Neatkarīgā iesaka: TOP10 notikumi kultūrā no 3. līdz 9. oktobrim

Vērts redzēt, apmeklēt, izlasīt: Dūmiņa un Skrastiņš, Kļava, Krūmiņš un Mellis, Izjumovs un Antoņenko, Doroteja, Čaklais un «21. gadsimta Mocarts».

3.lapa

Unikāla multimediāla izstāde Liepājas muzejā

Publicitātes foto

No šodienas, 3. oktobra, Liepājas muzejā būs skatāma unikāla dzīvo gleznu izstāde «Simbolisms», kurā jaunās krāsās, skaņās un kustībā uzmirdzēs vairāk nekā 40 spilgtākās 20. gadsimta sākuma gleznas.

Izstādē būs redzami tādu latviešu vecmeistaru kā Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša, Johana Valtera, Pētera Kalves, Rūdolfa Pērles un citu autoru darbi, kas savulaik izstādīti Parīzē, Orsē muzejā.

Pianists Andrejs Osokins ieskaņojis melodijas katram mākslas darbam un visam priekšnesumam kopumā, interpretējot triju izcilo latviešu simbolisma laika komponistu - Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Jāņa Mediņa darbus. Unikālo skaņu celiņu papildina Edvarta Virzas, Fallija un Zemgaliešu Birutas dzeja, ko ierunājuši aktieri Sandra Kļaviņa, Voldemārs Šoriņš un Jēkabs Reinis.

Izstāde ir digitālā izstāžu nama «Lumiere» multimediālais projekts.

«Multimediālā simbolisma mākslas izstāde ir digitāli izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts, kas īpašā mākslas performancē iepazīstina ar izcilu Latvijas kultūras personību daiļradi 20. gadsimta sākumā. Pateicoties labākajiem multimediālās jomas māksliniekiem, izstāde ir veidota mūsdienīgā tehnikā, lai tā ar savu sniegumu vienlīdz aizrautu gan mākslas pazinējus, gan arī tādus, kas līdz šim ar to ir bijuši sveši, tostarp arī bērnus. Īpaši radītas kustīgas animācijas, tā laika un sajūtu raksturojoša mūzika un dzeja, kas atdzīvina telpu neparastā piedzīvojumā,» stāsta «Lumiere» vadītājs Renārs Sproģis.

Simbolismam veltīto izstādi veidojuši Latvijā un pasaulē atpazīstami videomākslinieki Māra Kalves vadībā, skaņu dizainu veidojis Ernests Ansons, bet producente ir Leonarda Ķestere.

*Izstāde Liepājas muzejā (Kūrmājas prospektā 16/18) būs apskatāma līdz 27. decembrim.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā