Komentāri: Afganistānas apbrīnojami neveiksmīgais un pasakaini dārgais "veiksmes stāsts". 2. daļa

27.08.2021. Bens Latkovskis
 
kkauns
ko saka mūsu visi sarkanie bidona pielūdzēji????????????ilgi nebija jāgaida, vai ne??????????????????????????????????
27.augusts, 9:16 Atbildēt
dde Soto
bet man ir jauni stringi [ iereec ]
27.augusts, 9:59 Atbildēt
dde Soto
bet no bailēm jau pilni , smirdu !
30.augusts, 7:33 Atbildēt
HHarijsunMegana
Tad jau Tu vari laist gāzes dažādās toņkārtās! vai vari atskaņot "Odu priekam"?
27.augusts, 16:09 Atbildēt
PPareizaisjautājums
Vai jūs tiešām esat pārliecināti, ka TIE , kuri organizēja ASV iebrukumu Afganistānā pirms 20 gadiem , ir piedzīvojuši neveiksmi?
Kā jums šķiet ?
27.augusts, 14:22 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Uzsākt sarunas ar jauno Kabulas režīmu pēc iespējas ātrāk, nevelkot garumā ... izklausās laba ideja, bet arī tā pakļūst zem paša autora novilktā mēra.
Mēs domājam, ka musulmaņi par to tikai sapņo, kā sākt sarunas ar mums un pārveidoties pēc mūsu prāta.
Musulmaņi gan sapņo sākt sarunas , bet, lai izsūknētu no Rietumu "pasaules uzlabotājiem " pēc iespējas vairāk naudas.

Jo viņi rietumniekus uzskata par Šaitana aģentiem un sevī spriež, ka labs bālģīmis ir miris bālģīmis.
Viņi mūsu mēģinājumus sarunāties principā vērtē tāpat, kā triju meitenīšu tēvs vērtētu kaimiņos ienākuša pedofīla mēģinājumus sarunāties ar viņa meitiņām... .

Tāpēc, ja kāds patiešām godīgi vēlas atrast racionālāko attieksmi pret Afganistānu ... lieciet viņus pilnīgi mierā! Lai viņi vārās paši savā sulā!
27.augusts, 16:07 Atbildēt
GGht
gudrs komentārs! tādi ir vairuma musulmaņu uzskati, viņi baltos/ rietumus uzskata par slaucamām govim un ir pārāk neizglītoti, lai saprastu kautko vairāk par valsts attīstību, demokrātiju utt. asv centieni nav vainagojušies ar panākumiem neviena valsti kur gāzts diktaors. Tuklīdz parādās investīcijas tā atsevisķas personas tās sāk grābt sev. vai tad Latvijā ir savādāk. Vai mums eksistē jēdziens sabiedrība, tauta, valsts, varbūt kultūras kontekstā esam vienoti, svaādākkatrs par sevi. ko var gribēt no tumsoņām, kas dzīvo kalnu būdās un daudzi no viņiem nemāk ne rakkstīt ne lasīt.??? Afganistānā nav civilizācijas tur vairākos re'gionos joprojām ir pirmatnnēja iekārta. Un cilvēki spriež primitīvi. ASV kaut arī ieguldijanenormaļus līdzekļus tomēr nenodrošināja to izlietojuma kontroli. tāpēc tiesiskas valsts vietā uzplauka korupcija un sadrumstalotība, soc. nevienlīdzība.
29.augusts, 3:48 Atbildēt
ļļuļa
ņemot vērā, ka jeņķi kabulas universitātē bija ieviesuši dženderisma mācību, nav brīnums, ka afgāņi sagribēja atpakaļ taliban.
27.augusts, 9:25 Atbildēt
YYANKY GO HOME arī no LV
Jeņķi turpināšot savu misiju Afganistānā - viņi bēgšot vēl intensīvāk :D
youtu.be/sc9DIXTVz_U
27.augusts, 9:58 Atbildēt
EEduards
Ne visu var iekarot, ne visu var nopirkt, ne visur uzdīgs "amerikāniskā kultūras sēkla".
27.augusts, 10:14 Atbildēt
AApbrīnojami
Man visvairāk patika kā ukraiņas kara kalpi lūdza glābiņu krievu okupantus lai izglabtu savu dārgo kažoku , zeļonkai par viņiem bija nospļauties ! Ceru dzimtene viņus gaida karātavas par nodevību ....
27.augusts, 10:32 Atbildēt
pprahtweeders
Vislabākais moments rakstā - piezīme par amerikāņu pārliecību, ka visiem jādzīvo kā viņiem. Tas lieliski redzams jeņķu sci-fi - stāsti par tālu nākotni, kur citā galaktikā visas cilvēces pārstāvji brokastīs patērē kornfleikus vai poridžu un orandždžūsu, labi vēl, ka ne tēju ar pienu. Anglosakšu civilizācija ir anomālija, kas principā atšķiras no pēc romiešu likumiem dzīvojošās Eiropas un laika gaitā atšķirības tikai pieaug. Par nelaimi cilvēcei, tieši anglosakši bija galvenie kontaktieri starp balto un citām rasēm. Te aprakstītās šausmas raksturīgas ne tikai afgāņu zemei, bet visām bijušajām angļu-jeņķu kolonijām, kur vietējiem sajauca galvu un tad vienā dienā pameta likteņa varā jau izveidotu kolaborantu slāni, kam nācās vai nu mirt vai ņemt varu. Paldies, šoreiz par lietu.
27.augusts, 10:46 Atbildēt
AAnsis
tējai ar pienu, starp citu, nav ne vainas
27.augusts, 18:17 Atbildēt
LLeons Taivans
Ben, super, Tu raksti kā kvalificēts un absolūti godīgs Austrumu pētnieks. Saku to, kā šīs nozares profesionālis
27.augusts, 11:19 Atbildēt
JJuris Dzelme
Paldies profesoram par atbalstu labam rakstam. Ļoti izsmeļoši un pamācoši. Paldies autoram.
27.augusts, 16:08 Atbildēt
TTaleirānsaleksandrovičs
Leon, bet Tu taču saproti, ka jārok vēl dziļāk, līdz pat garīgajiem iemesliem... .
27.augusts, 16:51 Atbildēt
jjuris
palaujaties vairak uz baidenu, karinu un visiem vina ministriem ka rinkevics, golubeva, un jusu valstele parvertisies par pilnigu to pasu ko afganistana. Pirmais ko no bernibas jenkistanija iemaca ir muldet absolutas glupibas un melus ar smaidosu un parliecinosu gimi un otrais ko iemaca ir nekad neuznemties atbildibu par sevis pirma rezultata izdarito bet begt projam un tresais - likt visiem parejiem tikt gala ar sekam, kas viss perfekta seciba notiek latvijas gadijuma.
27.augusts, 12:00 Atbildēt
IInta
Labs. Par expertiem un "zinātni" arī trāpīgi....
:))
27.augusts, 12:06 Atbildēt
EEdgars V
Lielisks pārdomāts un argumentēts viedoklis, kas patiesi raksturo to,kas un kāpēc tieši tā ir noticis Afganistānā. Sen nebiju kaut ko tik pamatotu lasījis. Paraizs jau ir vecais teiciens par "savu dziesmu grāmatu svešā baznīcā" . Žēl, ka arī amerikāņiem tā "atklāsme" nāk tik sāpīgi un krietni par vēlu. Nopietna tēma būtu vietējo afgāņu "kolobracionistu" tālākais liktenis. Spriežot pēc izmisīgajiem viņu centieniem visos iespējamos veidos "pamest valsti" varētu teikt , ka "suns zina, ko ir ēdis". Jautājums būs cik nopietni talibanieši vēlēsies viņiem atriebties par nodevību, un kā tā "atriebe" izpaudīsies nākotnē. Vismaz publiski izskanējušās taliban līderu runās "atriebe" netiek solīta, bet laiks rādīs... Gaidīsim rakstu turpinājumu situācijai attīstoties.
27.augusts, 12:13 Atbildēt
jjojo
Diemžēl atklāsme nekāda nav nākusi, diez vai viņi ir sapratuši par savu dziesmu grāmatu. Drīzāk ir mainījušies finansiālie aspekti- gan jau "glābs" citu valsti. Ir jāsaprot, ka ASV tie bija nevis izdevumi, bet gan naudas aprite- ASV ir vieni no lielākajiem ieroču ražotājiem pasaulē, ja ne lielākie, bet ieroči ir noderīgi tikai tad, kad šauj. Tā ka labdarības no ASV šai ziņā ir maz. Es domāju, ka aiz visiem ASV centieniem civilizēt afgāņus, par 80% bija finansiāla interesese. Varbūt pat 90%
29.augusts, 10:10 Atbildēt
DDace
Labs raksts. Neuzķerties uz mušpapīra. Katrs jau pūlas savu vecumdienu labā.
27.augusts, 12:41 Atbildēt
IInta
27.augusts, 14:12 Atbildēt
IInta
Tas jua tik vien kā par to parasto "veiksmes stāstu"....
27.augusts, 14:48 Atbildēt
IInfor
Īsti , kremļa masziņu cienīgs raksts .
Nav viss tik sekli ,lai vai kā gribētos .
27.augusts, 16:36 Atbildēt
IInfor
Tas tik no mūsu skata punkta , liekas ka viss ir zaudēts.
27.augusts, 16:38 Atbildēt
IInfor
Cipariem vairs nav nozīmes
27.augusts, 16:39 Atbildēt
IInta
Vēl te kāda iracionālā izpēte par tēmu:
youtu.be/39X0NWbnJEY
27.augusts, 17:13 Atbildēt
AAija
...taču ,, kultūrvēsturiskās saknes " ( Bens Latkovskis ) ASV varenie globālisti nekautrējoties un bez žēlastības cērt , kur vien tiek tām klāt . Negribi dzīvot kā aizcirsts koks - kļūsi par antiamerikānistu - antiglobālistu...
27.augusts, 18:39 Atbildēt
SShadowVoice
Labs. Labs raksts.
Tīri vai jābrīnās, ka šajā ASV kolonijā kaut ko tādu vispār riskēja publicēt. Kur nu vēl pieliekot klāt faktu par nazistisko populāciju, kam ASV sazombēja smadzenes.
Respekt autoram.
28.augusts, 21:36 Atbildēt
zzvaniķis
Dažreiz rakstītais var pārtapt par ideju,kur idejā viegli mainās darbojošās personas,kur pati ideja no tā neko nezaudē,kur esošais raksts arī ir tāds.Kur šo ideju pašā mazākā izspausmē var attiecināt uz cilvēka saprašanu par otru cilvēku,kurš dzīvo kaimiņos.
29.augusts, 2:41 Atbildēt
AASC
par rietumu un austrumu kultūru nesaderību varētu pastrīdēties. Talibans pirms 2000 gada saimniekoja arī AAE. un tagad ši valsts ir pacēlusies ir viena no turīgākajām, draudzīgākajām, gan rietumiem, gan Krievijai, gan Turcijai, gan asv, neskatoties uz visām kultūras un reliģijas atšķirībām. Prakstiski visas bagātās naftas tsk. musulmaņu valstis ir civilizētas un problēmas pasaulei nerada. Arābi paši savās mājās ir saimnieki, nopērk speciālistus/ smadzenes no GB, Vācijas,.... un ir ieviesuši savā valstī kārtību, kādu vēl var pameklēt. Afgāņi nabadzīga tauta, nav spējuši pacelties ne ar savu opiju, ne asv triljoniem un nekad nespēs, un tas pat nav izskaidrojams kāpēc, vai nu mentalitāte, vai iedzimts vergu gēns. Ir tautas, kurām nekas nepalīdzēs kļūt no tumsoņām par cilvēkiem, nekāda nauda. varbūt tas ir vēsturiski, bet neizskaidrojami. tas pats par ES dalībvalstīm ,citas zied un plaukst eksports aug, inovācijas jaunas tehnoloģijas, smadzenes, citas nīkuļo un slauc naudu no tām, kuru ekonomika nostabilizējusies. 30 gadi ir brīva LV un kas uzvcelts, panākts, valstī, ? migrācija procentuāli tāda pat kā afganistānā un ieguldītais es nauda tutū, tāpat kā afganistānā. Kautkāds zināms labklājības līmenis ārēji ir sasniegts, bet tā pati korupcija un beztiesiskums, tas pats demokrātijas trūkums. šo tēmu varētu izvērst, bet tad vietas šajā ailē nepietiktu
29.augusts, 13:08 Atbildēt