Komentāri: Mediķi atkal biedē tautu ar jaunām kovidšausmām

11.05.2021. Māris Krautmanis
 
IInga
Slinkums un alkatība ir dabiski cilvēku instinkti. tos uzvarēt ir grūtāk kā kovid
11.maijs, 5:59 Atbildēt
PPravietisnejaukais
Cilvēku instinkti ir tādi, kādi tie ir bet viņu izmaiņa ir iespējama tad, ja cilvēki lūdz Dievu, lai Viņš dod tiem Svēto Garu, kas ir visas gudrības avots.

"Bijība Tā Kunga priekšā ir visas gudrības sākums. Tas visu labi izjūt un saprot, kas tā dara. Viņa slava paliek mūžīgi."

Bet, Dieva ignorēšana un atklāta Viņa baušļu izņirgāšana... kā "iesākums" tas ir ?
11.maijs, 9:04 Atbildēt
ZZālītes smēķētājs
Egils Levits ir kā spoža zvaigzne. Spīdums, kas šai zvaigznei piemīt, ceļas no dziļas inteliģences, no izcilas izpratnes par Latvijas vietu un lomu Eiropas un pasaules kontekstā. Latvijai ir ļoti nepieciešama zvaigzne, kas apspīd mūsu valsts tumšos beztiesiskos kaktus. Viņš spēj visus putnus, kam nošļukuši knābji, ar savu lielo ticību Latvijas valstij un latviešu nācijai atkalt celt spārnos.

/Māra Zālīte/
11.maijs, 9:50 Atbildēt
bbrīnos
ahahahahahahaaaaa
17.maijs, 18:34 Atbildēt
aanitiņa
Ārprāts! Vai pat psihiatrs viņai var palīdzēt? Vai vispār Zālīte tā ir teikusi?
11.maijs, 21:30 Atbildēt
ppaps
100% pievienojos teiktajam
11.maijs, 12:47 Atbildēt
bboo
Padomājiet cik cilvēku ir miruši Kariņa, Pavļuta un Dumpja neizdarības, neprofesionālisma, nepareizu lēmumu un atklāta stulbuma dēļ, cik cilvēku ir garīgi sagrauti, cik daudzi ir izdarījuši pašnāvības. es domāju, ka katrs saprātīgs cilvēks saprot, ka par visu šo šie cilvēki būtu jāsoda.
11.maijs, 12:56 Atbildēt
SSecinājums
Daudz mazāk mirušo kā Spānijā, Francijā, droši vien vēl varētu šādas valstis atrast. Vainīgie nav Jūsu minētie :)
11.maijs, 20:12 Atbildēt
aany
Jā, es vienu dienu dzirdēju no dažiem veikala apmeklētājiem, cik viņi ir sagrauti! Viens paziņa otram teica: "Ak , kā man ir apriebies mājās ēst!" . Piedodiet, mani tiešām pārņem šausmas, tāpat kā B.Sipenieci, kādā sabiedrībā esmu attapusies, dzīvojot savā zemē!
11.maijs, 14:30 Atbildēt
FFilips
tak ar tiem mediķiem-kaitniekiem, viss ir primitīvi līdz absurdam, viņi par "darbu covid krīzes apstākļos" piemaksās, par tām pašām darba stundām saņem otru un reizēm pat trešo algu. Viņi to afēru atbalstīs un vilks garumā cik varēs...
11.maijs, 17:01 Atbildēt
SSergejs
Likt mediķiem vienkārši darīt darbu ko viņi ir uzņēmušies par nolīgto atalgojumu bez visādām dīvainām piemaksām un šausmas kopā ar briesmām beigsies tūlīt pat. Man nez kapēc neviens neko nepiemaksā, bet nodokļus no manas algas mediķu piemaksām un Pavļuta algai paņem gan
13.maijs, 12:37 Atbildēt
AAsnate
Tieši tā un ne mazu naudu viņi saņem !
12.maijs, 10:25 Atbildēt
RReal
Mīļais cilvēk, pirms iedur eksperimentālo, līdz galam nepārbaudīto vakcīnu sev un savam bērnam, tomēr padomā. Vai eksperimentālu līdz galam nepārbaudītu vakcīnu izmantošana nav eksperiments ar cilvēkiem? Vai Tu esi tam gatavs? Esi gatavs iedurt sev vakcīnu, uzņemoties visu atbildību par savu veselību pats?! Jo ne valdība, na vakcīnu ražotājs to neuzņemas! Bet tikai valdība spiež ar visiem spēkiem! Priekšrocību došana vakcinētajiem ir diskriminācija pret pārējiem! Un ar to spiež uz visu šo “masu vakcināciju”. Kāpēc tik izmisīgi? Kāds kungs stāv aiz Kariņa, Levita un Pavļuta? Kas viņus rausta aiz diedziņa? Vienalga kā ir, publicēju Nirnbergas kodeksa punktus par eksperimentiem ar cilvēkiem.
Nirnbergas kodekss ir normu kopums, kas regulē pētniecību ar cilvēku iesaisti eksperimentos. Tas tika izveidots 1947.gadā pēc Nirnbergas procesa, kurā tiesāja Otrā Pasaules
kara noziedzniekus, tai skaitā ārstus un zinātniekus, kuri bija veikuši eksperimentus ar cilvēkiem.
11.maijs, 19:35 Atbildēt
aalise
viņi ir ieinteresēti saņemt visādas lielās piemaksas , cilvēki viņus neinteresē ,tikai iebiedēt tautu, jo bailes sēj slimību
11.maijs, 6:21 Atbildēt
BBet tu nebaidies
Iebāz galvu smiltīs ,kā štrauss un viss būs labi
dddff
11.maijs, 8:08 Atbildēt
AAnna
Vispār Štrauss bija komponists. Strauss es vēl ticētu.
12.maijs, 10:26 Atbildēt
RRolands
Kurš redzējis strausu ar smiltīs iebāztu galvu, kāpēc gan galvu jābāž smiltīs, vai barību meklējot? Varbūt tā ir kārtējā teiksma?
11.maijs, 13:14 Atbildēt
bbrīnos
ahahahahahaa
17.maijs, 18:36 Atbildēt
BBet tu paskaties vārdnīcā
Kas ir štrauss un kas ir strauss
11.maijs, 8:53 Atbildēt
nnevaru
galva smiltīs
11.maijs, 10:37 Atbildēt
bbēdīgā
ahahahahaaaa
17.maijs, 18:36 Atbildēt
šštrausss
;)))))))))))
11.maijs, 14:37 Atbildēt
PPasaka
Viss pēc plāna. Kovidšausmu nav, tad vajag uzkurināt un iestāstīt, ka ir. Tagad kārta bērniem, Jābaida, cik smagi slimo, un iebiedētais vecāks skries un grūdīs sava bērna rociņu tai eksperimentālai elles dzirai. Un nu jau skan, ka vajadzēs bieži to rociņu durstīt. Gļobaļugas ņirdz par mums un slēdz derības par cilvēku muļķību. Paši nemaz sev nevakcinē jeb publikai ziņo melus. Vietējie aizjūras atbraucēji augstos krēslos mūs cenšas sadalīt divās nometnēs. Lai vai kā, mēs tik uz tā uzvarēsim.
11.maijs, 9:37 Atbildēt
ttā ir
visa sāls tajā, ka ar piemaksām tagad "kovid mediķi" saņem vismaz ka deputāti un vairāk. Pietiek apskatīt MK lēmumus, piem.
vai VM preses relīze, 27. aprīlī, 2021:
"Mediķu un citu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto darbinieku piemaksu pagarināšanai būs pieejami 47 miljoni eiro.
