Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 6. līdz 12. martam

Vērts redzēt, dzirdēt: Gupalo un Bindere, «Putni» un Adamaite, Daudziņš, Znotiņš un Reinfelds.
06.03.2021. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Nacionālā teātra «Indrāni» un «Latvieši» skolas somā

Latvijas Nacionālais teātris sadarbībā ar inovāciju partneri LMT piedāvā divu izrāžu ierakstus - Rūdolfa Blaumaņa «Indrānus» un Garlība Merķeļa iedvesmotos Justīnes Kļavas «Latviešus».

Abi iestudējumi cieši sasaucas ar skolu programmās apgūstamo saturu, tāpēc lieliski iederēsies arī kultūrizglītības programmā «Latvijas skolas soma».

Rūdolfs Blaumanis «Indrāni», režisors Valters Sīlis.

Tad, kad tu esi Edžiņa vecumā, ir patiešām grūti saprast savu vecāku un vecvecāku strīdus, tomēr izrāde piedāvā iespēju vismaz mēģināt ieklausīties vecāku paaudzes sapņos, cerībās, sāpēs un aizdomāties, ka vēl pēc dažiem gadiem viņu vietā būsi un līdzīgas problēmas risināsi tu. Vienlaikus šis iestudējums ļauj ieraudzīt labākos Nacionālā teātra aktierus un padomāt, kāpēc šī ir viena no visu laiku labākajām latviešu lugām. Lomās: Ģirts Jakovļevs, Lolita Cauka, Uldis Anže, Daiga Gaismiņa, Juris Lisners, Daiga Kažociņa, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks, Anna Klēvere, Agnese Cīrule.

«Indrāni»:

«Latvieši», dramaturģe Justīne Kļava, iedvesmojoties no Garlība Merķeļa, režisors Toms Treinis.

Vācbaltiešu jaunekļa Garlība Merķeļa acīm, latvieši nav pārāk pievilcīga tauta - viņi ir vergi, dzer, dzīvo nožēlojamos apstākļos un nav izglītoti. Latvijas valsts simtgades laikā jaunā dramaturģe Justīne Kļava kopā ar tikpat jauno režisoru Tomu Treini nolēma palūkoties - vai tiešām ar mums bija tik slikti? Varbūt mēs bijām viltīgi un tikai izlikāmies par nabadziņiem, lai iežēlinātu kādu? Un vai tā nenotiek arī šodien? Kā ir ar tavu pašapziņu un drosmi? Lomās: Uldis Siliņš, Evija Krūze, Zane Jančevska, Liene Sebre, Ivars Kļavinskis, Jurģis Spulenieks.

«Latvieši»:

Biļetes uz ierakstiem un plašāka informācija par iestudējumiem atrodama Latvijas Nacionālā teātra mājas lapā. No 4. marta izrādes pieejamas arī LMT viedtelevīzijas abonentiem.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā