TOP 5 lasītākie Neatkarīgās raksti

Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
22.11.2020. NNeatkarīgā
 
©Neatkarīgā

Pūču pārim dubultā morāle

Vides un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (partija "Latvijas attīstībai") steidzīgā atkāpšanās no amata ir mēģinājums glābt no negoda personu, kura izmantoja "Rīgas satiksmes" autostāvvietu atļauju. Šī persona varētu būt Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktore Zaiga Pūce - izanalizējot publiski pieejamos faktus un uzklausot liecinieku liecības, secina Neatkarīgā.

Publiskā telpā līdz šim netiek cilāts jautājums, kurš tad izmantoja "Rīgas satiksmes" autostāvvietu atļauju un kura ir tā persona, kuras dēļ ministrs steidzīgi atkāpās no amata.

Nākamajā dienā pēc bijušā partijas biedra Māra Mičerevska paziņojuma, ka J. Pūce prasījis viņam izkārtot atļauju, ministrs savā "Twitter" kontā to noliedza. J. Pūce norādīja, ka jau divus gadus, kopš neesot Rīgas domes deputāts, viņam nav Rīgas domes izsniegtas stāvvietu atļaujas un viņš arī tādu nelietojot, kā arī nav centies tādu iegūt. Taču jau nākamās dienas vēlā pēcpusdienā J. Pūce paziņoja, ka atkāpjas no ministra amata, sakot: “Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu kolēģu partijā, un partiju apvienībā priekšā. Arī draugu un ģimenes priekšā. ... Es par savu rīcību patiesi atvainojos un to no sirds nožēloju. Es esmu kļūdījies Rīgas pašvaldības autostāvvietu jautājumā, esmu patiesi izdarījis ļoti neveiksmīgu izvēli. Es esmu maldinājis savus kolēģus un Latvijas sabiedrību."

Pēc tik pretrunīgiem paziņojumiem un politiķa radikālās rīcības Neatkarīgajai radās jautājumi. Kādēļ J. Pūcem vajadzīga stāvvietu atļauja, ja ministru vizina ministrijas automašīna ar šoferi? Visu rakstu var izlasīt šeit:

Pūču pārim dubultā morāle

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā