Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 23. decembra līdz 1. janvārim

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Jēgers un Osokins, Zemītis un Kerēvica, Ābelīte un Anmary, Freidenfelds un Komarovska.
23.12.2020. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Sergejs Jēgers koncertprogrammā «Ave Maria»

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, «Latvijas Koncerti» kontrtenora Sergeja Jēgera siltās balss izpildījumā aicina baudīt lūgšanas «Ave Maria», baroka ārijas un Ziemassvētku korāļus.

Koncertā piedalīsies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja, vijolniece Agnese Kanniņa un kontrabasists Jānis Stafeckis.

Koncerts sāksies ar pazīstamo Ziemassvētku dziesmu «Ak, tu priecīga». Tās izcelsme saistāma ar 1816. gadu, kad vācu rakstnieks un teologs Johannes Daniels Falks radīja tekstu, kuru viņš apvienoja ar sicīliešu dziesmas melodiju. Savukārt par dziesmas «Es skaistu rozīt’ zinu» tapšanas laiku precīzu ziņu nav, taču pirmās liecības par to rodamas 1599. gadā, kad šīs iemīļotās Ziemassvētku dziesmas notis tika publicētas Ķelnē.

Koncerta programmā līdzās Kamila Sensāna un Vladimira Vavilova kompozīcijām «Ave Maria» būs iespēja dzirdēt arī klausītāju iemīļoto melodisko āriju «Caro mio ben», kas ir daudzu dziedātāju repertuārā. Skanēs arī viens no slavenākajiem Sezāra Franka skaņdarbiem - «Panis angelicus», kas ir fragments no viņa 1860. gadā komponētās Mesas, kā arī pazīstamie Ziemassvētku korāļi - «Es skaistu rozīt’ zinu», «Klusā nakts» un citi.

*Koncerts no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas norisinās festivāla «Eiropas Ziemassvētki» ietvaros un klausītājiem tiek piedāvāts bez maksas «Latvijas Koncertu» «Facebook» lapā, kā arī tīmekļa vietnē «www.latvijaskoncerti.lv». Koncerta sākums - pulksten 21.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā