Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 17. līdz 23. jūlijam

Vērts redzēt, dzirdēt, apmeklēt: Krēmers un Osokins, Rutulis un Skutelis, Maliks un Ozoliņš, Gupalo un «Apvedceļš»
17.07.2021. Santa Raita
 

2.lapa

Latviešu kino dziesmu svētki

Publicitātes foto

Latvija ir unikāla zeme, kurā dzimst un dzīvo leģendas. Dziesmas, kas dzimušas izcilajās latviešu kinofilmās un jau kļuvušas par leģendām, šovasar mūs vienos «Latviešu kino dziesmu svētkos».

Svētku koncerti sāksies 23. jūlijā Baldones Vanagkalna estrādē, turpināsies vēl sešās Latvijas pilsētās un noslēgsies 28. augustā Kuldīgas estrādē.

Koncertu producents Aigars Dinsbergs tic, ka, spītējot sarežģītajai situācijai, tieši kopābūšana dziesmās ir tas, kas vajadzīgs šobrīd vai ikvienam Latvijas iedzīvotājam: «Dziesmās ir spēks, kas ļauj pārvarēt bailes, dziedina prātu un sasilda dvēseli. Būsim atkal kopā - vienā valodā, vienā ritmā, vienā dziesmā. Ar dzīvesprieku un degsmi, ar nostaļģiju un atmiņām, ar lepnumu un mīlestību par to tautas spēku, kas nes katru no mums un visus kopā nākotnē.»

Koncertos izskanēs melodijas no tautā iemīļotajām kinofilmām: «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», «Vella kalpi», «Mans draugs nenopietns cilvēks», «Melnā vēža spīlēs», «Dāvana vientuļai sievietei», «Tās dullās Paulīnes dēļ», «Īsa pamācība mīlēšanā», «Likteņdzirnas», «Emīla nedarbi», «Elpojiet dziļi», «Klāvs Mārtiņa dēls», «Teātris», «Vajadzīga soliste», «Zvejnieka dēls», «Maija un Paija», «Sprīdītis», «Spēle» un vairākām citām.

Labāko latviešu kino dziesmu izlasi izdziedās Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Anmary, Dainis Skutelis un instrumentālā grupa (Juris Kristons, Aivars Gudrais, Modris Laizāns un Ivars Kalniņš).

«Latviešu kino dziesmu svētki» izskanēs: 23. jūlijā Baldones Vanagkalna estrādē, 30. jūlijā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, 6. augustā Rožupes estrādē Līvānos, 7. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē, 13. augustā Madonas estrādē, 20. augustā Talsu pilskalnā, 21. augustā Alūksnes pilssalas estrādē, 27. augustā Ikšķiles estrādē un 28. augustā Kuldīgas estrādē.

Koncertos ieeja ar vakcinācijas sertifikātu («Covid pass»).

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā