiem, pie kremļā solō kara vienības, ar cariskās krievijas un vlasoviešu (hitlera sabiedroto) zili-balt-sarkano karogu un un dzelten-melnajām lentītēm.
11.maijs, 10:29 Atbildēt
FFilips
Jā, tieši tāda veida uzskati arī ir tas par ko rakstīju sākumā, pseidovesturiska, pamatos nepareiza pieeja jautājumam.
11.maijs, 11:06 Atbildēt
hhehehe
par ko konkrēti spriedelējat, demagoga kungs?
11.maijs, 11:59 Atbildēt
aanna
Suvorovs, Solonins, Panasenkovs....
11.maijs, 11:48 Atbildēt
ppastala
visu ,ko tev, Fiļipok,skolā iemācīja kpss kūrētie vēstures "skolotāji" ,vairāk ar sūdainu koku nevarēs dabūt laukā !
11.maijs, 11:58 Atbildēt
FFilips
skola, pēc tam LU, daudz grāmatas, daudz dokumentālās filmas kopumā veido personību...
jums, kas neko vairāk par komiksiem un bulvāru avīželēm neesat lasījuši, un neko vairāk par navaļnā multenēm neesat redzējuši to nesaprast...
11.maijs, 15:39 Atbildēt
MMIKELSONS
labi.Filip.
15.maijs, 3:51 Atbildēt
RRolands
Un kā tu vērtē redzamo fotogrāfiju? Vai tur blakus nestāv divu brālīgo tautu-kara sācēju pārstāvji? Gaidu atbildi bez maķ, peremaķ!
14.maijs, 12:13 Atbildēt
aaivarsz
Filip! Tu uzrakstīji NEKO ! ka tā ir "pesido vēsture",vēsturiskais revizionisms... BET tad vajadzēja pateikt : kāda tad ir tā "VĒSTURISKĀ PATIESĪBA "!!! nav zināma? nav noskaidrota??? tad KO pa tukšo MUTI VIRINI?
11.maijs, 16:34 Atbildēt
aaivarsz
P.S. Kļūdas labojums-PSEIDO
11.maijs, 16:35 Atbildēt
FFilips
nu ja tu būtu skolā mācījies, tur tev būtu pastāstījuši kāda ir tā patiesība... atvainojos, man tas likās pašsaprotami, nevarēju iedomāties, ka ir cilvēki kas nezin vienkāršās patiesības...
11.maijs, 17:20 Atbildēt
TTrakais
Skolā māca politvēsturi nevis to, kas bija patiesībā. Nav svarīgi kuras valsts vēsture tiek mācīta, ja ir noslepenoti dokumenti par vēsturi, tad ticēt mācītai vēsturei nevar. Es ticu savam vectēvam un tēvam, kas karoja un stāsta savu pieredzi, bet tā ir no viņu skatu punkta, ja runa iet par valstisku līmeni- tagad vusi ir gudri izgudrot visu ko. Bet ja skatās no parastā cilvēka puses- mani apbižoja, tātad tu esi sliktais, tu man palīdzēji- tātad labais, viss, punkts. Kad atrada vairāk nekā 1000vīstokļu saistībā ar krievijas vēsturi- to noslepenoja un vienīgais ko vēsturnieks, kurš tos atrada pateica- ja tauta uzzinātu patiesību, tad būtu pilsoņu karš- tāda ir tā jūsu skolas grāmatās rakstītā vēsture. Totalitāros un autoritāros režīmos tendence ir pārrakstīt vēsturi atbilstoši savām interesēm.
11.maijs, 19:27 Atbildēt
tto Filips
Da ladno, ko cepās? Benis šo to par vēsturi ir lasījis! Vajadzētu vēl, lai Īsā kursa aktuālā versija sanāktu gana gludena, taču Benis nav lasītājs, Benis ir rakstītājs! Kā maksās, tā rakstīs ...
11.maijs, 17:24 Atbildēt
MMIKELSONS
kas vainas Bena rakstam ?kadam nepatik ,nu ta bija atbilde .Latviesi nepiedalijas kara?
15.maijs, 3:54 Atbildēt
FFilips
da ladno, vnk mani besī tādi "rakstnieki" kas pa vienu vakaru uzcep raksteli, kurā "apgaž" desmitgadēm ilgus, nopietnu zinātnieku pētījumus, izdara "secinājumus" kas, protams, ir tikai viņu pašu fantāziju auglis, bet tāds kā bidlai patīk, un "patriotiskie latvieši" bariem kviec līdzi...
12.maijs, 7:53 Atbildēt
ttirliņš
Tā patiesība, kā tas vēsturiski veidojas, parasti ir pa vidu. Tā tas ir arī ar Jūsu, Filip, uzskatiem un trakā uzskatiem. Katrs zināšanu vērdiņš, kas iegūts izzinot, vienalga kādā ceļā, vēsturi, ir rūpīgi jānospodrina. Ne viena vēsture nekad netiks uzrakstīta bez rakstītāja vai stāstītāja cilvēciskā faktora ietekmes. Parasti vēl jāplusē klāt politiskais aspekts. Cik rūpīgi to zināšanu vērdiņu spēsi nospodrināt, tik vērtīgas būs tās tavas zināšanas. Ja runājam par abiem režīmiem, tad tiem bija jāliek vienlīdzības zīme. Hitleram neredzu nekādu attaisnojumu. Staļinam varētu vienu attaisnojumu piešķirt. Viņš izveda Krieviju no galīgi atpalikušas valsts statusa uz valsti, kas spēja stāties pretī, tā laika modernajai tehniskā ziņā, Vācijai. Tiesa, ši attīstība bija balstīta uz cilvēku kauliem. Karu arī uzvarēja tieši tādā pašā veidā. Kas būtu noticis, ja Staļins to nebūtu paveicis? Hirosimas un Nagasaki vietā varēja būt Londona, Vašingtona.
17.maijs, 12:46 Atbildēt
TTrakais
Filip, beidz sagrozīt vēsturi.
11.maijs, 21:37 Atbildēt
LLiliana
Pilnīgi piekrītu.Pseidovēsture un faktu nav.Kurš uzsàka karu- ir vēl daudz dzīvu liecinieku,kas toreiz bija bērni.
12.maijs, 16:18 Atbildēt
PPareizaissecinājums
Ir zināms, ka latvieši ir viena liela cietēju tauta. Dažiem jau dīgst spārniņi... .
11.maijs, 9:20 Atbildēt
MMārtiņš
Latviešiem ir tik daudz to Sēru dienu, kā nevienai citai tautai pasaulē.
Un šobrīd jau top jauna Sēru diena - sakarā ar amerikāņa Kariņa valdīšanu Latvijā, jo tā sekas mums atkal būs ļoti traģiskas.
11.maijs, 9:49 Atbildēt
LLatviešu burti
Tas nu gan ir tiesa.
Latvieši šņukst, vaimanā un žēlojas gan 16. martā, gan 9. maijā, gan arī visos pārējos sarkanajos datumos. Sēru lentes pie karogiem nav noņemamas visu gadu.
11.maijs, 12:03 Atbildēt
TTrakais
Latviešu burti, kas tev tjumeņā nav ko citu darīt, ka sēdi caurām dienām latviešu portālos un trollē visu, kas nepatīk tavam putinam. Es tik brīnos, kā krievu troļļi tik ātri iemācījās latviešu valodu, ja krievi 80 gadu laikā to nav iemācījušies.
11.maijs, 21:40 Atbildēt
dde Soto
Pasaules sociaalistiskaja karaa sava starpaa par kundziibu Eiropaa ciiniijaas divas fashistiskas valstis - Vaacija un rašņa ( padomijas izskataa ). Neaizmirsiisim, ka tieshi rašņa gitļeru izloloja, apmaaciija un apgaadaaja ar visu nepiecieshamo. p.s. kuriozs fakts: peedeejais sastaavs ar kara materiaaliem Vaacijai rašņas - vaacijas robezhu shkjeersoja 45 minuutes pirms fashistiskaas vaacijas preventiivaa trieciena fashistiskajai rašņai...
11.maijs, 9:21 Atbildēt
JJā bet
Latvijas divas divīzijas, 15.un 19.karoja Hitlera pusē, pirms tam dodot zvērestu būt uzticīgiem Hitlera idejām.
Un latvieši atbalstīja Ādolfu ne tikai tādējādi - arī aizmugures sektoros ap 63 000 latviešu dažādās struktūrās, apgādes, apsardzes, transporta u.c. darbojās Hitlera labā.
Un beigās.
Lielākā daļa no viņiem bēga Hitlera armijai līdzi uz Berlīni.
Bet kad PSRS ieņēma Reihstāgu, viņi sāka bēguļot uz visām debess pusēm.
Apm.50% no viņiem aizbēga uz ASV
11.maijs, 9:34 Atbildēt
aaivarsz
Jā bet ! Kāpēc gan lai latvieši nekarotu Hitlera pusē??? Hitlers-vācu armija 1941.gadā ATBRĪVOJA LATVIJU no PSRS OKUPĀCIJAS ,kas bija veikta 1940.gadā !
11.maijs, 16:38 Atbildēt
ttenis
Un vēl pret Staļinu karoja ap 800t krievu un vēl kādi 300t apgādē. Un arī bēga....
11.maijs, 11:52 Atbildēt
BBudžeta izlaupītājs
Un Daniels kopā ar citiem līdzīgajiem pievienosies sabrauktajam ezītim. Tā mēs te šiverējam.
11.maijs, 11:50 Atbildēt
NNodevēju brālība
Jā ,nezin jāpēc vesture tik kautrigi klusē par tiem bēdzējiem , kas bija tie bēdzēji ? Lielāka latviešu tautas daļa nebēga , kāpēc ? Varbūt tāpec ka bija pliki un nabagi ? Es domaju par tiem bēdzējiem , kuri kopā ar melbiksi bēgs atpakaļ neskatoties , kas ir tie ,kuri grūž milijardus airopļot caurā mucā lai tikai būtu ar ko aizbēgt x stundā , vai tie saulē stipri iedegušie bēdzēji ,kuri bēg no savām mīļotajām dzimtenēm tukstošiem km tālu , pāri kalniem ,pāri jūram nav tādi paši Dzimtenes nodeveji ka 1945 g bēgošie latvieši ,kuri kopā ar sabiedrotiem , ar ieročiem rokās necīnijās Kurzemē par Latvijas brīvību ?
11.maijs, 10:43 Atbildēt
TTrakais
Es arī ietu sist komunistus, kad izsūtīja visu ģimeni ar bērniem uz sibīriju un atņēma māju, jo redziet krievu vursniekam tā patikās. Padomju armija ir tādi paši nacisti kā hitlera armija. Iesaku noskatīties youtūbē- OBIKNOVENNIJ RAŠIZM tas ir par fašisma atdzimšanu krievijā.
11.maijs, 10:22 Atbildēt
FFilips
Ak vai manu dieniņ, kara laikā kādam būdu atņēma... Tajā pašā laikā vācu nacisti atriebjoties par partizānu akcijām plānveidīgi slepkavoja civiliedzīvotājus, tai skaitā mazus bērnus, piemēram sadzenot tos speciāli pielāgotās kravas automašīnās un noindējot ar izplūdes gāzēm. Tas tev, es tā saprotu, šķiet normāli...
11.maijs, 11:46 Atbildēt
TTrakais
Filip, manā dzimtā no komunistu darbībām- šaušana, pakāršana, izsūtīšana uz sibīriju- kopā nomira 2 veca gada gājuma, 3 reproduktīva vecuma un 12 bērni vecumā no 3 līdz 16 gadiem- un tu to sauc par humānu rīcību- komunisti ir tie paši fašisti, tagad gan viņus sauc par rašistiem ar pļūteli priekšgalā. Ja nezini terminu rašists, kurš starpcitu ir tikpat sens kā fašists un nacists, tad ieskaties youtūbē ar nosaukumu OBIKNOVENNIJ RAŠIZM.
11.maijs, 16:45 Atbildēt
ppastala
tuhačevskis iemacīja indēt ar gāzēm , pie tam savējos zemniekus
11.maijs, 11:53 Atbildēt
FFilips
nekādu pārbaudītu faktu par to nav, tikai Suvorova sacerējumi, kas ir vērtējami ļoti kritiski, ņemot vērā apstākļus kādos tie ir rakstīti.
11.maijs, 15:41 Atbildēt
TTrakais
Filip, kad tavu ģimeni uzsūtīs uz sibīriju un oa ceļam daļu apšaus, es tad varēšu tev atgādināt tavus vārdus- "nekādu pārbaudītu faktu par to nav, tikai Suvorova sacerējumi"- tieši tāda ir nacistu domāšana un rīcība- noliegt visu, ko saka oponents, un noliegt arī tad, ja ir pierādījumi- teikt, ka safabricēts.
11.maijs, 20:22 Atbildēt
TTrakais
Filip, lasi vairāk wikipēdiju- tur labi daudz melu par vēsturi sarakstīts- mans vectēvs bija kreisera "Diāna" vecākais mehāniķis un viss, kas wikipēdijā rakstīts ir tīrie meli, "Diāna" tika ziedota japānas karā, lai cara flote varētu atkāpties, visi fakti un pierādījumi ir likvidēti, pat neatradīsi vairs īsto "Diānas" apkalpes sarakstu, toties ir bildes un saraksti ar fiktīvu komandu. Tie nav izdomājumi, ne tikai vectēva stāsti, man ir arī fotogrāfijas ar visu apkalpi un manu vectēvu. Es neticu nevienam nacistam, kurš man taisās ar varu ieskaidrot, ka viņš mani atbrīvo un man par to visu mūžu jābūt pateicīgam.
11.maijs, 16:55 Atbildēt
VValentīns
trakajam
Jūs kalpojat komunistiem un viņu pēcnācējiem.
11.maijs, 10:45 Atbildēt
TTrakais
Valentīnam, es nekad neesmu komunistu labā kalpojis un netaisos, kas attiecas uz pēcnacējiem- ja šis cilvēks turpina kumunistu un nacistu ceļu, es tādus ienīstu un nesadarbojos ar viņiem, lai arī cik maksātu, bet ja viņš ir normāls cilvēks, kurš ciena mani, to cienu arī esi. Tikai padomju nacistiem bija un ir viedoklis, ka bērniem jāatbild par vecāku grēkiem.
11.maijs, 17:00 Atbildēt
VValentīns
Šo valsti radīja komunisti (čekisti). Čekists Gorbunovs to visu vadīja. Šī vara un Jūs ,veidojat šai varai izdevīgu vēstures interpretāciju. Nerunājiet par bērniem, "brīvības cīņas" vadīja čekisti, kuri vēl šodien tuvu varai. Jums liekas, ka melojot un sagrozot, skaidri redzamo, Jūs kļ\ustat patiess.
11.maijs, 17:36 Atbildēt
eedg
bet zvērests Staļinam ,t.i. padomju varai Tavuprāt,būtu tas pareizais, vai ne? Kā t.s. 43. padomju latviešu gvardes divīzijas zaldāti. Aizstāvēt "roģinu", kuru radījuši boļševiku teroristi, aizstāvēt gulagus, golodomorus, miljonu upurus sociālisma vārdā? Hitleru un Staļinu vieno vairāk kopīgais- abi ir sociālistiski, abiem lielummmānija par pasaules pārvaldīšanu (t.s. jaunā Eiropas kārtība Ādolfam un pasaules revolūcija draugam Josifam), abiem pat karogi vienā krāsā- upuru sarkanajā asins krasā. Bet ir viena atšķirība- Staļina kliķe iznīcināja daudz miljonu vairāk cilvēku, Hitlers , liekot uzsvaru uz rasēm un tautībām, tomēr nesasniedza tādus "rezultātus", kā Staļins, kura vara varēja iznīcināt jebkuru, pamatojoties uz šķiru cīņu.
Kurus tankus Tu bučotu, ja dzīvotu 1940-45 gadā un būtu iesaucamā vecumā? Kādi varianti?
11.maijs, 10:08 Atbildēt
PPareizais jautājums
Nu nav aktuāls tavs jautājiens , pareizāk būtu , kurus tankus tu bučotu šodien ?
11.maijs, 10:45 Atbildēt
VValentīns
de Soto
Jo cilvēks vairāk grimst tumsā, jo netīrāka kļūst viņa izpausme un jo vājāka kļūst viņa izpratne. Līdz 1917. Krieviju pārvaldīja britu prinči (cari). 1917. Vācija uztaisīja apvērsumu un Krievija nokļuva zem Rotšildu (Vācijas) varas. Hitleru finansēja briti un apgādāja arī ar kara dzelžiem. Tas bija britu mēģinājums atgūt varu, ar vāciešu rokām. Pasākums neizdevās un Vācija saglabāja varu. Krievija joprojām ir zem Rotšildu ģērboņa. Britiem ir 9zdevies atgūt tikai Ukrainas daļu. Sotiņ, naids un agresija nevairo izpratni. Visu gaišu, balodīt!
11.maijs, 9:59 Atbildēt
TTrakais
Ā tātad nacists putins ir britu aģents, nu tagadviss ir skaidrs, kāpēc viņam patīk rolex pulksteņi.
11.maijs, 10:25 Atbildēt
VValentīns
Balodīt, Jūs pat elementāras lietas nespējat saprast. Piepilīšanās ar naidu, nes sev līdzi dažādas blaknes. Mani neinteresē jūsu sprauslāšana. Visu gaišu, balodīt!
11.maijs, 10:40 Atbildēt
TTrakais
Valentīn, tas, ka jūs zinat tikai padomju vēsturi, kuru rakstīja politiķu ieliktņi nevis vēsturnieki, jums godu nedara un ir nožēlojami, ka jūs negribat zināt savu vēsturi. P.S. Kad vācu karaspēks ienāca mūsu ciemā- vācu virsnieks jautāja vectēvam, kāpēc blakus ciemā uzstādītas zīmes- Svobodno ot jevrejev, izrādās, ka to ciemu 1940.gadā pirms kara sākuma, ieņēma padomju karaspēks un tos ēbrejus, kas nepaspēja aizmukt- izsūtīja uz sibīriju- kurš no nacistiem bija visnacistiskākais vācietis vai krievs?
11.maijs, 17:08 Atbildēt
VValentīns
Trakajam
Pārstājiet sagrozīt manu informāciju. Tā neatbilst, Jūsu metodiskai pamācībai. Es noliedzu gan padomju vēsturi, gan Eiropas vēsturi. Vēsture jāizprot, nevis jāmācās sarakstītās muļķibas.
11.maijs, 17:40 Atbildēt
TTrakais
Valentīn, Nezinu kāda jums bija vēsture, bet es izbaudīju pietiekami daudz no tā, par ko neviens negrib runāt, un esmu pieradis, ka par patiesību mani sauc par meli, jo patiesību neviens negrib dzirdēt- arī tā sauktie vēsturnieki. Nevienam nenovēlu piedzīvot padomju laikus, kā arī dod dievs nepiedzīvot kārtējo lielvalsts nacisma atdzimšanu.
11.maijs, 19:35 Atbildēt
VVēsturnieksprievītis
Hitleru gan finansiāli , gan tehniski apgādāja PSRS un uzaudzināja agresoru. Šis ir sen pierādīts fakts un mēs visi tam ticam ... bet ar nosacījumu, ka ASV finansisti un rūpnieki kalpoja Staļinam, un Staļins lika viņiem palīdzēt Hitleram. Tas taču ir tik ticami, vai ne? Jo Staļins bija viltīgs, viņš pierunāja Fordu investēt Vācijā, ko Fords taču nebūtu darījis pats uz savu roku... nobijās no Staļina !
11.maijs, 10:38 Atbildēt
VValentīns
Vēsturnieksprievītim
Jūsu vīzijas ir fenomenālas.
11.maijs, 10:48 Atbildēt
VVēsturnieksPrievītis
Bet ne tik dumjas, kā 20. gadsimta vēstures pārrakstītājiem šodienas Eiropā un ASV.
11.maijs, 14:25 Atbildēt
TTrakais
Nu ne tik smieklīgas kā putinam- pat izstrīpoja to, ka ļeņinu apsargāja sarkanie latviešu strēlnieki- tagad to izrādās sargāja ivanovi ivānovi. Tas jau tiešām paliek smieklīgi- pasarg dievs, ja uzzinās, ka fašisti latvieši sargāja viņu mīļo ļeņinu. Ja godīgi- man ir kauns, ka latvieši izglāba komunismu no nāves. Kopš boļševiku laikiem lielai daļai krievu ir stingri iesakņojies uzskats, ka atbrīvošana ir sinonīms okupācijai un vārdam latvietis sinonīms ir fašists. Pateicoties jūsu centībai arvien vairāk pārliecinas, ka vārdam krievs sinonīms ir nacists, okupants un slepkava.
11.maijs, 17:22 Atbildēt
VValentīns
Trakajam
Jūs pat nezinat skaidrojumu vārdam "rusi". 1917 latviešu nebija un nebija Latvijas. Ļeņinu apsargāja Trocka armija, kuru pēcāk nosauca par latviešu strēlniekiem. Visu gaišu, balodīt! Es Jums netaisos neko pierādīt, jo Jums nav ar ko izprast.
11.maijs, 17:47 Atbildēt
TTrakais
Sauc tu to armiju, vienalga par ko, bet fakts paliek fakts- tie bija ar komunisma ideju saslimuši latvieši, kuriem tika solīta zeme un brīvība un tie nebija nekādi tur ivanovi- kā tagad to pasniedz. Jūs ari neko nevarat pierādīt- tik izlikties gudri muldēt. Pēc jūsu izpratnes Trocka armija- tātad krievi, tikai tā netīšam sanāca nosaukt par sarkanajiem strēlniekiem.
11.maijs, 19:42 Atbildēt
FFilips
tas gan...
11.maijs, 15:42 Atbildēt
VValentīns
Vēsture tika uzrakstīta lai slēptu un Jūs arī darbojaties lai slēptu. Šo latviju veidoja komunisti (čekisti) ar čekistu Gorbunovu priekšgalā. Valdošie, Latvijas čekisti, ilgi tīrīja savus maisus un iedzīvotājiem atmeta sīkumus. Pastāstiet, kāpēc, valsts dienesta darbinieki, visu laiku cenšas radīt aplaamu viedokli, jeb cenšas izkropļot tiko svaigi notikušo.
11.maijs, 14:52 Atbildēt
VVecsčekists
Valentīn, ja mēs nebūtu pielikuši savu roku, tad Latvijā tagad būtu vairākas lielas kapsētas , kur abas puses varētu nākt, klanīties un gvelzt savas pašapliecināšanās runas.
11.maijs, 15:56 Atbildēt
TTrakais
Vjačeslav, par ko man būtu jums jāsaka paldies? Par to ka jūs pielikāt savu roku un iznīcinājāt Latvijas kā valsts neatkarību un nogalinājāt simtiem tūkstošu Latvijas pilsoņu, ieskaitot bērnus, atņēmāt īpašumus un izpostījāt ģimenes?
11.maijs, 19:46 Atbildēt
VValentīns
Čekista kungs, mani neinteresē, cik Jums medaļu.
11.maijs, 17:50 Atbildēt
PPatiesība
Ka vienmer , nav ne varda par Muntera - Molotova Paktu 05.10.1939 ar kuru Latvija arī kļuva par tevoci Džo sabiedroto..
Danija nepretojas , bet kapitulēja!
11.maijs, 9:22 Atbildēt
PParlamentārais negadijums
Nezinu par karu bet levics un kariņs mums ir sveši , viesstrādnieki....
11.maijs, 9:33 Atbildēt
nnu vispār jau
tie "upuri"ir nosaciti. katrā valstī ko karš skāra bija upuri. bet mums jau ir ari vesala kaudze kas bija gatava mirt par fīreru. vel tagad ādolfa ideju mantinieki 16 matrā skrien ar karogiem pie mildas
11.maijs, 9:34 Atbildēt
TTrakais
Bet vēl lielāka kaudze nacisma atbalstītāju skrien pie "uzvaras pieminekļa". Iesaku noskatīties youtūbē- OBIKNOVENNIJ RAŠIZM un viss tiks skaidrs.
11.maijs, 10:28 Atbildēt
ttrakajam
nu viņi tomer sakāva jusu dievu ādolfu, viņiem ir ko atcereties
11.maijs, 10:44 Atbildēt
TTrakais
Kāpēc tiek runāts par to, ja tikai krievi sakāva hitlerisko vāciju, bez britiem un jeņķiem krievi ne vella nevarētu izdarīt. Hitleram bija vienlaicīgi jākaro vairākās frontēs un ja būtu jākaro tikai psrs frontē- beigas būtu padomju armijai un varai. Nevajag visus laurus pierakstīt tikai sev- te arī parādās krievu šovinisms.
11.maijs, 17:29 Atbildēt
aaivarsz
ATKAL KĻŪDA -viņi ! par ko ir runa??? Hitlera armiju sakāva militārā ALIANSE -ASV,Lielbritānija ,PSRS un Ķīnas republika.Pārstāsim šo te VIŅI piedēvēt PSRS !!!-VIŅI-PSRS armija cieta vislielākos zaudējumus-JĀ ,taču "VIŅI" neuzvarēja Hitlera armiju !
11.maijs, 16:44 Atbildēt
FFilips
Tās "militarās alianses" loma kara gaitā tagad tiek ļoti stipri pārspīlēta. Ja ņemt procentos, Sarkanās armijas ieguldījums uzvarā pār hitlera apvienoto eiropu bija kādi 90% amerikāņu desants Normandijā kādi 3-4%, Lielbritanijas pretošanās 2-3%, pārējiem pārējais. Tā arī ir dokumetāli pierādītā, faktiski notikusī vēsturiskā patiesība, lai kā arī tagad jums visiem nepatiktu. Un nekādas "rakstnieku" fantāzijas, kas esot pamatotas ar "slepeniem dokumentiem" kurus neviens nav redzējis un nevar pārbaudīt, "jaunais politiskais kurss" rietumu virzienā, to izmainīt nevar. Jūs, protams, varat neticēt, jūs pat varat mācīt saviem bērniem, ka revizionistu murgainās fantāzijas arī ir īstā vēsture, jūs varat atrast sev domu biedrus un kopā priecāties, ka jūs un vēl kāds domā, ka melns ir balts un balts ir melns, bet faktus tas izmainīt nevar, un izglītoti cilvēki to zina. Tie kas ir salasījušies Suvorovu, Solžeņicinu un pārējos, un nav spējuši kritiski novērtēt to ko viņi tur ir samurgojuši izskatās pēc intelektuāļiem tikai sava izglitības līmeņa cilvēku vidū. Tiklīdz jūs sākat stāstīt par "savu patiesību" tiem kas ir mazliet gudrāki, jūs sākat izskatīties vienkārši smieklīgi.
11.maijs, 17:42 Atbildēt
TTrakais
Filip, beidz melot karu vācijai pirmā pieteica Apvienotā karaliste 1939gada 3.septembrī un viņas ieguldījums vācijas novājināšanā ir milzīgs, tāpat kā milzīgs bojā gājušo skaits, karošanas rezultātā, nevis savu pilsoņu slaktēšana soda bataljonos, kā arī sev pierakstītie noslepkavotie un bojā gājušie okupēto teritoriju iedzīvotāji, kā Polija, Čehija, Lietuva, Latvija, Igaunija, Somija.
11.maijs, 21:49 Atbildēt
FFilips
Tas ir tieši tas ko es teicu...
Tā, ka turpini vien dzīvot savā fantāziju pasaulē, ka viss kas ir vispārzināms, atzīts un pierādīts ir meli, lasīt revizionistu murgus, pseidovēsturiskos "pētījumus", galu galā, tas ir vieglāk un "interesantāk" nekā lasīt nopietnu vēsturisku literatūru, meklē sev domubiedrus ar kuriem kopā varēsi priecāties, ka neesi tāds viens. Tikai atkārtoju vēlreiz, ar tādu viedokli, tu IZSKATIES TIKAI IZSKATIES pēc intelektuāļa TIKAI SAVA LĪMEŅA cilvēku vidū. Pasakot izglītotā sabiedrībā, ka skolās māca melus, tu automātiski kļūsi smieklīgs, un neviens nespēs vairāk tevi uztvert nopietni.
Nezinu, varbūt tev nevajadzētu runāt par vēsturi, padomā varbūt par citplanētiešiem, astroloģiju, tās tēmas būtu tev piemērotākas...
12.maijs, 7:05 Atbildēt
BBatons
Kungs, kurš mūsu vārdā tagad apceļo Eiropu, nav mūsējais. Svešais...
11.maijs, 9:40 Atbildēt
SSīmanis
Saimnieki devuši uzstādījumi par galveno vaininieku WW-2 izraisīšanā noteikt SSSR, un Benis arī cenšas. Tikai tas neklapē ar faktiem. Vispirms derēja atgādināt par Hitlera plānu Ost, kur skaidri bija norādīts Austrumeiropas kolonizēšanas plāns. Un Staļins nekad neuzdrošinātos uzbrukt Vācijai, nezinot, kurā pusē nostāsies ASV. Pirms Pearl Harbor ASV bija neitrālas, un gan jau Staļins zināja, ka ASV investoriem pieder 40% Vācijas rūpniecības akciju. Bez tam šādā gadījumā Bija iespējams ātrs Vācijas un Anglijas miera līgums.
11.maijs, 9:41 Atbildēt
TTrakais
Hitlera un staļina nacisms rullē- vainīgi ir latvieši, ka sakāva bermontu un nosargāja ļeņinu. Būtu situši utainos- krievija būtu Latvijas guberņa un visi tir runātu latviski.
11.maijs, 10:32 Atbildēt
zzzzz
Hitlera Generalplan Ost bija pirmās versijas tapa jau pēc POlijas daļās iekarošana, un tālāk veidots kopš 1942 .. nevis Staļins no tabaidījās. Staļina, PSRS toties bija PUBLISKI plāni iekarot Eiropu (turpināt sarkano revolūciju) kopš 20-30 tajiem...
11.maijs, 10:38 Atbildēt
aak šis šausmonigais hitlera
plāns Ost...Dieva laime,ka mūs kolonizēja psrs.Varam katru gadu noraudzīties un noklausīties staļinistu gavilēs par izcīnīto uzvaru un ar šausmām domāt par plānu Ost.
11.maijs, 11:09 Atbildēt
AAhā
Precīzi sacīts!
11.maijs, 9:43 Atbildēt
GGeļa Ļevits
Pepedasters!
11.maijs, 9:43 Atbildēt
BBet pats galvenais
visā šajā Benīša kunga muldēšanā un faktu falsifikācijā nav pateikts.
Par to šie Rietumu "vēsturnieki" parasti klusē.
Ka Latvija PSRS sastāvā nokļuva TIKAI TĀPĒC, ka 1945 gadā tika noslēgts līgums starp Rūzveltu, Staļinu un Čērčilu par Latvijas atrašanos/iekļaušanu PSRS sastāvā.
Vienkārši ņirga nāk.
Ka 1939 gada līgums starp Ādolfu un Josifu tiek nosodīts.
(lai gan tā ilgums bija ap 1.5 gadu, bet ANALOĢISKS līgums starp ASV, PSRS, Apvienoto Karalisti, kura sekas bija Latvijas okupācija 45 gadu garumā, to šie "vēsturnieki" u.c. prostituēti žurnālisti, par to pat nerunā.
Bet tāds bija, un tapa viņš 1945 gadā Teherānā.
11.maijs, 9:44 Atbildēt
ffakts
iespējams, ka šādi tikai pierādās pašreizējo mēdīju pērkamība, jo kurš maksā, tas pasūta mūziku, un lētie žurnālistiņi kvieks, rukšķēs kā tik vajag, lai viesstrādnieku varondarbus celtu debesīs
11.maijs, 10:02 Atbildēt
zzza
tur raksti "Latvija PSRS sastāvā nokļuva TIKAI TĀPĒC" ka 1945 gadā ... Idiņ, kā tad ar 1939 slepenajiem protokoliem, un ienākšanu 1940? Jā, no vienas puses morāli netaisnīgi, ka ASV, Liebritānija ar vēl vienu karu neatakroja Austrumeiropu , ts.k. Baltiju no staļina, taču, katram savs krekls tuvāks, samierinājās ar komprormisu un PSRS sabruka pati ..50 gadus vēlāk...
11.maijs, 10:33 Atbildēt
SSkaidroju
>>> zza
joks tu tāds.
Tie 1939 gada slepenie protokoli bija spēkā tikai lidz bridim, kad viena no pusēm (konkrēti Vācija to 1941 gada jūnijā publiski lauza)
Pirms te saukājies, izlasi manu rakstīto, ka šis Molotova/Rībentropa pakts bija spēkā TIKAI !!!!!! 1.5 gadus.
Un galīgi šis līgums paputēja ar viena no figurantiem ( Ādolfa Hitlera) nāvi PIRMS Teherānas līguma.
Sāc lūdzu saprast vēsturi.
11.maijs, 13:54 Atbildēt
TTrakais
Ko man te saprast- psrs okupēja Latviju un punkts. Tāpat kā putins okupēja Krimu.
11.maijs, 17:38 Atbildēt
FFilips
nu vispār Krimā bija referendums, un cik tur 90+ % nobalsoja par pievienošanos KF. Tautas griba. Agrāk tas bija demokrātijas stūrakmens. Tagad es tā saprotu demokrātijas stūrakmens ir asv nacionālās intereses...
11.maijs, 17:48 Atbildēt
TTrakais
Filip, nu vispār Krimas teritorijā bija okupācijas karaspēks un tādiem referendumiem nav nekāda tiesiska pamata, brinos, ka šoreiz tikai 90% krievu armijas nobalsoja, parasti tie ir 110- 120%. Krievu armija nav tautas griba. Un ja skatamies starptautisko aspektu- krievija pārkapa parakstīto līgumu par Ukrainas teritorijas nedalāmību, tā vietā iebruka, krimā un to okupēja- to pateica tavs mīļais nacists putins, ka tā bija labi izplānota operācija. OBIKNOVENNIJ RAŠIZIM. Iztulkošu šo terminu- Rašizm radās krievijā vēl tālajā 2008, kad krievija iebruka Gruzijā, tas ir fašisma un nacisma krustojums krievu gaumē, kas vērsts uz citu valstu okupāciju.
11.maijs, 20:37 Atbildēt
DDerdz
Trakais. Krima gadiena piederēja etruskiem, baltu senčiem, turkiem, mongoliem, rusiniem, galicisiem, utt, kam tad isti kas pieder .. zeme nevienam nepieder, neesi šis zemes radītājs, tikai lietotājs .. kurš sevi iedomājies augstāku par visu savās domās, bet tā tikai ilūzija
15.maijs, 8:18 Atbildēt
FFilips
Tu tur biji? Pats redzēji vai Delfos palasīji un Panorāmā paskatījies?
Referendumā balsoja Krimas iedzīvotāji nevis armija. Nekādi pārkāpumi netika konstatēti. Tā bija Tautas griba, pievienoties Krievijai autonomā federācijas subjekta statusā. Tagad Krimā ir miers, kārtība, jauni ceļi, Krimas tilts, lidosta, darbs, algas, tūrisms, trīs valsts valodas un visi ir laimīgi.
Kas attiecas uz pievienošanas procesu, tas no ģeopolitiskā viedokļa bija absolūti nepieciešami Krievijas nacionālo interešu aizsardzībai, jo 2014.gadā kad asv organizēja pretlikumīgu valsts apvērsumu Kijevā, Porošenko apmaiņā pret viņu atbalstu bija apsolījis amerikāņiem atdot Krimu militārās bāzes vajadzībām. To nekādi pieļaut nedrīkstēja. Tie ir pierādīti fakti.
12.maijs, 8:04 Atbildēt
IInta
Vēsturi parasti pārraksta uzvarētāji - konkrētā gadījumā viss pēckara iedalījums un sadalījums aizsākās vēl TEherānas Konferencē un noslēdzās Jaltā. Brīnums, ka Jalta-2 tomēr vēl nav sanākusi, bet žvadzināt ieročus jau nu gan žvadzina...
:(
DIENAS CITĀTS
„Jaunieši no 9may.lv visu nakti pārvietoja puķes pie Atbrīvotāju Pieminekļa. Paldies jums par to! Uzvaras diena bija, ir un būs!” – eiroparlamentārietis Nils Ušakovs ar sajūsmu stāsta par jauno „Saskaņas” cīnītāju paaudzi. Un ir jau arī vieta lepnumam: spraunie cīnītāji salika visus lakstus smukās rindiņās, pa vidu izveidojot asiņainu padomju okupācijas simbolu – zvaigzni, kas atbilst sarkanarmijas „varoņdarbiem” otrajā pasaules karā. Ir vienalga, kādas puķes pa naktīm pārvieto visādi suskas, jautājums ir tikai tāds: kas viņiem galvā darās? Tā ir jau aiznākamā paaudze – pēc okupantiem, kas te palika pēc 1945. gada, - kas ienīst un nicina Latviju. Tā viņi ir audzināti ģimenē un skolā, un tāds ir valdīkļu klusējošais atbalsts šim procesam. Piektā kolonna še jūtas stipra: tai neviens netraucē ņirgāties par latviešiem, par Latvijas valsti un tās vēsturi.
- Elita Veidemane

Kas tad šamo te paaudzi ar visiem karotājiem atstāja - kašķiem un 6. kolonnai, ja ne tas pats Levi - tandēmā ar Ulman`, ka tik šiem pašiem & co labāk tas skaldi un valdi sanāk?
Par visu pārējo - kā tieši definēt lai "matus skalda" vēsturnieki... Tā kā laix būtu vienreiz no tās upurjēra lomas ar izkāpt... Cik tad ilgi un cik daudz var tās sēru dienas īsti būt?
11.maijs, 9:47 Atbildēt
IInta
Piebildei pie E.V. teksta - es uzskatu, ka 5. kolonna parasti ir pašmāju kangari. Tātad okupantu jeb kā tāgad ārzemēs - imigrantu pēcnācēji, jkuri vienmēr ir daudz patriotiskāki attiecībā uz savu etnisko tēvzemi un līdz ar to arī daudz radikālāk noskaņoti, kā tas vērojams arī konkrētajā gadījumā, ja reiz atstāja visus tos izdienasex-SU Baltijas Kara apgabala militāristus ar family, kas te gribēja pensijgadus aizvadīt, kuri šiem sākas tā, jau ap gadiem 40,- tie tomēr ir 6. kolonna.
11.maijs, 9:54 Atbildēt
IInta
Vēl te kādi citu ieteikumi:
youtu.be/U73s0zSHnCQ
12.maijs, 0:31 Atbildēt
PProtams
Vācieši ar saviem sabiedrotajiem eiropiešiem devās uzbrukumā padomju savienībai.
11.maijs, 10:02 Atbildēt
PPēc būtības
Bez simpātijām vai antipātijām kādai no pusēm.
Šo pasaules karu sāka Vācija, Hitlera personā.
Bet cietēji bija VISI pārējie.
Gan amerikāņi, itāļi, japāņi krievi, latvieši utt
Ikviens.
Ko personīgi ES Ādolfam nevaru pārmest, ES viņu varu par to pat uzslavēt.
Par to, ka visa šī procesa laikā viņš sauca židus pie kārtības.
Gods un cieņa viņam par to!
( es nezinu vai tie ir viņa vārdi, bet teiktais "Vēl 50 gadus pēc tam, kad beigsies šis karš, Jūs būsiet pateicīgi man par to, ko es darīju ar žīdiem."
Un tik tiešām, ir tā, ka 50 gadus pēc kara beigām pasaulē nebija karu un valstis netika masveidā apkrāptas/izzagtas no kādas sugas pārstāvjiem,).
11.maijs, 10:02 Atbildēt
IInta
Par kuro židu naudu ta sākotnēji tas viss brunošanās bizness tur tika rauts augšā?
Un vēl joprojām karš taču šiem ir vislabākais bizness - elan graujot (ieroču bizness, utt.), pelna pēc tam vius to sagrauto infrastrktūru, utt. ceļot...
:(?

Brīvbrīdim - par to noslēguma akordu vēl ar:
youtu.be/BOlGeFV0l4I
11.maijs, 10:19 Atbildēt
ZZēns
Palasot komentārus..liekas ka Letiņi ir ne tikai cietēji ,bet arī diezgan glupi,neizglītoti.Rakstā viss ir pareizi teikts.
11.maijs, 10:08 Atbildēt
ŠŠvejks
Kāds sakars Brāļu kapiem ar ww2 beigām? Vai tiešām plašajā un labi apmaksātajā padomnieču kordebaletā nebija nevienas, kura māķ lasīt un lietot kaut Vikipēdiju?
11.maijs, 10:12 Atbildēt
IInta
Par to "mūžīgo uguni" jau tajā konkrētajā Rituālā viss tas stāsts....
11.maijs, 10:21 Atbildēt
LLatviešu burti
Nujāāā'....
Ja kādai valstij dažādas frontes iet pāri vairākas reizes - šurpu turpu - un notiek dažādas okupācijas - tad nosaukt šādu karu par svešu ir stipri dīvaini....to var atļauties laikam tikai ārkārtīgi nezinošs vēsturnieks...
11.maijs, 10:27 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Patieso vēsturi raksta Dievs.
Cilvēki izmisīgi tekalē un pārrunā un uzskaita atsevišķus notikumus, bet nesaredz šo notikumu cēloņsakarības.
Tas ir līdzīgi kā sīki akmentiņi lavīnas sastāvā savā starpā spriedelētu par to, vai lavīna ir laba, vai arī nelaba.
Bet lavīnai tas... pie vienas vietas!
11.maijs, 10:43 Atbildēt
IInta
Atstātajiem vai valstī tagad ar TUA, kvotām, utt. salaistajiem tas arī
"pie vienas vietas", ja pat pašu zemē visu spēj tik vien kā.... iznīcināt:
youtu.be/dY8CiDb9vfU
11.maijs, 10:56 Atbildēt
LLiliana
Tas ir pilnīgi pareizi.
12.maijs, 16:30 Atbildēt
IInta
Pie viena atgādinot arī ar citām WW2 kara sekām - kādu Rezumē, kuru tagad arī labprāt vietējais te varnešu un šamo galms pārkāptu, lai tik saviem "saimniekeim" izpatiktu:
youtu.be/hQBH3toTxRU
11.maijs, 11:08 Atbildēt
AASV protektorāts Latvija
bens jau nebūs tas, kurš juridiski pareizi mums pastāstīs par vēsturi. Latvija tika okupēta 1940.gadā un okupācija turpinājās līdz 1990.gadam. 2.pasaules karā Latvija kā valsts nepiedalījās. Līdz ar to uz mums 8.vai 9.maijs neattiecas vispār.
11.maijs, 11:23 Atbildēt
QQ to Protektorāta pārstāvim
Vai uzticīgajam protektorātam sniegt šādu izsmeļošu atbildi ir ieteicis pats US valsts departaments? Vai arī šādas vēsturiski filoloģiskas gudrības ir smeltas kaut kur citur? Varbūt tās tapušas tepat – kaut vai Rinkeviča, vai Pabrika kungu departamentu kambaros, to radošo personību jegpilnajā sajēgā?
11.maijs, 12:18 Atbildēt