Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 24. līdz 30. decembrim

Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Atvars un Mariss Lakstīgalas, Aniņa un Spulenieks, Egliņa un Vilsons, Neiburga un Eglītis

2.lapa

Dzirkstošas svētku mūzikas programma

Publicitātes foto

Ceturtdien, 30. decembrī, Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» paredzētais Liepājas Simfoniskais Vecgada koncerts ir izpārdots - orķestris izsludina papildkoncertu trešdien, 29. decembrī, pulksten 19. Dzirkstošas svētku mūzikas programmā Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā uzstāsies kopā ar vairākiem izciliem latviešu solistiem.

Johana Štrausa, kādreiz Austroungārijas imperatora galma muzikālā direktora un valšu karaļa greznās mūzikas tēmas no operetes «Sikspārnis», Kamila Sen-Sānsa operas «Samsons un Dalila» ārijas, «Barkarola» no Žaka Ofenbaha operas «Hofmaņa stāsti», Leo Delība «Ziedu duets» no operas «Lakmē», Pablo Sarasates čigānu melodijas un neapolitāņu dziesmas ir tikai daļa no brīnišķīgās Vecgada vakara programmas, ko gatavo diriģents Atvars Lakstīgala kopā ar operas solistēm Ilzi Grēveli-Skaraini (attēlā) un Ievu Paršu, virtuozo vijolnieci Paulu Šūmani un jauno talantu - Rīgas Doma zēnu kora solistu Marisu Lakstīgalu.

«Šī programma ir īpaša ar to, ka tajā atskaņotā mūzika būs pazīstama pilnīgi visiem klausītājiem. Es domāju, ka komentārus neprasa Johana Štrausa «Zilā Donava», Vitorio Monti «Čardašs» un citi populāri skaņdarbi. Orķestrim pievienosies liepājniekiem jau pazīstami un ļoti profesionāli solisti. Tomēr viens no solistiem man personīgi ir ļoti svarīgs - tas ir mans 14 gadus vecais dēls Mariss Lakstīgala, kuram tā būs debija ar Liepājas Simfonisko orķestri. Lai gan programma ir ļoti viegli uztverama klausītājiem, orķestrim tas būs īsts izaicinājums, jo piemēram, spēlēt Štrausa mūziku ir grūti tieši stilistiskā ziņā. Bet pazīstot šo orķestri, esmu pārliecināts, ka šis koncerts būs vērā ņemams notikums Liepājas kultūras dzīvē,» stāsta Atvars Lakstīgala.

 
Turpinājumu lasi nākamajā lapā