Ņemot vērā, ka arī pēc ārkārtas stāvokļa beigām saslimstība ar Covid-19 Latvijā nav ievērojami mazinājusies un veselības nozare joprojām darbojas paaugstinātas slodzes apstākļos, valdība šodien atbalstīja mediķu un citu Covid-19 ierobežošanā iesaistīto darbinieku piemaksas pagarināt līdz šā gada jūnija beigām, atvēlot tam 47 miljonus eiro no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vēl papildu 7 miljoni eiro piešķirti atvaļinājumu rezerves uzkrājumam atbilstoši aprēķinātajai piemaksu summai no šā gada 1.janvāra līdz 30.jūnijam.

Kopumā piemaksām un atvaļinājumu rezerves uzkrājumam no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlēti 54 miljoni eiro. Šo izdevumu segšanai tiks novirzīta daļa no līdz šim neizlietotajiem 23 miljoniem eiro, kas Veselības ministrijai tika rezervēti šā gada janvārī, prognozējot finansējumu piemaksu nodrošināšanai no 1.janvāra līdz 31.martam.

Līdz ar Covid-19 izplatību, veselības nozarē strādājošie jau vairāk nekā gadu strādā paaugstinātas slodzes apstākļos. Lai motivētu ārstniecības personas, noturētu un piesaistītu papildu nepieciešamo personālu, kas nodrošina pacientu aprūpi, kā arī atbildīgajās institūcijās nodarbinātos, kuri ir iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā, valdība atbalstīja Veselības ministrijas lūgumu saglabāt piemaksas:

● 100% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30.aprīlim, 90% no mēnešalgas līdz šā gada 31.maijam un 80% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30.jūnijam stacionāro ārstniecības iestāžu nodarbinātajiem, kas ir iesaistīti Covid-19 pacientu ārstēšanas procesā, nodarbinātajiem, kas iesaistīti Covid-19 testēšanā un mājas aprūpē, ģimenes ārstiem un ārsta praksēs nodarbinātajiem ārstu palīgiem un māsām, ambulatoro iestāžu nodarbinātajiem, kas nodrošina sekundāros ambulatoros aprūpes pakalpojumus vai veselības aprūpes pakalpojumu mājās Covid-19 pacientiem un Covid-19 pacientu kontaktpersonām un Slimību profilakses un kontroles centra ierēdņiem un darbiniekiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;
● 100% apmērā no mēnešalgas visā noteiktajā periodā slimnīcu uzņemšanas nodaļās strādājošiem un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā nodarbinātajiem;
● 30% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30.aprīlim, 20% apmērā no mēnešalgas no šā gada 1.maija līdz 30.jūnijam stacionāro iestāžu nodarbinātajiem, kas iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;
● 50% apmērā no mēnešalgas līdz šā gada 30.aprīlim, 30% apmērā no mēnešalgas no šā gada 1.maija līdz 30.jūnijam Veselības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Veselības inspekcijas un Valsts asinsdonoru centra ierēdņiem un darbiniekiem, kuri iesaistīti Covid-19 jautājumu risināšanā un seku novēršanā;
● farmaceitiem par kompensējamo medikamentu izsniegšanu no A saraksta (receptēm ar norādītu zāļu aktīvo vielu) laika periodā no šā gada 1.aprīļa līdz šā gada 30.jūnijam – 0,71 euro par vienu recepti.
11.maijs, 14:55 Atbildēt
PPirktspēja
:) 55 miljardus eiro, ko Latvijai ikgadus nolaupa, speciāli septiņreiz samazinātas lata vērtības seku dēļ, gan šie inteliģenti nevēlas apgūt. Un, tādi ir pie varas.
11.maijs, 6:25 Atbildēt
eegons
slims lata miletajs murgo par 55 miljardiem ,kur parejie komenti .
11.maijs, 7:11 Atbildēt
ddoma
Nu ko lai dara ka autors vēl jo projām nesaprot vai negrib saprast lietas būtību.Ja nebūtu žurnālistu tad diez vai kāds zinātu ka sabiedrība ir "nogurusi"!!!! Nespēja saprast un analizēt situāciju pēc būtības ir netikai žurnālistu ,bet gan lielākās sabiedrības daļas būtība kuras pamatā ir zemais izglītības un izpratnes līmenis. Autora zināšanai pamat problēma ir veselības sistēmas sabrukums pie lielāka saslimušo skaita.Tāpēc mediķi ceļ trauksmi.Bet manipulācija ar cipariem nu nav saprātīga cilvēka cienīgs darbs.
11.maijs, 7:14 Atbildēt
ppamatdoma
ir ka ziņa no mediķu puses ir meliga, slimnicās publikas paliek arvien mazāk un mazāk, lidz sabrukumam tur tā patālu ja atceramies ka decembri/janvari slimnicas ārstejās 2x vairāk covidnieku. un mediķi jau ne pirmo reizi atklāti melo. nu ne visi bet politiski pietuvinātie "vadītāji" kuriem krēsls tieši atkarigs no pavļuta labvelibas
11.maijs, 7:36 Atbildēt
SSergejs
Ir piemaksas - ir kliegšana par kovid šausmām. Nebūtu piemaksu - nebūtu kliegšanas. Ja visi mediķi tik traki noguruši un izdegušu ko tad no Gobzema kunga palīdzības atteicās, sakot ka viss ir labi un paši mierīgi tiek galā (kaut arī tai piedāvājumā bija gana laba populisma deva)?
Un jā, jo tuvāk silei - jo skaļāks būs kvieciens, jo tad visādu piemaksu un citu labumu apjoms ko var izkviekt un iekabatot ir lielāks.
11.maijs, 10:45 Atbildēt
ĪĪstenīnā
Tieši manipulāciju ar cipariem, biedēšanu ar šausmām un piespiefu brīvprātīgo šprīšdevu uzspiešanu veic valdošie kovidokrāti un viņu pskalpiņi, it īpaši visi cipuļdumpjperevoščikveidīgie pusmankurti - puskangari
11.maijs, 11:28 Atbildēt
aanitiņa
Bet, ja nu tā nav manipulācija, bet patiesība, ko?
11.maijs, 21:34 Atbildēt
EEhggg
Man jau ir pilnīgi vienalga, atrak izslimotu, tie kam vājš organisms nomirtu un pārējie atgrieztos pie normālas dzives
11.maijs, 7:26 Atbildēt
bbēdīgā
ahahahahahahhahaaa
17.maijs, 18:38 Atbildēt
PPaps
Krautmanis: – Vai jums ir pazīstams kāds cilvēks ar iesauku Futbols vai Sports?
Sports: (Smejas.) Mani gan patiesībā tā neviens nesaukā. Bet esmu pāris reizes kādās dzimšanas dienās uzdāvinājis draugiem futbola bumbas
11.maijs, 7:28 Atbildēt
DDomātājs
Cipule ir mediķe?
Trauksmes cēlāji ir tādi paši sorisītu apmaksāti prostitūti.
Vai tie, kas piedzīvojuši padomju laikus, kuri spēja pat laikrakstā Pravda izlasīt realitāti, spēj ticēt Dumpim uz kuģa, kurš kovidafēras sākumā "savai laboratorijai pētniecības nolūkos" pavisam oficiāli no Vinķeles saņēma pusļimaku?
11.maijs, 7:32 Atbildēt
FFilips
Dumpis neizskatās pēc afērista. Negribu par viņu teikt nevienu labu vārdu, bet Dumpis vairāk izskatās nevis pēc afērista bet reāli prātā jukuša fanātiķa, kas pats tic tam, ka ir "Dieva izredzētais pasaules glābējs"...
11.maijs, 17:06 Atbildēt
aanitiņa
Kā teicis Džeroms K.Džeroms - slepkava jau nestaigā apkārt ar indes pudeli un asiņainu tuteni rokā. Izskats?
11.maijs, 21:38 Atbildēt
FFilips
arī taisnība...
12.maijs, 6:50 Atbildēt
OOkšķeris
Kovidvīrusa pandēmija atklāja cilvēces garīgo stāvokli. Tas ir ļoti nelabs. Cilvēces liela daļa piekristu amputēt kādu ķermeņa daļu, ja to pieprasītu valdība, aizbildinoties ar nepieciešamību tādā veidā novērst katastrofu, bojāeju. Tāds ir atsevišķu analītiķu secinājums, tiekoties ar sabiedrības masu milzīgo pakļāvību, padevību pandēmijas mēnešos. Daudzi analītiķi uzskata, ka kovids ir uz visiem laikiem; pie tā nākas pierast. Kovids nosaka jaunu dzīves realitāti. Tagad ir skaidrāk konstatējama valdību pieeja, lai uzturētu sabiedrību nemitīgā nemierā. Valdības sola pēc kāda laika (Latvijā “uz Jāņiem”) mazināt ierobežojumus, taču visai drīz savu viedokli maina un pagarina atvieglojumu sākšanās laiku. Piem., sola vasarā, bet visai drīz sola septembrī. Uzticība statistikai nav iespējama. Eksistē dažādi formulējumi: “mira no kovida”, “mira ar kovidu”, “mira sakarā ar kovidu”. Statistikas datus nav iespējams pārbaudīt. Kovida pandēmijas laikā “pazuda” parastā gripa, kas tradicionāli sevi piesaka katru gadu noteiktos mēnešos. Valdības izvairās no atbildes uz jautājumu “Kur palika gripa?”. Valdību uzdevumā tiek imitēti zinātniskie pētījumi. Sabiedrība pieprasa zinātnes viedokli, un valdības imitē zinātniskos slēdzienus. Priekš tā ir galma eksperti, galma profesori, galma ārsti. Kovida pasākumi tādā valstī kā ASV ir atkarīgi no partejiskās piederības. Tajos štatos, kur pie varas ir republikāņi, atsacījās no karantīnas un pašizolācijas, kā arī neslēdza skolas, strādāja restorāni, notika sporta sacensības. Tajos štatos, kur pie varas ir demokrāti, tika uzspiesti visdažādākie ierobežojumi. Pieeja dažāda, taču reālā aina viena un tā pati. Gan republikāņu, gan demokrātu pārvaldītajos štatos ir viens un tas pats saslimstības apjoms. Tātad dažādie ierobežojumi neko nedod. 2021.gada 28.aprīlī aģentūra “Associated Press” publicēja pētījumu par dzimstību ASV. Atklājās, ka pandēmijas laikā ir samazinājusies dzimstība. Tika prognozēts pretējais – karantīnas “mājsēde” veicinās dzimstības pieaugumu. ASV 25 štatos 2020.gadā dzimstība samazinājās par 4,3%, salīdzinot ar 2019.gadu. 2021.gada janvārī-februārī dzimstība samazinājās par 9,3-10%, salīdzinot ar tiem pašiem mēnešiem 2020.gadā. Jo ilgāk turpinās karantīna, jo vairāk samazinās dzimstība. Tātad tiek sasniegts globālisma prozelītu mērķis samazināt iedzīvotāju skaitu.
11.maijs, 7:35 Atbildēt
aanitiņa
Uzticēties? Ticēt? Kam?
11.maijs, 21:41 Atbildēt
OOkšķeris
Mediji informē, ka no Latvijas iedzīvotājiem tikai 17% ir vakcinēti pirmo reizi. Tāds rezultāts neapmierina! Globālisma prozelītu mērķis ir vakcinēt 70% no planētas iedzīvotājiem. Globālisma prozelītu vietējiem laizītājiem visādiem lipīgiem un smirdīgiem pielīdējiem kariņiem, nācijas patēviem, kretīnmuzikantiem ir jāsaņemas un jāpanāk labāks rezultāts tautas bendēšanā, ko šie mēsli pasniedz kā cilvēces glābšanu. Savukārt žļurnāļugām ir tauta jābiedē iespaidīgāk. Tauta vairs nebaidās no nāves. Tas nav labi. Jābaida pamatīgāk. Statistikas falsifikācijas neviens nevar pārbaudīt. Tas ir jāizmanto bez kautrēšanās. Katru dienu mirušo skaitam ir jābūt šausminošam. Tautas bailes ir jāuztur sistemātiski. Tautas bailes ir viens no galvenajiem faktoriem globālisma prozelītu mērķu sasniegšanai pasaules radikālā pārveidošanā, kad zem Saules sildīsies ne vairāk kā viens miljards Homo sapiens un Homo pseidosapiens. Ar saprātu ir jābūt vienam miljonam Homo. Ar pseidosaprātu ir jābūt 999 miljoniem Homo, kuri paklausīgi, bez ierunām, ar sirds degsmi apkalpo Homo sapratīgo miljonu.
11.maijs, 7:36 Atbildēt
EEdgars
Pavļuts ar Dumpi gan runā par 80-90% . Bet tā dīvainā izglītības ministre jau par 12 līdz 14 gadu jauniem bērniem (ministrijas darba grupās apspriestais).
11.maijs, 8:30 Atbildēt
bbasketmens
++++++++++++++++++++++++++++++++ malacis Okšķeri! Ja visi tā domātu...
11.maijs, 11:24 Atbildēt
VVispār
Piekrītu Okšķera teiktajam. Statistika ir interesanta, jo neparāda, cik ir testētas unikālās personas. Visi zin, ka ir cilvēki, kurus testē katru nedēļu. Pozitīvs tests vēl nenozīmē slims, jo simptomi ir retajiem. Pusotrs gads izsvītrots no bērnu un jauniešu dzīves ir ļoooti ilgs laiks. Attālinātās mācības ir murgs, jo nedarbojas neverbālā komunikācija, cilvēki neredz mimiku, žestus utt. Zudusi paaudze. Kamēr būs aitas, būs cirpēji.
11.maijs, 8:08 Atbildēt
ppieredzējusi
kamēr nebūs lielāks procents potēto, nekā kaimiņos,mūs biedēs katru dienu,šeit grozās daudz,daudz naudas
11.maijs, 8:26 Atbildēt
AANDRIS SAULĪTE
BIEDĒŠANA IR TERORISMS--TERORISTIEM VNK JĀTOP NOGALUINĀTIEM --- ELEMENTĀRI WATSON!! KINŽALU RĪKLE PARANOIĶIEM UN JA FALŠI MURGO --NOGALINĀT UZ VIETAS TOS TERIORISTUS ---
16.maijs, 6:41 Atbildēt
EEdgars
Tie jau nav mediķi, bet medicīnas nozares uzņēmēji un politmediķi.
Eiropas Savienībā budžets ir pieņemts, Latvijas problēma ir pašvaldību vēlēšanas. Par godu K.Ulmaņa apvērsuma gadadienai sāks mīkstināt retoriku un politmafijas sakodienu. Pēc Līgo vakara viss rullēs savā gaitā līdz pat rudenim.
Bet tas jau būs cits stāsts, ar skarbu politmafijas teātri par 14.Saeimas balsīm.
11.maijs, 8:26 Atbildēt
MMāris
Šis ir labs!
11.maijs, 10:51 Atbildēt
JJumu
Kaut kā nav dzirdēts, ka mediķi biedētu. Līdz šam biedē tikai korespondenti un izskatās, ka pēc pasūtījuma. Cik var gaudot vienu un to pašu?
