Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 3. līdz 9. jūlijam

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Kļaviņa un Broka, Osokins un Gupalo, Māliņa un Kalns, Pauls un Kalniņš
03.07.2021. Santa Raita
 

2.lapa

«Krizantēmas» Jaunajā Rīgas teātrī

Publicitātes foto

Pēc deviņu mēnešu pārtraukuma Jaunais Rīgas teātris (JRT) vērs durvis skatītājiem, piedāvājot iepriekšējo sezonu izrādes un jauniestudējumus. Gata Šmita izrāde «Krizantēmas» - no 9. jūlija JRT Lielajā zālē.

Pēdējo reizi Jaunā Rīgas teātra (JRT) telpās Miera ielā 58a izrāde tika spēlēta 2020. gada 8. novembrī. Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ deviņus mēnešus izrādes klātienē nenotika, bet darbs pie jauniestudējumu tapšanas turpinājās. Jūlijā skatītājiem būs iespēja atgriezties JRT Lielajā un Mazajā zālē.

Jūlijā tiks piedāvātas izrādes no iepriekšējām sezonām - «Dieviņš pillā», «Ziedonis un Visums», «Dukši», «Latviešu mīlestība».

Savukārt 9. jūlijā pirmizrādi piedzīvos Gata Šmita jauniestudējums «Krizantēmas». Izrāde ir balstīta Barbaras Pimas romānā «Same Tame Gazelle». Romāns publicēts 1950. gadā un ir atzīts par vienu no britu 20. gadsimta rakstniecības augstākajiem sasniegumiem. Stāsts par divām neprecētām māsām, kuras dzīvo nelielā provinces ciematā un katra savā veidā ir apsēstas ar vietējo garīdzniecību. It kā nenozīmīgi ikdienas dzīves notikumi kādā Anglijas ciematā autores redzējumā iegūst episkus apmērus un stāsta par dzīves aizkustinošo un neparedzamo dabu.

Izrādes scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece - Keita.

Lomās: Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Elita Kļaviņa, Andris Keišs, Jana Čivžele, Jānis Skutelis, Regīna Razuma, Gundars Āboliņš, Dāvids Pētersons.

Vasaras laikā JRT plāno skatītājiem piedāvāt vēl divus jauniestudējums. Uldis Tīrons gatavo izrādi «Klāvas tantes skūpsts» pēc V. Jerofejeva poēmas «Maskava - Gailīši» motīviem. Savukārt augustā pirmizrāde iecerēta Pētera Krilova izrādei «Dublinieši Miera ielā», kas tapusi pēc īru rakstnieka Džeimsa Džoisa stāstu krājuma «Dublinieši».

Der zināt!

Visas izrādes jūlijā tiek organizētas ar atvieglotiem drošības pasākumiem - tās var apmeklēt tikai vakcinēti un/vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā