Komentāri: Pēc Rīgas mantas snaikstās prihvatizatori

21.05.2020. Māris Krautmanis
 
EEinārs
Manuprāt Nacionālās bibliotēkas ēka tiek izmantota nesaimnieciski un tā ir nerentabla. Ja tur ierīkotu bordeli, tad būtu ienākumi
21., 7:52 Atbildēt
ppļavuts
Būs!
21., 9:29 Atbildēt
AAdvokātu Alianse
ernests un jangs ir apķēzījušies zagļi,koprofāgijas piekopējas un baciļainas starpenes, nekas vairāk.
21., 11:12 Atbildēt
GGEITS PIDARS
ernests sūkā un jangs ēdkakas, lēti lopi, nekasvairāk, es ceru ka geitsa smerdelei sievai iemetīšies vēzis..CANCER !!!
21., 15:56 Atbildēt
kkapitans Grants
ernestulis sūkājangam, abo divi nav tikuši tālākpar Tolime "ģeorgrāfijas kursu",. trulie smerdeļi...
21., 19:07 Atbildēt
PPaps
Krautmanis: – Vai jums ir pazīstams kāds cilvēks ar iesauku Futbols vai Sports?
Sports: (Smejas.) Mani gan patiesībā tā neviens nesaukā. Bet esmu pāris reizes kādās dzimšanas dienās uzdāvinājis draugiem futbola bumbas.
21., 9:59 Atbildēt
AABC
Tas nozīmēs tikai vienu - Rīgas iedzīvotāji par starpniecības pakalpojumiem namu ''apsaimniekotājiem'' maksās par kādiem 15% līdz 30% dārgāk. Arī ūdens apsaimniekošana izmaksās patērētājiem par kādu trešdaļu dārgāk, bet Rīgas mežos vairs neaugs sēnes un ogas ...
Liberālkapitālisms rullē nabagiem pāri ... noprihvatizēti uzņēmumi vai pārdoti uzņēmumi nosacīs savus spēles noteikumus dārdzībā biomasai.
Izskatās, ka šie ''bēdīgi izslavētie 3-4 miljardi'' sāk ieiet apritē ... būs jauni valžu locekļi ar internacionāli latviskiem uzvārdiem uz ''mūžu''.
21., 10:53 Atbildēt
ZZinātājs
Tā arī ir Namsaimnieks ir mākslīgi uzpūsta barotava pietuvinātajiem.
21., 17:38 Atbildēt
JJusis
Nekādi nesaprotu ,vai autors ir ar vāju sapratnes spēju vai politiski angažēts? Kā sākās krīze tā visa prese rakstīja" kāpēc neatceļ atvieglojumus transportā ,lai nebraukā apkārt" Kad nu pagāja pāris nedēļu un beidzot atcēla ,nu raksta kāpēc tāda diskriminācija un cik ļauni izrīkojušies ar atvieglojumu lietotājiem, nevienā gadījumā nav labi un tik krtitizēt un kritizēt. Saprotu, ka par rakstiem naudu maksā un jāraksta ir taču kāpēc mani kā lasītāju uzskata par muļķi ,kuram vienu dienu stāsta vienu, otru dienu pilnīgi pretēji. Par tiem mediķiem ,kā to pragmātiski izdarīt ,Gīgas karte taču visādi tika kritizēta ,nu tad visiem mediķiem vajadzētu izņemt izziņas ,ka ir mediķi ,tad stāvēt rindās un reģistrēties ,nu rindu nebūtu ,jāreģistrējas būtu digitāli ,taču lai to izdarītu vajadzētu atkal kādu jaunu programmu ,kura reģistrētu mediķus ,tad būt iepirkums ,tad sūdzības ,tad raksti ka programmu izstrādā sievas brālis utt. Vai tišam raksta autors tādas lietas nesaprot ,bet raksta tāpēc lai kādu nomelnotu vai jāraksta kaut kas lai atlīdzību nopelnītu.
21., 11:05 Atbildēt
OOptimists
Lembja tualetes papīra žurnaļugu vaimanas nozīmē vienu - esam uz pareizā ceļa.
21., 11:29 Atbildēt
aatbilde Jusis
Vai esi noilgojies pēc padomju (diktatūras) laikiem, kad visi mēdiji korītī slavēja 'laimīgo' komunisma cēlāju dzīvi?
21., 11:42 Atbildēt
JJusis
Padomju laiki ar cenzūru bija bēdīgi ,ja kādu partijnieku vajadzēja noēst vai bija kāda kampaņa (piemēram pret alkaholiķiem ) tad žurnālisti drīkstēja arī kādu kolhoza priekššēdētāju vai izpildkomitejas ierēdni vai pat partijas komitejas instruktoru nokritizēt,kas parasti beidzās ar šī cilvēka pārcelšanu citā darbā. Staļina laikos"protams viņus nošāva" J.Rudzutaks ,J.Vācietis, V. Knoriņš, un vēl 70 tūkstoši . Hruščova laikā atcēla no amatiem aizsūtīja pensijā vai pārcēla citā darbā :J. Kalnbērziņš pensijā ,Berklavu Vladimirā par kino direktoru,. Taču tagad nost nešauj ,no darba atlaiž(Knoku, rīoko tiesas Jurašu un pat Lembergu),taču izteikties vari .
21., 12:41 Atbildēt
JJusis
Principā jau ir līdzīgi ,katrs medijs pieder kādam oligarham ,vae tas Lembergs vai Meroni vau Lūsis vai Ragaušš un nerakstīsi taču pret viņiem. Rakstīt jau vari ,tik neplucisēs. Tā ka komunisma laikus nebūtu ko piesaukt.Būtu normāli ja Vienotībai būtu savs izdevums ,NA savs ,Saskaņai savs ,tad būtu skaidrs kuru laikrakstu lasi tādu ideoloģiju saņem un varētu arī izvēlies ,kuru preses izdevumu pasūtīt. Latvija brīvvalsts laikā bija skaidrs ko lasi. Sociāldemokrātu ,Brīvo zemi vai Sējēju ,vai arī dzelteno presi Pēdējās ziņas.Pašreiz neko nesaproti?
21., 12:53 Atbildēt
UUmka
Autors ir pārdevies pasūtītājiem.
21., 17:39 Atbildēt
EEinārs
Es kaut kā neuztvēru, ka te būtu kritika par atvieglojumu atcelšanu. Drīzāk tikai fakta konstatācija.
21., 23:22 Atbildēt
IInta
A|traduši, kādu grāmatvežu atzinumiem ticēt. Pši savēlēja aparistu u.c. kampējus un paši pēc tam brīnās... Vēl tik to 81. pantu šiem atpakaļ vajag, lai sanāk tas viss bez liekām runām un ātrāk. Kīzre taču un Ķīna jau arī sāk iepirkt uzņēmumus EU....
Ja jāizvēlas starp leišiem un ķīnīzeriem, kurus pat Latvijai tuvumā nedrīkstētu laist... tad nu tā ir kā ir. KUr tad palika vietējie seryifikātu spekulanti - visi jau ieguldīti?
:(?
21., 11:38 Atbildēt
IInta
Un kas ko nekāst, ja ļautiņi savilks jostu, nēdēdīs pat, bet visiem rīklu ravējiem vienlaga bze iebildumiem maksās...
neatkariga.nra.lv/iz..edzivotajiem-pietiek
21., 11:41 Atbildēt
AAnsis
Vērtējot pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībā, auditori norāda, ka, ņemot vērā tirgus dalībnieku skaitu nozarēs, kurās darbojas RNP, nav pamata izdarīt secinājumu, ka attiecībā uz šiem komercdarbības veidiem RNP veic komercdarbību stratēģiski svarīgā nozarē, kurā tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu.

Auditoru ieskatā, līdz kārtējā līdzdalības izvērtējuma veikšanai, RNP ir jāveic darbības, kas veicina dzīvojamo māju pārvaldīšanas pienākumu nodošanu dzīvokļu īpašnieku biedrībām vai citai dzīvokļu īpašnieku kopības izraudzītai personai, kā rezultātā ar laiku līdzdalība RNP būtu jāizbeidz. RNP darbībai būtu jābūt vērstai uz to, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu dzīvokļu īpašniekiem, padarot dzīvojamo māju pārvaldīšanas funkcijas pārņemšanu pēc iespējas vienkāršāku un efektīvāku.
Auditori iesaka RNP veicināt un atbalstīt dzīvokļu īpašnieku biedrību veidošanu un kopsapulču sasaukšanu, lai iedzīvotāji varētu lemt par mājas pārvaldītāja nomaiņu.
Auditā arī secināts, ka RNP netiek ievērots tās sākotnējās izveidošanas terminētais raksturs, proti, RNP vadīšana ar mērķi to ne tikai saglabāt, bet arī paplašināt klientu skaitu, ir pretrunā arī Privatizācijas likuma regulējuma mērķim. RNP pārvaldīšanā esošo ēku skaitam būtu pakāpeniski jāsamazinās, šo funkciju arvien vairāk pārņemot privātajam sektoram.
21., 12:12 Atbildēt
AAnsis
Sabiedrības pašu kapitāls, pēc veiktajām korekcijām ir samazinājies no 19,7 miljoni eiro līdz 4,5 miljoni eiro. Auditori norāda, ka izvērtējot nākotnes prognozes un līdzšinējo darbību, pastāv risks ka RNP var būt nepietiekams pamatkapitāls uzņēmuma turpmākās saimnieciskās darbības nodrošināšanai.
RNP klientu nauda 6,1 milj. EUR apmērā ir iesaldēta maksātnespējīgās AS «PNB Banka» norēķinu kontos un šo summu RNP var nākties segt no saviem līdzekļiem.
RNP vadībai ir jāapzinās, ka pašreizējais pašu kapitāla līmenis neatspoguļo faktisko situāciju un tas var strauji samazināties, atkarībā no papildu uzkrājumu veikšanas.
Risks, kas attiecināms uz klientu naudas līdzekļu nodrošinājumu, ir būtiski pieaudzis RNP resursu vadības stratēģijas dēļ.
21., 12:14 Atbildēt
AAnsis
Auditori norāda, ka RNP vadība nenodrošina remontu darbu uzraudzību, resursu izlietojumu un veikto darbu kvalitāti, kas būtiski palielinājis veikto darbu izmaksas un ilgtermiņā degradē dzīvojamo fondu. Plānotie remontu darbi netiek veikti laikā un netiek kontrolēta to kvalitāte, tādējādi palielinot risku veidoties avārijas situācijām un degradējot dzīvojamā fonda stāvokli. Sabiedrības peļņa no pašu spēkiem veiktajiem darbiem sasniedz 25%.
Auditori norāda, ka Iekšējo kontroļu trūkums un sadarbība ar izvēlētajiem ārpakalpojuma sniedzējiem ir būtiski palielinājis avārijas remontdarbu apjomu no 1,5milj. EUR līdz 5,7 milj. EUR.
21., 12:17 Atbildēt
vvispār
Atkal skāde,ka pie šprices nav ZZS...
21., 12:22 Atbildēt
AAnsis
Auditori norāda, ka RNP darbība nav virzīta tās mērķu īstenošanai, dzīvojamā fonda attīstībai un klientu apmierinātībai. Tas nākotnē turpinās būtiski samazināt pārvaldāmo skaitu, kas sadārdzinās pakalpojumu izmaksas katrai mājai.
21., 12:23 Atbildēt
ČČe Gevara
Nu draugi mīļie , sorosītu pederasti jums parādīs , kur vēži ziemo, oligarhi jums liksies tīrie eņģēļi!
21., 12:48 Atbildēt
rratimors
Kāda "netaisnība"- zagšana notiek bez ZZS līdzdalības.
21., 16:16 Atbildēt
AAija
...bet ēzeļi tiks mīļi sagaidīti ,un viņu vēlmes īstenotas bez kavēšanās . Zosis drīkstēs plūkt zālīti kanālmalā un pāvi grezni iznesties Rātsnama priekšā...
21., 17:24 Atbildēt
VVIRSPROKURORS
Jā, ko es gribēju teikt .. .— viņa sacīja, pastiepdama viņam savu mazo, sastrādāto roku, un viņš pamanīja jaunās, pavisam svešādās rievas, kas šajās nedēļās bija ievilkušās viņas sejā. Noliektā galva un žēlais skatiens pauda, ka viņas dzīve pagājusi bezpalīdzībā un mokās.

