Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 30. maija līdz 5. jūnijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Nastavševs, Vazdika, Andrejeva, Hiršs, Dimiters
30.05.2020. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Leļļu teātra lelles skatlogā aiz stikla

Svētdien, 31. maijā, Latvijas Leļļu teātris no pulksten 12 līdz 15 aicina lielus un mazus garāmgājējus paviesoties teātra pagalmā, kur notiks izstādes «Lelles aiz stikla» atklāšana.

Māksliniece Anita Znutiņa-Šēve Leļļu teātra ēkas logus pārvērtusi par savdabīgiem skatlogiem, radot leļļu muzeja ekspozīciju vasaras periodam. Ekspozīcija teātra logos, ko iespējams aplūkot, izstaigājot teātra pagalmu, būs pieejama apmeklētājiem jebkurā diennakts laikā līdz pat jūlija vidum, kad teātris uzsāks jauno sezonu.

Atklāšanas dienā trīs stundu garumā teātra pagalmā būs dzirdams brīvdabas radio «Balkona balss», kur dīdžeju lomā iejutīsies teātra aktieri Dace Vītola, Artūrs Putniņš un Miķelis Žideļūns, kuri atskaņos gan labi pazīstamas, gan mazāk zināmas izrāžu dziesmas.

Improvizētais radio raidījums tiks straumēts arī teātra «Facebook» lapā.

«31. maijs šogad ir ļoti gaidīts datums, kad noslēdzas skolas gads un attālināto mācību izaicinājums bērniem un vecākiem. Mēs gribējām sagādāt ģimenēm svētku sajūtu, jo bērni ir šo pēdējo mēnešu varoņi - izturējuši dzīvi bez draugiem, pasākumiem, apguvuši daudz jaunu prasmju,» saka Latvijas Leļļu teātra mārketinga nodaļas vadītāja Rūta Petrauska. Viņa norāda, ka brīvdabas radio ir formāts, kuru var baudīt bez vajadzības pulcēties pārāk tuvu un nepieciešamības kaut ko saskatīt, vienlaikus aktieru balsis - gan sarunās, gan dziesmās - būs klātesošas un dzīvas, jo tiks raidītas no teātra balkona. «Balsis ir kaut kas leļļu teātri ļoti raksturojošs - tas, pēc kā skatītāji atpazīst mūsu aktierus, jo tās dzirdamas gan izrādēs, gan multfilmās, pašiem aktieriem bieži paliekot neredzamiem. Spēlēt izrādes mēs pašlaik vēl nevaram, bet tas nenozīmē, ka nevaram uzrunāt savus skatītājus citā veidā. Raidījumā aktieri runās par dažādām emocijām, ko bērni piedzīvojuši šajā laikā, vienlaikus sasaistot tās ar tēmām, kas tiek risinātas izrādēs un to dziesmās,» piebilst Rūta Petrauska.

*Pasākuma norises laikā teātra teritorijā tiks ielaists limitēts cilvēku skaits un apmeklētāju plūsma tiks regulēta. Pagalmā būs pieejami roku dezinficēšanas punkti.

 
Turpinājumu lasi nākošajā lapā