Neatkarīgā iesaka: TOP 10 kultūras notikumi Latvijas dzimšanas dienā KLĀTIENĒ

Vērts redzēt un apmeklēt: Vilsons un Lūsēns, Butāns un Sirmais, Eņģele un Purmaliete, «Melo-M» un «Suitu sievas»
17.11.2021. Santa Raita
 
©Publicitātes foto

Dziesma dzimtenei «Lielajā dzintarā»

Trešdien, 17. novembrī, pulksten 19 Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» gaidāms svinīgs Latvijas 103. jubilejas koncerts, kurā diriģenta Māra Sirmā virsvadībā vērienīgus skaņdarbus izpildīs Latvijas spožākie akadēmiskās mūzikas izpildītājmākslinieki un solisti.

Šogad jau par tradīciju kļuvušās valsts svētku koncerta programmas mākslinieciskā vadība nodota latviešu koru kultūras virzītāja, diriģenta un vizionāra Māra Sirmā rokās, kurš ar sev raksturīgo monumentālo vērienu radījis daudzpusīgu koncerta programmu divās daļās.

Uz Liepājas koncertzāles skatuves vienosies ērģelniece Iveta Apkalna, sitaminstrumentālists Rihards Fedotovs, obojists Pēteris Endzelis, komponists un pianists Raimonds Tiguls, bet pilnskanību piešķirs viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, Baltijas lielākais profesionālais koris «Latvija» vienotā skanējumā ar koncertzāles mājiniekiem - Liepājas Simfonisko orķestri.

«Svētku koncerta programmu esmu veidojis uz trīs tā saucamajiem vaļiem jeb šajā gadījumā komponistiem. Pirmais - Raimonda Tigula monumentālais skaņdarbs «Jūras grāmata», kas atbilstoši mūsu Valsts svētku reizei savā būtībā ietver gan vēlējumu, gan atskatu uz pagātni, gan vēstījumu uz nākotni. Otrais - simboliskākie un skaistākie piemēri no Imanta Kalniņa simfoniskās un kormūzikas viņa nenosvinētās 80. jubilejas gadā. Trešais - ļoti interesanta, bet Latvijā maz zināma muzikālā personība, kas arodu slīpējis pasaules augstskolās - Rihards Fedotovs un viņa radītie mūsdienu mūzikas piemēri,» ar skaņdarbu izvēli iepazīstina programmas mākslinieciskā koncepta autors, diriģents Māris Sirmais.

Programmā pirmoreiz uz koncertzāles «Lielais dzintars» skatuves mirdzēs Eiropā pieprasītā pašmāju ērģelniece Iveta Apkalna, kas vakaru iezvanīs ar šī gada jubilāra Aivara Kalēja radīto ērģeļu repertuāra pīlāru - Tokāta par korāli «Gods Dievam augstībā».

Reiz ieskandinājusi Ventspils koncertnama svinīgo atklāšanu, pa Kurzemes piekrasti uz Liepāju atceļojusī Raimonda Tigula oratorija «Jūras grāmata» jau no pirmajiem Ivetas Apkalnes atskaņotajiem akordiem klausītājiem piedāvās īstu muzikālo katarsi, kas augs astoņu daļu garumā.

Vakara otro daļu atklās komponista un perkusionista Riharda Fedotova inovatīvie jaundarbi, ko papildinās Jura Matuzeļa radītās videoprojekcijas. Kulminācijā — Imanta Kalniņa kanoniskās 4. simfonijas 1. daļa, 6. simfonijas 3. daļa, Pētera Endzeļa izpildītais obojas koncerts un kormūzikas repertuāra pērles - «Dziesma dzimtenei» un «Lūgšana».

Koncerta vadītājs: Muzikologs Edgars Raginskis.

Uzmanību!

Koncerts notiks, ievērojot aktuālos pasākumu apmeklēšanas un epidemioloģiskās drošības nosacījumus un būs pieejams ierobežotam cilvēku skaitam.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā