Komentāri: Latvijas biškopība nevar būt konkurētspējīga bez valsts atbalsta

19.05.2020. Juris Paiders
 
AArvis
Bites ir jāatbalsta. Nebūs bites pazudīs ļoti daudzi augi ko mēs katru dienu ēdam.
Ukraiņu lētā pārtika, tai skaitā ukraiņu medus ir jāizmet no Latvijas. Tur var visu audzēt ĢMO. Tas nozīmē, ka ukraiņu vistas ēd ĢMO, ukraiņu graudi ir ar ĢMO, ukraiņu eļļa ir ar ĢMO un arī ukraiņu medū ir ģenētiski modificēti orgnaismi. Latvijā ĢMO ir aizliegts, bet mūsu valdība un zemkopības ministrija pieļauj, ka Latvijas tautu baro ar lētu ĢMO pārtiku
19.maijs 2020, 7:51 Atbildēt
dde Soto
vai rašņas "leetaa paartika" arii ir jaaizmet no Latvijas ? { smiin ]
19.maijs 2020, 8:38 Atbildēt
IInta
Tur tikai tagad atļāva ievest GMO graudus lopbarībai, ja kas un tad arī trauksme jau pamazām ceļas.
19.maijs 2020, 11:42 Atbildēt
NNejēga
Un kas ir GĒNS? Vai gēni paliek neskarti izejot caur cilvēka barības traktu, vai gēns spēj ieiet tavā ķermenī un veikt kādas izmaiņas? Tavuprāt, gēni ir šausmīgi dzīvelīgi, pat nokļūstot uz pannas tie spēj izdzīvot. Ieslēdz smadzenes!
23.maijs 2020, 22:16 Atbildēt
ppurvaputns
no hohloļaņģijas neko! ēst nedrīkst. Ja vēlas dzīvot.
19.maijs 2020, 10:42 Atbildēt
RRūdolfs Džordeiks
šodien ir tranu nevis bišu laiks...bagātu ļaužu laiciņš...
20.maijs 2020, 12:15 Atbildēt
RRolands
Arvi, vai ārstēties neesi mēģinājis, vislabāk pie psihiatra?
25.maijs 2020, 7:37 Atbildēt
ppaider
atpakaļ pie kolchoziem,tie ar atbalstīja biškopību,kamēr bankrotēja?
19.maijs 2020, 8:52 Atbildēt
ppurvaputns
nevar gan... Vienīgās nozares , kas izmirātā ir konkurētspējīgas bez jebkādiem atbalstiem ir parazitēšana un zagšana!
19.maijs 2020, 10:41 Atbildēt
SShadowVoice
+100500!
20.maijs 2020, 13:22 Atbildēt
IInta
Ņemot vērā to, kāda Ķīnā ir l/s prakse un cik daudz ķīmijas tie tajā sagrūž, medu lietot no Ķīnas jua ir tīrā pašnāvība. Pie tam, kā šamie paši senāk jau atzina, tā tās arī veiksmīgi iznīdē - tik veiksmīgi, ka tikai 40 vai 4000 (īsti cipari neatceros) ķīnīzeru var aizstāt vienu apputeksnētājbiti. Quo vadis? Protams, ka valstij jāatbalsta biškopība un ne tikai - vnk pašime varnešiem un pietuvinātajiem vajag mazāk zagt un pietiks dajebkam. Lai liek kaut uzvaru uz to bioloģisko-organisko tīrumu (un juzliek iemauktus beidzot visem tiem dāņu, u.c. budžiem, kas roundapu un vēl nez kādus mēslus lieto) un aizes tad EU & UK tas viss uz urrā arī
19.maijs 2020, 11:48 Atbildēt
IInta
pardon par drukas kļūdiņām - kā man "patīk"tā jaunā šķirbiņa komentiem, kurā neko neredzi, ko druķē...
:(((
19.maijs 2020, 11:50 Atbildēt
MMāris
varneši un pietuvinātie jau nezog, viņiem TAČU tikai aldziņas un piemaksas TĀDAS nesamērīgas
21.maijs 2020, 21:27 Atbildēt
IInta
No personīgās pieredzes ar vēl ko ielikšu - visgaršīgāko medu pati esmu ēdusi ... Abhāzijā, to biš Kaukāzā. TUr laikām tām speciāli apstākļi - supertīrs gaiss un subtropu augi. Nu vismaz agrāk tā tur bija - Apsni vai "Zelta aunādas" zemē...
19.maijs 2020, 11:59 Atbildēt
VVinnijs Pūks
volstrītas žīdfašisteļu mēsli izzaguši Latviju, pat medus ir Dziļā Ānusā:(
19.maijs 2020, 12:56 Atbildēt
ssmits
Zemkopības ,Lauksaimniecības un vēl nezin kādām tur ministrijām,iestādēm,aģentūrām,tirdzniecību pārstāvjiem jānes Latvijas vārds pasaulē un jāskaidro,jāskaidro un vēlreiz jāskaidro ar ko atšķiras Latvijā ražotais medus no "ES un pārējās ES valstīs"ražotā! Nevis ar sarkan-balt-sarkano karodziņu lepoties uz trauka uzlīmes!Neticu,ka Brisele varētu tam likt šķēršļus.Ja tā notiks,tad no turienes jāatsauc visi LV Eiroparlamenta deputāti.Ja neviens nevēlas ieguldīt līdzekļus(arī personiskos)reklāmā,tad nevajag vainot Latvijas valsti,Paidera k-gs.Vai varbūt kāds gaida,ka starpību starp "slikto" un "labo" medu piemaksās valsts(nodokļu maksātāji?
19.maijs 2020, 15:50 Atbildēt
PPirktspēja
Valdībai vairāk rūp okupantu bīskapi.
19.maijs 2020, 18:35 Atbildēt
PPox
Jā, labs raksts par tēmu kā kosmosa kuģi vago Lielo teātri, BET... , Benīt, žuļikus pameklē bāleliņu vidū, kas pie šprices iepirkumiem importa precēm, PVD kantoros un ārzemnieku kontrolētajos supermegasūdmarketos Latvijā! Latvijā laika apstākļi bijuši tādi vienmēr un citādi nevar tie būt!
19.maijs 2020, 22:26 Atbildēt
RReplika
Ļoti "vērtīgs" atklājums, ka Latvija nekad nevarēs nevarēs konkurēt ar dienvidu valstīm, kurās nav jāizdod gandrīz visa alga par telpu apkurināšanu (jo ir vēss klimats), par siltām drēbēm (jo salst), par ziemas riepām (jo apledojušie ceļi ir slideni) utt. Kas nekait dienvidu valstīm, kur cilvēkiem visa alga paliek tikai izklaidēm un var novākt 3 kartupeļu ražas gadā?
20.maijs 2020, 10:47 Atbildēt
SShadowVoice
Kārtējā nozare, ko ir jāstutē par nodokļu maksātāju naudu ;-) Skaiti. Savukārt ražošana nav tā nozare, kuru būtu jāatbalsta? Zemniekus mēs jau uzturam par saviem un ES nodokļiem, jo bez mūsu nodokļu naudas tie sen vairs nespēj saimniekot.
Kuru vēl nespējnieku mēs visi kopā uzturēsim?
20.maijs 2020, 13:24 Atbildēt
NNejēga
Kļūsti par zemnieku, sāc strādāt, tad arī gaudošana beigsies, ņauka!
23.maijs 2020, 22:19 Atbildēt
RRaituma
Mīļie! Politiski mēs varam runāt da jebko. Labāk domāsim par savu veselību, veselību, veselību!
Vai tiešām neviens nav dzirdējis par to lielo labumu, ko bitītes ienes mums katram: apputeksnē, medus, propoliss, bišu maize, ziedputekšņi, smaržīgās vaska sveces … Visu jau neuzskaitīsi. Tam visam piedevām pavāri ar savām receptēm, tirgotāji un tirgoņi... Spēks, enerģija, prieks. Bizness, labklājība un veselība, veselība, veselība. Nevajag Latvijai nekādus svešzemju brīnumus! Dievs mums devis mūsu zemē mums pienākošos bagātību. Vai protam to pielietot? Jeb, tikai noniecināt?
21.maijs 2020, 16:44 Atbildēt
ŠŠtrunts par bitēm ka tik medus
Vai OIK būtu varējis izdzīvot līdz pat šodienai bez valsts atbalsta? "Jā,Latvijā ierēdniecība kopā ar politiķiem,bijušajiem politiķiem ir izstrādājusi krāpniecisku shēmu,kura ar cēliem vārdiem par zaļo enerģiju vienkārši slauc tautu.Tas ir pilnīgi pretrunā ar Eiropas mērķiem."
Skat.Krišjānis Kariņš:"Latvijā nespējam atzīt,ka mūsu nodokļu sistēma veicina nodokļu nemaksāšanu",Anita Daukšte,nra.lv,21.decembris 2017.
21.maijs 2020, 20:03 Atbildēt
ŠŠvonders to ShadowVoice
Sāksim ar restorāniem un striptīzbāriem!
21.maijs 2020, 20:14 Atbildēt
DDundurs Smit nav bite
Tādēļ pat vienlaicīga visu LV Eiroparlamenta deputātu atsaukšana te nelīdzēs!
21.maijs 2020, 20:26 Atbildēt
KKāda vēl Ķina un Krievija
Mums pilnīgi pietiek jau ar pasmaju partikas ražotāju bagatīgi pievienotajam e-vielām-konservantiem,krāsvielām,krāsas nostiprinātajiem,garšas pastiprinātājiem un uzlabotājiem,saldinātājiem,irdinātājiem,cietinātājiem,mitruma uzturētājiem,sinergistiem,repelentiem,sekvestrantiem,emulgatoriem,putu veidotājiem un putu dzēsējiem,miltu apstrādes vielām,apjoma palielinātājiem,prtsalipes un nesējvielām,stabilizētājiem,recinātājiem utt.,daudzas no kurām ie aizliegtas citās valstīs.
21.maijs 2020, 21:10 Atbildēt
RRunājot par personīgo pieredzi
Latvijā nekad neesmu redzējis,ka apgrauztu abolu tā iekārotu nevis lapsenes,bet bites.Bet tieši Gagrā,saulainā vasaras laikā,es kaut ko tādu redzēju un joprojām nespēju izskaidrot!
21.maijs 2020, 21:29 Atbildēt
GGarais Jānis
Runājam par bitēm,bet nespējam samazināt pat 21% PVN likmi Latvijas luksusa precei maizei!
21.maijs 2020, 22:44 Atbildēt
nnu gan
paiders var atbalstīt, man savas bites, zzs bites nevajag
22.maijs 2020, 6:47 Atbildēt
CCilvēks ar reāliem eko hektāriem
"Turklāt Pārtikas un veterinārajam dienestam ir stingri jākontrolē, lai Latvijā neienāktu viltotie medus izstrādājumi un dažādās zemēs iegūti medus maisījumi un lai medus izstrādājumi tiktu precīzi marķēti. Ir svarīgi nemaldināt Latvijas pircējus ar eksportētāju viltībām, piedāvājot kā Eiropā ražotu medu daudz lētāko tropisko zemju medus maisījumu."

Tātad.
1. Ja ir runa par par bitēm, tad ir jāaizmirst pesticīdi minimums 5...8 km rādiusā ap dravu. Lai 3 x gadā ražas rapšu audzētāji lido paši un apputeksnē (lai veicas "zemniekiem"! ), vai paši taisa savas 1x lietojamās bišu saimes.
2. noteikt īpaši aizsargājamās teritorijās pilnīgu aizliegumu pesticīdiem jebkādās zonās (neitrālā, ainavu, leiguma, stingrā režīma utt) + buferzonu pa perimetru vismaz 8 km
3. Sniegt atbalstu īpašniekiem, kas atjauno aizaugušas pļavas, tīrumu, aramzemi, kas ieskaitītas meža zemē. Atbalstīt kā apsaimniekošanas pasākumu visās aizsargājamā dabas teritorijās.

Tā ir tikai maza daļa.
Bet jau tas būtu daudz, ja ar to sāktu.

Bez bitēm, dārgie draugi, mēs jūs viņi viņas utt NOSPRĀGSIM.
25.maijs 2020, 20:07 Atbildēt