Komentāri: Valodu Prokrusta gulta privātajām augstskolām neatbilst Satversmei

16.06.2020. Māris Krautmanis
 
ttā jau
LIKUMU IZLASI
16.jūnijs 2020, 9:07 Atbildēt
nnu nu
Bezgala grūtsirdīgi bija klausīties 15.06. vakara diskusijā Izglītības ministri . Augsta līmeņa demagoģija tika savīta ar politiski "visgudrā " pieņēmumiem ,ka tikai mans un mūsu partijas teiktais ir galīgā patiesība ,... jo ir nolemts ka tā būs ! Katrā teikumā uz āru lauzās šīs kundzes personīgais aizvainojuma elements ,ka kādreiz kāds viņas talantu un zināšanas nav novērtējis un šī brīža smeldzošais "es" , ievīts ministra un partijas varas doto iespēju togā , laužas ārā pārsniedzot jebkura saprāta mūsdienu robežas . Inkvizīcijas gadsimtos kundze mierīgi varētu īstenot lēmuma galīgā īstenotāja vietu un uzdevumus. Tā teikt ,piešaut sērkociņu sodāmo augstskolu ugunskuram !
16.jūnijs 2020, 10:18 Atbildēt
ssilk
Ja Īrija savā laikā būtu nevis pārgājusi uz angļu valodu, bet visiem plijusies virsū ar savu Gaeilge, tā joprojām būtu atpalikusi, ļoti trūcīga zeme, no kuras visi bēg prom. Angļu valoda kā otrā (pirmā) valsts valoda ir viena no patreizējās pārticība atslēgām - nāk iekšā amerikāņu, britu uc. firmas, atver savus kantorus, ražotnes, dod darbu cilvēkiem un maksā nodokļus valstij. Latvijā vajadzētu būt ne vienai, bet veselām trim oficiālajām valodām. Kamēr visus smacēs ar savu latviešu valodu, tikmēr nekā te nebūs - trūcīga, pastalaina ES nomale.
16.jūnijs 2020, 11:48 Atbildēt
FFly
Ja gribi zināt, silk, tad divvalodība jau vienreiz bija. Formāli bija. Bet toreiz šī divvalodība bija pamazām pārvērtusies par vienvalodību, atstājot latviešu valodu mājas sarunām. Okupācijas sekas joprojām neesam pārvarējuši, jo runa ir par okupācijas valodu, nevis par valodām vispār. Jebkuru valodu prast ir labi, bet tas nedrīks notikt uz pamatnācijas valodas apspiešanas rēķina.
19.jūnijs 2020, 14:34 Atbildēt
ZZaķitis
Tieši tā ,galvenais sorosīdu un citu latviešu ienaidnieku mērkis ir latviesu valodas ierobezosana un iznīcināsana ,kaut vai pedejais levita plāns piesārņot latvijas televiziju ar visādam sunu valodam par 80% ! Latviešu valodas ixnicināšana jau notiek atklāti it ka cīnoties ar krievu valodu , krieviem nospļauties par ļeviciem un suzliedzot krievu valodu nepalielināsies latviešu valodas zināsanas un lietošanas , fakts : neviens nideveju strsujumas un kozlova pa naktim ievextais islamistu salašņa nav iemacijies latviešu valodu ,nestrāda latvijas labā kaut ari valsts ir izterejusi milijoniem e ,pareizāk ,tos iz izzaguši sorosa velnkāmisti un tamlīdzīgi latviešu ienaidnieki !
16.jūnijs 2020, 13:20 Atbildēt
PPirktspēja
:) Deputāti zin, ka Satversme nav konstitūcija.
17.jūnijs 2020, 6:57 Atbildēt
PPirktspēja
:) Un, Veidemanes kundze "aizmirsa" pateikt, ka 14% lojālās "Euronews" akciju pieder Krievijai.
17.jūnijs 2020, 7:01 Atbildēt
IInta
Vēl par izglītību un citos nostūros - ar visiem tiem salīdzinājumiem ciparnieku laikmetā ar:
youtu.be/vP7S9-I3UR4
18.jūnijs 2020, 19:57 Atbildēt
aaivarsz
Redz NU,Krautmani,Latkovski,... Administratīvi Teritoriālā Reforma Latvijā IZSLUDINĀTA! Ko NU??? Jāķeras pie citām "tēmām"... viena "spēlīte"ZAUDĒTA !
23.jūnijs 2020, 9:54 Atbildēt