Komentāri: Ticība Lielajai uzvarai kā Krievijas reliģija

17.05.2020. Juris Paiders
 
ggaribaldi
Krievijā arī pareizticība ir uztaisīta par propagandas - hibrīdkara ieroci, tāpēc tur ateisms plastiski savienojas ar lielkrievu šovinistiem ērto propagandas kara instrumentu pareizticīgo reliģiju un krievu pasaules ateisti sevi nereti mēdz dēvēt par pareizticīgajiem ateistiem...
17.maijs 2020, 12:10 Atbildēt
vvispār
nevar saprast ko tie krievi svin,gorbičevs pārdeva un nodeva visu viņu lielo uzvaru un pat visas Pētera Lielā uzvaras.
17.maijs 2020, 12:13 Atbildēt
ggarlībs
Gorbačovam krievu pasaule vēlas uzkraut visu atbildību, bet patiesībā tas sarkanās Krievijas impērijas (PSRS) sabrukums bija karmiska padarīšana - tas bija PSRS liktenis. Gorbačovs un co līdz pēdējam vēlējās PSRS saturēt kopā un Gorbija mērķis bija uztaisīt Ļaunuma impērijā tikai kosmētiskas pārmaiņas, lai Rietumu plutokrāti notic un sniedz Padomijai materiālu palīdzību - uzstāda brūkošo monstru uz kājām, bet pēc tam... Pēc tam līdzīgi kā Staļins atkal Gorbijs vai kāds cits krievu pasaules vadonis perinātu plānus kā visu pasauli vai vismaz sākumā Eiropu iekarot.
17.maijs 2020, 12:22 Atbildēt
hha ha
tā karmiskā rietumu palīdzība laikam bij rojālspirits un buša kājiņas apmaiņā pret mūža rubļu iekrājumu absolūto devalvāciju,laikam izdevīgāks būtu otrs variants,jūs paši zināt kāds.
18.maijs 2020, 11:38 Atbildēt
kklauzevics
Krievijā 9. maijs ir jau sen nevis tikai uzvara pār nacistisko Vāciju un fašistisko Itāliju, bet kā simbols krievu pasaules - lielkrievu šovinistu uzvarai pār visiem tiem, kuri Krievijas impērijai - krievu kārtībai nav ērti un izdevīgi.
17.maijs 2020, 12:14 Atbildēt
vvispār
kāda jēga no uzvarām ,ja ir zaudēts absolūti viss.
17.maijs 2020, 12:16 Atbildēt
EEdge
Paideristu satraukums ir pamatots, to ikviens, kas vēsturi vismaz pamatskolas līmenī zina, saprot:" "Viena pagale nedeg - Žanis Lipke spēja aizdegt arī citus, iedvesmojot četrus gadus [1941-1945] ilgajam ikdienas varoņdarbam. Viņa piemērs palīdz saskatīt līdzcilvēkā absolūtu vērtību, neraugoties uz tautību vai reliģisko piederību un laikmetu," teikts balvas "Sudraba paegle" pieteikumā.“Kad mūsu sabiedrības apziņā nevis Herberts Cukurs, bet gan Žanis Lipke būs kļuvis par latviešu tautas nacionālo varoni, tad varēsim teikt, ka Latvijā patiesa cilvēkmīlestība un patiesa demokrātija ir uzvarējusi," tā Marģers Vestermanis, kurš pats piedalījās cīņā pret absolūto ļaunumu - un ne jau Ā.Hitlera un nacistu pusē.
17.maijs 2020, 12:15 Atbildēt
EEdge
Balvas nosaukums - Sudraba pagale, kuru Žaņa Lipkes 118. dzimšanas dienā Ž.Lipkes memoriāls piešķīra M.Vestermanism.
17.maijs 2020, 12:19 Atbildēt
ddarvins
Otrā pasaules kara lielākais sasniegums bija tas, ka staļiniskā Krievija (PSRS) neitralizēja nacistisko Vāciju, bet nacistiskā Vācija staļinisko Krievijas impēriju (PSRS) un ne viens ne otrs monstrs visu pasauli nespēja iekarot...
17.maijs 2020, 12:28 Atbildēt
ppagale
Tas ir tik simboliski - Lipke glāba laventus, karginus un krasovickus, bet šie savukārt - letiņu naudu ...
17.maijs 2020, 12:28 Atbildēt
AAstorium
Krievu propaganda nodarbojas ar demagoģiju, kad paziņo, ka alternatīva PSRS okupantiem varēja būt tikai vēl it kā sliktākie nacistiskās Vācijas okupanti... Nē, Otrajā pasaules karā PSRS neitralizēja nacistisko Vāciju un hitleriskā Vācija PSRS un, ja PSRS būtu vēl vairāk novājināta, tā būtu bijusi spiesta no Austrumeiropas pēc nacistiskās Vācijas sakāves atkāpties. Lūk, kāda būtu bijusi tā alternatīve.
17.maijs 2020, 12:41 Atbildēt
EEdge
H.Cukuru neviens neglāba, to vajadzētu pašlaik atcerēties tiem, kas ņem naudu par "smadzeņu skalošanu".
17.maijs 2020, 12:36 Atbildēt
tte redzams
kur noved krievreliģiskais fanātisms..Cilvēks pilnīgi apjucis.Kāds gan sakars Cukuram ar Krievijas reliģiju?Ja jūs bandītu bars iemānīs lamatās un zvērīgi noslepkavos,jūs arī neviens neglābs,jo nevienam tas nebūs zināms.
17.maijs 2020, 13:39 Atbildēt
EEdge
Ja ne RU reliģija, tad Cukuram kopā ar dr. Mengel nebūtu jābēg uz D-Amerikas džungļiem. Turieties tālāk no "krievreliģiskā fanātisma", īpaši pēc notikušā Krimā un Donbasā.
17.maijs 2020, 18:55 Atbildēt
mmoptvojujaķ
Pārāk nopietna tēma jokainam propagandas rakštelim. Krīze, ēst gribas visiem, tomēr šoreiz, Juri, garām podam! Grīda pludo ...
17.maijs 2020, 12:25 Atbildēt
zzi ko
Tā ir pārāk nopietna tēma tikai vatņikiem - propagandistiem, kuru uzdevums ir patiesību slēpt, jo tā ir krievu pasaulei neērta, neizdevīga...
17.maijs 2020, 13:33 Atbildēt
tto zi ko
Tev tā vate laikam ausīs, degunā, mutē un, kazi, arī kājstarpē?
17.maijs 2020, 15:39 Atbildēt
rrotnijs
Vispār beidzot gods un slava Jurim Paideram; viņš ar šo rakstu parāda, ka var nebūt tikai krievu pasaules ietekmes aģents, bet gudrs, analītisks un bez aizspriedumiem un fanātisma cilvēks. Varbūt viņš līdzigi kā Krievijā Ņevzorovs savu agrāko kursu mainīs un kļūs par nesavtīgu patiesības meklētāju - garīgo un politisko zinātnieku - fenomenu savā jomā?
17.maijs 2020, 12:34 Atbildēt
EEdge
Kas maksā - tas mūziku pasūta! Paiders jau kopš Dienas Biznesa pirmsākumiem 90. gadu sākumā turas pie liberastu ideoloģijas pamatprincipiem - un var kļūt gan "sarkans", gan "balts", gan "sarkan-balt-sarkans", gan "melns", gan krāsoties visās varavīksnes krāsās.
17.maijs 2020, 12:40 Atbildēt
hhazārs
Diemžēl Paiders agrāk turējās tikai laikam pie krievu pasaules interešu aizstāvēšanas. Ja viņu būtu interesējusi tikai nauda, tad viņš būtu varējis dot ārā arī pretēju viedokli, jo vai tad nu nebija, kas par to maksātu? Piemēram, Jaroslavs Hašeks (Šveika autors) savā laikā strādāja vienlaikus vairākās pretējas ideoloģijas avīzēs un zem dažādiem pseidonīmiem pats sev ļoti augstā līmenī oponēja - strīdējās - lamājās - kļuva par dažādu pilnīgi pretēju politisku strāvojumu īslaicīgu līderi... Lūk, tā veikls žurnālists var taisīt sev "kāpostus"..., ja viņam pats galvenais ir uztaisīt, "sazīmēt" sev piķi...
17.maijs 2020, 12:57 Atbildēt
EEdge
" Kas man maksā, tam es līmē !" k/s Pie bagātās kundzes. Nevainosim ne žurnālistus, ne Čaka ielas meičas - galu galā liberastu sistēmā var izdzīvot un uzdzīvot tikai tie, kas spēj pārdot un pārdoties par visaugstāko cenu. Lai Paideram veicas lohu ķeršanā!
17.maijs 2020, 18:57 Atbildēt
oopis no laukiem
Varbūt būtu laiks vairāk pievērsties Latvijas problēmām,nevis priecāties par Krievijas neveiksmēm,kuru aizsegā globālistu manipulatori ar mums atļaujas darīt visu,kas tikai ienāk prātā. Tad var sanākt tā,ka vienā jaukā,vai pareizāk sakot traģiskā dienā apjēgsim,ka esam padarīti par čipētu dzīvnieku pūli,bez jebkādām tiesībām uz brīvību un neatkarību ,jo mūsu ķermeņos ,kas ir Dieva radīti ar visu dzīvei nepieciešamo,ieskaitot tādus identifikācijas un atpazīšanas indikatorus kā DNS ,pirkstu galu svītru kodus un daudz citu pagaidām mums vēl neapzinātu indikatoru,SĀTANISTI ir jau instalējuši mūsu ķermeņos savus 666 sātaniskos čipus un vakcīnas ar sātanisko ideoloģiju,kas pārvērtīs mūs par vadāmiem bara dzīvniekiem. Šaubos vai Dievs ir devis Bilam Geistam pielaidi "uzlabot" Dieva darbu radot ,pēc Bila domām, nepilnvērtīgu cilvēku?
www.youtube.com/watch?v=i6k533tjO5c
17.maijs 2020, 13:18 Atbildēt
ppaga
Un tu laikam gribi paust, ka putinisms - lielkrievšovinistiskā Krievijas impērija, ja visā pasaulē sāksies čipizācija, savus iedzīvotājus nečipizēs - radīs sev problēmas, lai Kremlis varētu mazaķ efektīvi savus vatņikus pārvaldīt un tāpēc laikam bijušajām kolonijām vajadzētu fiksi, neskatoties uz kolonizāciju, rusifikāciju un krievu kārtību, padoties un kļūt par Ļaunuma impērijas molekulām?
17.maijs 2020, 13:27 Atbildēt
hhazārs
Vidusmēra cilvēks nespēj kļūt empātiski par daudziem... Pārcilvēks spēj uz visu bezkaislīgi palūkoties un kā aktieris attēlot vienu, otru, trešo un vēl, cik vajag, pat pilnīgi pretējus viedokļus. Tā dara, piemēram, izcili rakstnieki, scenāristi, režisori, mākslinieki, pedagogi, politiķi u.c. radošu profesiju ģēniji.
17.maijs 2020, 13:21 Atbildēt
tticīgais
Bez ezoteriskas domāšanas - maģiskām spējām - okultā talanta laikam empātiski izprast - kļūt uz brīdi par citiem nebūs iespējams.
17.maijs 2020, 13:43 Atbildēt
EEižēns
Tā nu tas ir. Bet būsim objektīvi.
Vašingtonas impērijas dibinātāju paraugam sekojošās Hitlera Viseiropas Impērijas sagraušanā ļoti liela loma bija Hitlera tā arī neuzvarētajai Dienvidslāvijai. Vienīgajai, bez Padomju Savienības. Visas pārejās Eiropas valstis Hitlera spēka spiediena rezultātā sabruka kā tādi kāršu namiņi. Arī to pašus britus salu izglāba tikai Padomju Savienības (un Dienvidslāvijas) tautu spēks un griba. Dienvidslāvu tautu upuri (1.5 miljoni) vairāk uzvaras nodrošināšanai bija divreiz lielāki, kā savu savtīgo imperiālistisko interešu nenodrošināšanai karā ar Hitleru iesaistījušies, galīgi ne izšķirošu (tādējādi - nenozīmīgu) lomu spēlējošās tagad jau it kā mirusī, bet joprojām ar lieluma māniju sirgstošais Londonas establišments (kā franči saka – perfidious Albions) un tagad savus cilvēci žņaudzošos un izsūcošos taustekļus totāli izpletusī Vašingtonas totalitārā, visu zemeslodi cieši caurvijusī, visur Sātana Republikānisko Demokrātiju ieviesošā Impērija.