11.maijs, 8:31 Atbildēt
HHmm
Jā. Tā vispārināšana rada sajūtu it kā man ģimenes ārsts man ar pirkstu rādītu un nosodītu mani. Lai gan realitātē mediķus pārstāv kaut kāda ministrija un arodbiedrības, kurām interese ir tikai piesaistīt vairāk līdzekļu savai nozarei. Tas ir saprotams, jo medicīna nedrīkst būt atstāta novārtā, bet nu jau nedaudz būtu jāpiebremzē ar bezkaunību..
11.maijs, 10:02 Atbildēt
aapnikuši
Paldies raksta autoram par rakstu!
11.maijs, 8:36 Atbildēt
HHmm
Piekrītu! Paldies par rakstu!
11.maijs, 10:00 Atbildēt
UUdo Ulbergs
Lasot internetā 2021.gada 11.aprīlī jaunākās ziņas, atkal nākas tikties ar mežonīgu valodu. Nākas žēloties, cik pamatīgi ir apriebusies neglābjamu muļķu mežonīgā valoda: "Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) žurnālistiem sacīja, ka pēc sarunas ar veselības ministru pirmdien nesagaida, ka valdībā šobrīd piedāvās (!?) kādus jaunus ierobežojumus." Piedāvāt var siļķes pirkt, piedāvāt var aiziet uz krogu, piedāvāt var lietot pareizu valodu, piedāvāt var vākties atpakaļ uz Ameriku... Šis supermuļķis nesaprot, ja kaut kas tiek piedāvāts, tad var atteikties no piedāvājuma. Šis supermuļķis to nesaprot! Viņš nesaprot, ko ir pateicis! Sabiedrība tātad var atteikties no valdības piedāvātā kovidterora. Kādi gan kropļi ir pie varas! Pat neprot valodu pareizi lietot! Ļoti aktuāli ir jautājumi: Vai tiešām latviešu tauta nav spējīga atrast vismaz 2-3 normālus cilvēkus varas visaugstākajiem krēsliem? Vai patiešām latviešu tauta ir tik antropoloģiski nabadzīga? Tādi ķēmīgi kariņi, nācijas tēvi taču apkauno tautu! Cik ilgi tas tiks paciests! Un, lūdzu, nestāstiet, ka tauta nav vainīga. Citu tautu protestu hronika ir ļoti bagāta ne tikai pandēmijas mēnešos.
11.maijs, 8:44 Atbildēt
MMāris
Saeimā savēlēja lohus-populistus un tie attiecīgi ievēlēja prezi žīdu.Bet premjers ir viņa kādreizējais skolnieks un rezultāts ir redzams-bēdu ieleja!
11.maijs, 10:56 Atbildēt
FFilips
par valodu, ir acīmredzams, ka tie divi cilvēki domā viens angliski otrs vai nu vāciski vai ivritā, kas zina, un kad kaut kas ir jāsaka galvā izmisīgi meģina iztulkot, un te arī nāk tās pērles ārā...
11.maijs, 17:12 Atbildēt
aabsurds
baigi vajag biedēt, sevišļi mediķiem
11.maijs, 8:49 Atbildēt
FFakts
Latvijā nekas vairāk , kā Covid 19 , nekas nav palicis !
11.maijs, 8:58 Atbildēt
ttā jau
kāpēc biedē? informē.Kungi kā grib, tikai nevajag saukt NMPD par manu naudu
11.maijs, 9:00 Atbildēt
LLatviešu burti
Ja tu domā nodokļu naudu - tad to saukt par "manu naudu"- ir tikai tukša muldēšana. Šī nauda sen jau vairs nepieder tev - tā ir valsts nauda. Un ne tu izlemsi, kā šo naudu tērēt.
11.maijs, 9:07 Atbildēt
BBurtam
Kā vienmēr dīvānā pirdējs bezdarbnieks ar pamatskolas izglītību ir visgudrākais.
11.maijs, 9:54 Atbildēt
HHe He
Nekas, drīz fašisma izplatītajiem un panikas cēlājiem būs jāatbild par saviem darbiem! Un tad nepalīdzēs nekāda sazagtā nauda, jo VIŅI JAU IR NOLĀDĒTI!!! Alleluja!!!
