Neatkarīgā iesaka: TOP10 notikumi kultūrā no 3. līdz 9. oktobrim

Vērts redzēt, apmeklēt, izlasīt: Dūmiņa un Skrastiņš, Kļava, Krūmiņš un Mellis, Izjumovs un Antoņenko, Doroteja, Čaklais un «21. gadsimta Mocarts».

5.lapa

Komēdija, detektīvs un drāma «Dirty Deal Teatro»

Publicitātes foto

Trešdien, 7. oktobrī, «Dirty Deal Teatro» pirmizrādi piedzīvos iestudējums par varu «Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa» Paulas Pļavnieces režijā. Komēdija, detektīvs un drāma vienā vakarā.

Skolotāji, kuri stingri seko standartiem un noteikumiem, atmetot cilvēcību. Mīļotie, kuri vairs neatceras, kāpēc iemīlējuši otru. Darbs, kas nemanāmi saplūst ar privāto dzīvi un izjauc attiecības ar līdzcilvēkiem.

«Triptihs: Džeks Uzšāvējs, Skittles, Ludzas kadriļa» ir trīs dramaturgu - Justīnes Kļavas, Kārļa Krūmiņa un Klāva Meļļa - pārdomas par varas izpausmēm mūsdienu sabiedrībā, apvienojot mākslinieku dažādos skatījumus vienā mākslas darbā.

Izrādi veido trīs atšķirīgu dramaturgu lugas - Justīnes Kļavas komēdija «Džeks Uzšāvējs», Kārļa Krūmiņa skolas detektīvs «Skittles» un Klāva Meļļa gandrīz drāma «Ludzas kadriļa» -, kas radītas tieši šim iestudējumam. Procesa laikā stāsti sarindojās viens pēc otra saturiskā vienotībā par indivīdu, varu, brīvības iespējamību un tās robežām, esot dažādos konstruktos. Arī mīlestībā,» stāsta izrādes režisore Paula Pļavniece.

Justīnes Kļavas komēdijas «Džeks Uzšāvējs» darbība notiek mazpilsētas policijas iecirknī, kur divi jauni izmeklētāji, ņemot talkā kailu dibenu fotogrāfijas, cenšas atrisināt kādu absurdu noziegumu. Luga ir mēģinājums noskaidrot, kā aizvainojums, bailes un alkas pēc mīlestības un atzinības neapzināti ietekmē indivīda piesliešanos tai vai citai uzskatu sistēmai.

Kārļa Krūmiņa skolas detektīvs «Skittles» risina konfliktu starp skolēniem un pedagogiem, kas radies pēc tam, kad pārkāpumu dēļ no skolas tiek izslēgti vairāki jaunieši. Vai uzvarēs draudzība un cilvēcība vai likumi un noteikumi?

Savukārt Klāva Meļļa «Ludzas kadriļa» ir gandrīz drāma, kas norisinās starp diviem attiecību sarežģījumos nonākušiem jauniešiem. Tas ir darbs par mīlas krīzēm, attiecību revolūcijām un par patriotismu. Arī par to, vai un cik lielā mērā ir jēga koķetēt ar tādu izteiksmes līdzekli kā pavisam vienkāršs un klajš tiešums.

Režisore Paula Pļavniece triptihu veido kopā ar aktieriem Anci Strazdu, Intu Tiroli, Annu Klēveri, Ivaru Krastu, Agri Krapivņicki, Andi Strodu un Jāni Kroni, scenogrāfi Austru Hauks, horeogrāfu Rūdolfu Gediņu, skaņu mākslinieku Reini Indānu, gaismu mākslinieku Jāni Sniķeri un tērpu mākslinieci Elīnu Pērkoni.

*Nākamās izrādes: 12. un 13. oktobrī.

Uzzini pirmais, kas interesants noticis Latvijā un pasaulē, pievienojoties mums Telegram vai Whatsapp kanālā

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā