Pat Ziemassvētkos nebija kur glābties no Pavļuta un vakcinācijas

Latvijas augstākās amatpersonas mēdz regulāri pārsteigt ar interesantiem apsveikumiem svētkos. Ja ne Valsts prezidents Egils Levits, tad premjers Krišjānis Kariņš (JV) vai kāds ministrs. Šoreiz ar Ziemassvētku apsveikumu tautai ir izcēlās veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).
Pavļuta Ziemassvētku apsveikums, jau otrajā teikumā pievēršoties vakcinācijai un balstvakcinācijai, rāda, ka viņš pats un tāpat arī valdība ir teju vai apmāta, ir “ieciklējusies” uz vienu problēmu, uzskata to par visgalvenāko starp visām citām. Un visām problēmām redz tikai vienu risinājumu – vakcināciju, vakcināciju un balstvakcināciju. ©Twitter

“No sirds vēlu gaismas un mīlestības pilnus Ziemassvētkus! Labākā dāvana katram sev un visiem apkārtējiem šajos svētkos ir vakcinācija un balstvakcinācija. Aicinu svētkos būt īpaši piesardzīgiem, sanākt kopā tikai pašu tuvāko lokā,” viņš rakstīja 24. decembrī interneta mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Diezin vai ir jāšaubās par ministra labajiem nodomiem - gan viņš, gan premjers, gan tāpat arī Valsts prezidents grib vēsturē palikt kā viedi, skaisti un labi amatvīri. Pavļuts ir visu kovidlaiku aktīvi darbojies, vai katru otro dienu nākot klajā ar kādiem paziņojumiem un sniedzot intervijas visos televīzijas kanālos pēc kārtas.

Taču šāds “tvītojums” Ziemassvētkos atkal ir izsaucis ļoti īgnu sabiedrības reakciju. “

Tā nav labākā dāvana un nebūs! Ja runa par nākamo gadu, tad labākā dāvana būs redzēt APAR kopā ar JV vēstures mēslainē,” raksta kāds komentētājs ar segvārdu “pilsonis”. “Labākā dāvana būtu patiesa ziņa, ka Pavļuts sēž - nevis ministra krēslā, bet sēž aiz restēm,” raksta kāds Imants Krūklenis. “Tad man viņš būs jābaro! Lai sēž kaut kur citur, ne uz nodokļu maksātāju kakla!” raksta kāda Maruta Riktere. Un vēl ļoti daudzi ir izteikušies - gan personas, kas slēpjas aiz pseidonīmiem un tāpēc ir anonīmas, gan arī cilvēki ar savu īsto vārdu un fotogrāfiju kontā. “Nevarēja kaut šodien palikt tikai pie pirmās frāzes... Nebrīnīšos, ja ne vienā vien mājā šis ieraksts tika radījis strīdus,” piezīmē kāds komentētājs.

Cits padalās ar savu novērojumu un izsaka kritiku: “Diemžēl šajās brīvdienās balst-/vakcinācija bez pieraksta bija pieejama tikai divos lielveikalos Rīgā. God.@pavluts, vai tas jums šķiet pieņemami, gaidot omikrona vilni un jauno gadu?”

Liela daļa ierakstu “tviterī” nav kritika, bet prasta apsaukāšanās - veselības ministrs tiek saukts nelabos vārdos un nolādēts. Tas gan nav nekas jauns, un agresija ir tapusi par ierastu lietu internetā. Nav tādas augstas amatpersonas, kas ar to nesastaptos. Diezin vai pats Pavļuts to vairs pārāk ņem galvā.

Un tas nav diez cik labi, jo ministrs jau ir pieradis, ka uz viņu “tviterī” kliedz un mēda. Bažas ir par to, ka arī reāla kritika tad varbūt viņam iet gar ausīm.

Pavļuta Ziemassvētku apsveikums, jau otrajā teikumā pievēršoties vakcinācijai un balstvakcinācijai, rāda, ka viņš pats un tāpat arī valdība ir teju vai apmāta, ir “ieciklējusies” uz vienu problēmu, uzskata to par visgalvenāko starp visām citām. Un visām citām problēmām redz tikai vienu risinājumu - vakcināciju, vakcināciju un balstvakcināciju.

Vakcinācija ir kļuvusi par pašmērķi, par panaceju it visam. Vakcinācijas aptveres pildīšanas vārdā var ziedot ekonomiku, demokrātiju un cilvēktiesības - jebkas ir upurējams uz vakcinācijas altāra. Veselības ministrs ir pārtapis par “vakcinācijas ministru”. Bet ar vakcinācijas lietām taču jau ir kas nodarbojas - paša Pavļuta izveidotais Vakcinācijas projekta birojs ar Evu Juhņēviču priekšgalā.

Tāpēc jo daudzi “tvitera” lietotāji tā saniknojās - pat Ziemassvētkos viņiem nav glābiņa no kovida tēmas, jo veselības ministrs to atkal atgādina. Jādomā, ka lamāšanās bija viņu aizsargreakcija.

Pavļuts nav rimies un tajā pašā “tviterī” jau šajā īsajā laika posmā kopš Ziemassvētkiem ir paguvis vēl un vēl ieminēties par vakcināciju.

“Neatliec savu vakcināciju pret Covid-19! Tas ir ļoti svarīgi Tavai aizsardzībai pret vīrusu un sabiedrības kopējai veselībai. Ej un vakcinējies jau tagad - gan ar pirmo poti, gan balstvakcīnu!” viņš pārpublicēja vietnes “Vakcinācija Latvijā” ziņu 27. decembrī. Šajā pašā dienā vēl viens pārpublicējums no SPKC lapas: “Ja Tu zinātnei vēl tici, ej un saņem trešo šprici. Bet ja vēlies brīnumiņu, paķer līdz ar vectētiņu. Varēsiet tad tikties droši, svinēt svētkus līksmi, koši!”

Vakcīna ir laba lieta, ar vakcinēšanos tiek apkarotas jo daudzas slimības Eiropā kopš 18. gadsimta, taču diezin vai tā pasargās no jauniem un jauniem kovida paveidiem, un ar grieķu alfabētu vien to apzīmēšanai var izrādīties par īsu. Kovids lips arī vakcinētajiem, un zinātniekiem būs jāizgudro atkal jaunas vakcīnas. Kovids ir uz ilgu vai pat uz pavisam. Palēnām tas kļūs aizvien lipīgāks, bet vienlaikus arī mazāk nāvējošs. Vismaz ar citiem līdzšinējiem vīrusiem ir bijusi šāda likumsakarība. Bet diezin vai ir korekti sabiedrībai stāstīt, ka notiks brīnumi, ka vajag tikai savakcinēties un tad visi, arī vectētiņš, būs drošībā.

Vai nav tā, ka Pavļuts, SPKC un pārējie savakcinētgribētāji pārāk uzmācīgi komunicē? Bet, kas par daudz, tas par skādi...