Tādi ir tie vēsturiska patiesība, un neapstrīdami fakti (kaut vai gana objektīvajā ASV autora Roderick Stackelberg darbā “Hitler’s Germany, 260 lpp.).
Bet Hitlers jau bija tikai upuris, faktiski – Londonas un Vašingtonas būtības atdarinātājs. Jo ideoloģiski Hitlers ar cilvēces resursus neiedomājami izsūkušās Vampīridkās Londonas un rasis tās izveidotās Vašingtonas Impēriju bija ļoti tuvs. Un tikai atdarinot gribēja Austrumu virzienā izdarīt to, kas tika izdarīts ar to pašu Ziemeļamerikas kontinentu. Proti - nolaupīt un piesavināties milzīgas teritorijas; daļu to cilvēku iznīcināt, daļu transformēt vergu statusā. Un tā “karošana” ar UK un ASV ar Hitleru šiem pašos pamatos ļoti radnieciskajiem režīmiem pēc Hitlera atzinuma faktiski bija tikai tāds abpusējs neliels “pārpratums”. Bet īstais klupiens, jeb nāves deja, bija “uzraušanās uz Padomju Savienības un Dienvidslāvijas valstīm. Tas Hitleram bija liktenīgi
Tiesa Londona un Vašingtona un arī proamerikāniskās., tātad – kvazihitleriskās Merkeles Vācija ir guvušas jau gandrīz pilnīgu revanšu. Kā nupat publiski ir izteicies Maltas ārlietu ministrs – Merkeles (ne ekskanclera Šrēdera) Vācija ar Eiropu ir iespējusi to, ko pilnībā neiespēja pat Hitlera Vācija. Faktiski visa Eiropa ir “drošās rokās” - sanaidojot Dienvidslāvijas tautas, un sabombardējot Belgradas cilvēkus. Un tikai tās spēks no tāda paša likteņa ir paglābis arī Krieviju.
Bet tā naidošana turpinās. Un cik viegli cilvēki ir atsvešināmi un sanaidojami rāda pašreizējā krīze. Šoreiz totāli sēta vīrusa veidā. Vai tas attiecībā pret cilvēci būtu ģenerālmēģinājums pirms Final Solution? Bet ieguvēji atkal būs tie paši. Cilvēki, esiet modri!
Iestādiet rozes zemē nolādētajā!
17.maijs 2020, 13:58 Atbildēt
AAbet
Eižēn, tu savā krievu pasaules propagandā nepieminēji, ka Staļinam komunistiskā Dienvidslāvija ar savu no Maskavas neatkarīgo kursu kļuva par lielāko ienaidnieku; Staļins nosauca Dienvidslāviju par fašistisku valsti un vairākkārt mēģināja Brozu Tito nogalināt, bet pa to laiku, kad padomju armija bija okupējusi - "atbrīvojusi" ziemeļaustrumdienvidslāviju, tur padomju "atbrīvotāji" izvaroja, aplaupīja, nogalināja tūkstošiem dienvidslāvu sievietes. Brozs Tito pat sašutumā dabūja sūdzēties Staļinam, ka padomju okupanti bija izvarojuši pat Tito jauniņo sekretāri, kura bija sūtīta uz padomju štābu ar speciālu ziņojumu. Staļins atbildēja, ka tas nav nekas slikts - atbrīvotājiem tā ir pieņemts... Un vai tad ASV un Anglijai bija padomju un hitleriskais monstrs jānovājina pirms laika? Ideāli bija jādod iespēja tiem abiem monstriem vienam otru novājināt; citādi rietumiem būtu pašiem vēl vairāk jātērē spēks karā ar staļinisko Krieviju (PSRS) vai nacistisko Vāciju. Kādēļ tas rietumiem bija vajadzīgs? Pēc kara Čērčils tāpat bija spiests atzīt, ka nokauta nepareizā cūka...
17.maijs 2020, 14:35 Atbildēt
ggaribaldi
Brozs Tito baidoties no Staļina uzbrukuma bija spiests kādu laiku mobilizēt un speciāli sagatavot dienvidslāvu tautas armiju. Hruščovs ar Brozu Tito izlīga - piecieta, ka Dienvidslāvija vēlas savu nevis absolūti Kremlim pakārtotu kursu.
17.maijs 2020, 14:53 Atbildēt
ccaunas cepure
Eižeņa onkul, kā krievu pasaule, tā serbi pēc Otrā pasaules kara parādīja, ka neko nav no kara ciešanām mācījušies un turpināja besīt ārā - kolonizēt, pārkrievot, pārserbot, iebaidīt, represēt savā impērijā pakārtotās tautas. Un tad ap 1991.g. sabruka kā PSRS, tā Lielserbija (Dienvidslāvija), bet daudzi lielkrievu šovinisti un serbu nacionālisti turpina pēc inerces dzīvot pagātnē - tad, kad varēja nesodīti kolonijām čakarēt smadzenes...
17.maijs 2020, 15:12 Atbildēt
tto Eižēns
nepird slapju!
21.maijs 2020, 9:40 Atbildēt
DDerdz
Tad kad mēs visi būsim aizsaulē, tad iespējams Dieviņš pastāstīs patiesību kā bija un kāpēc tā nevis tā kā jūs tagad domājat un spriežat.
17.maijs 2020, 14:32 Atbildēt
jjauna reliģija
Tas tiesa,jo pēc kara vismaz gadus 20 nebija nekādas uzvaras pielūgšanas.Galvenais uzdevums ir nevis diskutēt par to,kā tur bija vai nebija,bet risināt Problēmu,par kuru runā autors.Kurš atbildēs par šīs reliģijas izplatīšanos un tā sekām mūsu pašu valstī?Ja tūkstošiem ļautiņu gatavi riskēt ar savu veselību un dzīvību/pandēmijas apstākļos/,lai dotos uz "svētvietu" ar sarkanām neļķēm.
17.maijs 2020, 14:52 Atbildēt
bbazilks
Lielrievu šovinisma - krievu pasaules revanšisma problēmu varētu atrisināt starptautiska tiesa pret Kremli - putinismu un postošo okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas, sarkanā terora seku likvidēšana bijušajās PSRS kolonijās, bet līdz tam atliek tikai pa tukšo bazarēt un meklēt nožēlojamus kompromisus - liekuļot - izlikties par muļķiem...
17.maijs 2020, 14:58 Atbildēt
FFakts
9.maijā priekšvakarā un arī pēc tā- visi izlikās par muļķiem: Kariņš, Levits, SAB, Drošības denests, Policija u.c.
17.maijs 2020, 20:17 Atbildēt
llatvietis
Pastalnaciķiem krievu uzvara ir kā nazis pa olām, tagad kviec kā aizkauti sivēni ,jo paši tik to vien prot, kā apzagt tautiešus un laizīt jeņķu zābakus!
17.maijs 2020, 15:33 Atbildēt
ccik var saprast
Krievijas (PSRS) čuvaki, bet staļiniskās Krievijas (PSRS) čuvakiem bija jāneitralizē hitleriskās Vācijas čuvaki... Kad tas bija izdarīts un ne viens ne otrs monstrs cilvēci neapdraudēja, tad visi čuvaki varēja būt brīvi - noiet no skatuves..., bet, lūk, vatņikiem bija tas viss par maz un viņi vēl pēdējiem spēkiem mēģināja un pat vēl tagad cenšas iekarot kādu kaimiņtautu. Un tad viņi brīnās, ka viņus neviens nevar ciest..
17.maijs 2020, 16:00 Atbildēt
GGeo
Tikpat labi šajā rituālā ikviens var staigāt ar Borisova,Kapska vai Krištaļeviča foto -viņiem vajadzīgas masas,kuras paaudžu paaudzēs aicinās neaizmirst šo vēstures faktu.
varbūt ne īsti par tēmu,bet tomēr - visu cieņu god.Skrīvelim,kurš savulaik Ādažu poligonā nometa zemē savu armijas ausaini un ar kirzoviku to kārtīgi noštaukāja.Procesu redzēja kapskis,pēc kura ziņojuma studentu izmeta no augstskolas. Cik saprotams,viņš neko nenožēloja vai arī nekļuva par stukaču,kā dažs labs.. Respect !
17.maijs 2020, 19:02 Atbildēt
LLapa
Pirms 80 gadiem PSRS diktators Staļins ar ārlietu tautas komisāra Vjačeslava Molotova starpniecību nodeva nacistiskās Vācijas sūtnim Maskavā Verneram fon der Šulenburgam “vissirsnīgākos apsveikumus” saistībā ar “Vācijas armijas panākumiem Francijā”.
1940. gada 10. maijā Ādolfa Hitlera Vācijas uzsāktais uzbrukums Rietumos bija attīstījies negaidīti veiksmīgi. Brīdī, kad Staļins sveica fon der Šulenburgu, vācieši jau bija pakļāvuši Nīderlandi, ielenktās Beļģijas kapitulācija bija dažu dienu jautājums.
Vācu tanki lauzās dziļāk Francijā, franču armija cieta neveiksmi pēc neveiksmes un cerības apturēt nacistu gājienu uz Parīzi kļuva aizvien mazākas.
16. maijā valdības iestādes galvaspilsētā jau sāka iznīcināt slepenos dokumentus. Varēja sacīt, ka Staļina un Hitlera plānos par Eiropas dalīšanu viss ritēja lieliski.
Abi diktatori 1940. gada gaitā regulāri apmainījās ar informāciju par saviem turpmākajiem soļiem – Maskava tika savlaicīgi informēta gan par gaidāmo Vācijas iebrukumu 9. aprīlī Norvēģijā un Dānijā, gan par 10. maija uzbrukuma sākumu Rietumos.
Un tajā pašā reizē, kad Molotovs apsveica Vācijas sūtni ar veiksmīgu Francijas iekarošanas gaitu, viņš pie viena pavēstīja fon der Šulenburgam par nodomu tuvākajā laikā nosūtīt padomju emisārus uz Baltijas valstīm, lai tie gādātu par PSRS tīkamu valdību izveidošanu.
Vēl pēc dažām dienām Molotovs vāciešiem atklāja, ka PSRS gatavojas atņemt Rumānijai Besarābiju un Ziemeļbukovinu.
Hitlers un Staļins šajā laikā rīkojās kā īsti, kaut arī savstarpēji konkurējoši, sabiedrotie. Hitlers atklāti atzina, ka bez 1939. gada 23. augusta Molotova–Ribentropa pakta noslēgšanas viņš nebūtu varējis atļauties koncentrēt 60 divīzijas pret Franciju.
17.maijs 2020, 20:13 Atbildēt
ppaldies edgem
kurš nezin kādā sakarā sāka grābstīties gar šīsdienas jubilāra Herberta Cukura vārdu,atgādinot mums,ka šodien ir Cukura 120.dzimšanas diena un vārda diena!Sveiciens visiem viņa daudzajiem radiem un pēcnācējiem!
17.maijs 2020, 21:07 Atbildēt
vviesis
Katrai tautai ir sava reliģija, kas, starp citu, var mainīties dažādu apstākļu ietekmē. Tajā skaitā, arī latviešiem ir sava reliģija, kuru ļoti labi parāda autors šajā rakstā... :(
17.maijs 2020, 21:54 Atbildēt
SSkroderdienas Silmačos
Juri, Juri mazā,jaukā sistēmas krekla podziņa.Divi caurumiņi, diedziņš pa vidu. Tik ērta, giuda. Viegli pogājama. Paldies Tev!
17.maijs 2020, 22:42 Atbildēt
SSidlu
Ja tā ir reliģija, tad nekāda tās piekritēju ierobežošana Latvijā nesanāks, jo cilvēku vajāšana dēļ reliģiskās pārliecības ir aizliegta ar likumu. Drīzāk var teikt, ka tā ir ideoloģija, kuras uzturēšanai tiek izmantoti tie paši paņemieni, kas reliliģiskos rituālos. Savulaik pareizticīgo gājienus ar svētbildēm lielinieki aizstāja ar gājieniem ar politbiroja locekļu bildēm, kuri tagad transformējušies nemirstīgo gājienos ar karojušo radinieku portretiem.
18.maijs 2020, 9:00 Atbildēt
KKrievijā
tagad ir termins ''победобесия"'
18.maijs 2020, 11:34 Atbildēt