— Vai esi nogurusi?—«Tas ir īstais vārds,» viņš uzreiz nodoma j a.

— Ja, es mazliet alsēdīšos.— Viņa vispirms pataustīja lāviņu un lad apsēdās uz maliņas.

— Kā klājas tēvam?

Viņa atkal palūkojās uz savām rokām.— Ak, kad tikai viņam ir viņa avīze . . . Liek tevi sveicināt.— Asaras cita aiz citas pilēja uz brūnganajām delnām.

— Svci . . . sveicini an viņu.— Viņš nespēja raudāt.

— Simt markas mēs jau arī būtu varējuši tev sadabūt,— tēvs tika teicis.

— Tā,— sacīja viņa lūpas.

— Bet tādēļ jau tu neesi to darījis,— viņa neskanīgi izdvesa.— Viņš jau nekad nav bijis visai prātīgs. Es domāju, ka tas laikam ir tavs liktenis. Un las laikam nevar būt citāds. Jo es taču zinu, ka tu neesi slikts . . . Bet dievam es vairs neticēšu nekad … Es tā lūdzos . . . Veltīgi!— Uz delnām bez mitas ritēja asaras, ko māte neskatīdamās reizēm ar plaukstu norausa.

— Ļaudis runā, ka bieži vien līdzot, ja metas ķeizaram ratu priekšā.

Viņš gaidīja, līdz atkal no skropstām atraisītos asara un noritētu lejup.

— Bet ķeizars ir aizceļojis. Tālu prom — uz Dāniju! Tas ir ziemeļos . . . Esmu uzrakstījusi viņam vēstuli . . . Bet vai ķeizars to saņems?

Un lad viņa seja paslēpās mātes klēpī. Gadiem krātās asaras lauzas ara.

Viņa noglaudīja dēla pakausi un tūdaļ nolika rokas atpakaļ uz viņa drebošajiem pleciem.

Uzraugs stāvēja, atspiedies pret pretējo sienu, un, rokas uz muguras salicis, raudzījās grīdā.

— Tu esi apcirpies gluži pliku galvu,— viņa noteica un apglaudīja lo.

Viņš slrauji pacēla saraudato seju:— Tagad ej, māt, tagad ej!

Viņš piecēlās.

— Tad jau es laikam iešu,— viņa izbijusies teica un paraudzijas dēlā.

— Ej!—viņš elsodams sauca.

— Jēzu, es eju!— Viņa pietecēja pie ceļasomiņas, palū­kojās uz dēlu un noteica:— Bet lāviņām gan jābūt cie­tām.— Tad atvēra somiņu un izvilka mazu, baltu spilven­tiņu.— Liec savu galvu uz tā. Spilvendrāna ir tīra … Es jau eju.

Ar pēdējiem spēkiem viņš saņēmās, lai satvertu spilvenu.

— Tad nu gan sveiki . . . Tagad laikam miršu arī es.—Un viņa brinum jauki pasmaidīja.

Uzraugs līgodamies devās ārā.

— Ak lu, labā māte! Ak tu, labā māte!

— Ak tu, mīļais dievs,— viņa teica pie durvīm,— tu, mīļais dievs!— un iztipināja laukā.
21., 19:04 Atbildēt