11.maijs, 9:11 Atbildēt
XXelvis
Nu par šiem taviem vārdiem tev pienākas cietums hehe!
11.maijs, 9:43 Atbildēt
FFedja
Nu bljadj, putinietis apzagts!
11.maijs, 10:38 Atbildēt
RRolands
Kas ir fašisms, pastāsti par fašisma pazīmēm!
11.maijs, 13:16 Atbildēt
vvendetta
tālijas fašismā jau no pirmsākumiem pastāvēja vairākas ideoloģiskās grupas, katra ar savu vēsturi un atbalsta bāzi. Kopējas ideoloģijas trūkums gan veicināja fašisma straujo popularitāti, gan vēlāk to vājināja.

Nacionālais sindikālisms uzskatīja, ka ražošanā jāveido strādājošo un īpašnieku sindikāti. Tas bija republikānisks, antiklerikāls un ietekmējies no sociālisma.
Lauku fašisms negatīvi skatījās uz pilsētām, noraidīja modernismu un rūpniecību.
Tehnokrātiskais fašisms akceptēja industrializāciju un modernizāciju.
Konservatīvais fašisms balstījās lielajos rūpniekos un zemes īpašniekos, atbalstīja tradicionālo monarhijas un katoļu baznīcas varu.
Nacionālistiskais fašisms bija vērsts uz agresīvu ārpolitiku un autoritāro valsts varas modeli.[4]
Tikai 1932. gadā Musolīni mēģināja definēt, kas ir fašisms. Tas esot antikomunistisks, antisociālistisks, noraida šķiru cīņas konceptu, antidemokrātisks, etātisks, un uz teritoriālo ekspansiju vērsts. Musolīni definēja fašismu kā labēju kolektīvisma ideoloģiju, kas vērsta pret sociālismu, liberālismu, demokrātiju un individuālismu. Viņš rakstīja:

“ Antiindividuāla, fašistu dzīves uztvere uzsver valsts svarīgumu un akceptē indivīdu tikai tik tālu cik viņa intereses sakrīt ar valsts interesēm, kuras iemieso cilvēka, kā vēsturiskas vienības, sirdsapziņu un vispārējo gribu... Fašistu valsts koncepts ir visaptverošs; ārpus tās nevar pastāvēt nekādas cilvēciskas vai garīgas vērtības, vai vēl mazāk - tādām pat nevar būt vērtības... Fašisms tātad ir opozīcijā tai demokrātijas formai, kas vienādo nāciju ar vairākumu, pazeminot to līdz lielākā skaitļa līmenim... Mēs ticam, ka šis ir autoritātes gadsimts, gadsimts kas nosveras pa labi, fašistu gadsimts. Ja 19. gadsimts bija indivīda gadsimts (liberālisms nozīmē individuālismu), tad mēs ticam ka šis ir "kolektīva" gadsimts un tātad, valsts gadsimts. ”
Bijušais Kolumbijas Universitātes profesors Roberts O. Pakstons rakstīja:

“ Fašismu varētu definēt kā politiskās uzvedības veidu, kuru iezīmē apsēsta koncentrēšanās uz sabiedrības sabrukumu, pazemojumu vai upura tēlu, kam kā kompensācija pastāv vienotības, enerģijas un tīrības kulti kuros masu partijas, kuras sastāv no uzticamiem nacionalistu aktīvistiem, efektīvi, taču ne vienmēr komfortabli, sadarbojas ar tradicionālajām elitēm, noliedzot demokrātiskās brīvības, un ar vardarbīgām metodēm, bez nekādiem ētiskiem vai legāliem ierobežojumiem, mēģina piepildīt iekšējās attīrīšanās un ārējās ekspansijas mērķus.
20.maijs, 8:29 Atbildēt