TOP 5 lasītākie Neatkarīgās raksti

Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
31.10.2021. NNeatkarīgā
 
©Foto kolāža

Cimdara meita Daira Januša: Vai "stāstu" par manu tēvu TV3 veidoja savu reitingu dēļ?

Personīgā arhīva foto

Daira Januša, Arņa Cimdara meita, sestdienas vakarā nesagaidīja atvainošanos no telekompānijas TV3, kas turpināšot “pētīt šo gadījumu”. “Gadījums” bija skaļš, ja vien kāda cilvēka dramatisku aiziešanu var izmērīt ar sabiedriskās rezonanses skaļumu, savukārt tā pasniegšanas veids - nekrietns. Balstoties uz “neoficiālas informācijas” nestabilā pamata, TV3 žurnālisti ziņoja, ka Arnis Cimdars slimnīcā esot uzrādījis viltotu sertifikātu.

Savādi, ka TV3 neatsauca vismaz ziņu par to, ka vēl kāds cits Arnim Cimdaram tuvs cilvēks slimnīcas reanimācijā cīnās par savu dzīvību: neviens nekur necīnās. Nu, kam negadās, tādus niekus var taču nepamanīt.

Bet ja uz nepārbaudītu faktu pamata tiek tiražēts stāstiņš par viltotu vakcinācijas sertifikātu, ir jābūt nopietnam iemeslam, lai šādas “ziņas” palaistu ēterā.

Varbūt šis “iemesls” ir Arņa Cimdara saistība ar nesen nodibināto partiju “Latvija pirmajā vietā”: var gadīties, kāds politiskais konkurents rosinājis Arņa Cimdara aiziešanu izmantot “racionāli”, proti, lai parādītu, cik tā partija slikta?... Daira Januša nemēģināja iedziļināties šajā jautājumā, vien ģimenes vārdā izplatīja paziņojumu (to var izlasīt šeit).

Japiebilst, ka nopietni ziņu dienesti parasti neizplata “neoficiālas ziņas”, proti, baumas - tādas darbības vairāk piedien dzeltenajiem medijiem. Turklāt baumu laišanu diez vai var dēvēt par pētniecību. Ja ziņu dienests apzināti izplata baumas, tā ir darbība ar mērķi degradēt oponentu. Turklāt darbība ar nekrietnuma piesmaku: cilvēks vēl nebija pat apbedīts, bet viņam jau “piešuva” krāpšanos. Varbūt kāds nepamanīja, ka Arnis Cimdars vairs nevar sevi aizstāvēt? Tāpēc viņu tik ērti sist?

Šodien intervija ar Dairu Janušu.

Kā izlēmāt uzrakstīt šo publisko paziņojumu?

Pamatā šo paziņojumu rakstīja mans vīrs, jo es vēl neesmu tik stabilās sajūtās, ka varētu izdarīt to viena pati.

Vai cerat sagaidīt no TV3 kādu atvainošanos?

Ļoti gribētos kaut ko tādu tiešām sagaidīt no TV3... Taču pagaidām (saruna ar Dairu notika sestdienas vakarā - E.V.) neviens no šīs TV kompānijas ar mums nav sazinājies. Domāju, ka viņiem pēc iespējas ātrāk vajadzētu izlabot šo ziņu, to nevajag ilgi turēt tik šausmīgā, melīgā stāvoklī. Visu interviju var izlasīt šeit:

Cimdara meita Daira Januša: Vai "stāstu" par manu tēvu TV3 veidoja savu reitingu dēļ?

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā