Skaistākās un aizraujošākās vietas Dobelē

Daudziem Dobeles vārds asociējas ar ceriņiem. Šobrīd ceriņu krūmi dus zem sniega segas un gaida pavasari, lai priecētu ar savu ziedu smaržu un krāšņo izskatu. Taču arī šobrīd – ziemas vidū – var doties pastaigā pa Dobeli un apskatīt vairākas interesantas vietas un objektus. Var arī atlikt šīs skaistās pilsētas apmeklējumu uz pavasari, kad Dobelē un tās apkārtnē ziedēs ne tikai ceriņi.
04.02.2021. Ilze Šteinfelde
 
©F64

Lielākā aka Latvijā

Dobeles centrālā vieta - Tirgus laukums - veidojās vienlaikus ar luterāņu baznīcas celtniecību 1495. gadā, piešķirot baznīcai draudzes un tirgus tiesības. 19. gadsimta beigās Tirgus laukumā turīgākie namsaimnieki savu veco koka namiņu vietā sāka celt ķieģeļu divstāvu ēkas ar slēgtiem pagalmiem. Galvenokārt šajos namos ierīkoja tirgotavas, viesnīcas, restorānus, teikts Dobeles novada mājaslapā.

20. gadsimta 60. gados, padomju laikā, laukumā notika pārbūves darbi: izveidoja asfaltētu ielu un skvēru. Tika nomainīts arī laukuma nosaukums, nodēvējot šo vietu par Padomju laukumu. Te notika padomju varas organizētās demonstrācijas, mītiņi un karaspēka parādes. Atkārtoti laukumu pārbūvēja 1987. gadā, kad šeit izveidoja piemiņas ansambli sešiem novadniekiem - 1905. gada revolūcijas dalībniekiem. Vienlaikus laukumā tika likvidēta iela un no jauna izbūvēti gājēju celiņi. Pārbūves projekta autori bija Jānis Dripe, Arno Heinrihsons un tēlnieks Oļegs Skarainis. Tikai pēc piemiņas ansambļa atklāšanas presē parādījās diskusijas par šādas Padomju laukuma rekonstrukcijas nepieciešamību un piemiņas ansambļa atbilstību vēsturiskajam Tirgus laukumam.

1991. gadā laukums atguva savu vēsturisko nosaukumu - Tirgus laukums. Iepriekš pieņemtais lēmums “Par Dobeles novada revolucionārās kustības un ievērojamu partijas un padomju darbinieku piemiņas saglabāšanu” tika atzīts par spēkā neesošu un revolucionāru bareljefi tika noņemti.

Pēc rekonstrukcijas 2011. gadā laukums ieguvis bruģi un strūklaku milzu akas veidā, kas ir lielākā aka Latvijā.

Tirgus laukums ir mūsdienu pilsētas centrs, kur tiek rīkoti sabiedriski pasākumi - pilsētas svētki, koncerti, tirdziņi, sporta aktivitātes.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā