Komentāri: Afganistānas apbrīnojami neveiksmīgais un pasakaini dārgais "veiksmes stāsts". 1. daļa

26.08.2021. Bens Latkovskis
 
RRedziet
Kļūdījās tur, ka ieguldīja šo naudu "partiju" it kā "demokrātijā": tas ir tāpat, kā būtu izlējuši ūdeni smiltīs! Būtu ieguldījuši kādā jaunā dinastijā vai diktatorā (monarhijā - nosacītā vienvaldībā), gan Afganistāna plauktu, gan vara tur būtu stabila. Tagad atkal paies gadi 10 -20, kamēr tur izaugs jauns emīrs vai karalis...
26.augusts, 7:10 Atbildēt
PPravietisnejaukais
"Kur kļūdījās ASV politiskā šķira un to konsultējošā ekspertu kopiena?"
Kļūdījās tāpēc, ka , būdami nejēgas teoloģijā, nesaprata, ko nozīmē islāms.
Nakošajā rakstā? Nākošo rakstu ir jāraksta cilvēkam, kurš šo saprot, piemēram Leonam Taivānam.
26.augusts, 12:45 Atbildēt
IIdioti dod naudu
ok, rakstām projektus un apgūstam piķi. Bet sirdī paliekam katoļi, jehovisti vai islamisti. Tikko nauas plūsma apsīkst, atgriežamies pie vecās kārtības.
26.augusts, 19:00 Atbildēt
ddace
Nu beidzot visa pasaule redz kādi ASV hegemoni, slepkavu un alkatīgu muļķu zeme, kas drīz sabruks pavisam!
26.augusts, 11:19 Atbildēt
DDauņeksterminators
Dace, nesatraucies... vai tad "alkatīgie muļķi" palika zaudētājos? Cik cilvēku ASV kļuva par miljardu bagātāki šo 20 gadu laikā? A tu saki - muļķi...!
26.augusts, 12:47 Atbildēt
ssmiekli
Beidzot jau kuro reizi visiem pilnībā uzšņākt, kas tur, kaut kur noticis. Amerikāņi izspēlēja savu spēli, atstāja problēmu reģionālajiem spēlētājiņiem, un mierīgi sēdēs aiz okeāna, kā starpnieki menedžējot neizbēgamo ķīviņu ap Afganistānu. Turki, ķīnieši un tamlīdzīgi sīki šakāļi tagad varēs kasīties savā starpā, bet krievi, kā vienmēr, saņemt pa cepuri.
27.augusts, 7:40 Atbildēt
DDiāna
Nesabruks vienkārši afgāņiem talibi ir tas pats kas superkristiešu sekta īsti neder bet lai ir un ko tur padarīs tādas sistēmas der Rietumberlīnes princips varēja paturēt Kabulu .
26.augusts, 11:26 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Diāna, izlasi savu tekstu vēl pēc stundas un mēģini saprast, ko īsti gribēji sacīt!
PS. Kas ir "superkristieši" ?
26.augusts, 12:51 Atbildēt
rreliģiju māte
Latvietis gan to sapratīs,tas ir kādas reliģijas nesoš kodols,kur apkārtējo kultūrā nav nekādu vēstiriski iedīkļi šo reliģiju uzskatīt par sev piemērotu.Kristiešu reliģija nāk no citas klimatiskās joslas un tur dzīvojošās tautas kultūras,ko var saprast pēc Bībeles lasīšanas.Kur jaunais novēlējums ir saistīts ar veco novēlējumu un ar ebreju reliģiskiem rituāliem un saprašanu,kaut vai,ka aizskars pārplīsa,ka priesteris ir pakļauts cilvēka vājībā,ka tiks paaugstināts tā pat kā čūska tuksnesī,tieši tuksnesī,ku ebreji uz laiku ir atmestu no koka stubra,kuriem ir nocietināta sirds,bet pret kuriem ir tā viss lielākā labvēlība no Dieva.Tas viss ir priekš latvieša ir ļoti sveš,kas nekādā veidā nesaistās ar latviešu saprašanu,kur pie šīs rekiģijas arī ir jāatzīst ebreji kā Dieva izredzētā tauta,jāatzīst ka no dzimšanas jau esi grēcīgs.
26.augusts, 16:21 Atbildēt
VVienkāršs secinājums
Visas pēdējās iebrukšanas ir pierādījušas tikai to, ka nevajag nekur bāzties, bet katram tikai sargāt savu valstu robežas. Nelūgta ieiešana citās valstīs, kultūrās un mentalitātē ir kā nemākulīga iršu vai lapseņu pūžņa likvidēšana, kad lapsenes, kas iepriekš dzīvoja pēc savas kārtības, sāk lidot uz visām pusēm un dzelt. Ja nebūtu aiztiktas, dzīvotu savā pūznī un lielas briesmas neradītu. Bet tagad - bēgļi, teroristi-atriebēji, cilvēktiesības, dzīvības, nāves - viss vienā virpulī. Demokrātijas tēma tikai kā nevarīgs pīkstiens pa vidu...
26.augusts, 12:00 Atbildēt
CCik vēl reizes kāpsim
Diemžēl pasaules demokratizatori no Afganistānas neko nav mācijušies , sevišķi prāta apdalitie 50 gadu laikā pamanās uzkāpt uz Afganistānas grabekļa divas reizes !
26.augusts, 12:40 Atbildēt
IInta
Arī bez rezutāta, ja kas, cik ilgi pa turieni pirms vēl nemīcījās kāda bij. dižā jūras lielvalsts....
26.augusts, 13:13 Atbildēt
pprahtweeders
Lai saprastu, ar kuru galu darbojas Vidusāzijas iedzīvotāja prātiņš, tie, kas māk krieviski, izlasiet izcilā rakstnieka Sergeja Borodina ''Samarkandas zvaigznes'' triloģiju par Tamerlana pēdējo karu 1399 - 1402. Labāks par Jana ''Čingizhanu''. Puštuni pagaidām nav tauta, bet cilšu savienība un ''Talibans'' ir viņu Atmoda - vienotas tautas taisīšana. Katrai no puštunu ciltīm ir sava karadraudze - laškars, kas, kā senie latvieši pilskalnā, reizi gadā iet sist kaimiņus. Kopīga ciltīm ir valoda un noteikumu saraksts ''puštunvalla'', kas stipri atgādina krievu blatņu cietuma poņaķiju pasakas. Pašlaik Talibans ap 2/3 to cilšu ir apvienojis vienā karā ko apmaksā Pakistāna un tās sabiedrotā Ķīna. Kā nacionālisti, puštuni tālāk par tuvo kaimiņu sišanu pēc vecām tradīcijām neies. Vienīgais vīrs, kam pieleca ko darīt afgāņos bija Čingizhans, kas pavēlēja Geratas apgabalu iztīrīt no cilvēkiem. Drīz Pakistāna pati dabūs to trakonamu redzēt.
26.augusts, 12:47 Atbildēt
JJust me
Tāpat kā mūsu bāleliņi LV, arī afgāņi saprata, ka "apgūt" no ārpuses iepludināto piķīti ir ārkārtīgi izdevīgi...
26.augusts, 13:04 Atbildēt
IInta
Ta cits piķis viņiem tur daudz labāk sanāk un jau gadsimtiem ilgi ar. No tām magonītēm...
26.augusts, 13:16 Atbildēt
IInta
Paldies ;par rakstu.
Politinformācijas vietā MK no rītiem derētu palasīt priekšā....
Tāds nu ir tas "viesstradnieku" pienesums, lai ar kādā rangā un statusā nedižotos....
Ar savu bībeli svešā medresē nelien.... un tad vēl jezuītu alias globālistu papa ar jau ir paziņojis, ka notinas no darba un vairs nevar pavilkt to nastu. Tā kā pa lielam tie reliģiju - krusta vai arī pusmēness, kā nu kurā vietā, bet tie kari turpinās lidz kāda puse tomēr uzvar....KUr tādu problēmu it kā vēl nav, tiem iesūta šamo migrantus, lai arī iespringst.
26.augusts, 13:09 Atbildēt
KKļūda
Nu, un kādēļ ir jādobmā, ka kāds kļūdijās? Kādēļ nepieļaut, ka paredzēja šo iznākumu? Pašiem jau bēgļi nav jāuzņemt, to atkal izdarīs vecā, labā Eiropa.
26.augusts, 14:30 Atbildēt
rreptilis
Patiesībā - Afganistāna ir ""sašūta""no daudzām tautām...tāpat,kā Pakistāna...Indija..Irāka..Sīrija..Turcija..,kamēr netiks pārskatītas nejēdzīgi novilktās valstu robežas , konflikti nebeigsies ne Āzijā...ne Āfrikā. Vai nu nacionālās valstis ir jāiznīcina un valda Starptautiskās korporācijas...Bankas...u.t.t.
26.augusts, 15:04 Atbildēt
DDauņeksterminators
Reptili, šīs "bezjēdzīgās robežas" nodrošina to, ka ieroču ražotājiem un tirgotājiem ir peļņa līdz mūža galam.
Esi drošs, robežas netiks pārskatītas!
26.augusts, 15:11 Atbildēt
IInta
26.augusts, 15:41 Atbildēt
IInta
26.augusts, 15:44 Atbildēt
kkapteinis Acīmredzamība
It kā viņas tagad jau nevaldītu un tā sauktās "nacionālās" valstis nebūtu feiks. Turklāt, kas galu galā ir par zvēru "nacionāla" valsts? ikvienai valstij priekš normālas funkcionēšanas ir pilnīgi pie vienas vietas, pie kādas tautībiņas sevi pieskaita katrs biorobots.Maksā nodokļus, netaisi sūdus un nosprāgsti laicīgi, lai nenoslogotu budžetu, viss! Vēl kādus nieka 200 gadus atpakaļ lielākā daļā pasaules nevienam nebija mazākās sajēgas par nacionalitāti un tamlīdzīgiem jaukumiem, paši tā dēvētie latvieši sevi identificēja pēc miesta vai novada. Tādēļ neķer kreņķi par to, kas jau ir sen.
27.augusts, 7:50 Atbildēt
SShadowVoice
“Neredzu ne mazāko iemeslu, kāpēc mums būtu jāraud par absolūti korumpēta, tautā nemīlēta, atklāti uz ārzemju naudas un ārvalstu bruņotiem spēkiem balstīta režīma krišanu.”
Šo vajag teikt pat mūsdienu Latviju.
26.augusts, 15:25 Atbildēt
ppampālis
Tā sanāk, kad izlielās mērkaķim iemācīt lasīt.
26.augusts, 15:52 Atbildēt
llauķis
Masuds ir uzbeks ,nevis tadžiks
26.augusts, 17:04 Atbildēt
kko pīpē
Pandžšēras lauva Ahmads Šahs Masuds bija tadžiks.
26.augusts, 23:12 Atbildēt
PPirktspēja
No kurienes dolārobligācijai rodas vērtība.
26.augusts, 20:15 Atbildēt
kkas zin
tik tizlu iziešanu no Afganistānas...es teiktu, pat ne stulbums, apzināta nodevība...iespējams par ĻOTI LIELU NAUDU...indiete kamala tagad zirgā, Indija Ķīna Pakistāna...
26.augusts, 20:59 Atbildēt
ddomele
pēc šī gājiena man nav ne mazāko šaubu, ka sadarbība ar aizokeāna stratēģisko partneri būs mūžīga
27.augusts, 0:04 Atbildēt
JJūlis
Pakistānas mullas spēja pārtrumpot ASV ielikteņus. Bez mullu patriekšanas nekas nevar sanākt. Demokrātiju mullas uzskata par zaru, uz kura tie tiks pakārti.
27.augusts, 7:56 Atbildēt