Komentāri: Kas pateica sēļiem, ka viņi ir sēļi?

18.10.2020. Arnis Kluinis
 
SSelijas republika
Ir protams ka sēliem pienākas sava republika ,atliek tik noorfanizet referendumu oar atdališanos no latvānijas .
18.oktobris, 10:21 Atbildēt
jjjjjjjj
joske slimo ar paš***********************
18.oktobris, 10:28 Atbildēt
PPuteklis
Kluiņaprāt, Sēlija radās ar mirkli, kad Indriķis to savos rakstos pieminējis? Atbrauca Indriķis, paskatījās uz aizdomīgiem mūļiem un nodēvēja par Sēļiem. Un tā tie radās un iepriekš nav bijuši, jo rakstības nebija. Lai arī faktiem plašs un paša sacerējumu citātiem bagātīgi piesātināts, taču icili bezjēdzīgs raksts. Tāds pats kā autors.
Dīvaina ir arī raksta publicēšana nacionàli pārsātinātajā portālā. Tas laikam liecina par to, ka tas rakstā nemaz nav iedziļinājies.
18.oktobris, 11:15 Atbildēt
RRuna par
ka ir bijis Latviešu Indriķis,kā arī Skruzīšu Mikus,kāpēc nevar būt Sludinātājs Egils----viss tas vēsturei.Piemēram uKRAINAS (nomales) ukri līdz šai dienai nevar atrast savu identitāti,āriji vai moskaļi,tā nu vārās.
18.oktobris, 11:20 Atbildēt
ssatanismam nē
STRADIŅŠ NĀCA NO SĒLIJAS, MIRA 2020 KAD SĀKAS PROJEKTS ILGTSPĒJA-2020/2044
18.oktobris, 12:27 Atbildēt
AAija
... un Prezidents taktiski atgādina -- visi esam Ādama bērni ... Paldies par rakstu !
18.oktobris, 12:39 Atbildēt
ppārtikas kartiņa
GENOCĪDA REŽĪMS KŪDA TAUTU UZ HAOSU, PAŠIZNĪCINĀŠNAOS!!!
ESIET MODRI, OKULTISTU CENTRS STRĀDĀ ĀRKĀRTAS REŽĪMĀ, TIEK SLEPKAVOTI BANĶIERI UN PAT MASONI VESELĀM ĢIMENĒM, NOTIEK CĪŅA PAR PĒDĒJIEM RESURSIEM
18.oktobris, 13:57 Atbildēt
iinfluencers Lucifers
un to jums mediji nekad nestāstīs
18.oktobris, 13:58 Atbildēt
AAugšzeme
Nekāda pāsteiguma Augšzemes nosaukumā nav, ja to pretstata Zemgaļu un Žemaišu zemēm un ja izmanto Saules dienas gaitu un ir kaut kāda minimāla sajēga par Baltu mitoloģiju, kur Austrumi atrpodas Augš-zemē un Rietumi ir Pa-zemē un pa vidu ir Zeme. Zemgaļu un žemaišu zemes pēc šādas definīcijas nevar atrasties uz austrumiem no augštaišiem un sēļiem un nosaukumu ģeogrāfiskās atrašanās vietas ir loģiskas.
Ņemot vērā to, ka zemgaļi, žemaiši, sēļi un augštaiši pirms latviešu un lietuviešu ierašanās bija savā starpā vairāk radniecīgi, tad šie nosaukumi vairāk izskaidro viņu novietojumu savstarpēji pret šīm ciltīm - līvu dotais sēļu nosaukums ir attiecināms vairāk tikai ar Daugavas augštecē(ja ņem vērā visu Daugavu, tad Daugavas augštece Latvijā neatrodas) dzīvojošajiem sēļiem, kaut viņi jau tajos laikos dzīvoja arī ap Rīgu.

Cilvēkam var būt vairākas identitātes un Prezidents ir piemērs tam, ka cilvēkjs var būt vienlaicīgi gan ar žīda gan arī ar latvieša identitāti un ja nepieciešams arī papildus identitāti. Tā tās lietas notiek - īpaši jauktu tautību ģimenēs, kur ir vienlīdz svarīga visu senču identitāte. Tāpat kā latviešus nevarēja pārtaisīt par krieviem PSRS laikos, tāpat arī mūsdienās nav jēgas krievus pārtaisīt par latviešiem, bet neviens nevar liegt tam izveidot jaunu identitāti, kā Latvijas krievam un ar laiku viņa bērniem jauktās ģimenēs izmantot vairākas savu senču identitātes - tā ir neatņemama daļa no cilvēka identitātes.

Mildas zvaigžņu skaitam atbilst Krievijas guberņu daļu skaits, kas tika apvienotas lai izveidotu Latviju. Ja cilvēks ir idiots, tad tas ir uz mūžu, bet Mildai nekādas jaunas zvaigznes nav nepieciešamas, ja izveido Sēlijas vai Suitu novadu, vai ja apvieno Līvu krastu vienā pagastā, nevis kā joprojām tas ir sadalīts divos. Milda ir cirsta akmenī, bet Latvijas robežas nav - tāpat kā Abrene nebija nevienā no šīm 3 daļām, tā arī nākotnē Lielai Latvijai ja tā izplešas uz kaimiņu rēķina nav jādefinē sevi atbilstoši zvaigžņu skaitam piemineklī, kas tika uzstādīts labu laiku pēc Latvijas neatkarības iegūšanas. Nu, ja tik ļoti gribas var izslīpēt jaunu Mildu kaut vai ar tik zvaigznēm cik novadu Latvijā un uzstādīt jaunu Mildu katru reiz, kad Latvijā notiek jauna administratīvā reforma, ja jau nav ko darīt.
18.oktobris, 15:25 Atbildēt
AAugšzeme
Autoraprāt sanāk, ka ja latvietis pārbrauc pāri Latvijas robežai un vairs Latvijā nedzīvo, tā viņš pārstāj būt latvietis, bet problēma ir tā, ka latvietis nevar pārtapt par kaut ko citu, ja viņš ir uzaudzis kā latvietis un Kluinis ir tipisks latviešu neizglītots muldoņa kas uz visām lietām raugās no savas mucas spundes. Īsti nesaprotu ar ko, piemēram čangaļi(kas sevi dēvē par latgaļiem) atšķiras no latviešiem - valodas atšķirības ir minimālas, gramatisku atšķirību nav. Čangaļu īpatnība ir domāt, ka šie ir vienīgie(un īstie) katoļi Latvijā, kaut tie paši suiti ir katoļi un Zemgalē ir pilns ar katoļu baznīcām. Vispār, dīvaini ka mūsdienu latgaļu identitāti neviens negrib apstrīdēt, bet sēļu tradicionāli visi kuriem nav slinkums var apkarot, kaut sēļu valodas un kulturālās atšķirības pastāv ilgāk nekā mūsdienu latgaļu atšķirības no Vidzemes latgaļiem, kaut arī tur dažos reģionos nepastāv nekādu valodas atšķirību, jo Vidzemes latvieši lieto tās pašas dziļās latgaliskās izloksnes, bet vienīgā atšķirība no šiem latgaļiem ir tā, ka viņi ir luterāņticības un - aks šausmas - uzskata, ka ir latvieši.

Ja tā skatās uz to, kas ir latvieši Latvijā, tad latvieši ir tikai vidzemnieki un latgaļi - visi pārējie ir Balti, kuru valodas ietekme uz latviešu valodu ir novērojama latviešu valodas arhaismu paliekās(tikai šie arhaismi nenāk no latviešu valodas, bet no vietējo arhaiskāko prūšveidīgo valodu paliekām, kas saglabājušās latviešu valodā). Pie latviešu nosaukuma uzstiepšanas uz visiem Latvijas iedzīvotājiem ir vainīgs Garlības Merķelis, kas sāka visus nevācus dēvēt par latviešiem. Un pirms tam par Letiem dēvēja arī lietuviešus, līdz viņi sevi sākā dēvēt par lietuviešiem.
Tāpēc pati latvieša identitāte ir tik jauna un ne vecāka, atšķirībā no sēļiem kuri tika pieminēti uz Tabula Peutingeriana kartes, kad latgaļi tikai sāka ierasties Latvijā.
18.oktobris, 15:55 Atbildēt
DDonots
šodien visi sevi cenšas pierādīt, ka pieder pie īsteno latviešu cilts. Lai tikai viņus nenokrustītu par čangaļiem, tas ir latvijas nēģeriem, izdzītiem ārpus kopējā mūsējo bara. Bet par publisku čangaļošnau tu Augšzeme vari dabūt ar kalēja āmuru pa zobiem tā, ka tavu mazo smadzenīšu daudzums apšķaidīs apkārtējos latviešu pieminekļus. Īstenajiem tāpat kā krieviem viņu tautības apziņa radās 17. gs. kad sāka veidoties (krieviem impērija), bet īstenajiem Kurzemes ercogiste, kas atņēma latgaļiem viņu zemes.
18.oktobris, 21:11 Atbildēt
KKas ir latvietis
Varbūt pirms ķerties klāt šiem sēļu identitātes jautājumiem vajadzēja papētīt kā tad īsti ir veidojusies latviešu identitāti - un konkrētāk kā izveidojās seno latgaļu identitāte, kurai maz sakara ar vēlāko katolicisko poļu ietekmē izveidotajiem latgaļiem.

Latvieša identitātes sākumi ir saistāmi ar latgaļiem, kas ieradās Latvijas austrumos un apmetās starp somugriem un izveidoja valsti Tālava, kas mēles mežģīšanas rezultātā arī tiek dēvēta par Latavu.

Kad tika izveidota Livonija puse no senajiem latgaļiem palika ārpus Livonijas robežām. Viņu identitāte pilnībā izzuda tikai pirms 100-200 gadiem. Ar ko diez šie atšķirs no latviešiem? Visticamāk, ka ģenētiski ne ar ko. Vikingu agrīnie laiki saistās ar tiem laikiem, kad daļa no somugriem apmetās dzīvot Sigtunā un ap šo laiku latvieši un lietuvieši ieradās Latvijā un Lietuvā un sāka izplatīt somugrisko L1025 gēnu starp vietējām baltu valodā runājošajām tautām.

Gardarīka maksimālajā izplatības laikā iekļāva apmetnes visā Daugavas garumā un arī Kurzemē. Nav tā, ka šī vikingu ietekme uz vietējiem neatstāja nekādu ietekmi - piemēram pūķis(tāds ir arī igauņiem) nāk no skandināvu mitoloģijas un mūsdienās to uzskata par latviešu mitoloģijas sastāvdaļu.

Tā ka ir daudz pelēku pleķu ko pētīt tieši latgaļu un lietuviešu izcelsmē - tikai velti šo vēsturi meklēt Latvijā vai Lietuvā, jo latviešu un lietuviešu kopīgā izcelsme ir meklējama mūsdienu Baltkrievijā un Krievijā.
18.oktobris, 16:25 Atbildēt
KKardagan
tu aukstzemju āpsi! Interesanti kā ....kurai maz sakara ar vēlāko katolicisko poļu ietekmē izveidotajiem latgaļiem.... kā poļi izveidoja latgaliešus? Brauca iekšā sādžās purvu un mežu vidū un paziņoja: "Tagad mēs no jums veidosim vienotu čangaļu šlaku!!!??? Vai tu zini, ka Latgalē lielākajā daļā vietu dzīve ir sastingusi (un varbūt jau simtiem un vairāk gadu). tur nekas nemainās. Ja vienā sādžā ir uzvārds Salenieks, tad tas tāds ir visai sādžai. Ja uzvārdi Rancāni, Krancāni, Pujati, Zači... tad tas ir visai sādžai. Āpsi. Latgale tieši otrādi. Tur nekas nav pārveidots gadsimtiem ilgi. tur dzīve ir apstājusies sendienās.Tāpēc nepļūtī, ja nesaproti ko runāt! Tad jau drīzāk šis īstenais latvietis ir vācu baronu 700 verdzības gados ģenētiski selekcionēts par kalpu, iztapoņu, nodevēju un līdzskrējēju. Tad jau pēc tavas teorijas īstenie latvieši ir vācu baronu selekcionēta tautiņa. Tvaika ielas gudreli!
18.oktobris, 22:21 Atbildēt
JJezups
Un tu, īsteno latviešu purns, noteiksi kāds latgales katoļiem ir sakars ar latgaļiem!!! Un tu savus gēnus esi pārbaudījis? Vai baidies? Tava māte bija ceļmalas kroga saslauka, bet tēvs garāmejošais krievu karavīrs, kurš tai vakarā bija labi piedzēries.
18.oktobris, 21:16 Atbildēt
JJuoneitjs
Ne Talava, a TOLOWA... paskataties vēsturiskas kartes un avotus...
18.oktobris, 20:29 Atbildēt
ssatanismam nē
KĀPĒC MŪSU VALDĪBĀ PIESPIEDU KĀRTĀ TIKA IELIKTS CILVĒKS-CŪKA?
18.oktobris, 15:53 Atbildēt
PPirktspēja
No kurienes radies uzvārds: Dirsis, Dirši? Nu, ne no klejotāiem, taču..."Sit' dirss pe Zem, sit' dirss pe Zem ,le dzlive Latvija! :))) O, iszo Bella, cik skaista esi tu, o, Latvju Tēvzem, Le Wells tev i Pa,rau tu!"
18.oktobris, 16:09 Atbildēt
ččiuls
čangalis arī sēlijā ir čangalis
18.oktobris, 18:10 Atbildēt
ččiuļam
Un čivļu muguras liecējs un pakalpiņš arī kurzemē un zemgalē ir čivļs.
18.oktobris, 21:20 Atbildēt
nnovadam Sēlijai būt
Nu un kas,ka senos rakstos maz minēta un "klusu"uzvedusies?Nākotnē no Sēlijas varētu nākt nozīmīgi cilvēki,ietekmīgi projekti,u.c.
19.oktobris, 12:21 Atbildēt
aandris saulite
Tagadējo latviešu pašapziņas celšanai skolā izmanto formulu, ka “latviešu tauta veidojās 13.-16. gs., saplūstot četrām baltu tautām: kuršiem, zemgaļiem, sēļiem, latgaļiem". Norādei uz baltiem ir divas funkcijas.

Pirmkārt, baltu esamība izskaidro, kāpēc tagadējās Liepājas vietā dzīvojošais kursis mierīgi saplūda vienā tautā ar Daugavpils latgali, bet ne viens, ne otrs nesaplūda ar turpat blakus dzīvojošo vācieti vai krievu.\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ skols murgus lej galvās --- absolūtus murgus ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- PATIESĪBĀ ''LATVIETIS'' UN ''LATVIJA'' IR KAutkāda leiša izmurgots lamuvārds kaimiņu apzīmēšaqnai -- ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ===========

es nevaru akceptēt un lepoties sevi saucor lireša dotā lamuvārdā -- un LATVIJA NAV MANA VALSTS -- TĀ IR KAUTKĀDA BEZDIEVĪGA TOTALITĀRA SEKTA ---ŽĪDEIOSKLI SMIRDOŠU SOCIĀLISTU -SAMOZVANCU PASLUDINĀTA
UTAINA REPUBLIKA -- MORĀLI KROPLA POLITOPRGANIZACIJA KAS JAU 100 GAdu bīda sūdīgu politiku -- sūdūgu latvijuskumu uzsp[iewžot bezsmadzeņu sektantiem ar bidlizētu apziņu ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- kuršiem, zemgaļiem, sēļiem, latgaļiem kā bij tā ir un būs saVAS ZEMES -- SMIRDĪGAJAI LATVIJAI NAV TIESĪBU UZ KURLANDIJU , LIFLANDIJU , SEMIGALI

kuršiem, zemgaļiem, sēļiem, latgaļiem IR VIŅU KRIEVIJAS IMPĒRIJA -- NEVIOS ŽĪDISKI SM,IRTTDOŠA ''Nacionāla poļitorgaņizacija'' -- p[ar tauitu kurši, zemgaļi, sēļi latgaļi saka apzināties tikai pēc 1721 g --kļustot par cara impērijas cienījamākajiem --- pie vācieiem ,poļiem zviedriem kurši, zemgaļi, sēļi latgaļi bija vnk bidlas -- plebeju biomasa ---- tāpēc kurši, zemgaļi, sēļi latgaļi sevi jūt piederīgus krtievioskaqjai tautai --- smirdošajai eiropas sevi piedertīgus jūt vžīdeļi vācioetēni poļi zviedri u8n cioti bvgergturu p[ēcnācēji

lūk tāfda ir p[atiresība --skolĀS MURGUS SLUIDINA --- KAd pajautāju meitai ko tad ts vēsturē māca ?? nāca ATBILDE -- MĒS KLASĒ PAR TO SPRIEDĀM --UN NONĀCĀM PIE GANDRĪZ VIENOTA ATZINUMA --VISDRĪZĀK SKOLĀ MUMS MELO
19.oktobris, 15:23 Atbildēt
aandris saulite
KUR kurši, zemgaļi, sēļi latgaļi līvi TUR VIŅU KRIEVIJA --TUR VISMAZ 159 ETNOSI DZĪVO BLAKUS SAVĀS ZEMĒS UN NEVIENS NEKLIEDZ '' MOSKAĻAKU NA GIĻJAKU'' ----

kurši, zemgaļi, sēļi latgaļi līvi jūt sevi pie krieviskajai kultūraui un mentaitātyei piederīgus --- UN ILGOJAS REDZĒT MELNI ZELTAINI SUDRABOTO TRIKOLORU IMPĒRIJAS ĢERBOŅA KRĀSĀS -- personiski es ikreizi sajūsminos par impērijaS HIMNU -- KRIEVIJAS TAUTAS LŪGŠANU 1816-1833

www.youtube.com/watch?v=nbYDaP_zqHU

smirdīgo politorganizaciju kam nosaukumā kāDA leiša dots lamuvārds LATVIJA par savu uskata tikai vācietēnu polēnu žīdeļu zviedreļu dāņu un tml vergturu bastardīgās atvases un tie savā lopiskumā lielās ar leiša DOTU LAMUVĀRDU viņu ap[zīmēšanai ''' latvietis ''
19.oktobris, 15:49 Atbildēt
KKokanoja
Daudzām vietām vienas tautas cilšu apdzīvotās teritorijās deva arī apvidum raksturīgā apzīmējuma nosaukumu. Tā Piebalga ir no leišu saknes balga(skaļš,trauksnis, domājams dēļ atbalsīm no pakalniem).Sēlija kā senvārds tiek skaidrota ar pazemas, pamitras vietas nosaukumu. Vietas ne tautas nosaukumu.
25.oktobris, 9:37 Atbildēt