Komentāri: Latvija jau trešo gadu ir lielākais kūdras eksportētājs pasaulē

16.07.2021. Juris Paiders
 
RRobis
Job....! Visu iznīcinās lai piebāztu savas kabatas!
16.jūlijs, 6:27 Atbildēt
RRolands
Jebkura komercdarbība ir šausmīgs grēks, jo pirmais komercdarbības pants saka, ka komercijas pamatā ir vēlme gūt peļņu. Vislabāk ir ņaukāt, ka viss ir slikti, slikti, slikti, mums nekā ņau, ņau, ņau!
17.jūlijs, 9:59 Atbildēt
jjoske
Jāpiezīmē, ka 99% Latvijā ražotā kūdra ir dārzkopības mērķiem. Uz to balstās slavenās Holandes dārzeņu siltumnicas. Tos jau nepārstās audzēt, tikai kūdru pirks no Kanādas vai Krievijas.
16.jūlijs, 9:46 Atbildēt
nnu gan
nu, atjauno ezerus, ko iznīcina? ka tikai gaudot...mežus neizcērtiet, tas gan
16.jūlijs, 11:24 Atbildēt
PPāķis
Šis atgādina latvijas cukurrūpniecību. Mēs jums iedosim naudu, bet jūs slēgsiet rūpnīcas. Otrs piemērs ir sagrieztie zvejas kuģi ar eiropas atbalstu. Tātad uz priekšu URRĀ.
16.jūlijs, 11:39 Atbildēt
pprahtweeders
Paidera kungs, jāpiebilst tikai, ka ulmaniešu absolūtā nespēja pēc 1939 septembra vadīt valsti ārkārtas situācijā 1940 maijā izvērtās par vājprātu ar skolnieku nosūtīšanu kūdras rakšanas darbos. Pat Staļins kaimiņos tik traks nebija. Kūdra un tās dēļ 1940 maijā ieviestās Ulmaņa darba/vergu klaušas bija galvenais iemesls tanku sagaidīšanas sajūsmai. Nebļaujiet, pocreoti, pēc 1939/40 ziemas izmisuma pat krievi likās esam pestītāji.
16.jūlijs, 11:43 Atbildēt
SSkorceni
Nākošā lielākā eksportētājvalsts aiz Latvijas ir Krievija ar gāzi un oglēm. Latvija - Baltijas tīģeris
16.jūlijs, 11:47 Atbildēt
aaijA
... savulaik nacistiskā Vācija izveda no Ukrainas MELNZEMI vagoniem vien ...
16.jūlijs, 11:52 Atbildēt
dde Soto
vatnjiki bezspeeciigi gaudo. Pozitiivi+++
16.jūlijs, 12:05 Atbildēt
GGosh
Dīvāna speciālisti bez zināšanām tik komentē
16.jūlijs, 21:54 Atbildēt
RRoberts
Podā dzimušais spontānā aborta upuris soto, kura māte kopojās ar vatņiku suni
29.jūlijs, 12:49 Atbildēt
IInga
Vēl vienu nozari taisās sagraut....
16.jūlijs, 12:55 Atbildēt
nnātre
Latvijas kūdra tagad pieder ārzemniekiem, paši pako, paši izved, par ko priecāties, nesaprotu?
16.jūlijs, 13:04 Atbildēt
rreptilis
Ziniet,zemes īpašums ir tikai daļējs privātīpašums ...,jo valsts var uzlikt TĀDU NODOKLI,ka pats atdosi ,lai vēl parādā nepaliktu:))) ...tāpēc visos laikos zelts ir bijis uzkrāšanas līdzeklis,kuru var ielikt pauniņā un aiznest:))),bet zemi neaiznesīsi.
16.jūlijs, 15:28 Atbildēt
GGosh
Vai ir zināšanas par kudras atjaunošanos... Pretstatot ieguvei... Un tad sasaistot ar ieņēmumiem....
16.jūlijs, 21:46 Atbildēt
VVilnis
Un cik tad tie Latvijas kūdras ir palikuši Latvijai.viss izandelets ārzemniekiem
16.jūlijs, 16:30 Atbildēt
ppiebilde
Lūdzu pievienojiet rakstam paskaidrojošu rindkopu, ka Latvijas kūdru eksportē ne jau latvieši. Sameklējiet skaitļus, kas ir labuma guvēji un tātad arī nākamie fondu ieguvēji. Cik no minētā saražotā kopprodukta ir nacionāls (ienākums, ko gūst vismaz teorētiski, absolūtos skaitļos vai procentos no kopējā, latvieši vai Latvijas valsts).
16.jūlijs, 16:40 Atbildēt
GGosh
Pretstatot līdzekļus, kas tika ieguldīti, par kuriem dažiem nav pat nojausmas, un darbu, lai iegūtu kūdru, par ko dažiem gudriniekiem, pēc teksta ierēdņiem, nav ne mazākās nojausmas.... Un nemot klāt pazaudētās darbavietas laukos un vēl aizbraucošos no valsts... Piedāvātā nauda ir sīkums. Pie tam, protams, ka jau sadalīta, un ne cilvekiem.
16.jūlijs, 17:24 Atbildēt
TTTT
Somi kūdru neeksportē, bet apsilda siltumnīcas. Tā pasī pie sevis audzē dārzeņus, nevis ieved no Itālijas.
16.jūlijs, 19:17 Atbildēt
GGosh
Cik daud zini par kūdru? Somi eksportē un daudz. Nevajag rakstīt, ja nav pilnvērtīga informacija.
16.jūlijs, 21:45 Atbildēt
MMazs kukainits
Latvijai ,protams ,kaitīga ir arī kūdra tapat kā cukurfabrikas , zvejas kuģi , bankas ,tranzīts ,dzceļš ,ostas , krievijas dargā ,smirdīgā gāze un elektriba ,naftas cauruļvads ,malkas krāsniņas , ķemertņi un arī latvāņi ir kaitigi Latvijai ! Latvijai ir vajadzīgas saulē stipri iedegušas eiropas vērtības ,skaistās varaviksnes parādes , ģimenes no diviem bardainiem vecākiem , nepārprotami stambullas konvencija ,ielas un ceļi pilni ar stabiņiem ,naids ar kaimiņiem , demokrātiju dibināšana visā pasaulē , vejdzirnavas un mūžigais oik2 arzemnieku kabatās un daudz ,daudz labu lietu ar kurām mūs nodrošinās neredzēt gudrā ,ģeniālā asv pilsonņa vadītā valdība . Paldies par lielajām pūlēm valsts u n tautas labklājibas celšanā ,novelu laimi un spēku nakamo eiromilijardu apgūšanā !
17.jūlijs, 5:09 Atbildēt
AAnsis
Drīz būs kaitīga arī lopkopība.
17.jūlijs, 10:59 Atbildēt
AABCD
Latvijas liktenis izšķīrās tajā brīdī, kad valsti ierakstīja divās lielās savienībās/blokos. No šī brīža kaut kādas mazas teritorijas intereses nevienu vairs neinteresē, bloku vadošās valstis visas problēmas risina 'augstāko plauktu' interesēs. Tagad atliek tikai šausmināties cik 'kaitīga' Latvijai bija cukura ražošana, vagonbūve, pasaules klases porcelāna rūpniecība utt., pat lēta enerģija ir 'kaitīga', ja kāds šajā teritorijā grib ienākt ar savu dārgo enerģiju.
17.jūlijs, 10:35 Atbildēt
ppar paidera idiotismu
paider, cik tev samaksāja par šo pasūtīto idiotismu? ... idiots un tikai, var uzrakstīt kaut ko tādu! ... Laikā, kad citas valstis aizliedz izvest kūdru, jo uzskata to par ļoti nozīmīgu nacionālu bagātību - piem. īrija šogad pārstāja kūdras ieguvi eksportam un šobrīd eksportē tikai to kas ir noliktavās uzkrāts - toties latvieši lepojas ar to, ka izved kūdru uz citām valstīm, bet nevis veido ražošanu , noieta tirgu pašu valstī. idiotisms! paider, labāk nerakst neko!
17.jūlijs, 11:42 Atbildēt
IInta
Žetons!
:))
17.jūlijs, 11:55 Atbildēt
aatbilde par paidera idiotismu
Vispirms izlasi, ko Paiders raksta - 'Eiropas Zaļā kursa investīciju plāns apmaiņā pret kūdras ieguves pārtraukšanu piedāvāt 450 miljonus eiro' - un tikai pēc tam komentē! Ir runa par nozares likvidēšanu.
17.jūlijs, 12:18 Atbildēt
IInta
Nu un? Šie 450 miljoni varbūt tik tiešām labāk ir paņemami un izdalāmi uz visiem tiem 3000, ne tik pārītim uzņēmēju, kā tas parasti notika ar kuģiem, cukurfabrikām u ko tur visu vēl ne... kuri tad zaudēs darbu. Nav ko Latvijas zemi izpārdot katarm garāmgājējam, ka no tik ārzemēm un ka tik ar naudu bankas kontā - cash vēl labāk;, arī kūdru ne...
Neuzstāju uz to, ka viedoklis tas - patiesība pēdējā instancē, bet ilgtermiņā taču bildi arī vajag.... Pārāk dauadz saradies to ikdienas viedienīsu kampēju....
17.jūlijs, 12:59 Atbildēt
GGosh
Tiešām domā ka tas tiks tiem 3000? Naivums pārākājā pakāpē
18.jūlijs, 2:00 Atbildēt
IInta
Varēja jau gūt peļņu arī ar pieveinoto vērtību - audzēt kaut vai tās pašas dzērvenes uz tās un tad tās vai vēl kādu gatavo produkciju no tām tasīt un pārdot, atceroties Špata kunga stāstus. Kanādā, ja nemaldos tā ir attīstīta industrija. Bet uz vietas, kam īsti tas - šajā nolūkā iedalītais pats pirmais ārvalstu kredīts tik un, puslīdz zinot to, kā īsti tas aizgāja ar....Vainīgo, ka jau parasti Latvijā tas, pie lielām lietām/ rebēm, nbija...
Sūdu pods bija svarīgāks, tā teikt....
:(
17.jūlijs, 11:55 Atbildēt
GGosh
Tu maldies par Kanādu, un Latvijā arī audzē.... Jau atkal.... Izglitojamies pirms komentējam ar apgalvojumiem
18.jūlijs, 2:14 Atbildēt
IInta
Bija piebilde: ja nemaldos - infa tā, kā savulaik skatīts vidikā par lielogu dzērvēņu audzēšanu tajā vietā, - iemācies lasīt, pirms uzbrūc...
18.jūlijs, 12:51 Atbildēt
HHmmm
Vai tad, kaut viens kūdras purvs vēl pieder latviešiem??? Jeb patiesā labuma guvēji ir vācieši, dāņi u.tml...
17.jūlijs, 14:30 Atbildēt
oopozicionārs Skolnieciņš
Bet sūdains šķērps ir mūsu rokās! No sepses, kuru izraisa durta brūce ar sūdainu šķērpu, nav glābiņa. Mikrobi sūdos, ja ar tiem pareizi rīkojas, ir bīstamāki par kovidu. Ar sūdainu mietu var padzīt gan Kangarus, gan arī Melno bruņinieku...
17.jūlijs, 18:44 Atbildēt
GGosh
Pieder un daudz, bet jaudas to attīstīt nav.
18.jūlijs, 2:12 Atbildēt
oopozicionārs Skolnieciņš
Gosh,kāda jauda attīstīt? Tie kūdras iztirgotāji ir pastulbi humanitāriji, kas pat ķīmiju universitātē nevelk. Ja šie kūdras eksportētāji pabeigtu vismaz bakalaura grādu ķīmijā, viņi tik vieglprātīgi to kūdru neatdotu ārzemniekiem. Dabu ir jāsaudzē. Interesanti. Kam pieder kūdras karjeri? Etniskajiem latviešiem vai jaukteņiem, vai ārzemniekiem? Kas saņem peļņu? Vai šie kūdras izsaimniekotāji aizstāvēs Latviju kara pirmajās frontēs ar ieroci rokās? Vai vismaz kā partizāni-teroristi, kas darbojas pagrīdē. Es šaubos...
18.jūlijs, 7:04 Atbildēt
PPajolis
Tam nav nozīmes, kam pieder purvs un kurš ir labuma guvējs. Nauda valstij nāk vienādi - saimnieks latvietis vai vācietis.
20.jūlijs, 15:18 Atbildēt
oopozicionārs Skolnieciņš
Tikai debili izved skābo kūdru! Gudri cilvēki skābajā, pakaišu kūdrā audzē krūmmellenes, lielogu (amerikāņu) dzērvenes, kā arī dažādu šķirņu brūklenes. Šādi uzņēmēji no kūdras resursu atradnēm ir jādzen ar sūdainu mieru! Sfagni aug lēni. Es šaubos, ka šie uzņēmēji spēs savā pakaļā izaudzēt pietiekoši daudz sfagnu, lai kompensētu resursu zudumu. Ko nepaspēja no mums nozagt PSRS smirdīgie okupanti, to spēj izzagt vietējie Kangari. Kāda mārrutka pēc ir jātirgo pa lēto kūdra (280l kūdras maksā ap 10 eiro lielveikalā), ja sūda saldētas krūmmellenes maksā ap 8 eiro kilogramā? Mēs neesam trešās šķiras valsts iedzīvotāji! Mēs esam latvieši. Mēs esam brīvi un spēcīgi. Latvija ir Latvju Dievu zeme. Neļausim dumjajiem kapitāla pielūdzējiem (lauku budžiem) izzagt mūsu zemi!
Ar cieņu, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
17.jūlijs, 18:40 Atbildēt
GGosh
Daudz lieto? Ir sapratne par ieguldījumiem, atdevi, vai esi gailis kurs6pats nevar paņemt, citiem nedod. Kūdras resursi Latvijā atjaunojas vairak kā to iegūst.... Izglītojies pirms komentē
18.jūlijs, 2:02 Atbildēt
oopozicionārs Skolnieciņš
Gosh, ja Tevi kāds idiots nolaupītu un izgrieztu vienu nieri, Tu būtu laimīgs? Nieres neataug. Turklāt ir risks nosprāgt operācijas laikā vai neilgi pēc operācijas. Un Tu vel muldi, ka kūdra atjaunojas ātrāk, nekā to iegūst. Tad kāpēc, trolli Gosh, kūdras karjeri ir brūni nevis koši zaļi? Tur nekas neatjaunosies! Ja paveiksies, tad pēc gadsimta kopš kūdras ieguves beigām tur kaut kas būs. Var arī nebūt, ja mainīsies mitruma līmenis. Es necienu šādus speidouzņēmējus - resursu zagļus! Kauns un negods Kangariem un viņu dzimtām! Dabas Māti var zaimot, tikai pēc tam var iestāties ragnaroks. Tas tā humoram.
Ar necieņu pret kūdras izsaimniekotājiem un lauku budžiem, Skolnieciņš [Latvju Dievu dēls]
P.S. Ko nepaspēja sazagt Maskavas komuņagas PSRS laikos (viņi sākumā neapjēdza, ka viņu vadītais sovoks sabruks), to tagad izzog vietējie Kangari. Kangari ir jādzen prom ar sūdainu mietu!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
18.jūlijs, 6:57 Atbildēt
aaka saka
90.gados eksportēja kūdru, tagad, pārsvarā, kūdras substrātus. Tā tomēr ir liela starpība..
18.jūlijs, 21:32 Atbildēt