TOP 5 lasītākie Neatkarīgās raksti

Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
©Foto kolāža

Vestards Šimkus: Valdības solījumi izrādījās salti meli

Oksana Džadana/F64

Es joprojām gaidu, kad cilvēki netiks šķiroti un diskriminēti tikai tāpēc, ka izvēlas brīvprātīgi neinjicēt savā organismā kaut ko, kas nav un nevar būt obligāts, jo ir eksperimentāls,” ar šādiem vārdiem sava koncerta sākumā skatītājus uzrunāja izcilais pianists Vestards Šimkus. Šis teikums izraisīja, kā tagad mēdz teikt, šitstormu (shitstorm, sūdu vētra - angļu val.), kas gāzās pāri mūziķim.

Bet ne jau šis miermīlīgais teksts radīja pārdomas. Cerību un neatbildētu jautājumu kamoli veļas pāri mūsu ikdienai katru dienu, uz jautājumiem konkrētu atbilžu nav, ir tikai tukšas pļāpas, kuras kā dziļdomīgus viedokļus pasniedz mūsu valsts „vadoņi”.

Un kāpēc gan šiem „vadoņiem” uz kaut ko atbildēt, ja, pirmkārt, viņi atbildes nezina, otrkārt, viņi arī netaisās tās meklēt. Ir tikai viens mērķis: kultivēt bailes.

Ārsts Pēteris Apinis savā publikācijā raksta: „Attiecībā uz Veselības ministriju, gluži kā uz ārstiem attiecas princips: primum non nocere (visupirms - nekaitēt). Galvenais ārstu un arī ministra profesionālais pienākums ir izvairīties no papildu kaitējuma pacientiem, veicot darbības pret viņiem. Pavļuts pārkāpj šo pienākumu, viņa paziņojumos iracionālu un ārkārtēju baiļu rosināšana pārsniedz jebkādu informācijas saturu. Viņa paziņojumi nodara nopietnus psiholoģiskus un sekundāri - somatiskus veselības bojājumus daudziem cilvēkiem. Valdības baiļu politikas rezultāts ir ielaistas slimības, hronisku slimību neārstēšana, novārtā pamestas rūpes par savu veselību un imunitātes stiprināšanu.”

Atliek tikai saprast, kā vārdā šis mērķis - baiļu sēšana - ir izraudzīts. Pamatotas aizdomas, ka Eiropas finansējuma vārdā. Bet arī tas nevar būt bezgalīgs. Vēl pamatotākas ir aizdomas, ka tiek izmantots seno romiešu princips „skaldi un valdi” - sašķelt sabiedrību, lai vienkāršāk to būtu pārvaldīt. Un sabiedrība vēl nekad nav bijusi tik sašķelta kā tagad. Visu rakstu var izlasīt šeit:

Vestards Šimkus: Valdības solījumi izrādījās salti meli

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā