Neatkarīgā iesaka: TOP10 notikumi kultūrā no 18. līdz 24. jūlijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Mērija Popinsa un Harijs Poters, Daudziņa un Lisners, Fomins un Lūsēns, trīs Osokini un divi Dzudzilo.
18.07.2020. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Joku luga «No saldenās pudeles» «Ziemeļblāzmas» parkā

Šodien, 18. jūlijā, pulksten 14 kultūras pils «Ziemeļblāzma» parkā tiks izspēlēta joku luga «No saldenās pudeles».

Tā ir visstraujākā un karstasinīgākā Rūdolfs Blaumaņa komēdija, jo, «kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri». Rūdolfa Blaumaņa domās latviešu atdzimšanas un brīvības pamats ir ugunīgas jūtas, kas aizslēgtas dus aiz piesardzības, baiļu un stingras audzināšanas durvīm. Bet pāri visam - vīns no saldenās pudeles!

Joku lugas izrādīšanai ir sapulcējušies plašs aktieru sastāvs - Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane Daudziņa kā Lavīze saimniecības glābšanas vārdā būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne-Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski, Mārtiņa lomas atveidotāju. Rindēnu saimnieks Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe kā Auce kritīs Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos. Māris Bezmers Taukšķa lomā būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Izrādes veidotāju radošajā komandā: režisors Juris Rijnieks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa, scenogrāfs Ivars Noviks, dziesmas un mūzika - Artūrs Palkevičs, Artūrs Uškāns, Gatis Lazdāns un «Laimas muzykanti», dziesmu teksti - Jānis Peters.

*Biļetes uz pasākumu var iegādāties kultūras pils «Ziemeļblāzma» informācijas centrā, «Biļešu paradīze» kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 
Turpinājumu lasi nākošajā lapā