Neatkarīgā iesaka: Bezmaksas TOP 10 kultūras pasākumi līdz 17. decembrim

Vērts redzēt un izbaudīt
©Publicitātes foto

Ērģeļu skaņas gaismas rakstos

«Ceļā uz gaismu» - ar šādu moto Latvijas Universitāte (LU) šogad aicina uz Ziemassvētku koncertu, kurā ērģeļu mūziku papildinās krāšņi gaismas elementi, kas taps, sadarbojoties video māksliniekam un unikālās ebru tehnikas māksliniecei.

Koncerts tiešsaistē būs skatāms ceturtdien, 16. decembrī, pulksten 17 portālā www.lu.lv un LU «Facebook» kontā.

Koncerta muzikālo daļu veidos dziedātāja Jolanta Strikaite-Lapiņa (attēlā), ērģelnieks Aigars Reinis un trompetists Jenss Emīls Holms, bet gaismas zīmējumus ebru tehnikā veidos māksliniece Anda Kolosova.

Šajā koncertā krāsu un gaismas ceļš būs skatāms uz LU Lielās aulas griestiem, līdz ar to gaisma nebūs tikai abstrakts jēdziens, bet tiešā un redzamā veidā būtisks koncerta stāsta elements.

Pozitīvi, uzmundrinoši un mūsdienīgi - tā pasākumu raksturo rīkotāji. Pietiekami ilgi esam Covid-19 ierobežojumu, neziņas un satraukuma tumsā, tāpēc svētkos nākam ar uzmundrinājumu un cerību, ka esam atpakaļ ceļā uz gaismu.

Kas ir ebru tehnika? Ebru ir skaists un neparasts glezniecības veids, kad krāsa tiek pludināta uz īpaši sagatavota ūdens virsmas, veidojot rakstus un zīmējumus, kurus pēcāk var pārnest uz papīra vai auduma. Tēlaini šī māksla tiek dēvēta par sirds melodijas attēlošanu uz ūdens. Kā jau minēts, LU Ziemassvētku koncertā mākslinieces veidotie ebru zīmējumi ar video starpniecību būs skatāmi uz LU Lielās aulas griestiem.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā